Şimdi Ara

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
89
Favori
203.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Soldaki etiketli ile sağdaki etiketli kablo yer değişecek, soldakinin bağlı olduğu, dairedeki hat, kronesiz, zarar vermeden en kolay nasıl halledebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

bende makıne yok bu kabloyu sıyırmadan tornavıdayla araya sokunca olacak mı şimdi ?

Kesip bakır tellere değmesini sağlamalı mıyım ?
    Onun yerine telekom'un kullandığı yak 1 konnektör kullanın hem oksitlenme olmaz hemde sağlam oluyor kabloyu soymadan 2 uca koyup pense ile bastırın
    Konu sahibi arkadaş ekleme yapsın ilk mesaja konnektör'u
    https://www.merterelektronik.com/Telefon-Konnektoru-Yak-1-200lu-Paket,PR-49351.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 8 Aralık 2018; 18:14:46 >

• Arkadaşlar bende netspeed e başvuru yaptım yakın zamanda ekip gelip sinyal verir diye düşünüyorum. Binamız yeni bina 9 daire var kutu gayet temiz düzenli ekip daireye giden kablonun ucunu bağlarsa kısmet derim ama olurda bağlamadan giderse ben bağlantı yaparım diye düşünüyorum ama daireye gidecek olan boşta kalan kablonun bir sırası dizilimi var mı? İlla ilk sıraya çakılan renk ile dairede modeme giren kablonun renk sırası aynı olmak zorunda mi aynı cat5 cat6 ucu çakar gibi olmak zorunda?

• Bana da yardımcı olur musunuz? İşaretlediğim yeni bağlanan kablolar onun solundakilerde eski aboneliğime ait olan şimdi benim ne yapmam lazım?

• Fotoğrafı da ekledim

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

• Bu ne saçma bir iştir ya eve kadar niye getirmezler kablo? Netspeed aynı şekilde binaya kadar geliyor apartmandan evinize siz çekeceksiniz dedi. Her elektrikçi bu işi bilir mi? Hangi kabloları kullanması lazım, cat5 cat6 vs. Ben nasıl kontrol edicem. Bir de daha önce fiber kullanicisiydim, santralden buraya tamamen fiber geliyordu sanırım, şimdi Vdsl bağlatacagim malesef bunda bakir kablo geliyor değil mi? Yani sıfırdan yine kablo çekecekler fiber önceki fiber hattı kullanamazlar.

• Merhabalar arkadaşlar. Türkiye'nin en büyük ve en aktif forumundaki çalışmayan 'konu içinde ara' adlı buton nedeniyle direk sorumu sormak istiyorum. Yanıtlayan olursa şimdiden teşekkürler. Evde iki adet internet+priz çıkışı var. Biri en ön biri en arka odada. Öndekinden internet alabiliyorken arkadakinden alamıyorum. Bina içindeki kutunun fotoğrafı ektedir. Ben salondan arka odaya 17 metre kabloyla internet çekiyorum. Arka odadaki çıkışı kullanırsam bu uzunluk 2 metreye düşecek. Apartman 4 daireli. 2 renk kullanmış elektrikçi sağolsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitik. -- 20 Ocak 2019; 2:27:22 >

• Bunu elektrikçiye yaptırsak ne kadar tutar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalmavuz kullanıcısına yanıt
    Çekeceği kablo kalitesi + sizden ne kadar almak istediğine bağlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Hiç reglet ile uğraşmadan kabloları birbirine sarıp bantlamak mümkün fakat ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Bu şekilde biraz daha sağlam oluyor en azından.
    8 aydır internetimi düzgün kullanayamıyorum.Superonline abonesiyim 2 yıl doldu, ADSL olduğundan altyapıyla Türk Telekom ilgileniyor.8 ayda bir sefer geldi Türk Telekom onda da arkasına bakmadan modem değişicek dediler.Superonline geldi 2-3 sefer modem değiştirmeye biri de iptal ettirin demeye geldi onlar da ilgilenmediler.TTNET geldiğinde o telefon kablosunun içindeki diğer 2 kabloya enerji verdi, kabloda sorun yok dedi.Ama şuanda kabloya suç atıyorlar.Birinin daha başına gelmiş böyle T11 kutusundaki kontrol kartı değişti artık her saat full hız alıyorum demiş.Elektrikçi yok burda köy yeri olduğundan yakındaki belediyeye sordum 3 tane elektrikçi buldum.Birisi internet işiyle ilgilenmiyoruz dedi, diğeri direğe çıkamayız yasal değil o Türk Telekom'un işi diyor.Çıkabilisem ben çıkıcam telefon direğine ama adamlara anlatamıyorsun.Başka bir elektrikçi daha varmış işte ona da sordum o da yanaşmıyo o çelik telli telefon kablosunu değiştirmeye.Ben sinirle gerdirdim o telefon kablosunu çatıda ezdirdim biraz yerden gerdirmemle.Ama elektrikçiyle görüşürken bugün o kablo sağlam onda sorun yoktur anca kamyon birşey geçerse kopartır onu dedi.O kablo yola doğru sarkıyor sorun nerde anlamadım.16mbps yalın paket kullanıyorum ADSL ama 13mbps hız alırken geceleri 2'den sonra gün içinde 1.5mbpslerle can çekişiyorum.TTNET'e dilekçe yazdım 2-3 sefer, İlçe müdürlüğüne gittim 3 sefer.Altyapı gözükmüyor diyorlar adreste ancak evde internetim var 11 yılı TTNET, 2 yılı da Superonline.TTNET evrak kayıt numarası verdiler geçen onun için görüşmeye gittim.2019 proje kapsamına alınmış dedi oradaki bayan mühendis mi bekleniyormuş mu ne öyle birşeyler söyledi.Bir zaman veremedi 8 aydır bekliyorum daha ne kadar beklerim bilmiyorum ama hayattan soğuttular beni.Santral kaynaklı sorun giderildi diyorlar giderilmedi.Ankastre kutusundan gelen kabloda sorun diyorlar TTNET baktı diyor Superonline müşteri hizmetleri görüşme sırasında dışarı gittim baktım kablo olduğu gibi eskiden nasılsa gene sarkar haldeydi.Zaten müşteri hizmetlerinden arayan kişiye de söyledim kablo sarkıyor ve gelmiş olsalar arardılar dedim.Hep yalan atıyorlar, birşey yaptıkları yok.Şubatın 2sine kadar internetiniz olmucak dedi geçende de birisi 4gb internet paketi tanımladı.Görüşmeden 1 saat sonra internet geldi ve şuanda da internet var nasıl iş bu anlamadım.TTNET abonesi olmak istiyorum tekrar bunlar yüzünden ama altyapı gözükmediğinden nasılsa artık o da olmuyor.Elektrikçinin diğeri gelicek gibi ama modem değişti dedim, ölçüm yapıldı dedim.Şimdi gelse o da aynısını yapar ölçüm yapar birşey yok der ve o kabloyu değiştirmicek o da ve gene benim işim olmucak.Bir de bir sürü para ister birşey de yapmaz.Sizce nasıl olur bu iş daha ne yapmam gerekiyor?

• Arkadaşlar lütfen yardım edin elektrikçiye para bayılmak istemiyorum parmağımın üstündeki kalın kablo benim daireye giden iç tesisat ben netspeedin ucu açık olan kabloyu bu reglette nereye takmam gerek yardımcı olabilecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

Arkadaşlar lütfen yardım edin elektrikçiye para bayılmak istemiyorum parmağımın üstündeki kalın kablo benim daireye giden iç tesisat ben netspeedin ucu açık olan kabloyu bu reglette nereye takmam gerek yardımcı olabilecek var mı?
    ucu acık kabloyu göremedim ama sizin bahsettiğiniz kablonun karşısında turuncu beyaz kablo takılı eğer buysa bahsettiğiniz zaten bağlamışsınız.

evinize 2 hat geliyor ikisinide deneyin.

• Hocam burada ucu açık kabloyu bağlamamıştım o önceki hattın kablosu olabilir mi ama 4 nolu kısma takmıştım fakat sinyal alamadım diğer bahsettiğiniz hat hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

Hocam burada ucu açık kabloyu bağlamamıştım o önceki hattın kablosu olabilir mi ama 4 nolu kısma takmıştım fakat sinyal alamadım diğer bahsettiğiniz hat hangisi?

bu işaretlediğim kablo size ait ise 3 ve 4 size ait buraya bağlayacaksınız. 3 numaraya bağlayıp evde deneyin isterseniz. evinizde salon ve oda girişinde hat olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 8 Şubat 2019; 23:50:51 >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam o kablo bana ait tamamdır ben sabah bakayım teşekkürler
    4e taktığımızda sinyal gelip gitmişti demek ki tam bağlantı yapamadım tekrar bakayım

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

bu işaretlediğim kablo size ait ise 3 ve 4 size ait buraya bağlayacaksınız. 3 numaraya bağlayıp evde deneyin isterseniz. evinizde salon ve oda girişinde hat olabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam 2sinide denedim sinyal gelmiyor ne yapabilirim 7 numaraya bağlı olan kablo olabilir mi üzerine küçük bir kağıtla bizim daire noyu yazmışlar o mudur sizce bugün halletsem iyi olacak

• Acil cevap verebilecek arkadaş yok mu ya internetsiz kaldım 1 haftadır mobil paketimde aşım yapmışım fazladan para kestiler

• VORVZAKONE kullanıcısına yanıt
    Sorun nedir ?

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Bağlantıyı yaptım hocam ama hız aşırı düşük aradığımda netspeedi bina içi bağlantınızda sorun var dediler önceden türk telekomünikasyon da sıkıntı yoktu çözemedim işi

• VORVZAKONE kullanıcısına yanıt
    Hocam modem arayüzüne girip hat değerlerini bulup atın bakayım bi.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.