Şimdi Ara

elektrikli soba çok yakar mı?şuan muhtacız ona

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
17.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ihlas Quartz 2000 marka elektrikli sobam var.akşamları yakıyoruz ama korkuyoruz elektrik çok gelir mi?nasıl hesaplanır elektriki.birde sunny marka 1200 blu klimam var hiç ısıtıcıyı açmamaıştık açalım dedik tam ayarlayamadık herhalde dibine gidince ılık esiyor bunun nasıl ayaralrız ve elektriki parası nasıl hesaplanır.

• yanlısım varsa arkadaslar duzeltır tam emın olmamakla bırlıkte sole soleyım 2000 wattlık bır soba son ayarda saatte 2 kw elektrık yakar.kw bırım fıyatından bılgım olmadıgı ıcın bısey dıyemıcem ama 30 krs desek saatte 60 krs eder aksamdan sabaha 12 saat desek 7.2 tl yakar.
  • Klima cihazı yakıt anlamında daha hesaplı ve randımanlı kalacaktır tabı bahsetıgınız durumda gazveya bakım sorunu olabılır cihazın sorunusz ve yenı sayılabılecek bır cıhaz oldugunu dusunerek yazıyorum .
    çalışma sartları v.s ve bulundugunuz ili bilmeden yapılmış bir yorumdur .
  • Klimada gaz problemi olabilir hocam onu servisi çağırın bir halletsinler hocam..

Elekrik sobası çok fazla yakar elektrik ama yerine göre kullanmanızdır bizde ihlas 1600 sobamız var ama çok güzel ısıtıyor odayı.. yetiyor genede en azından.
  • bende bu dertten muzdaribim 14 m2 iki odamız war ısıtmak için nee yapacagıma karar weremedim ögrenci oldgum için çok yakmaması gerekiyor yalıtım sıfır gibi bişey febbreler tavsiye edilmiş ama bulamıyorum bi başka çözümü olan??
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

bende bu dertten muzdaribim 14 m2 iki odamız war ısıtmak için nee yapacagıma karar weremedim ögrenci oldgum için çok yakmaması gerekiyor yalıtım sıfır gibi bişey febbreler tavsiye edilmiş ama bulamıyorum bi başka çözümü olan??

profiliniz izmir diyor .

İzmir için 9.ooo btu bir split yeterli gelecektir butce uygun ıse ısıtmada ınverter daha randımanlı olur ama ızmır olunca duz cıhaz bıle yeterlı gelebılır abartmaya gerek yok sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

bende bu dertten muzdaribim 14 m2 iki odamız war ısıtmak için nee yapacagıma karar weremedim ögrenci oldgum için çok yakmaması gerekiyor yalıtım sıfır gibi bişey febbreler tavsiye edilmiş ama bulamıyorum bi başka çözümü olan??

profiliniz izmir diyor .

İzmir için 9.ooo btu bir split yeterli gelecektir butce uygun ıse ısıtmada ınverter daha randımanlı olur ama ızmır olunca duz cıhaz bıle yeterlı gelebılır abartmaya gerek yok sanıyorum

yok şuan balıkesirdeyim izmirde ısıtıcı sorun olmuyor ama balıkesir biraz soğuk geldi inverteri ilk defa duydum...
  • quote:

quote:

quote:

profiliniz izmir diyor .

yok şuan balıkesirdeyim izmirde ısıtıcı sorun olmuyor ama balıkesir biraz soğuk geldi inverteri ilk defa duydum...

Balık esırın ıklımını tam olarak bılmemekle bırlıkde serın ve nemlı ıse ayazı ve rutubetı yogun ıse ınverter kullanmanız daha saglıklı olacaktır ınverter konusunu netten arastırma sansınız olabılır hatta forumda da bu konu ıle ılgılı baslık vardı dıye anımsıyorum lakin ben her daim klima konusunda markacı olmusumdur ve uzun vadede kesınlıkle markacılık avantajlıdır

• quote:

quote:

quote:

quote:

profiliniz izmir diyor .

Balık esırın ıklımını tam olarak bılmemekle bırlıkde serın ve nemlı ıse ayazı ve rutubetı yogun ıse ınverter kullanmanız daha saglıklı olacaktır ınverter konusunu netten arastırma sansınız olabılır hatta forumda da bu konu ıle ılgılı baslık vardı dıye anımsıyorum lakin ben her daim klima konusunda markacı olmusumdur ve uzun vadede kesınlıkle markacılık avantajlıdır

nem felan oldugunu soyleyemem ama kuru soguk war duz ayaz yani...

• ben balıkesirdeyim kardeşim 2 tane 9000'lik inverter var evimde kapıları açıp her yeri ısıtıyorum ev küçük tabi 70 metrekare falan,tek oda ısıtacaksanız 18 metrekare yere kadar 9000'lik yeter düz split klimada alınabilir bütçeye göre
  • Ben invertere normalde pek sıcak bakmam gereksiz bulurum ama konu ısınma olunca ciddi farklılıklar söz konusu özetle mumkunse ısınma ana konu ıse ınverter almak mantıklı bence
  • son zamlarla.

Elektrik faturası anasını bile ağlatır adamın...
  • proliant P kullanıcısına yanıt
    7 sene öncesi de aynı, şimdi de aynı... Yine kötü yine kötü... Yok ama bazılarına göre ülke çok mesafe katetti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.