Şimdi Ara

Elektrik Tasarruf Cihazı Kullanan Var mı? İşe yarıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
28.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrik faturalarının 100 TL ye dayandığı şu günlerde elektrik tasarruf cihazı almayı düşünüyorum.
    Piyasada 30-50 TL arasında satılan bu cihazlardan kullanan var mı?
    Gerçekten işe yarıyor mu?
    Yoksa kandırmacadan mı ibaret?

• Geçenlerde mesaj gelmişti MP5 fotoğraf makinesi hediye ediyorlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Don Fanucci

Geçenlerde mesaj gelmişti MP5 fotoğraf makinesi hediye ediyorlardı

onlar tuzak arkadaşım. Size fotoğraf makinesi kazandınız diyorlarmış. Hediyenizi almak için 300 TL ye elektrik tasarruf cihazı almanız gerekiyor deniliyormuş. Arayanların yorumlarını okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatBoş

quote:

onlar tuzak arkadaşım. Size fotoğraf makinesi kazandınız diyorlarmış. Hediyenizi almak için 300 TL ye elektrik tasarruf cihazı almanız gerekiyor deniliyormuş. Arayanların yorumlarını okudum.

Ben aradım adres istedim adres verememişlerdi bizzat kendim teslim almak isterim demiştim hatta

• Az önce ben bir siteden 49 TL satın aldım bakalım. Ürünü deneyince işe yarayıp yaramadığını söyleceğim.
  • Mümkünse hemen iade edin cihazı!

Arkadaşlar ben Elektrik Mühendisiyim. Maalesef bu dolandırıcılıktan başka birşey değil. Bu cihazlar görünür gücü düşürür doğru, ama aktif gücü düşürmez. Faturalandırma ise konutlarda sadece aktif güç üzerinden yapılır.

Özetle bu cihaza boşuna para verirsiniz hepsi bu.
  • Almayın.
  • Telefon açıp uzun uzun konuşarak satmaya çalışmışlardı.. Sonuç almadım tabi..
  • arkadaslar cok kompazasyon panosu yaptim.. bende merak ettim.. bir arkadas cihazi goturdu denedim. hatta saat bagladim.. arkaadasi inandirmak için sonuç olumsuz.arizali dediler degistirmeye verdiler. gelince tekrar deniyecegim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemirci

quote:

hocam arkadas ciddi yazmamis, dokundurma yapmis zaten, o mesajlardan farki yok bu aletin der gibi..

• Benim elektrik faturamı aylık 3 TL düşürdü. Zamdan önce 58 TL gelen fatura zamdan sonra 65 TL ye çıkmıştı. Cihazı kullandığım iki ay içinde 62 TL fatura geldi.
  • quote:

Benim elektrik faturamı aylık 3 TL düşürdü. Zamdan önce 58 TL gelen fatura zamdan sonra 65 TL ye çıkmıştı. Cihazı kullandığım iki ay içinde 62 TL fatura geldi.

saçmalığa bak ya o 3 tl dediğiniz şey belki az çalıştırmışsınız tvyi,pcyi ondandır.Cihazdan olduğunu nerden bileceksiniz ayrıca%25 tararruftan bahsediliyordu benim babamda almış bir ton saydım geri verdiriyorum şimdi o tv reklamlarından alınan herşey ahmaklıktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krinorex -- 19 Mart 2012; 10:02:25 >
  • Zayıflatan küpe,Tasarruf Cihazı,Doğalgaz ı benzni az yaktıran alet, zayıflatan ayakkabı, zayıflatan bilezik, zayıflatan ilaç, sigarayı bıraktıran ilaç. hepsi yalandır.Alanda en iiyi ahmaktır. Türkiyede bunlar satılmaya devam ettikçe ben bu ülkenin gelişeceğine inanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krinorex

quote:

Benim elektrik faturamı aylık 3 TL düşürdü. Zamdan önce 58 TL gelen fatura zamdan sonra 65 TL ye çıkmıştı. Cihazı kullandığım iki ay içinde 62 TL fatura geldi.

saçmalığa bak ya o 3 tl dediğiniz şey belki az çalıştırmışsınız tvyi,pcyi ondandır.Cihazdan olduğunu nerden bileceksiniz ayrıca%25 tararruftan bahsediliyordu benim babamda almış bir ton saydım geri verdiriyorum şimdi o tv reklamlarından alınan herşey ahmaklıktır

arkadaşım, %25 tasarruf demiyorlar ki, %25 e varan oranlarda tasarruf edin diyor. Bir mağaza görüyorsun, vitrininde %50 ye varan indirim diyor içeri giriyorsun bir bakıyorsun birkaç üründe göstermelik %50 indirim yapılmış, diğerleri kazık devam ediyor.

• quote:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz almak yerine evdeki yaşlanmış ve ömrünü doldurmuş çok fazla elektrik sarfiyatı yapan buzdolabını değiştirmek,işimiz bittiği zaman prizdeki takılı fişleri çıkarmak ve bunun gibi tasarruf yöntemlerine gitmekte fayda var.100 TL çok cidden.Bana şimdiye kadar 49 dan yukarı gelmedi ama diğer evimizde eski cihazlar var ve 60-70 ten aşağı düşmüyor.
  • Ben elektrik teknisyeniyim kendi işyerimizin kompanzasyon panosunu ben yaptım, 49 KW güç sözleşmemiz var. Bir gün mal bir satıcı aradı bir tasassuf cihazı satmaya çalışan diyor ki 3 kilowalt (yeni birim herhalde) güç için bir adet kullandığınızda işte şu kadar düşer bunu bir haşladım kilowalt ne diye, ondan sonra dedim ki bizim kurulu güç 49.000 watt ne yapacağız, dediği aynen size 6-7 tane vereceğiz elektrik saatine yakın prizlere takacaksınız dedi. sattıkları cihazın hiç bir halta yaramadığını ona söyledim (tabi bunu o da biliyor aslında) sonra vedalaştık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

Ben elektrik teknisyeniyim kendi işyerimizin kompanzasyon panosunu ben yaptım, 49 KW güç sözleşmemiz var. Bir gün mal bir satıcı aradı bir tasassuf cihazı satmaya çalışan diyor ki 3 kilowalt (yeni birim herhalde) güç için bir adet kullandığınızda işte şu kadar düşer bunu bir haşladım kilowalt ne diye, ondan sonra dedim ki bizim kurulu güç 49.000 watt ne yapacağız, dediği aynen size 6-7 tane vereceğiz elektrik saatine yakın prizlere takacaksınız dedi. sattıkları cihazın hiç bir halta yaramadığını ona söyledim (tabi bunu o da biliyor aslında) sonra vedalaştık.

bilen adamın hali başka olur vesselam.
  • tasarruf yapacaksanız önce ampullerden başlayın. tasarruflu ampul alın.
  • merhaba arkadaslar..

bakın tekrar tekrar yaziyorum..elektrik odalar birliginin kesinlikle bu cihazi almayin. bir işe yramiyor acıklamasi yapti..googlede arastirin..ayrica bu ciazlar kompeze ediyormusyani reaktif enerjiyi duzenliyerek tasarruf yaptigini iddia ediyorlar. halbuki evde kullandıgımız saatler aktif saatlerdir.yani tam bir duzmece..nasil utanmıyorlar..bu cihazlari satiyorlar... inanmayanlar için yaptigim deneyler..(5 elektrikçi arkadaslar la)

kullandigim 2000watt lik ispiral.kronometre.kompazasyon panosu devredişi

1.deney (tas.cihazi + ispiral ) 13 dakikada 159 watt
    2.deney ( ispiral ) 13 dakikada 154 watt

kompazasyon panosu devrede

1 deney (tas.cihazi + ispiral ) 10 dakikada 119 watt
    2 deney ( ispiral ) 10 dakikada 119 watt
    3 deney tas.ciihazi + ispiral 10 dakikada 117 wat
    4 deney ispiral 10 dakikada 116 watt
    5deney ispiral 10 dakikada 117 watt

rakamlar hemen hemen ayni.. olcumlerimde akim degeri hiç degişmedi...hatta tasarruf cihazi saatte 1watt yakmaktadir..yani takan zarar eder..utanmadan nasıl satiyorlar. hangi kanun boslugundan yararlaniyorlar bilmiyorum..ama ASLA SAKIN ALMAYİN VEDE KANMAYİN.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.