Şimdi Ara

Electrolux EWF1286LEW ön inceleme (resim ve video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3-4 günlük bir araştırmadan sonra net 8KG hacimli (66 Litre tambur hacmi) inverter motorlu,su jetli,buhar fonksiyonlu,FuzzyLogic sistemi ile çamaşır yüküne göre elektrik ve su harcayan,14 dakika kısa porgramlı ve çift kişilik yorgan yıkayabilecek Electrolux EWF1286LEW modeli çamaşır makinesinde karar kıldık ve aldık,burada forumda yorumlarını esirgemeyen ve bilgi sahibi olmamı sağlayan arkadaşlarada teşekkür ederim,yoksa "bu piyasada" 8-9KG yazıp aslında yazanın 2-3 kg altında yıkama kapasitesine sahip rastgele bir makina sahibide olabilirdik.n11.com dan beğenal satıcısından 1.399.tl ye 9 taksit aldık,ertesi gün sabah geldi ve kurulumu yapıldı.3 Yıl garantili,ek 140 tl vererek garantiyi 4 yıl uzatabiliyorsunuz (fatura tarihinden 90 gün içinde) Electrolux e mail atarak sordum,4 yıl ek garanti şartları ilk 3 yıl garanti şartları ile aynı imiş.

Çamaşır makinesinin resimlerini ve videolarını aşağıda bulabilirsiniz.

Önden görünüm

Kazan bölümü (8KG - 66 LT)

Digital Bilgi ekranı ve Yıkama Programları

Digital gösterge ve ek ayarlar

Yıkama Programları

800 devir sıkma aşaması - kazanı tam dolduran yorgan ile (youtube)

1200 devir sıkma aşaması - kazanı tam dolduran yorgan ile (youtube)

Kısaca Özellikler ;

8KG - 66 LT tambur kazan hacmi
    1200 devir/dk
    Inverter motor
    Su jeti
    Buhar fonksiyonu
    Kolay ütü programı
    Yorgan yıkama programı
    Çocuk kilidi
    Extra durulama
    Extra sıkma
    3 şok emici
    Gecikmeli başlatma
    FuzzyLogic (Çamaşır yüküne göre elektrik ve su harcama)
    Time manager ile porgram süresini kısaltma
    Kapalı taban
    Woolmark Gold özel yünlü yıkama fonksiyonu
    Titreşimi engelleyen aktif denge sistemi
    Enerji sınıfı A-30%
    Yıkama performansı A
    Sıkma performansı B
    Yıkama ses seviyesi (dB) 51
    Sıkma ses seviyesi (dB) 77
    Ürün ölçüleri Y x G x D (mm) 850x600x605

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 14 Mayıs 2014; 15:03:40 >

• Hayırlı olsun güzel urun incelelemede super olmuş elinize sağlık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 13 Mayıs 2014; 22:57:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun, incelemeniz çok güzel olmuş. Makinenizi iyi günlerde kullanın.
  • Hayırlı olsun benim de düşündüğüm bir makina.Bu makinanın Electrolux 1486GDW ile ne farkı var acaba?

Bir de Bosch WAY serilerine 2200 lira vermeye değer mi bu makina varken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Hayırlı olsun güzel urun incelelemede super olmuş elinize sağlık..

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hayırlı olsun, incelemeniz çok güzel olmuş. Makinenizi iyi günlerde kullanın.

teşekkür ederim,videolara bakınca sıkma aşamasında çıkan ses-sesler normalmi sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Hayırlı olsun benim de düşündüğüm bir makina.Bu makinanın Electrolux 1486GDW ile ne farkı var acaba?

Sağolun,arasındaki farkı bilmiyorum,sitesinde karşılaştırma varsa bir bakın

birazda malum bütçe meselesi,inverter olayı olmasa 800-900 tl ye profilo 1000DTR alabilirdim misal,bosch WAS-WAY serileride oldukça kaliteli deniyor
  • Evet ses seviyesi normal ve iyi düzeyde

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Evet ses seviyesi normal ve iyi düzeyde

Teşekkür ederim.

Yorgan yıkanırken süre 2 saat 10 dakika yazdı,su ısısını 60 dereceye ayarladık,su ısısı 45-50 dk sonra sanırım 60 derecelere yaklaşmıştır,ilk 30 dk boyunca su hiç ısınmadı,bu normal mi ?

ekleme : çift kişilik elyaf yorgan yıkanırken 4 tur sola dönüyor anlık duruyor,4 tur sağa dönüyor duruyor bu şekilde yıkıyor,sıkma aşamasında da sıkma yapmadı-yapamadı,yıkarmış gibi çok ağır dönüyor 6-7 tur ve duruyor,sonra yine aynı,sıkma boyunca böyleydi.Tabii yorgan sırılsıklam çıktı.Otomatik yük algılama sistemi olduğu için makina zorlamadı kendini,kısacası çift kişilik elyaf yorgan fazla geldi

Edit : Şimdi kitapçığına bakınca yorgan için 3 kg ağırlık yazıyor imiş

8-9kg lik makinaları çift kişilik yorgan yıkayabilirim diye alma arifesinde olanlar ; malesef yıkanmıyormuş :) tek kişilik yıkıyor onda sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 15 Mayıs 2014; 23:59:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Hayırlı olsun benim de düşündüğüm bir makina.Bu makinanın Electrolux 1486GDW ile ne farkı var acaba?

arkaaş çok güzel soru sormuş aslında

bosch was ve way serileri ile karşılaştırsa arkadaşlar ne güzel olur.
  • bütçe meselesi de önemli tabi. yani hatalı karşılaştırma olabilir. zaten lazpanyol bana 2000 üstü was ve way serisi 1500 e kadar ise elektolux ü önerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahturan

bütçe meselesi de önemli tabi. yani hatalı karşılaştırma olabilir. zaten lazpanyol bana 2000 üstü was ve way serisi 1500 e kadar ise elektolux ü önerdi.

Bütçe zevk meselesi.
    Benim için önemli olan sessiz motorlu bir ürün alınması. Daha kaliteli motor, hem de kulağa hitap ediyor.
    Sonrası programlar vs. Ayrıca servis durumuna dikkat edin bulunduğunuz yerde. İhtiyaç olunca canınız yanmasın.

1300-1400 lira sessiz motorlu bir ürün için güzel fiyat.
  • anladım. yani diyorsunuz ki elektrolux fiyatına göre güzel bir ürün ancak servis ağı dar canın yanmasın.

bunu bende düşünüyorum.
  • quote:

anladım. yani diyorsunuz ki elektrolux fiyatına göre güzel bir ürün ancak servis ağı dar canın yanmasın.

bunu bende düşünüyorum.

Büyük şehirlerde pek sorun olmuyor. Ama diğer yerlere bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

anladım. yani diyorsunuz ki elektrolux fiyatına göre güzel bir ürün ancak servis ağı dar canın yanmasın.

bunu bende düşünüyorum.

peki kötü bir soru sorayım. :))

1300 liraya Electrolux EWF1286LEW mi alırsınız, yoksa 600 lira daha verip was serisimi alırsınız. diyelim ki istanbulda oturuyorsunuz.

yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler
  • Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

• Biz makineden oldukça memnunuz,yıkamada zaten çok sessiz,1200 devir sıkmada da epey sessiz,gece bile çalıştırabilirsiniz kimseyi rahatsız etmez.Beyazları yıkama temizliği olsun gayet güzel,1200 devir sıkmadan sonra çok az nemli çıkıyor çamaşırlar ve hemen kuruyor

Geçenlerde annemlerede Profilo CM102K0TR aldık ,bayiide 1000 tl fiyat verdiler,tekcarsi.com dan 814.- tl + 58.- tl = 872.- tl kargo dahil aldık

profilo da benzer özelliklere sahip ,aradaki fark ; motor inverter değil ve 1000 devir ve tabii ki electrolux e göre 530 tl daha ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 29 Mayıs 2014; 12:23:36 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

bunu bende düşünüyorum.

peki kötü bir soru sorayım. :))

1300 liraya Electrolux EWF1286LEW mi alırsınız, yoksa 600 lira daha verip was serisimi alırsınız. diyelim ki istanbulda oturuyorsunuz.

yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler

1300 liram varsa Electrolux
    1600-1700 param varsa WAS serisi.

:)))
  • dışişleri bürokratı gibisiniz:)))
  • quote:

dışişleri bürokratı gibisiniz:)))

Bu arada sessiz motorlu ürün almak isteyip bütçesi dar olanlara;

http://www.n11.com/aeg-lavamat-75270-fl-protex-7-kg-camasir-makinesi-P18381727?cid=700501_aeg-lavamat-75270-fl-protex-7-kg-camasir-makinesi-P18381727&ref=akakce&v=1.62.5

Bonus kart varsa 111 tl n11 bonus veriyor geri. (Mayıs sonunda bitiyor)

Inverter motor. Geniş tambur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 29 Mayıs 2014; 12:57:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.