Yüzbaşı
04 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
34 üye
Görüntülenme
Toplam: 109 (Bu ay: 0)
Gönderileri
silinsin
Merhaba,

Aracım 2012 Opel Astra J, geçenlerde stok sistemi çıkartıp aşağıdaki kolon ve amfiyi eklettim (Ayrıca üzerinden Necvox DVA 9933 Oem sistem mevcut) ;


2 Takım (ön ve arka kapı) Cadence BS-6 Mid/Tiz takımı ve bunları besleyen Cadence TX70 4 kanal Amfi mevcut

Subwoofer ekletmediğim için ses kalitesi çok temiz olsa da Bassları doğal olarak tam olarak alamamaktayım.

Bu aşamada araca bagaj konusunda sıkıntı olmaması için 20CM'lik yine Cadence S0W8-S4 Subwoofer (150 watt rms) almayı planlıyorum.

Sorularıma Geçecek olursam (Amfinin giriş çıkış görüntüsünü ekledim) ;

1- Mevcut amfi ile Subwoofer'ı beslesem yeterli olur mu?

2- Yeterli olur ise Rear çıkışların CH3'e + ve CH4'e - şeklinde mi bağlamalıyım?

3- Bu şekilde bağlantı yaparsam HPF, LPF ve Gain ayarları nası olmalı?

3- Yeterli olmaz ise
a- Yeni amfi için gücü eski amfiden mi alayım yoksa yeni bağlantı çekeyim mi?
b- Yeni amfi için ses çıkışını eski amfinin line out kısmından mı alayım? yoksa necvox sistemin subwoofer out'undan kablo çekip ordan mı alayım?

4- Amfisiz subwoofer out ile bağlantı yapsam çok mu zayıf olur?

Teşekkürler

 Subwoofer Takviyesi Hakkında
Arkadaşlar Merhaba,
Aracım Astra J 2012 Cosmo; Aracımın ön ve arka kapı kolonlarını değiştirmeyi planlıyorum, orijinal kolonları çok boğuk ses veriyor.

Amacım yüksek bass ve tiz almak değil sadece temiz ses alabilmek.

Çokta fazla bütçem olmadığı için seçeneklerimi Pioneer TS-F1634R ve Sony XS-GTF1638 modellerine kadar düşürdüm.

Anfi ve Bass kolonu kullanmayı düşünmüyorum.

Kullanacağım cihaz Necvox DVA 9933 HD. Sizce bu iki model nasıl? Hangisini seçmeliyim? farklı önerileri olan?
Merhaba

LG 47LM615S marka/model 3D led tv'im mevcut, geçtiğimiz günlerde tv ile uyumlu olsun diye LG BH6730S marka/model 5.1 ses sistemi aldım.

Ses sistemini tv'min HDMI1 girişinden bağladım, televizyonda ARC özelliği olmadığı için tv'nin optik çıkışınıda ses sistemine bağladım böylece tv'deki tüm sesleri ses sisteminin optical seçeneği ile dinliyorum.

Ses sisteminin HDMI'dan ses geldiği anda açılma ve ses gittiğinde kapanma özelliği var bende tv'nin hoperlörünü kapatıp sesi sadece ses sistemi üzerinden dinlemeyi tercih ediyorum.

Problem tam bu noktada başlıyor;

Tv açıldığı anda HDMI2'ye bağlı uydunun sesi kesik kesik gelmeye başlıyor, problemin uyduda olduğunu düşündüm fakat PS4'tede aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Problem sadece stereo seslerde oluyor 5.1 ses çıkışında sorun yok örn; Moviemax premiere kanalında 5.1 çıkış olduğu için ses düzgün ama NTVsporda kesik kesik.

Konuya bulduğum geçici çözüm; Tv'nin hoperlörünü açıyorum (ayarlar kısmından) cihazın tüm bağlantı kablolarını çekiyorum (elektrik dahil) sonra tekrar takıyorum ve olay pat diye çözülüyor ve stereo çıkışlı seslerde bile ses netleşiyor. tv'yi kapattığımda hooop başa dönüyorum.

ARC'yi açtım kapadım, Simplink açtım kapadım, farklı HDMI giririşi , farklı HDMI kablo denedim. Ses çıkışı PCM , bitstream vs. değiştirdim.

Sanırım yaptığım bir ayar sebebiyle oldu çünkü ilk aldığımda böyle değildi.

Elimden geldiğince detaylı yazmaya çalıştım, bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun
Merhaba

Asus K53SV-SX582V Notebook'um ile HDMI ile TV'ye bağlıyken oyun oynarken bazı oyunlarda (genellikle 720p çözünürlükte) belirli bir süreden sonra restart atıyor. Aynı oyunu cihazın kendi ekranından saatlerce oynayabiliyorum.

Isınma problemi olduğunu düşünerek Notebook soğutucu aldım fakat fayda etmedi,

HDMI bağlantı için kullandığım kablo 3 metrelik ucuz bir kablo ve kabloya hafifçe dokunduğunda görüntü gidip geliyor uzuna süredir kullanıldığı için artık baya eskidi,

Elimdeki diğer HDMI kablolar maalesef kısa kaldığı için onlarla deneyemedim.

Sizce problem HDMI kabloda olabilir mi? Cihazda bir sıkıntı olabilir mi ? Önerisi olan ?

Teşekkürler.
Merhaba

Evimde NetMaster (Kablonet) marka 4 portlu modem kullanıyorum. Bilgisayarım bu modeme wireless olarak bağlanıyor, ayrıca odamda xbox360, Egreat R1A Media Player ve modemden gelen interneti\ağı dağıtmak üzre Planet marka -> Internet Broadband Router mevcut.

Modemden odama gelen 1 adet uzun cat5 kablo mevcut ve bu kabloyu direkt olarak Xbox360'a bağladığımda xbox live'e (yani internete) bağlanabiliyorum, yine bu kabloyu direkt olarak media player'e bağladığımda internet uygulamalarına (youtube vs.) bağlanabiliyorum aynı şekilde bilgisiyarımda ağ içerisinde olduğu için onun içindeki video'larıda izleyebiliyorum (shared bir klasör oluşturdum buradan) fakat nedense bugün itibariyle bilgisayarımada ulaşamamaya başladım cihaz sadece internete bağlanıyor (ağ ayarlarını bozdum sanırım).

Geçenlerde elime bir yerden yukarıda belirttiğim " Planet Internet Broadband Router " geçti ki bu cihaz kullanıldığı yerde interneti dağıtmak için kullanılıyordu.

Bende tahmin edeceğiniz üzre cihaza kablo modenden gelip odama giren uzun kabloyu bağlayıp diğer cihazlarıda diğer portlara bağladım tanımadı, cihazı resetledim (üstünde reset butonu var) sonuç maalesef hüsran

Sonrasında cihazı direkt farklı bir cat5 kablo ile kendi bilgisayarıma bağladım fakat tüm portları denememe rağmen her seferinde ağ tanımlanamadı uyarısı aldım.

Cihaz üzerinde -> WAN - 4 Port - Uplink olmak üzre 6 tane giriş bulunmakta. Bildiğim kadarıyla modemden gelen kabloyu uplink girişine bağlamam lazım ama tam emin değilimki tüm portları denediğime emin olabilirisiniz

Sonuç olarak yapmak istediğim şeyler modemden gelen kabloyu routere bağlayıp router üzerinden;

1- Xbox360'ı internete bağlamak (bilgisayarımada bağlansa fena olmaz)
2- Media playeri internete ve bilgisayarıma bağlamak

Forum içerisindeki konuları okudum ama genelde router'in direkt olarak bu işi yapması gerektiği ortaya çkıyor fakat birtürlü başaramadım

Konuyla ilgili desteğinizi rica ederim.

Saygılar
Merhaba

Arkadaşımda benimde hali hazırda kullandığım hp530 marka 1280*800 çözünürlüklü 15.4'' lcd ekrana sahip laptop bulunmakta

Dün film izlerken yere düşürmüş ve ekranı çatlamış.

Bu LCD ekranı (kaç pin bağlantı olduğunu bilmiyorum) yeni bir 1368*768 çözünürlüklü 15.4 LED ekran ile (tabii doğru bağlantı pin sayısında olan)

takıp kullanmamız mümkünmüdür ? yoksa yine aynı çözünürlükte lcd almak zorundamıyız ?

Teşekkürler
Merhaba

Laptopumda " Mobile Intel® 945GME Express Chipset " anakart bulunmakta bununda üzerinde 82945GME Graphic Controller mevcut. Windows 7 32 bit kullanıyorum

Ayrıca Seg 32'' LCD TV'im var.

Anakart üzerindeki Vga outtan LCD'ye giriş yaptığımda belirli çözünürlükler dışında görüntü alamıyorumki bunlar: 1024*768 1280*1024 gibi kare çözünürlüker bu şekilde de ekrana sığdırmıyor kenarlarda siyahlıklar oluyor. LCD tv'im 1360*768 çözünürlükte ve bu çözünürlük seçenekler arasında bile çıkmıyor bilgisayarda. Hiçbir şekilde Widescreen çözünürlük alamıyorum. Tv'de bilinmeyen format uyarısı veriyor. 1440*900 doğal çözünürlüğe sahip lcd monitörümde de denediğim widescreen çözünürlükleri alabilioyurm ama üstten karartılar oluyor. ekran kısıyor ekrana sığdırmıyor.

Orjinal Driverini çektim yükledim (windows 7 uyumlu)

1360*768 çözünürlükte çıkış alabilmenin bir yolu varmıdır ??
Merhaba

kafamda bir fikir canlandı paylaşmak istedim

Bende;
Xbox 360 ( Optik ses çıkış aparatı var)
Vestel Slim 10 5.1 ses sistemi (front,rear,center,bass şeklinde analog girişleri mevcut)
Laptopımda kullandığım Üzerinde toslink giriş - çıkışı ayrıca analog çıkışları (front,rear,center,bass) bulunan external ses kartı mevcut

Niyetim;

Xbox 360 optik ses çıkışından toslink kablo ile dijital olarak sesi alacağım bunu external ses kartımın toslink in girişine takacağım,

vestel ses sisteminide analog yolla yine external ses kartına bağlayacağım.

xboxtan dijital olarak gelen sesleri analoga çevirip 5.1 olarak dinlemek niyetindeyim.

Yani özetle ses kartını decoder olarak kullanacağım.

Bu yöntemle ses almam mümkün olabilir mi sizce ?


Merhaba

Bende 945GME çipset bir anakart var bu anakart 667mhz (fsb) işlemcileri destekliyor hatta yakın zamanda t2050 olan işlemcisini t2600 ile değiştirdim.

bu anakarta 800mhz (fsb) veya 1066mhz (fsb) bir işlemci taktığımızda çalışırmı ? çalışmaz mı ?

çalışırsa nasıl çalışır ?

Saygılar
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
Meslek: Eğitimci & Koç & Mentor
Forum İmzası:
PS4 PSN: Rakavuz
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
Alışveriş Yaptıklarım; Mutlu666 - signore - KRALL - ankara1234 - cool_boy10 - Mr StEaLtH - Rapator - ^Biotech^ - hiickimse - thehook - trlux - furkani - elektronik_manyak - xelon - Hıdır - laider - juti34 - Mindhunters - darkseed - kkahyaoglu - ucanturk41 - tgenc - nessu - Reco. - mad_max - Salih - SuPReMaCY - B00MER - m_runo - öztin - jyhun - Seahawk - umuts_1 - moon74 - turgayaslan - skateboarding - dest - nJOY - Gündoğdu - qwerty72 - KontViper - bayrakdar - nihattr - Fatih! - alitopal - ozidane - Chaoss - Alabandatr - Armatö® - rozek - thisrock - cagataybas - cydonia - silwer00 - eixs - marikanwap - FelixCrail - fLaVa - cihancansiz - incele - unalb01370 - verondeniz - zerogs - mgunay88 - kut - huvanes - raverss -->> Devamını yazmaya üşendim....
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
TV
LG
Ses Sistemi
LG
Notebook
Asus
PSN ID
Rakavuz
Motosiklet
Yamaha
Clash of Clans
Rakavuz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 547
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.915
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.574
Konularının görüntülenme sayısı: 126.156 (Bu ay: 44)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.