Şimdi Ara

Elektrik Süpürgesi - İnternet Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
72
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaşamış olduğum ilginç bir sorunum var.Sorunum tam olarak evde elektrik süpürgesi çalıştığı anda modemin internet ve hat ışıkları sönerek internet kopuyor.O anda modem açıksa dediğim şekilde internet ışıkları sönüyor ve internet bağlantısı kopuyor ardından tekrar bağlanıyor.Ancak modem kapalıysa tekrar açmak istediğimiz zaman modem açılıyor,elektrik geliyor ancak bir türlü hat ışığı yanıp sönerek sabitlenmiyor.Modemi açıp kapatsam da internet ışığı sabitlenmiyor.Splitter'a gelen hat kablosunu çıkarıp tekrar taktığımda ancak bu şekilde hat ışıkları yanarak internet geliyor.Sizce sorun nereden kaynaklanıyor ve çözüm konusunda bana ne tavsiye edebilirsiniz.

• modemin adaptör çıkışı kararsız voltaj verirse bu olur yada modem içinde güç katındaki kondansatörler kapasite kaybetmişse diğer bi ihtimal ise toprakla nötr hattı o prizde ters bağlanmışta olabilir

• Modemi yeni aldım,hem hemen 6-7 ay olmuştur.Ancak bundan önce kullanmış olduğum modemde de süpürge çalıştırınca internet gidiyordu.Priz konusunda süpürgeyi oturma odasındaki prize de taksam,antredeki prize de taksam sonuç aynı.Her şekilde süpürge çalıştırılınca internet kopuyor.Şunu da belirteyim ki oturduğum ev çok eski bir ev,elektrik tesisatında topraklama bulunmuyor.Yani benim bu durumda bu sorundan kurtulmam için ne yapmam gerekiyor.

• modem hattan düşüyorsa size gelen hat seviyesi düşük şayet bilgisayarın lan ışıkları yanıp sadece modemin cd yada internet sinyal ledi ise.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.