Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
844
Cevap
3
Favori
113.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam saolun yarın bi kablo alacağız artık 10 metre ucunuda güzelce çaktırırız artık,, iyi geceler
  • Metronetin sitesi yenilenmiş. Yeni tarifeler gelmiş

25 mbit simetrik : 79,99
    50 mbit simtetrik: 99,99

Bunlar bpl olarak değil. Daireye kadar kablo çekiyorlar sanırım. Metronet ethernet olarak yazmıslar

www.metronet.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Metronetin sitesi yenilenmiş. Yeni tarifeler gelmiş

25 mbit simetrik : 79,99
    50 mbit simtetrik: 99,99

Bunlar bpl olarak değil. Daireye kadar kablo çekiyorlar sanırım. Metronet ethernet olarak yazmıslar

www.metronet.com.tr

yanlız almadan önce hangi paketi seçersenşz altında yeşil yazı ile yazılan kısmı okuyun derim , en aşağı 500 tl gidiyor cepten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadronis

quote:

Orijinalden alıntı: deluxx

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi metronet konya selçukluda aktif ol artık. Diyarbakır bile bizden sonra başladı nerdeyse tüm sitelerde aktif olmuş.
    Konyada çok yavaş ilerliyor işler. 5 ay once sözleşme yaptık site olarak daha tık yok.

Aslında konya gibi yeride bulamazlar toprağı yumuşak, inişi yok, çıkışı yok olabildiğince düz arazi yani

kafama takılan bu metro net ile ilgili bir soru daha var , ben aktif bi battlefıeld3 oyuncusuyum, velevki adamın birisi ban yedi EA dan , bende mi araya kaynarım aynı ıIP numarası ile girdiğimiz için öyle bişey olacak olsa siteden bi gecede bütün metronetin fiber hattını sökerim ben

ewet arkadaşlar 1 hafta içinde haber ederiz demişlerdi ve bugün metro netle test sürüşüne geçtim ,(konya karfet siteleri;) öncelikle modemin takıldığı yer pc ve tv nin kullanıldığı bir üçlü üçlüden sonra 5 li ara kablosuna takılı bunu belirtmek isterim, pek ayrıntılı bilen birisi değilim bu işleri yanlız battlefıeld 3 de lag dan oynuyamadım sorun modemin takılı olduğu yerden de olabilire bilmiyorum ama ilk başıma gelen bu onun dışında ortalama download ve upload hızları çok değişken yani bayağı bayağı değişken bi düşüyor bi çıkıyor hızlar ve bende upload hızı o kadar yüksek değil..

önerisi olacak arkadaşların önerilerine açığım..

Yapıcağınız şey şudur hocam;
    1)Bpl'i direk, sigortaya en yakın prize takın.
    2)Bu bpl üzerindeki prizden çıkış almamaya çalışın.

Başka hiçbirşeye gerek yok ki böyle yapınca sizde farkedeceksiniz ki hızınız sabit olacak ve ping sorunu yaşamayacaksınız.

yani hocam bu modemden sadece kabloyu getirip kasaya takacağız değilmi,başka üzerindeki birize falan bişey takmaya gerek yok yani.

Yok hocam. Direk o kabloyu kasaya takın yeter. Birde bpl sigortaya en yakın prize takılı olsun. Arada ek kablo olmasın.

dostum dediklerini harfiyen yerine getirdim, downloadım iyi, upload da biraz sıkıntı var ama ping sorununu çözemedim ben, btf3 de çok lag yapıyor, farklı serverlarda da denedim bulamadım bi çözüm başka ne yapsam bilemiyorum..

• arkadaşlar bakın yapmayın. bu firmaya kanmayın. herkes sorun yaşamıyor. %98 sorun yaşıyor. %2 lik kısma giriyorsanız ne mutlu size. eğer lokasyonunuzda az abone varsa sorun yok. ama bu sayı ileride arttıkça hızınız düşecek. hatta kafayı yiyeceksiniz. 24 dairelik apartmana 100mb lik port verecekler. eğer herkes 10mb isterse daire başına 4.6 mb düşecek. metroneti gören yan apartman da isterse o da 24 daire ise bölü 24 olacak. bu böyle devam ediyor. ben izledim, gördüm, denedim, araştırdım. sonuç böyle. bırakın aynı apartmana aynı bölgeye tek port çekip tek ip veriyorlar. varın siz düşünün gerisini. sağlınızdan daha mı önemli. müşteri hizmetlerini ararsın sorun için adamlardan üstüne bir de fırça yersin. uzak durun bu firmadan.
  • incelemelerime göre superonnline fiber döşenen bölgelere metronet altyapı yapmıyormuş ve 3 gündür superonnline bizim semte fiber döşüyor.
    metronet benim için hayal oldu.
    artık bu işin peşinide bıraktım komple daireyi ikna etcemde başvurcaz gelecek.
    apartmanın yarısı ihtiyar emekli.
    evinde bırakın interneti pc bile yok.
  • Valla çoğu arkadaş öyle sorunlar yaşamış ki, TTnet'li olduğum için çok şükür diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Valla çoğu arkadaş öyle sorunlar yaşamış ki, TTnet'li olduğum için çok şükür diyorum

şükret hocam metronetli olup lanet edeceğine ttnetli ol şükret en azından bela değil şükür çıkar ağzınfdan günahada girmemiş olursun....:)
    quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Valla çoğu arkadaş öyle sorunlar yaşamış ki, TTnet'li olduğum için çok şükür diyorum

şükret hocam metronetli olup lanet edeceğine ttnetli ol şükret en azından bela değil şükür çıkar ağzınfdan günahada girmemiş olursun....:)

• Bende ttnetlilerin yanında şükür ediyorum uydunetli olduğum için ttnet kadar berbat bir altyapı var mı yav?Metronette onun yapısı!!En iyisi süperonline ve uydunet ne yazık ki ikiside her yerde yok lanet olsun ttnete :D
  • uydunet içinde sokak olarak imza toplanıp verilmesi gerekiyormuş.
    şimdi gidip kapı kapı gezip imzamı toplayalım.
    uydunetinkide iş yani.
    zaten uzun zamandır kablotv nin altyapı çalışması yaptığını hiç görmedim şahsen
  • metronet için eve gelip 1 adet modem verip 3 gün denememizi istediler. bunun karşılığında bir teslim tutanağı imzalattılar.
    gayet güzel kibar ve güler yüzlü bir müşteri temsilcileri ile çalıştıkları için kabul ettim. modemi ilk akşam evdeki tüm prizlerde denedim hatta evdeki hts1000 e de takıp denedim hiçbir türlü bağlantı kuramadım. ertesi gün tekrar deneyip bağlantı kuramayınca hem müşteri hizmetleri ile hem de cihazı get,ren müşteri temsilcisi ile görüşüp durumu belirttim. yardımcı olacaklarını ve sinyal göndereceklerini belirttiler :) 3-4 saat bekleyip tekrar denedim bağlantı yine kurulamayınca temsilciyi telefonla arayarak halen bağlantıyı deneyemediğimi belirttiğimde aldığım cevap ürkütücüydü; havanın yağmurlu olması nedeni ile bağlantıların zayıflayabildiğini belirtti :) E dün yoktu yağmur diyince cevap alamadım.

3. gün modemi yine prize bağlayıp bağlantı alamayınca hemen modemi kutusuna koyup geri teslim ettim. Gelen temsilci bi de pişkin pişkin metonet sözleşmenizi hemen yapıp yapmayacağımı sordu :) güler yüzüne dua etsin terslemeden kibarca red ettim.

deneyip ikna etmek için verdikleri modemin dahi bağlantı sağlayamadığı bir sisteme para vermek!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: 1453 ten 1923 e

Bende ttnetlilerin yanında şükür ediyorum uydunetli olduğum için ttnet kadar berbat bir altyapı var mı yav?Metronette onun yapısı!!En iyisi süperonline ve uydunet ne yazık ki ikiside her yerde yok lanet olsun ttnete :D

Superonline kullanıcıları sürekli adil kullanım kotasından şikayet ediyor ama, uydunette de hızlar az. Ben şu anda 16 mbit TTNet'ten memnunum. Biraz fiyatı fazla ama işte kötünün iyisi diyelim
  • Bende Metronet mağdurlarındanım. Alamadığınız hizmeti kapattırıncada size şimdiye kadar olan tüm indirim leri bağlantı ücreti gibi ücretlerin üzerine artı cayma bedeli altında bana 127 tl kesmişler bir ücret kesiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qtrendy

metronet için eve gelip 1 adet modem verip 3 gün denememizi istediler. bunun karşılığında bir teslim tutanağı imzalattılar.
    gayet güzel kibar ve güler yüzlü bir müşteri temsilcileri ile çalıştıkları için kabul ettim. modemi ilk akşam evdeki tüm prizlerde denedim hatta evdeki hts1000 e de takıp denedim hiçbir türlü bağlantı kuramadım. ertesi gün tekrar deneyip bağlantı kuramayınca hem müşteri hizmetleri ile hem de cihazı get,ren müşteri temsilcisi ile görüşüp durumu belirttim. yardımcı olacaklarını ve sinyal göndereceklerini belirttiler :) 3-4 saat bekleyip tekrar denedim bağlantı yine kurulamayınca temsilciyi telefonla arayarak halen bağlantıyı deneyemediğimi belirttiğimde aldığım cevap ürkütücüydü; havanın yağmurlu olması nedeni ile bağlantıların zayıflayabildiğini belirtti :) E dün yoktu yağmur diyince cevap alamadım.

3. gün modemi yine prize bağlayıp bağlantı alamayınca hemen modemi kutusuna koyup geri teslim ettim. Gelen temsilci bi de pişkin pişkin metonet sözleşmenizi hemen yapıp yapmayacağımı sordu :) güler yüzüne dua etsin terslemeden kibarca red ettim.

deneyip ikna etmek için verdikleri modemin dahi bağlantı sağlayamadığı bir sisteme para vermek!!!

bunlar böyle malesef ilk geldiklerinde evin her yerinde çeker deyip her sorun için aradığınızda sigortaya biraz daha yaklaşın derler en son aradığımda sigortadan priz filan çıkarın demişlerdi.. neyseki bunlardan kurtuldum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi metronet konya selçukluda aktif ol artık. Diyarbakır bile bizden sonra başladı nerdeyse tüm sitelerde aktif olmuş.
    Konyada çok yavaş ilerliyor işler. 5 ay once sözleşme yaptık site olarak daha tık yok.

Aslında konya gibi yeride bulamazlar toprağı yumuşak, inişi yok, çıkışı yok olabildiğince düz arazi yani

kafama takılan bu metro net ile ilgili bir soru daha var , ben aktif bi battlefıeld3 oyuncusuyum, velevki adamın birisi ban yedi EA dan , bende mi araya kaynarım aynı ıIP numarası ile girdiğimiz için öyle bişey olacak olsa siteden bi gecede bütün metronetin fiber hattını sökerim ben

ewet arkadaşlar 1 hafta içinde haber ederiz demişlerdi ve bugün metro netle test sürüşüne geçtim ,(konya karfet siteleri;) öncelikle modemin takıldığı yer pc ve tv nin kullanıldığı bir üçlü üçlüden sonra 5 li ara kablosuna takılı bunu belirtmek isterim, pek ayrıntılı bilen birisi değilim bu işleri yanlız battlefıeld 3 de lag dan oynuyamadım sorun modemin takılı olduğu yerden de olabilire bilmiyorum ama ilk başıma gelen bu onun dışında ortalama download ve upload hızları çok değişken yani bayağı bayağı değişken bi düşüyor bi çıkıyor hızlar ve bende upload hızı o kadar yüksek değil..

önerisi olacak arkadaşların önerilerine açığım..

Yapıcağınız şey şudur hocam;
    1)Bpl'i direk, sigortaya en yakın prize takın.
    2)Bu bpl üzerindeki prizden çıkış almamaya çalışın.

Başka hiçbirşeye gerek yok ki böyle yapınca sizde farkedeceksiniz ki hızınız sabit olacak ve ping sorunu yaşamayacaksınız.

yani hocam bu modemden sadece kabloyu getirip kasaya takacağız değilmi,başka üzerindeki birize falan bişey takmaya gerek yok yani.

Yok hocam. Direk o kabloyu kasaya takın yeter. Birde bpl sigortaya en yakın prize takılı olsun. Arada ek kablo olmasın.

dostum dediklerini harfiyen yerine getirdim, downloadım iyi, upload da biraz sıkıntı var ama ping sorununu çözemedim ben, btf3 de çok lag yapıyor, farklı serverlarda da denedim bulamadım bi çözüm başka ne yapsam bilemiyorum..

ewet arkadaşlar 1 haftalık deneme sürecini açıklıyorum, (KONYA KARFET SİTELERİ)

1 hafta denemek için aldım 26/12 den itibaren ve daha öncede belirttiğim gibi sürekli btf3 oynayan birisiyim, kesinlikle ping konusunda çok sıkıntılı , oyunda çok lag yapıyor ve diğer bir çok haritada denedim aynı sonuç ve dün akşamda oyundan atmaya başladı anlık kesintilerden dolayı , modemim prize yakın bi yerde ve o odada başka hiç bir elektirkle ilgili bişey çalışmıyor(ayrıntı olsun diye söylüyorum) download ve upload hızları çok değişken i yani işin özeti metronet ten vazgeçtim arkadaşlar, turkcel wın kullanıyordum daha önce onu sınırsız yaptıracam bana göre merkezde oturan birisi için 3g li bağlantılar 4/4 lük, başlarım ttnetinede,uydusunada,metrosunada..

• öncelik metro net bende sizin gibi düşünerek telefon açtım abone oldum. ttn neten bıkdıgım için dewamlı kopuyordu. metronet de bizi kurtarakcak sandık şirketimi ihr.itl. yapan bir firmayız aktif olarak e-mail yazışmamız olan bir sektör. METRO net den geldiler modemi prize taktılar sözleşmeyi yaptık 1,5 saat sonra açılcak dendi 1 gün geçti açılmadı . aradım m.h,zmetlirini özür dileriz kayıt olmamış sözleşmeniz diyerek yeniden başvuru yaptık. ardında 30 dk içn de açılır diyerek 2 saat sonra telefon çaldı ve metro nete abone olmak istermisiniz dediler.:) gülmemek elde değil neyse durumu anlattık ve kaydınız gerçekleşmemiş diyerek yeniden kayıt yaptılar .. bu rada e-mail ler ve işler üst üste yığıldı. fir mada ayrıca bilgi işleme baktığım için metro nete ben bulaştırmım firmayı:( neyse bu kayıt işleri yaklaşık 6 kez den fazla oldu ve yaklaşık 7 günü bitirdik hala internet alamıyoruz. ve bugun pazar yeniyılın ilk günü ben bu ...... adamlardan dolayı dır gelmiş internet ile ugraşıyoru. demin gene m.hizmetleri aradım sinyal sesin den sonra mesaj bırakın diyor.. bu nasıl iş biri açıklasın diycemde her şey ortada yani anlayacagınız. daha alt yapısı oluşmamış. zaten türktelekom haatı üzerinden yani şuan ki ttnet üzerinden sizlere servis veriyor. siz siz olun netin warsa macera aramayın.

• unutmadan aradığım numarada 0212 320 40 70
  • wireless ayarlarını bi türlü çözemedim bu metronetin belkin marka modemim var ilk metronete bağlandığımda wirelessda çalışıyordu 2-3 gün sonra bi anda çalışmamaya başladı ama ps3 üm hala wireless ile çalışıyor çoğu arkadaşım eve geldiğinde bağlanamıyor wirelessdan heryerde ethernet kabloloru var çözümü bilen varsa allah rızası için söylesin iyi seneler
  • baya sıkıntılı olan arkdaşlar var bu metronet konusunda fakat konuma göre değişebiliyor verdikleri hizmet.Ben manisa mevlana evlerinde oturuyorum.Metronet sitemize gelip alt yapı döşedikten hemen sonra başvurumuzu yaparak internetimizi bağlattık.Fakat ilk 6-7 ay çok sıkıntılıydi internet. 20 dakikada bir internet kopuyordu.Online oyunlar zehir oluyordu zırt bırt gir çık. Müşteri hizmetlileri ile baya içli dışlı olmam sonucunda temmuz ayından bu yana gayet verimli kullanıyorum.Oyunlarda herhangi bir ping sorunu veya bağlantının gidip gelme sorunu ortadan kalktı.Hız ölçümü yaptığımda da 2mbit upload ve downloadı görebiliyorum. Torrentlede 200 kb ile 240 kb arası gidip geliyor.(2mbit kullanıcısıyım).

Sanırım metronetten tek memnun olan benim
  • quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

baya sıkıntılı olan arkdaşlar var bu metronet konusunda fakat konuma göre değişebiliyor verdikleri hizmet.Ben manisa mevlana evlerinde oturuyorum.Metronet sitemize gelip alt yapı döşedikten hemen sonra başvurumuzu yaparak internetimizi bağlattık.Fakat ilk 6-7 ay çok sıkıntılıydi internet. 20 dakikada bir internet kopuyordu.Online oyunlar zehir oluyordu zırt bırt gir çık. Müşteri hizmetlileri ile baya içli dışlı olmam sonucunda temmuz ayından bu yana gayet verimli kullanıyorum.Oyunlarda herhangi bir ping sorunu veya bağlantının gidip gelme sorunu ortadan kalktı.Hız ölçümü yaptığımda da 2mbit upload ve downloadı görebiliyorum. Torrentlede 200 kb ile 240 kb arası gidip geliyor.(2mbit kullanıcısıyım).

Sanırım metronetten tek memnun olan benim

bende memnunum hocam downloadlarda 1.25 mb görüyorum doğrudur neti biraz dalgalıdır arada kesintide oluyor ama memnunum ttnet gibi 1 faturayıda geçirince kesmiyorlar geçen ay 3 fatura birikmiş kesmediler gittim ödedim alt yapısı oturan yerlerde hizmetleri kaliteli işin doğrusu adil kullanım saçmalığı yok diye hoşuma gidiyor

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.