Şimdi Ara

Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
13
Favori
25.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt

@candogan62 Candoğan hocam EW8F229ST ü inceledim dediğiniz gibi çok güzel ancak bulunduğum yerde servisi yok,en yakın servis 40km.Bu da zamanla sorun olur diye düşünüyorum.

Sizden ricam EW8F229ST'e arçelik,beko vs. Yerli benzer özellikli model tavsiyeniz olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ?
    Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ?

229st modelini aldım. Yıkanmanın bitmesine 3-5 dk kala bu köpük normal mi sizce arkadaşlar?

5 metre tül perde, 30 derece sıcaklıkta 600 devirde sentetik programında yıkanıyor. Yarım çay bardağı deterjan koydum.

• Nerminator N kullanıcısına yanıt

Programın kendi durulama sayısı yetersiz gelmiş olabilir ekstra yumuşak fonksiyonu ile daha iyi sonuç elde edebilirsiniz ekstra +2 durulama ekliyor ve son durulamada su seviyesi normale göre daha yüksek tutuyor denemenizi tavsiye ederim saygılar.

• Çamaşırın ağırlığına gore deterjan miktarını göstermiyor mu bu makine.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt

Gördüğüm kadarıyla hayır

• nerturk kullanıcısına yanıt

Bu ses bende de mevcut, ekranda mix yazmasa bile az bir miktar bu ses cikiyor ne yazikki acaba bir ayari vs varmiki biz mi beceremedik?

• Arkadaslar ma serisini kullananlar ozelikle bende makine hangi programda olursa olsun bu cizirdama gibi ses cikiyor, ekranda mix yazmasa bile tum yikama boyunca bu ses devam ediyor, sizce bir ayar vs mi yapilmasi gerekli?

• kizilat K kullanıcısına yanıt

2166ma kullanıyorum ısıtma adımı boyunca ultramix pompası çalışıyor fakat 229st deki gibi sesli değil :)

• Riverice030 R kullanıcısına yanıt

Hocam zahmet olmazsa ses cikmayan bir bolumun videosunu atarmisiniz ebndeki program suresin kontrol edeyim

ses çıkmayan bir bölüm yok ultramix devreden çıkınca direk su jeti devreye giriyor yıkama durulama aynı bu şekil devam ediyor youtubeye 2 adet video paylaştım oradan bakabilirsiniz kanalın ismi Riverice030

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riverice030 -- 16 Aralık 2021; 12:56:52 >

Cevap icin tesekkurler hocam, bir sorum daha olacak makine temizleyici marc kullaniyordum ama bu cihazda alttaki ayri karisim islemi nedeniyle guvenemed sizce ne yapmak lazim? Yani ana yikama deterjan bolumu yerine direk kazanin icine mi dokmek mantikli olur?

makine su almadan önce pompa motorunu açtığı için direk tahliye edebilir temizleyiciyi su almaya başlayınca deterjan gözünden dökebilirsiniz hiç bir sıkıntı olmaz.

Cevap icin tesekkurler hocam, ben de oyle dusundum garanti olsun diye su tahliyesi bitip su almaya basladiginda kazana doktum :) asagidaki yerde su ile cozdurme islemi yaptigi icin bir sorun va cikarirsa diye guvenemedim kitapcikta hem kullanma talimatina uyun diyor (temizleyicinin) hem de kazana toz deterjan koysaniz yeter diyor :)

İlaveten temizlemeyi ultrawash 60 derecede yaptirdim, pamuklu 90 onermis normalde ama 3 saat 45 dakika 90 derecede acmak pek mantikli gelmedi bana ilave su ile 1 saat 9 dakika ultrawash yeterli olur sanirim, sonrasinda kalinti olmasin diye bi kisa 14 programi daha actim

makinede çamaşır olmadığı için süreyi otomatik düşürecekti zaten pamuklu 90 3:30 olsada tartma işleminden sonra direk 1.39 civarına düşürüyor bende makine ilk geldiğinde ultrawashta temizledim yeterli oluyor o ileriki zamanlardan kazan kireçlenince pamuklu 90 da limon tuzu ile temizlemeyi düşünüyorum.

• Ben de bu iki makine arasında kalıp EW8F2166MA aldım.İnşallah memnun kalırım üründen.Bununla birlikte EW7H458ST modeli kurutma makinesini de aldım. Hanıma mahçup olmayız inşallah.

• Hayırlı olsun 2166ma modelini 2 aydır kullanıyorum bende çok memnunum.

• merhabalar

2166ma kullanan arkadaşlar en kısa yıkama programı kaç dakika sürüyor acaba?
    ayrıca sizde çamaşırlarda delinme olayı oldu mu hiç? şikayet sitesinde bu tarz birkaç yazı okudum size bir danışayım istedim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tatli45 T kullanıcısına yanıt

Delinme şikayetim hiç olmadı çamaşırları hep 1600 devirde sıktırıyorum en kısa programı 14 dakka fakat 1 durulama yapıyor ara sıkmasız pek sağlıklı değil ben kullanmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.