Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.988
Cevap
72
Favori
754.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-segway-sehir-bisikletleri-motorlu-bisiklet-dunya-lideri-amerikan-skyhawk-starfire/detay

Alın bundan bir tane rahat edin derim bu aralar ilgilenmeye başladım üstelik ehliyet felanda gerekmiyor.
  • nasıl bişey yada numarayı yazın
  • arkadaşlar elektrikli bisiklet almak istiyorum.üniversitede okuyorum,okulum git gel 7-8KM falan..85 kiloyum.bana ne tavsiye edersiniz?ekobis maxi almayı düşünüyorum.Çünkü netten baktığımda herkes onu tavsiye etmiş.Sorun yaratır mı?Sürekli masraf yapmak zorunda kalırmıyım?Sürekli bozulur mu?Kafamda bir sürü soru işareti var..beni biraz aydınlatır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unicorn13

arkadaşlar elektrikli bisiklet almak istiyorum.üniversitede okuyorum,okulum git gel 7-8KM falan..85 kiloyum.bana ne tavsiye edersiniz?ekobis maxi almayı düşünüyorum.Çünkü netten baktığımda herkes onu tavsiye etmiş.Sorun yaratır mı?Sürekli masraf yapmak zorunda kalırmıyım?Sürekli bozulur mu?Kafamda bir sürü soru işareti var..beni biraz aydınlatır mısınız?

Dostum bana sorarsan sakın alma. Benim aldığım Asya Motor Asbis e-bisikletti ama sanırım piyasadakilerin aşağı yukarı hepsi aynı.
    Bu şöyle bir olay: bir bisiklet ile bir motorun ortasında kalan bir cihaz.Ne köy ne kasaba yani.İbre max. 40 gösteriyor ama sitesinde max 24 yazıyor.
    Çok yavaş gidiyor.Ya adam gibi bir bisiklet al yada adam gibi bir scooter.
    Ben aldığım zaman hayal kırıklığı yaşadım,hızdan dolayı.Sonuçta ilk motorum
    2-3 saat bindim test ettim falan dedim yok hacı bu olmaz Allahtan garantisini onaylatmak için servise götürmemişiz yoksa iade hakkım yanıyordu.
    Götürdük magazaya (evkur) ve benzinli bir motor ile değiştirdik.Şanslıyım
    Link:http://www.asyamotor.com.tr/content/view/56/1/

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airsilver960 -- 5 Temmuz 2010; 19:11:12 >

• Dostum saol açıklaman için.Zamanında B ehliyeti alırken motosiklet ehliyeti almadım malesef.şimdi onu da almak gerekicek.kurs+işlem ücretleri de dahil olacak.
    Galiba sen sadece hızdan dolayı beğenmedin.benim için hız çokta önemli değil,okula gidip gelemeye yarayacak sadece.
    merak ettiğim bişey var bu motoru şarj ederken nasıl şarj ediliyor ki?
    4. katta oturuyorum motoru mu çıkarıcam yukarı :) ayrı bir aparatı falan mı var yoksa?
    hız harici sorun çıkartır diye korkuyorum.forumlarda okuyorum,beyni yanıyomuş bu motorların,bazen düz yolda bile yandığı oluyomuş.hadi tamam aldım diyelim bana masraf çıkarıcak diye endişeleniyorum.Bu ve benzeri sorunlar yaratır mı ki?
  • Şarjı aynı cep telefonu gibi oluyor fakat bataryası daha büyük.Takıyosun fişe,diğer ucunu da koltuğun altına-8 satt şarj ediyosun.Uzatma kablosu varsa bodrumda falan şarj edersin.65 kg ağırlığı.
    1 gün kullandım sadece,hiç sorun çıkarmadı valla
    Evet sadece hızdan dolayı geri verdim.Ama bildiğin gibi değil ya bayağı yavaş,bisikletten bile.
    Bisiklette pedal çevirerek daha hızlı gidebilirsin fakat bunda elciği sonuna çevirdinmi son hız 24 km/saat düşün artık.

Sen bilirsin tabiki.Eğer hız önemli değilse alabilirsin fakat karizmayı çizer soyliyeyim
  • hehe karizmada önemli tabi :) 24Km/s olarak gösteriyorlar hızı evet ama hız kolunun altında bir kablo var onu sökünce 40Km/s'a kadar çıkıyor.Sonuçta benzinli bir motor gibi performans beklemiyorum zaten.

Hatta Ekobis Maxi tanıtım videosu izledim hızını bire bir gördüm.

Aküyü bisikletten söküp eve taşıyıpta şarj ediliyormuş,illa bisikletin üzerindeyken şarj etme zorunluluğu yok yani.

Ekobis'e mail atmıştım bugün aradılar,bayii adresi verdiler,isterseniz almadan önce orda gidip deneyebilirsiniz dediler.Bakalım denemek istiyorum.

En uygun fiyatı nerden bulabilirim bunuda araştırmam gerek.Ekobis Maxi için bildiğiniz bir fiyat var mıki?
  • ben de elektrikli bisiklet almak istiyorum fakat birkaç sorum var...

16 yaşındayım ehliyet alamıyorum.bunlar için ehliyet gerekir mi ? veya ehliyetsiz kullanabileceğim bir araç lazım bana :D

bi de bunların daha güçlüleri var mı ? örneğin düz yolda 50 km hıza ulaşanı gibi ? en son yonja motor var baya güçlü ama o fiyatlara benzinli alırım seneye :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-LazKopat-_- -- 13 Temmuz 2010; 13:13:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -_-LazKopat-_-

ben de elektrikli bisiklet almak istiyorum fakat birkaç sorum var...

16 yaşındayım ehliyet alamıyorum.bunlar için ehliyet gerekir mi ? veya ehliyetsiz kullanabileceğim bir araç lazım bana :D

bi de bunların daha güçlüleri var mı ? örneğin düz yolda 50 km hıza ulaşanı gibi ? en son yonja motor var baya güçlü ama o fiyatlara benzinli alırım seneye :S

Ehliyete kaska plakaya gerek yok.Benimde yaş 16 ama eylülde 17 doluyor o yuzden motor aldım eylüle kadar arka sokaklarda sürerim artık
    Benim aldığım e bike çok yavaştı max hızı 24 km/saat.Eğer 50 km/saat hızına ulaşan makine varsa ondan alabilirisn fakat sakın ondan aşağı alma,17 yaşını bekle adam gibi motor al.

• Yonja Motorun ABD'den ithal ettiği elektrikliler, 350w 3000w 4000w 5000w güçlerinde. 5000w olanı saatte 115km hız yapıyor.
  • şuan biselect ve yonja güçlü. ama yonja da çok tuzlu :( alırsam biselect alabilirim...
  • biselect d1 modelini almayı düşünüyorum. kullanan veya özelliklerini bilen varsa nasıl bi alet ? bence diğerlerinden iyi gibi görünüyor. bi de size sorayım ?
  • Hocam elektrikli scooterlar içinde alınabilecek en iyisi d1 var şu an.
    Gerek görüntü, gerek sağlamlık, gerek yerden yükseklik.. vs bakımından her türlü diğrelerinden bir adım önde bence.

Motoru 600 kv olduğu için sürat bakımından, kalkış gücü ve rampa gücü bakımından çok güzeldir
    .

Yalnız;

Motoru 250 kv ya kadar olanlara, plaka, ruhsat istemiyorlar ama 250 kv dan yukarı olanlar için plaka ve ruhsat gerekiyor. Bilgin olsun.
  • plaka ve ruhsat çıkarılır da ehliyet lazım mı 250 üzerine ?
  • amaan bu yaşıma kadar gelmişim martta a2 kursuna yazılırım sonra da istediğim motora binerim
  • arkadaşlar bendede chinsun tdr0175z marka elektrikli bisiklet var ama aküsü bitti eni akü almak istiyorum ama nette hiç biyerde bulamıyorum
    akünün üzerinde 6 dzm 12 yazıyo
    kullanım kılavuzunda 12x4x14Ah batarya yazıyo
    acaba bunları temin edebilecek ve satabilecek bi arkadaş var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yassiann -- 1 Ağustos 2010; 11:25:59 >
  • merhaba

dainesee mesela st max motorların sadece motoru satılıyo bu yonja 115 km/s yapan motorların sadece motoru satılmıyormu ?
  • dainesee msn den fln görüşebilirmiyiz msn nin varmı ?

bende st max zwd 206L var ben motora arabalardaki çakmak girişinden taktım ve araç komprosörleri yada araç telefon şarzlarını çalıştırıyor

bide motora alt ışık yaptım gece motorun altı yemyeşil oluyor

şimdi araba teyibi takacam teyibde bi araza olabilir tamire verecem ama tamire vermeye üşeniyom
  • merhaba

dainesee mesela st max motorların sadece motoru satılıyo bu yonja 115 km/s yapan motorların sadece motoru satılmıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wizard1907

bende akulu scooter var 6 saat şarj edınce 50km yol yapabılıyorsunuz ve ne vergı nede polıs derdı var yası kucuk olan lar ıcın

kardeş hangi ilde oturuyorsun bana temizinden 1 tane lazım.ve aynı mesajdada yazdığın gibi yaşım fazla büyük sayılmaz.yaşım 13 bana tavsiye edebileceğin 1 model var mı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.