Şimdi Ara

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
89
Favori
204.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu mesaj dikkatimi çekti , ne sonuca ulaştınız , dediğiniz gibi portunuzu mu değiştirmişler?
  • İyi günler, bu soruyu belki 100 kere duymuşsunuzdur. İnternet 2-3 mb arasına kadar düştü, servis geldi. Gerekli ölçümleri yaptı. Binaya 16 mb geliyor. Bina içi kablolar kalitesiz ve eskidiği için kaldırmıyor dedi.

Aşağıdaki kutudan modeme, (telefon kullanmıyoruz) yeni kablo çekmeyi düşünüyorum. 1-2 yerden baktım kablo konusunda karar veremedim. Normal telefon kablosu kullanın diyende var cat-5-6 kullanın yazanda bir fikirde bu sayfadan almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

İyi günler, bu soruyu belki 100 kere duymuşsunuzdur. İnternet 2-3 mb arasına kadar düştü, servis geldi. Gerekli ölçümleri yaptı. Binaya 16 mb geliyor. Bina içi kablolar kalitesiz ve eskidiği için kaldırmıyor dedi.

Aşağıdaki kutudan modeme, (telefon kullanmıyoruz) yeni kablo çekmeyi düşünüyorum. 1-2 yerden baktım kablo konusunda karar veremedim. Normal telefon kablosu kullanın diyende var cat-5-6 kullanın yazanda bir fikirde bu sayfadan almak isterim.
    cat 6 nın avantajı herhangi bir problem olduğunda veya ayrı hat çektiğinizde içindeki kabloları yine kullanmanız olur. Böyle bir düşünceniz yoksa 2li sağlam bi kablo alın çekin.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. bir ara ölçü alayım başlarım uğraşmaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

cat 6 nın avantajı herhangi bir problem olduğunda veya ayrı hat çektiğinizde içindeki kabloları yine kullanmanız olur. Böyle bir düşünceniz yoksa 2li sağlam bi kablo alın çekin.

Alıntıları Göster
    Merhaba Benimde kutudan daireye gelen bağlantı kablosu olarak Cat6 kullandım ,
    Benim şuanda Cat6 Kablosuna ihtiyacım var yaklaşık 20 mt kadar ,
    Boşuna cat6 kablosuna para ödemek istemiyorum acaba kutudan modeme çektiğim cat 6 kablosunu söküp yerine normal 2 uçlu telefon kablosu kullansam bağlantıda herhangi bir sorun yada performans kaybı olurmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Merhaba Benimde kutudan daireye gelen bağlantı kablosu olarak Cat6 kullandım ,
    Benim şuanda Cat6 Kablosuna ihtiyacım var yaklaşık 20 mt kadar ,
    Boşuna cat6 kablosuna para ödemek istemiyorum acaba kutudan modeme çektiğim cat 6 kablosunu söküp yerine normal 2 uçlu telefon kablosu kullansam bağlantıda herhangi bir sorun yada performans kaybı olurmu ?

Alıntıları Göster
    bahsettiğim olaylar için ihtiyacınız yoksa tam bakır bir kablo ve ek olmadığı durumda cat 5 / cat 6 vs farketmez.
  • ankastreye bağlanacak kablonun illaki tek telli mi olması gerekiyor? çok telli telefon kabloları buraya takılamazmı? birde krone pense zımbırtısı olmadan kablo çakmak mümkünmü oraya?
  • kabloyu soymadan(regletin içinde bıçak var zaten) çakacağınız için saçaklı kabloda olur ama güzel olmaz hız kaybı yaşayabilirsiniz - bence - ;

krone pensesi yerine meyve bıçağının tersi olabilir ya da ince düz tornavida
  • nette araştırdım okadar bu krone pensesinin işleyiş mantığını bi çözemedim, şimdi bıçak mıçak içeriye zarar verip başımıza iş açmayalım? olaayın işleyiş mantığını anlasam ona göre bir çözüm üretiriz de ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: molella

nette araştırdım okadar bu krone pensesinin işleyiş mantığını bi çözemedim, şimdi bıçak mıçak içeriye zarar verip başımıza iş açmayalım? olaayın işleyiş mantığını anlasam ona göre bir çözüm üretiriz de ...
    İceriye dogru itiyor bide kabloyu soyuyor baska bisey yaptigi yok. Duz tornavidayla itin sadece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binaya yeni taşındım binanın kutusu böyle hiç bağlantı yok galiba
    Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Albatross07 kullanıcısına yanıt
    Bunlar fiber kablosu.
  • Merhaba benim ankastre kutusunun yanına telekom turuncu ve beyaz renkteki iki kabloyu işaretleyip gitmiş. Benim daireden kutuya giden bir ethernet kablosu var. Diğer bütün dairelerin ethernet kablosu kutuya çakılı ama benim kablo boşta sallanıyor idi. Ben de ankastre kutusuna kabloları çakmadan önce deneme amaçlı telekom un bıraktığı iki kabloyu benim daireye giden kablodaki(8 damarlı/kablolu) rastgele iki uca bağladım. biri yeşil diğeri beyaz alaşımlı bir kablo idi. Daireye çıktım ve modemde sinyalleri gördüm internet geldi !!!
    Şimdi benim sormak istediğim rastgele iki uç seçerken tesadüfen doğru bağlantıyı mı yaptım yoksa daireye giden kabloda herhangi iki kabloyu da bağlasaydım yine sinyal alabilecek miydim ?

Şimdi kurcalayıp bağlantıyı da bozmak istemiyorum :)
  • qxtrml Q kullanıcısına yanıt
    acemi şansı doğruyu bulmuşsunuz, hızınız tam geliyor ise güzelce izole edin kabloyu ve kenara alın dokunmasınlar
  • Merhaba, Telekom'dan gelip 3 numaraya turuncu-beyaz kablo çakıp etiketleyip bırakmışlar. Alttaki boşlardan birine çakıp hallederim diyordum ama diğerlerinde altta bağlı olan kablolar sanki daireye çıkan kablolar. Görüşü olan var mı?

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkaray

Merhaba, Telekom'dan gelip 3 numaraya turuncu-beyaz kablo çakıp etiketleyip bırakmışlar. Alttaki boşlardan birine çakıp hallederim diyordum ama diğerlerinde altta bağlı olan kablolar sanki daireye çıkan kablolar. Görüşü olan var mı?

altta baska reglet var mı. kapak içinde şema var mı bi kontrol edin birde kaç daire var toplamda onuda söylerseniz çözülür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 5 Nisan 2019; 17:21:29 >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Hayır tamamı bu, kapak içinde maalesef bir şey yok. 8 daire (+1 dükkan) mevcut.
  • quote:

Hayır tamamı bu, kapak içinde maalesef bir şey yok. 8 daire (+1 dükkan) mevcut.
    daireniz kaç numara çok bi alternatif yok tek tek deneyin muhtemelen daire numarası +1 veya tam daire numarasıdır.

alt kısımda 5 / 7 / 8 / 9 / 0 boş bunlardan biridir daire girişiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

daireniz kaç numara çok bi alternatif yok tek tek deneyin muhtemelen daire numarası +1 veya tam daire numarasıdır.

alt kısımda 5 / 7 / 8 / 9 / 0 boş bunlardan biridir daire girişiniz.

Alıntıları Göster
    Cevaplar için teşekkürler öncelikle. Üçüncü kat, zil sırasına bakarsak 5 numara. Benim kafamı karıştıran, dolu olan (altta bağlı bulunan) kabloların daireye çıkan kablolar gibi durması oldu. Bu normal mi? Ya da ben mi yanlış gördüm acaba?
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler öncelikle. Üçüncü kat, zil sırasına bakarsak 5 numara. Benim kafamı karıştıran, dolu olan (altta bağlı bulunan) kabloların daireye çıkan kablolar gibi durması oldu. Bu normal mi? Ya da ben mi yanlış gördüm acaba?

Alıntıları Göster
    alt reglette üst kısım dairelere gidiyor alt kısım ise üst reglete bağlanıyor. sizinki muhtemelen 6 numaradır
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.