Şimdi Ara

Elektrikli açılan kapanan ayna (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
4
Favori
70.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi opel ve ford candır gerisi heyecandır. son kasa fiestasından tut opel astra gtc 1.6 180 hp sine kadar (2013 ) bayaaa bir kullandım bu araçları. fiesta göğüsmüş oymuş buymuş tasarım harikası. ama gel gör ki opelde nasıl bir melet varsa insan oturunca koltuğa
    acayip bir güven veriyor. arkadaş biz biz olalım şu katlanır ayna işinin peşine düşelim. illaki yapan bir yerler vardır.

Ha yokmu ? Ozaman gönüllü 2 ortak arıyorum bu iş için. Türkiye bir ilk oluruz bu sektörü başlatırsak eğer.

Nasıl fikir ama ?
  • ASTRA J sahiplerine iyi haber. biraz önce konuya girince arama ihtiyacında bulundum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ayna-bizim-isimiz-seat-cordoba-otomatik-katlanir-sag-139736561/detay

bu ilandaki abilerimiz astra j lere yapıyorlarmış. bir uğrayın derim .

• daha öncede dedim bu iş a markası b markası etrafında dönmemeli ayna aynadır markası olmaz.. şekli farklı olsada işlevi tüm araçlarda aynıdır.. burda önemli olan mevcut aynayı söküp yerine otomatik katlanır ayna takmak değildir .. bunda zor olan bir şey yokdur sipariş edersin aracınıza uygun katlanır elektrikli aynayı takarlar olur biter..

burdaki sorun mevcut aracınızdaki aynayı açıp elektrikli kapanır düzeneğini montajlaya yerleştirebilmekdir.. bir kere yapılırsa zaten her türlü aynaya yapılır aynaların iç yapısı çoğunun aynıdır değişmez.. önemli olan dediğim gibi araçlarımızdaki manuel aynaları marka gözetmeksizin a markası b markası ne olursa olsun otomatiğe çevirebilmekdir..
  • hocam astra j sahiplerine doğan güneş bizede doğdumu bu mevzu tamamdır :)
  • Peki fabrika neden içeriden düğme ile katlanan ayna koymuş da, uzaktan kumanda ile kilitleyip açmaya entegre etmemiş? Bunun sebebini hiç düşündünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: andreoni

Bizim orda Citroen C3 var. Adam aracı kilitliyor aynalar kapanıyor. Sanki araç teknoloji harikası gibi görünüyor. Benim araca binen yada gören vay diyor süper. Yok ilk araban buysa sonrakini düşünemiyorum falan. İniyoruz aracı parkediyorum aynaları elle kapatıyorum aaa aynalar kapanmıyor mu otomatik? hadi yaa :( diyorlar.

Ah Opel ahh :))

Şu an alsam yine Astra Sport alırım o ayrı

Ici seni disi beni yakar hesabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

quote:

Bizim orda Citroen C3 var. Adam aracı kilitliyor aynalar kapanıyor. Sanki araç teknoloji harikası gibi görünüyor. Benim araca binen yada gören vay diyor süper. Yok ilk araban buysa sonrakini düşünemiyorum falan. İniyoruz aracı parkediyorum aynaları elle kapatıyorum aaa aynalar kapanmıyor mu otomatik? hadi yaa :( diyorlar.

Ah Opel ahh :))

Şu an alsam yine Astra Sport alırım o ayrı

Ici seni disi beni yakar hesabi

Aynen. Çok takılmıyorum ama niye olmasın diye de soruyorum tabi. Bak mesela aracı şirketin önüne parkettim. Şimdi aklıma geldi aynaları açık unuttum. Birazdan işi gücü bırak git aynaları kapatmaya.

• andreoni kullanıcısına yanıt
    O kadar evhamlanirsan olmayacagi varsa da olur. Sakinan goze çöp batar

• quote:

Dedim ya çok takılmıyorum ama dikkat ediyorum. Ben önlemimi alayım da gerisine yapacak bisiy yok. Bizim araçlarda ayna açıkta olsa kapalı da olsa pek farketmiyor sanki. Kapılar bombeli ya hemen hemen aynı hizaya geliyor. Gittim kapattım bu arada :)
  • quote:

quote:

Dedim ya çok takılmıyorum ama dikkat ediyorum. Ben önlemimi alayım da gerisine yapacak bisiy yok. Bizim araçlarda ayna açıkta olsa kapalı da olsa pek farketmiyor sanki. Kapılar bombeli ya hemen hemen aynı hizaya geliyor. Gittim kapattım bu arada :)

Acik oldgnda biri vursa kirilir kopar (geriye dogru payi var aynanin) ama kapali halde vurulsa surtme yapar kopmaz
    Gerci vuran Eşşeğe bagli

• quote:

quote:

quote:

Acik oldgnda biri vursa kirilir kopar (geriye dogru payi var aynanin) ama kapali halde vurulsa surtme yapar kopmaz
    Gerci vuran Eşşeğe bagli

Sabah sabah iyi güldüm yawss :) vurana bağlı.. Elektrikli işi aklımda ne zaman derlerse elle açılırsa yada kapatılırsa bozulmaz yaptırırım. Yoksa işim olmaz.

• açık aynanın tek avantajı aracı koruma payı bırakıyor yani ayna kendini kurban etsede kapınızı çamurluğunuzu korumuş oluyor..
  • yalnız varya efsane hortlattım ha :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

açık aynanın tek avantajı aracı koruma payı bırakıyor yani ayna kendini kurban etsede kapınızı çamurluğunuzu korumuş oluyor..

Diğer arabalarda olabilir belki de Astra larda pek birşey farketmiyor. Kapılar ve tamponlar zaten bombeli. Yani biraz şişko bizim araçlar :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

açık aynanın tek avantajı aracı koruma payı bırakıyor yani ayna kendini kurban etsede kapınızı çamurluğunuzu korumuş oluyor..

Diğer arabalarda olabilir belki de Astra larda pek birşey farketmiyor. Kapılar ve tamponlar zaten bombeli. Yani biraz şişko bizim araçlar :)

evet bazı araçlarında aynası kısa oluyor gene bir şey farketmiyor.. ama genelde ayna koruyucu bir mesafe yaratır ben çok zorda değilse kapatmam misal.. vuran aynaya vursun kaportaya zarar gelmesin diye

• quote:

Orijinalden alıntı: sekohuso33

yalnız varya efsane hortlattım ha :D

aferim, gerçekten muhteşem bir iş başarmışsın.
  • ben 400 tl verip opsiyonel olarak ekletmiştim aracımı alırken. yanında çevre aydınlatması da vermişlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

Orijinalden alıntı: sekohuso33

yalnız varya efsane hortlattım ha :D

aferim, gerçekten muhteşem bir iş başarmışsın.

naptın einstein laf mı soktun sen şimdi bana aklınca?
  • bu elektrikli açılıp/kapanan aynaları fiat albea'ya takabilirmiyiz maliyeti ne olur
  • orjinal aynanın içine motor montaj edilicek biz açdık bakdık opel ve linea da olur ama custom işçilik istiyor zaman vakit denemeler istiyor..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.