Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ BİSİKLET - MERAK EDİLENLER... (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.987
Cevap
72
Favori
754.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıkıntı çıkmaz sadece motor biraz daha ağırlaşır hızı artar ama garantiden çıkar mı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlhmht123

HOCAM RAHATSIZ EDİCEM AMA BENDE MONDİAL S2 VAR BU MAKİNANIN BEN 12V12AH AKÜ VAR ÜSTÜNDE AMA AKÜSÜ FULKEN ÇOK İYİ GİDİYOR AKÜLERDAHA 2 KEZ DOLUM ALDI 8 SAATTE ŞARJA TAKTIM AZDA TAKMADIM 1 SAAT KULLANDIM KULLANMADIM GÜCÜ AZALMAYA BAŞLADI BENDE BUNUN İÇİN AKÜLERİ 12V20AH TAKSAM HIZA VEYA GÜCE FAYDASI OLURMU VEDE AKÜNÜN BU ÇABUCAK BİTME SORUNU ZAMANI UZARMI.

kullanım ömrü ile alakalı bir şey tam gaz basıyorsan akünün ömrü 1 yılı geçmiş ve yakın ise hızı düşmeye başlar telefon bataryası gibi düşün
  • HOCAM AKÜ DAHA 2 KEZ DOLUM ALDINDI DİYORM 0 AKÜLER YANI AMPERLER DÜŞÜK ONDAN HERALDE TAM GAZDA GİTMİYORM HOCAM PEKİ BU 5. AKÜYÜ NE ŞEKİLDE BAĞLIYACAĞZ 5 İNİDE 20 ŞER AMPER TAKCAM ŞUAN MOTOR 30U VURUYOR 48V48AH AKÜ İLE 60V100AH LA KAÇ VURUR 5. AKÜYÜ TAKINCA BEYNİNE YADA DİĞER AKSAMLARINA Bİ ZARAR GELİRMİ .
  • Arkadaşlar merhaba.Ben de yılbaşı gibi elektrikli motorsiklet almak istiyorum.Ancak şu ehliyet sorunsalı kafamı kurcalıyor.Yaş 22 istesem alırım da hiç uğraşmak istemiyorum.Benzinli motora ezelden beri karşıyım felsefem gereği.İlerde alırsam kendi arabamı onu da elektrikli alırım.

Şimdi sorularıma geçeyim.

ehliyet işi çevirmedeki polisin insafına mı bakıyor?

250 watt ve altı çok saçma zaten onlar tam oyuncak.Bu dora 1200 hoşuma gitti sanırım kullanan ve memnun kalan çok arkadaş var.Küçükyalıdan bostancı-bostancı sahil, maltepe sahil maksimum gideceğim yer ise kadıköy olur acaba yeterli olur mu?

Çalınma riski nedir, metroların girişindeki bisiklet parketme yerlerine zincirlenebilirmi?

Ayrıca bu aletlere ehliyet-ruhsat da gerekmiyor değil mi?Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Port Valdez

Arkadaşlar merhaba.Ben de yılbaşı gibi elektrikli motorsiklet almak istiyorum.Ancak şu ehliyet sorunsalı kafamı kurcalıyor.Yaş 22 istesem alırım da hiç uğraşmak istemiyorum.Benzinli motora ezelden beri karşıyım felsefem gereği.İlerde alırsam kendi arabamı onu da elektrikli alırım.

250 watt ve altı çok saçma zaten onlar tam oyuncak.Bu dora 1200 hoşuma gitti sanırım kullanan ve memnun kalan çok arkadaş var.Küçükyalıdan bostancı-bostancı sahil, maltepe sahil maksimum gideceğim yer ise kadıköy olur acaba yeterli olur mu?

Çalınma riski nedir, metroların girişindeki bisiklet parketme yerlerine zincirlenebilirmi?

hocam ehliyet olayı yok herhalde ben 17 yaşındayım kobra 2000 elektirkli bisikletim hep jandarma trafik ve polis görüyor şu ana kadar kimse durdurmadı.birde doğru düzgün bir kilitle kitlenebilir ayrıca direksiyon kilidide var ama bence dora 1200 yerine kobra 2000 bakın derim tip yok ama performans çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBestHero

quote:

Orijinalden alıntı: Port Valdez

Arkadaşlar merhaba.Ben de yılbaşı gibi elektrikli motorsiklet almak istiyorum.Ancak şu ehliyet sorunsalı kafamı kurcalıyor.Yaş 22 istesem alırım da hiç uğraşmak istemiyorum.Benzinli motora ezelden beri karşıyım felsefem gereği.İlerde alırsam kendi arabamı onu da elektrikli alırım.

hocam ehliyet olayı yok herhalde ben 17 yaşındayım kobra 2000 elektirkli bisikletim hep jandarma trafik ve polis görüyor şu ana kadar kimse durdurmadı.birde doğru düzgün bir kilitle kitlenebilir ayrıca direksiyon kilidide var ama bence dora 1200 yerine kobra 2000 bakın derim tip yok ama performans çok iyi.

Cevapların için sağolasın kardeşim.

• Port Valdez P kullanıcısına yanıt
    kobra 2000 görüntüsü hiç hoş değil dora 1200 iyidir kardeşim hem fiyat bakımından hem görünüş bakımından
  • quote:

Orijinalden alıntı: ırwastbey

kobra 2000 görüntüsü hiç hoş değil dora 1200 iyidir kardeşim hem fiyat bakımından hem görünüş bakımından

Aynen öyle baktım gördüm şimdi kobranın görünüm çok çocukça kalmış.
  • E-Mon Mocha var bende, soru varsa cevaplarım. 1200W.
  • Arkadaşlar şuan ki ekobisimin kalkışını ve hızını iyi bulmuyorum.

Birkaç değişiklik yaptırırsam eğer; ekobisin ömrünü ne kadar etkiler. Motorun beyniyle oynarlar mı acaba hız için.

not: şuan max 40 yapıyor.
  • daha büyük bir beyin taktır derim
  • quote:

daha büyük bir beyin taktır derim

Ömrunu etkiler mi motorun? Maximum kaça mal olur bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • motor garantiden çıkar da hangi motor bu ?
  • quote:

motor garantiden çıkar da hangi motor bu ?

Stmax in bir modeli, tam bilmiyorum. 800 watt galiba.

• 200-300 tl'ye mal olur motor ömrü olarak ise kullanımına bağlı bir şey
  • quote:

200-300 tl'ye mal olur motor ömrü olarak ise kullanımına bağlı bir şey

Anladim hocam, tesekkur ederim. Bir ugrayacagim yapan bir yere.

• merhaba , motosiklet almayı düşünürken buna forumda rastladım , şaşırdım ve çok hoşuma gitti , kararımı e-bisiklet yönünde değiştirdim :)
    yalnız anlamadığım bir şey var , katlanır bisiklet modellerine videodan baktığımda pedal çevirme durumunun olduğunu gördüm. Ben sandım ki pedal çevirmeden yol alıyoruz , aküsü bittiğinde pedal çevirerek günü kurtarıyoruz :) özellikle Goccia city zero için soruyorum , pedal çevirmeme gibi bir olayı var mı ? katlanabilen ama pedal çevirmediğimiz bir e-bisiklet modeli var mı ?

bu konuda beni aydınlatabilir misiniz ? cahilliğime verin belki saçma bir soru oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dharma*** -- 5 Ağustos 2014; 0:50:07 >
  • Arkadaşlar merhaba bu gün Gidip Kinetic Elx-1 Alıcam almadan önce Fikirlerinizi merak ettim 3650 gibi bir rakama sıfır olarak alıcam yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muscol

Ben ÇİN'den kit sipariş edip şöyle birşey yaptım :

İstanbul gibi bir şehirde bence elektrikli scootera göre çok avantajlı (katlayıp evin balkonuna,otobüse, metroya vs. koyabiliyorsunuz. )
    1000w 13kg hafif bisiklette çok güçlü oluyor.
    50km/saat hız yapıyor.
    tek eksisi amortisör olmaması.

Böyle bir alternatif olduğunu da bilin yani :)

Merhaba!
    Bu set için gümrük bedeli ne kadar ödediniz,birde bataryayı nereden temin ettiniz,batarya'nın amperi ve voltu ne kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: azsöz

quote:

Orijinalden alıntı: muscol

Ben ÇİN'den kit sipariş edip şöyle birşey yaptım :

İstanbul gibi bir şehirde bence elektrikli scootera göre çok avantajlı (katlayıp evin balkonuna,otobüse, metroya vs. koyabiliyorsunuz. )
    1000w 13kg hafif bisiklette çok güçlü oluyor.
    50km/saat hız yapıyor.
    tek eksisi amortisör olmaması.

Böyle bir alternatif olduğunu da bilin yani :)

Merhaba!
    Bu set için gümrük bedeli ne kadar ödediniz,birde bataryayı nereden temin ettiniz,batarya'nın amperi ve voltu ne kadar.

Ürün gümrükte takılmadı sadece 7 TL gümrük kontrolü ücreti ödedim. ama bazen takılabiliyor (%25vergi)

pili ve kiti vpower dan aldım. pil LIFEPO4 inanılmaz deşarj kabiliyeti var ve bu sayede inanılmaz tork sağlıyor. akülü motorlara benzemez ;)

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.