Şimdi Ara

Elektriği - Uçağı - Arabayı İlk Müslümanlar Bulsaydı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Son yüz yıllarda buluşların hepsi avrupa kültüründen yani hristiyan kültürü.

  Osmanlı'da bir gün ilk uçuşu yapan bir bilim insanı padişah tarafından sürülmüştü. Bu olay belki avrupa'da olsa uçak çok daha önce bulunacaktı. Aynı şekilde eğer elektriği müslüman bir bilim insanı bulsa ve yetkililere söylese hemen şöyle bir fetva gelirdi bence dönemin din adamlarından. Eğer allah bizim karanlıkta görmemizi istese güneşi 24 saat yeryüzünde tutardı. Ama o sadece gündüzleri istediği için böyle yaptı. elektrik sayesinde kullanılan lambalar yeryüzünü 24 saat aydınlık yapacak ve bu Alla'a şirktir. Bu buluşun derhal yasaklanması lazımdır.

  Ya da uçak bulduğunu varsayın bu seferde Allah bize istese kuş gibi kanat verir uçururdu. Uçak bizim doğamıza aykırı bulun şu buluşu yapan bilim adamlarını derhal şirkten kelleleri vurula.

  Tüm dünyaya müslümanlar hakim olsa gerçekten ilk çağda yaşardık tüm tarih boyunca çünkü bilimden teknlojiye insan ilişkilerinden insanlara kadar ne varsa her şey kısıtlanıyor.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terliksi İnsan -- 23 Mayıs 2018; 17:27:36 > • Bu saçmalığının felsefeyle ne alakası var terliksi ? Bilim ve teknoloji konusu altında salsaydınya fikrini. Bu forumda felsefe denen şey islama ve müslümanlara saldırmakla özdeşleştirilmiş..  Felsefeden gram anlayan kimse yok. Bu yaptığınız anca felsefenin içini boşaltmaya yarar. Nadiren bir iki felsefeyle alakalı başlık açılıyor eleman kendini kasıyor fakat o da konuyu açanın cehaletinden başka bir şeyi göstermiyor. Bahse girerim sizin bu cehaletiniz yüzünden ( terliksi sen alınma, normal insan formunda olanları kastediyorum, zeka insana has bir meziyet çünkü) felsefeyle gerçekten ilgilenen insanlar rezil olma endişesiyle burdan uzak duruyorlar.  Bak şurda müslüman bilim adamları listesi var:https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Muslim_scientists  Tek tek bak neler yapmışlar ve bilime neler katmışlar ?  Sonra kendine şunları sor: Bu yaşıma geldim herhangi bir bilime ne katkıda bulundum? Neden yapıcı olmak yerine yok edici, yıkıcı biri olmaya çalışıyorum? Neden tek derdim islam ve müslümanlar? Ben neden bu kadar kötü bir insanım?

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: MadDeveloper

  Bu saçmalığının felsefeyle ne alakası var terliksi ? Bilim ve teknoloji konusu altında salsaydınya fikrini. Bu forumda felsefe denen şey islama ve müslümanlara saldırmakla özdeşleştirilmiş..  Felsefeden gram anlayan kimse yok. Bu yaptığınız anca felsefenin içini boşaltmaya yarar. Nadiren bir iki felsefeyle alakalı başlık açılıyor eleman kendini kasıyor fakat o da konuyu açanın cehaletinden başka bir şeyi göstermiyor. Bahse girerim sizin bu cehaletiniz yüzünden ( terliksi sen alınma, normal insan formunda olanları kastediyorum, zeka insana has bir meziyet çünkü) felsefeyle gerçekten ilgilenen insanlar rezil olma endişesiyle burdan uzak duruyorlar.  Bak şurda müslüman bilim adamları listesi var:https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Muslim_scientists  Tek tek bak neler yapmışlar ve bilime neler katmışlar ?  Sonra kendine şunları sor: Bu yaşıma geldim herhangi bir bilime ne katkıda bulundum? Neden yapıcı olmak yerine yok edici, yıkıcı biri olmaya çalışıyorum? Neden tek derdim islam ve müslümanlar? Ben neden bu kadar kötü bir insanım?
  Ne okuyorsun veya ne iş yapıyorsun diye sorsam?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Avrupa kültürü eşittir hristiyanlik degildir.  Kaldi ki hristiyanlarin kendi ic bolunmesini de sadece dinsel olarak bolumleyemezsin. En azindan Türkler icin bu boyle.  15-25 yas arasi ergen yoldaslarimiz kabul etmese de Türkiye cumhuriyeti devleti bir avrupa devletidir ve bu gecmiste boyle oldugu gibi gelecekte de bu bicimde kalmaya devam edecektir.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.