Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
844
Cevap
3
Favori
113.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdasinal -- 1 Ağustos 2023; 6:35:13 >
  • bende izmir-karşıyaka-körfez evlerinde kullanıyorum metronet hizmetini.genel olarak memnunum.bazen hızda dalgalanma olabiliyor.ben 2mbitlik paketi kullanıyorum.Kablosuz router ile interneti kablosuz olarak dağıtıyorum.download 300kb/s a çıktığı da oluyor bazen.upload da ortalama 180 kb/s oluyor genelde.

Port açtırabiliyorsunuz.ben istediğim portu açtırdım,ip'mi sabitleyerek.ayrıca müşteri hizmetleri ile görüştüğümde yakın zamanda çağrı merkezinin 24 saat hizmet vereceğini söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

bende izmir-karşıyaka-körfez evlerinde kullanıyorum metronet hizmetini.genel olarak memnunum.bazen hızda dalgalanma olabiliyor.ben 2mbitlik paketi kullanıyorum.Kablosuz router ile interneti kablosuz olarak dağıtıyorum.download 300kb/s a çıktığı da oluyor bazen.upload da ortalama 180 kb/s oluyor genelde.

Port açtırabiliyorsunuz.ben istediğim portu açtırdım,ip'mi sabitleyerek.ayrıca müşteri hizmetleri ile görüştüğümde yakın zamanda çağrı merkezinin 24 saat hizmet vereceğini söyledi.

Rapid gibi paylaşım sitelerine giremiyor yazmıştı birisi, doğru mudur?

2mbit alırsak pek sorun olmaz sanırım hız konusunda,

200-300kb ile yükleme yaprken 180-200kb ile upload yapılabiliyor mu? Hızda kayıp olmadan yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiadanLocke

quote:

bende izmir-karşıyaka-körfez evlerinde kullanıyorum metronet hizmetini.genel olarak memnunum.bazen hızda dalgalanma olabiliyor.ben 2mbitlik paketi kullanıyorum.Kablosuz router ile interneti kablosuz olarak dağıtıyorum.download 300kb/s a çıktığı da oluyor bazen.upload da ortalama 180 kb/s oluyor genelde.

Rapid gibi paylaşım sitelerine giremiyor yazmıştı birisi, doğru mudur?

2mbit alırsak pek sorun olmaz sanırım hız konusunda,

200-300kb ile yükleme yaprken 180-200kb ile upload yapılabiliyor mu? Hızda kayıp olmadan yani

evet ip ortak olduğu için aynı anda free olarak download yapamıyorsunuz rapid,hotfile gibi sitelerden.ama bu konuda da çalışma yapacaklarını söylemişti metronet yetkilileri.
    port açtırdıktan sonra torrentte 200 k download ile 170 k upload yapılabiliyor.ama ben kendi bölgem için söylüyorum.bazı yerlerde sıkıntı olabiliyormuş galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: neruda

MERHABA;
    gebzedeyim geçen gün burdan metrointerneti buldum.internetten başvurayım dedim. hemen bu sabah aradılar. superonline gibi tüm altyapı ve üst yapı bize ait dediler. superonlineden farkımız eve herhangi tadilat yapmıyoruz dediler. elektrik prizlerine verdiğimiz modemi bağladınızmı bağlantı hazır dediler. bende yöneticinin telefonunu verdim bekliyorum. umarım görüşme iyi geçer..

site değilseniz çok zor, belki huzurkent civarına yapabilirler.

ben huzurkentte oturuyorum gül 1 apt artık adsl 1mbit bile zor kaldırıyor millet isyanda
    metronet gelcekmiymiş gerçekten buraya bissürü yol kazdılar falan şebeke yaptılar ama haberimiz yok bişeyden muhtarla konusmaya gitcektik gitmedik.

• quote:

Komşu :) bende aynen körfez evlerinde metronet abonesiyim. Bağlatalı 1 ay filan oldu, 10 Mbit'e kadar olan paketine üye oldum ancak hiçbir zaman 10 mbit hızı göremedim. ilk bağlattığımda 8 mbit olarak 3-4 gün çalıştı sonrasında ani bir düşüş yaşadım :) Hız 1 mbit'i bile bulmamaya başladı. Müşteri hizmetlerine telefon ettim 4 kere arıza kaydında bulundum ne arayan var, ne gelen, ne giden. Telefonda modemi alıp o fişten öbür fişe taktırıp denettiler sürekli evdeki tüm fişlere taktım modemi hacı oldum evin içinde sonuç aynı :).
    Öncelikle Çağrı merkezi son derece amatör. Arıza oldumu yandınız insanın burnundan getiriyorlar. En son arayıp izmirdeki teknik ekibin numarasını istedim vermek istemediler çok ısrar edince verdiler. İzmir'deki teknik ekibi aradığım andan itibaren olaya derhal müdahale edildi. İzmir ekibi bu konuda Ekip gelip sistemi inceledi. Bir arıza tespit etti apartmandaki dağıtım merkezindeki kabloyu yenilediler ve sorun bağlantı hızının düşüklüğü dışında tamamen çözüldü. Şu an gayet stabil çalışıyor.
    Ekip çalışırken epeyce sohbet etme şansım oldu. Şimdi Bu elektrik hattı üzerinden internet olayının altyapısı şöyle ki;

Öncelikle Türk Telekom omurgasını kullanıyorlar. Apartman olarak ortak ip alıyorsunuz ve bu gördüğüm kadarıyla nadiren değişiyor.
    Bloklara yakın bir noktaya kadar internet fiber optik kablo ile geliyor. Sonrasında Fiber sonlanıyor ve apartmanın elektrik sayaçlarının olduğu bölüme cat6 kablo ile geliyor. Burada bir switch var cat6 kablo bu switch'e giriyor. Switch'ten de tam olarak bilemiyorum ama 3-4 dairede bir dağıtım yapacak şekilde splitterları var o splitterlara cat5 kablo ile geliyor. Sonrasında Splitterlardan matrix'e ulaşmamıza yarayan o ultra teknolojik adını bilmediğim 3 santimetreküp büyüklüğünde siyah internet zamazingosuna bağlanıyor kablo.
    O zamazingo'da eve giden elektrik hattınızın mavi renkli (nötr herhalde) kablosunun üzerine takılı vaziyette. Kablo sıyrılmadan takılmış, öyle üzerinde duruyor ve bilgi alıp veriyor. Gerçekten çok teknolojik. Elektrik hattı üzerinde olmasının elbetteki bencebir dezavantajı var. Oda şudur;
    Elektrik hattında fazla akım çeken aletler ve üzerinde motor bulunan aletler elektrik akımında parazite neden olur. Bu parazitte sinyal kalitesini ve hızını düşürebilir.
    Bizdeki elektrik sistemi de malum buhatlar var nötr elektrik panosunda ortak vaziyette illaki bu parazitlerden uzak veya yakın etkileniyor. Ben denemek için modem'e elektrik sisteminden ayrı direk bir hat çekicem çektikten sonra sonucu buraya yazarım. Bakalım hız ne olacak.

Sonuç olarak simetrik bağlantı hızından ve metronet olayından gayet memnunum. Birde Çağrı Merkezini düzelttiler mi tamamdır.

• fiyatları değiştirmişler 10 mbps hız 47 lira olmuş. Upload downlaod simetrik oluşu bir de adil kullanım olmaması diğer ıss lerden ayıran en büyük hatta bayağı büyük özelliklerinden biri. Umarım yaygınlaşır diyarbakır a falan gidiyosa en azından türkiyenin tüm büyükşehirleri bu hizmetten faydalanabilecek anlamına geliyor.
  • bu arada metronet kimin superonline turkcell in turk telekom oger telekom arapların yanii bu metronet kimin merak ettim
  • Yine eski SuperOnline klasiği. Sadece sitelere veriliyor. SuperOnline'ın aklı başına geldi bakalım MetroNet ne yapacak ?
  • metronet in sitesinden başvuru yaptığında Sitenize Fiber İnternet Başvurusu diye özellikle belirtmişler sitede oturmayan arkadaşlar pek ümitlenmesinler =))
  • Bilmiyorum sadece bende mi böyle oldu, 1 ay önce falan ben kendim yazdım Metronet hakkında bilgi, orada bant genişliği sınırlaması yok demiştim, yani 10Mbit download yaparken 10Mbit 'de upload yapılabiliyordu. Son 2 haftadır download+upload bant genişliği toplamı 8-10Mbit, yani 5Mbit download yaparken max 3 ya da 5Mbit upload yapabiliyorsunuz, bununla ilgili Metronet'e eposta gönderdim fakat pek sallamadılar. Bu değişiklikle birlikte bariz bir yavaşlama oldu, sanırım amaçları tek yönde 10Mbit'e kadar hız göstermek, ama çift yönde bunu yarı yarıya sınırlamak, tabi bunlar kullanıcıya söylenmeyen şeyler, sonuçta TTnet altyapısını kullanan bir firmadan ne bekliyorsunuz ki.. Belki şundan da kaynaklanıyor olabilir, abone olana ilk haftalar hızı yüksekmiş gibi gösteriyorlardır, sonra sallamıyorlardır, eğer böyle giderse zaten benim Metronet kullanmaya devam etmeye pek niyetim yok.
  • aman diyim .!!! arkadaşalr ben başakşehirde oturuyorum onlara güvenip ttnet aboneliğimi iptal ettirdim şimdi rezilliğini çekiyorum ..bi kaç gün içinde de tekrar başka bir firmaya geçicem mecburen .!!
    arkadaşlar adamlar kopan bir kabloyu 7 gün oldu haaala tamir etmiş değiller .. hiç bir şekilde abonelerine saygıları ve hizmetleri yok abone ettikten sonra taktıkları yok .!! ayrıca 10mb bağlantısına abone olduğum halde hız 2 mb kesinlikle aşmış değil. adamlar hatta 0,8mb ile bağlandığını biile söyleyebilirim. kesinlikle berbat bir bağlantı zaten bu düşününm bir firmaki saat 11 den sonra hizmeti kesiyor hiç bir şekilde teknik destek alamıyorsunuz telefonla .! gerçi 1 eylül itibari ile hizmeti vereceklerini söleselerde bu firmanın nasıl bir mantalitesinin olduğunu açıkça gösteriyor.
    çalışanlarının hiç biri yeterli değil adamın probleminden teknik servis elemanları bile habwerdear değil.
    ben arayıp soruyorum 3 gün internet kesik olmasına rağmen adamın elamanlarının bundan haberi yok.
    7 gün ( şu an için haala yapılmış değil daha ne kadar sürer belli değil ) evet 7 gün boyunca adamın gelip internet bağlantısını onarmak için en ufak bir girişimi olmuş depğil !! daha ne kadar sürer bu belliş de değil bundan çalışanlarıda bi haber .!!
    VELHASILI KELAM AMAN SAKIN HA SAKIN BEN YANDIM REZİL OLDUM SİZ OLMAYIN UYDUNET BİR DİĞER ADIYLA METRONET HİÇ BİR ŞEKİLDE KALİTELİ VE HIZLI BİR FİRMA DEĞİL...
    aşağıda da 1,5 ay bağlı olduğum süre içinde ancak bir hafta aralıklarla bağlanabildiğim sözüm ona 10mb bağlantının gerçek hızı !!!

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet

• selamlar,
    iş yerinden evdeki pc'ye remote desktop yapmak istiyorum ama yapamadım.RDP portuda kapalı sanırım.Bunu açtırabilir miyiz?Bununla uğraşan bir arkadaş oldu mu ?
  • Arkadaşlar 10mbit metronet kullanıyorum.Bugün torretten 2 oyunu çektim aynı anda,biri 1.2mb ile diğeri 300 kb ile indi.Aynı anda bir dosyayı 100 kb ile yolladım.Anlamadım nasıl oldu
  • dün itibariyle bende 2 mbps a üye oldum.33 tl.hız çok güzel.
  • Arkadaşlar ben başakşehir 5.etap da oturuyorym.
    Metronet hizmeti ilk geldiğinde bayağı bir eksikleri vardı.daha sonra düzelttiler ama hala sadece geceleri verimli bir şekilde bağlanabiliyorum.
    gündüzleri bağlantı gerçekleşirse neala.
    sorun şöyleki çağrı merkezindeki arkadaşlar pc ile ilgili hiçbirşey bilmiyorlar.onlara ezberletilmiş kalıp cümleleri tekrarlıyorlar.
    "Modemimiz tak çalıştırdır,prizde başka alet olmasın,kabloyu pc nize takınız"
    Arkadaşlar ancak suçu size atıyorlar.
    Söylediğim şu,
    -modem prizde,başka alet yok
    -laptopa kabloyu taktım
    -Vista kullanıyorum
    -Tanımlanamayan ağ diyor,sorun nedir.
    Cevap,
    -Biz burdan modeminizi görüyoruz sinyalleriniz harika.
    -sizin laptopda sorun var.

Ya arkadaş 2 laptop var kucağımda biri xp biri vista varsa ordaki çağrı merkezinde birinin 3g li telefonu ben arayacağım göstereceğim herşeyi,inanmıyorlar.
    ben sanki sırf onları polemik için arıyorum
    Yani pc nin modemi görmediği apaçık.
    Varmı arayüzünüz modemi görelim pc den
    yok
    Varmı bir ping atma vs.. yada ip
    Yok
    Ben nerden bilcem modem ile pc nin iletişimini???
    Gittim bir modem daha aldım zaten sitenin girişinde stand kurmuşlardı,modemler kablolar vs...
    Başka modemler ve kablolar denedim sonuç yok.Priz priz gezdirdiler gezdik.
    Teknik destek kaydı aldılar 5-7 gün sonra ben yokken gelmişler,biz geldik siz yoksunuz diyorlar.
    Biz belittik değilmi size çalışan insanlarız arayın gelmeden önce,evde bulunalım birini bırakalım.
    Zaten başakşehirde sürekli geziyormuşsunuz.
    Yani uzun lafın kısası burda metronet ile internet
    sarıyerde balık tutmak gibi,kah oluyor,kah olmuyor.
    Oluncada pcyi ve modemi kapatmıyoruz,sleep mode fln iptal ediyoz internet gitmesin diye,sürekli bağlı kalınca sıkıntı yok.
    3 güne kalmadam modem ateş gibi oluyor,kopuyor.soğutmaya bırakıyoruz.
    Gerçi modem zaten hep sıcak ama aşırıya kaçtığı oluyor.

• arkdşlr metronet kullanıcısıyım kısacası söyliyim ttnetten çok iyi ilk günlerde ister istemez altyapı yeniydi kesintile oluyordu ama şimdilik bir aydır gayet güzel çalışıyor telefon derdinden kurtuldum anlayacağınız
  • Bir aydır kullanıyorum ama port konusunda sıkıntılarım var... Ortak paylaşım programları olsun emule, torrent gibi, programlardan tam performans almamaktayım... Bazen açtırdığım port rakamlarını ağ bağlantılarıma girdikten sonra internetim öyle yavaşlıyor ki, ping sayısı 500 küsürlere kadar çıkıyor.

Download konusunda malum rapid olsun hotline olsun yararlanamıyorum her apartmana aynı ıp verdikleri için...

Up konusunda hiç şikayetçi olamam haklarını vermek lazım 2 mb gibi hız söz konusun sevindim tek nokta...

Kopmalar arasıra oluyor ve fazla can sıkmıyor.
  • Oturduğum sitede altyapı hizmetleri tamamlandı. Haftaya sinyal vereceklermiş.

IP olayını sorduğumda verdikleri modemi pirizden söküp tekrar taktığımda ip değişeceğini söylediler. Pek kullanışlı olmayacağı kesin :(
    Emule içinse sistemi kullanmaya başladıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak port açtırabilecekmişim. En azından emule kullanabileceksem geçiş yapmayı düşünüyorum. İlk bir hafta sebep göstermeden iptal ettirme şansım varmış. Bu süre içerisinde sanırım herşey belli olur.
  • IP olayında yanlış bilgilendirilmişsin. Modemi fişten çıkarıp tekrar takılarak ip değişmiyor. Apartman olarak aynı IP adresini kullanıyorsun. Ben 2 aydır MetroNet kullanıyorum IP adresim henüz değişmedi. Emule Torrent vb. programlar için kullanılacak portları modem'in arayüzüne bağlanıp değiştiremiyorsun müşteri hizmetlerine kullanıma açtıracağın portları mail atıyorsun onlar açıyorlar. Modemin ayarlayanabilecek bir web arayüzü mevcut değil. Bende şu an portlar açık Yüksek upload çok keyifli bir olay 700 - 800 kilobyte ile upload yapıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: abgore

Oturduğum sitede altyapı hizmetleri tamamlandı. Haftaya sinyal vereceklermiş.

IP olayını sorduğumda verdikleri modemi pirizden söküp tekrar taktığımda ip değişeceğini söylediler. Pek kullanışlı olmayacağı kesin :(
    Emule içinse sistemi kullanmaya başladıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak port açtırabilecekmişim. En azından emule kullanabileceksem geçiş yapmayı düşünüyorum. İlk bir hafta sebep göstermeden iptal ettirme şansım varmış. Bu süre içerisinde sanırım herşey belli olur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.