Şimdi Ara

Elektrikli açılan kapanan ayna (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
4
Favori
70.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şifremi ve kayıt olduğum nicki unutmuştum o yüzden bağlanamıyordum, yanıtın gecikmesi için özür dilerim.
    İzmir'de Ali Öz Elektronik firmasından destek alabilirsiniz. Firmanın telefon numarası 0232 445 88 58'dir.
  • http://www.youtube.com/watch?v=6KGvBUFJryE
    burda bir arakadaş yapmış
    megan 2
  • http://www.renaultfanclub.com/megane-2-fan-club-megane-2-kulubu/68999-megane-2-kumandadan-katlanir-ayna-2.html

burdada şeması var gerekli malzemelerde söylenmiş nasıl yapılacagıda var:)))
  • Tamamen hayal gücüne ve ustalığa bağlı bir iş.. Zamanında Ankara Fiat Kartaştaki Semahattin ustamızın desteğiyle ford x paket fiestaların ayna motorlarını kullanarak ve katlanır ayna modülü takarak benim ve birkaç punto araca yapmıştık.. Buda benim eski araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 11 Haziran 2014; 15:37:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FirstEquinox

Şifremi ve kayıt olduğum nicki unutmuştum o yüzden bağlanamıyordum, yanıtın gecikmesi için özür dilerim.
    İzmir'de Ali Öz Elektronik firmasından destek alabilirsiniz. Firmanın telefon numarası 0232 445 88 58'dir.

Tesekkur ederim not aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

anladığım kadarıyla katlanma özellikli ayna alınması lazım.

şu linkte de birisi civic için resimli anltım yapmış vakti olanlar için tabi..
    http://www.courtlukens.com/Tech/folding_mirror.htm

O nası bi açılıp kapanmadır yahu. Kütür kütür

• kusura bakmayın konuyu pörtletmiş gibi olacam ama yeni bi konu açmayayım dedim.
    Hyundai ix20 aracım için ayna modülü aldım. Orjinalinde de elektrikli aynalar ancak kapı içindeki bir düğme ile açılıp kapanıyordu. Neyse modülü bulduk aldık netten. Götürdüm ustama modülü takıverdi. Aynalar kapandı açıldı ne güzel anahtardan aracı kilitleyip acınca bende teşekkür ettim ayrıldım ki tam hızlanmaya kalkınca araç 15km hızı geçince hoopp merkezi emniyet kilitleri devreye girince aynalar geri kapandı. Kilidi iptal etme gibi bir durum malesef araç üzerinden mümkün değil ancak servis iptal edebiliyormuş.

Şimdi sorum şu: Bu emniyet kilidini iptal etmeden aynaların o modül ile açılıp kapanması mümkün değilmi farklı bir bağlantı yapılmak şartıyla?

daha önce yapmış yada yaptırmış birileri yanıt verirse sevinirim kafadan atmayalım lütfen. teşekkürler

• Benim eski aracimda kilit dugmesine basili tutunca otomatik kitlemeyi devre dışı bırakıyordu dene bakalım olur belki

• quote:

Orijinalden alıntı: thesimps

kusura bakmayın konuyu pörtletmiş gibi olacam ama yeni bi konu açmayayım dedim.
    Hyundai ix20 aracım için ayna modülü aldım. Orjinalinde de elektrikli aynalar ancak kapı içindeki bir düğme ile açılıp kapanıyordu. Neyse modülü bulduk aldık netten. Götürdüm ustama modülü takıverdi. Aynalar kapandı açıldı ne güzel anahtardan aracı kilitleyip acınca bende teşekkür ettim ayrıldım ki tam hızlanmaya kalkınca araç 15km hızı geçince hoopp merkezi emniyet kilitleri devreye girince aynalar geri kapandı. Kilidi iptal etme gibi bir durum malesef araç üzerinden mümkün değil ancak servis iptal edebiliyormuş.

Şimdi sorum şu: Bu emniyet kilidini iptal etmeden aynaların o modül ile açılıp kapanması mümkün değilmi farklı bir bağlantı yapılmak şartıyla?

daha önce yapmış yada yaptırmış birileri yanıt verirse sevinirim kafadan atmayalım lütfen. teşekkürler

Bende bir hortlatayım konuyu dedim,

Bende aracıma yapmayı planlıyorum belirttiğiniz sistemi siz ne yaptınız çözüm olarak?

• WaRToX kullanıcısına yanıt
    Elektronikten iyi anlayan bir tanıdığın varsa durumu anlat yaparlar.Senin aynaların motoru,açılıp kapanma sistemi hazır, yapacakları iş kumandadan kapıları açarken yada kaparken bunun aynı zamanda aynaların açılıp-kapanmasını tetikleyecek basit bir sistem.
  • Forumda Elektronik bölümü var neden oraya bu konuyu açmayı denemiyorsunuz?
    Aynalarında motor vb hiçbir donanımı olmayanların işi karışık,ama S40 sahibi arkadaşınki gibi donanımı hazır ancak uzaktan kumanda ile kontrol edemeyenlerinki basit bir iş.Elektronik bölümüne yeni konu açarsanız yanıtlayabilirler.Orada karşılığıyla bu tür işleri yapanlarda var zaten.
  • sorun akım kontrollü modül bulmamla çözüldü. diğer modülü attım mecburen. Ankaradan getirttim ayna modülü akım kontrollü olacak. 👍

• aslında sorun çok basit bir sorun.. hemen hemen her araca açılır kapanır elektirkli ayna yapılır.. vectra b gibi aynası çok ufak olan araca bile diy olarak araç sahibi yıllar önce yapmışdı.. keza elentra ya yapılmışdıki bu araçlarda aynalarında motor falan yok..

yapılır sadece vakit alır.. hiç bir elektrik ustasıda o yüzden bu tür işlere girişmiyor.. adam senin aynalarına belki 2-3 ayırıp uğraşıcak senden alıcak 100 tl 200 tl belki o adam 2-3 günde zaten bir ampül değiştirse 5 dakkada 20 tl alıcak senin vericeğin paranın mislini kazanır o yüzden elektrikçiler işlerini güçlerini bırakıp bu tür şeylerle uğraşmıyor yoksa elektrikçiyim diyen her araba elektrikçisi yapar çok zor bir şey değil..

yapanlarda kendi yapıyor bireysel hobisel araçlarına..
    adam elektirkdende anlıyor DİY şeklinde kendi aynasını kendi söküyor eve getiriyor açıyor motoru takıyor gerekli denemeleri elektrik verip yapıyor evinde varsa atölyesinde araca takmadan süpriz çıkmasın diye son testleri yapıyor sonra araca bağlıyor gerekli bağlantıları yapıp.. ama bunların hepsi diy işte kişisel uğraşlar..

ben bu işi hangi elektrikçi ile konuşsam olmaz demedi .. olur yapılır dediler ama hepsi bir bahane uydurdu uğraşamam diyen oldu elimde çok iş var o çok vakdimi alır diyen oldu..

• merhabalar bir sorum var camlarım uzaktan kumanda ile kapanıyor uzaktan kumanda ile camlar kapanırken aynalarda kapansın, merkezi kilit açılınca aynalar açılsın şeklinde bağlanabilinir mi?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.