Şimdi Ara

Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
13
Favori
25.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk yıkamalarda farketmedim. ama 5–6. yıkamadan sonra benim makinede de olmuştu. denge sorunu mu var diye düşündüm. terazideydi. sonra farkettiğim durum; çok az çamaşırla yıkama yapınca o ses çıkıyor. ve ekranda mix yazar. o yazınca yanlış bilmiyorsam deterjan karıştırma çalışıyor demektir. o aşamada çıkıyor.

o zaman çektiğim video. sonrasında olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerturk -- 19 Nisan 2021; 19:4:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben ilk yıkamadan itibaren farkettim bu sesi sizin makinenin etrafı açık birde bizimki gibi mutfakta değil daha çok sesi geliyor o yüzden ve doğru tespit yapmışsınız gerçekten mix işareti çıkınca geliyor ses siz söyleyince farkettim bende ama biz hangi programda çalıştırırsak çalıştıralım kazan full doluyken bile mıx yazısı çıkıyor ve o ses geliyor geri iade edecektim sırf bundan dolayı sonra vazgectim ama sese gerçekten kıl oldum nasi çıkmaz o ses bilemedim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mhmtllty M kullanıcısına yanıt

sonraki yıkamalarda olmadı bende... mix işareti deterjan karıştırma özelliğinin çalıştığını belli ediyor. muhtemelen ayrı küçük motorlu çalışma sistemi vardır. bende temizleme standlı yüz traş makinesi var. temizleme aşamasında motor hazneye su çekerken çıkan sesle nerdeyde birebir aynı ses. ondan bağlantı kurdum.o ses olduğunda bir kaç parça eşya atmıştım makineye. az olması durumu etkili mi bilmiyorum. tekrar deneyeceğim.

• Evet mix işareti dediğin gibiymis sen uyardiktan sonra araştırdım.Bende evdeki Philips tıraş makinemin sesine benzetmistim sesi zaten o yüzden hep tarif ederken tıraş makinesi sesine benzer bir ses dedim.Sadece az çamaşır varken olmuyor bence çünkü bende 9 kilo pamuklulari yikarkende geliyor ses,anlamadığım sende neden başta olduda birdaha olmadı ve bende neden oluyor her yıkamada mix işareti çıkıyor ve o ses geliyor ben bugüne kadar ultrawash haricinde hiç makineye bırakmadım programı hep time manager ayarını kullandım ondanmi acaba

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2166ma modelini burada yorumlara bakarak aldım ve doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum aslında çamaşır makinası için uzun yıllar kullanma niyetiyle 10-12 bin tl bütçe ayırmıştım ancak o fiyatlardaki makinelerde de çok şikayet okuyunca bu modele yöneldim ayrıca cep telefonuna 5-10 bin asla vermem ama çamaşır makinesi için bu para bütçem dahilinde hiç gözüme gelmedi modeli internetten alacaktım ama kargo, defo vs riskine karşı Ankara da turan güneş bulvarında bir mağazadan aldım internet fiyatından bile çok uyguna geldi, yorum yapan tavsiye edenlere teşekkürler

• karıştırma sisteminin bu kadar sesli çalışmaması lazım servis çağırıp pompa motoru değişimi isteyin derim iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: hab_gs1905

Bu yeni nesil cihazların anakartları nemli ortam olan banyolarda çok çabuk arızalanıp büyük masraflar çıkartıyor deniyor. Böyle birşey araştırdınız mı?

Electrolux Ewf 1408 wdl kullanıyorum 5 yıldir hem de çok nemli bir ilde. Başlatma tuşu dışında tamamen dijital büyük bir ekranı var. Hiçbir sıkıntı yaşamadım.

• Riverice030 R kullanıcısına yanıt

video yakından çekildiği için ses çok yüksekmiş şeklinde algılanabiliyor. ses var yok değil. bu denemede makinenin içinde 2 parça elbise varken dışarı ses daha çıkıyor. makinenin yıkamada tamburun sesi daha yüksek. tam emin olamadığımdan bir çok eski yeni model çamaşır makinesinin videolarını da izledim. hepsinde aynı sesler mevcut. özellikle su alma sesi de tazıklı sesli. örneğin uzunca olan aşağıdaki videoya bakabilirsiniz. elektrolux genel olarak diğer markalardan daha mı sesli bilmiyorum. tecrübem yok. yıkamasından sıkmasından tek yaşayan biri olarak yorgan dahil az çok yıkadım, kullandım memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerturk -- 1 Ağustos 2021; 1:38:31 >

• Su karıştırma jetini bu kadar sesli ilk sizin makinenizde gördüm AEG 8000 serisi makinedede su karıstırma jeti var pompa aynı pompa ama onda hiç ses yok YouTube'den videolarına bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nerturk

video yakından çekildiği için ses çok yüksekmiş şeklinde algılanabiliyor. ses var yok değil. bu denemede makinenin içinde 2 parça elbise varken dışarı ses daha çıkıyor. makinenin yıkamada tamburun sesi daha yüksek. tam emin olamadığımdan bir çok eski yeni model çamaşır makinesinin videolarını da izledim. hepsinde aynı sesler mevcut. özellikle su alma sesi de tazıklı sesli. örneğin uzunca olan aşağıdaki videoya bakabilirsiniz. elektrolux genel olarak diğer markalardan daha mı sesli bilmiyorum. tecrübem yok. yıkamasından sıkmasından tek yaşayan biri olarak yorgan dahil az çok yıkadım, kullandım memnunum.

Hocam sen bu elemanı ciddiye alma. Gördüğü her videoya "bu makinenin amortisörü bozuk, rulmanı dağınık, kazanı çatlak, hortumu patlak" vs bir sürü gayipten arıza varmış gibi yorum yapıyor. Sebebini bilmem ama bundan zevk alıyor. Kendisine göre benim makinemin de rulmanları 7 senedir dağınık ama makine hala sessiz sakin çalışıyor  

İçin rahat olsun makinende bir sorun yok  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 1 Ağustos 2021; 23:2:15 >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt

benmi öyle yorumlar yazıyormuşum ??

beni başka biriyle karıştırmayın bence sizin makinede olan rulman sesi benim kullandığım was28840dada mevcut rulman felan dağınık değil ayrıca Electrolux unde amörtisor leri bozuk değil kendi yapısından dolayı takırtı yapmakta bu konuyu daha önce bu sitede konuşmuştuk zaten :))

en önemliside üslubunuza dikkat edin hayatınızda görmediğiniz bir insanla böyle konuşmanız garip kendinizi bu kadar küçük düşürmenize gerek yok iyi geceler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riverice030 -- 1 Ağustos 2021; 23:55:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

benmi öyle yorumlar yazıyormuşum ??

beni başka biriyle karıştırmayın bence sizin makinede olan rulman sesi benim kullandığım was28840dada mevcut rulman felan dağınık değil ayrıca Electrolux unde amörtisor leri bozuk değil kendi yapısından dolayı takırtı yapmakta bu konuyu daha önce bu sitede konuşmuştuk zaten :))

en önemliside üslubunuza dikkat edin hayatınızda görmediğiniz bir insanla böyle konuşmanız garip kendinizi bu kadar küçük düşürmenize gerek yok iyi geceler :)

Yan çizme kardeş. Attığım her videoya kapitülasyon listesi gibi gayipten arızalar yazıyorsun. Arıza fetişin mı var nedir duyduğun her sese arıza diyip insanların moralini bozmaya çalışıyorsun 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 2 Ağustos 2021; 2:3:30 >

kanalımın ismi Riverice 030 atarmısın buraya yazdığım kötü yorumları lüzumsuz iftira atmana gerek yok :)

üstelik sizinle instagramdanda konuştuk ordada söyledim size kötü yorumları atan ben değilim diye ama inatla söylemeye devam ediyorsunuz garip bir şekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riverice030 -- 2 Ağustos 2021; 10:45:17 >
  • quote:

kanalımın ismi Riverice 030 atarmısın buraya yazdığım kötü yorumları lüzumsuz iftira atmana gerek yok :)

üstelik sizinle instagramdanda konuştuk ordada söyledim size kötü yorumları atan ben değilim diye ama inatla söylemeye devam ediyorsunuz garip bir şekilde...

Yorumlarını yayında tutacak değilim. Sen biliyorsun yazdıklarını. iftira falan yok ortada. Burada aynı tarz yazarak zaten kendini ispatlıyorsun, benim ekstra ispat yapmama gerek yok 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 2 Ağustos 2021; 15:0:30 >

Olmayan bir şeyi yapamazsınız zaten :))

size siemensin yurt dışından gelmediğini söyledim ondan dolayı bana sinirlisiniz galiba :)))

türkiyeden 9 kg makine alıyorsunuz servis modundan 1600 devire çıkarıp forumda Türkçe panel takıldı vs vs İngiltere'den gelmiş güya...

kim yalancı iftiracı ortada bence bir iddia atıyorsunuz ortaya kanıtlayın ozaman ben sizden model kodunu istedim ama atamadınız çünkü model kodu Türkiye'de satılan modellerden biri çıkacaktı .

• quote:

Olmayan bir şeyi yapamazsınız zaten :))

size siemensin yurt dışından gelmediğini söyledim ondan dolayı bana sinirlisiniz galiba :)))

türkiyeden 9 kg makine alıyorsunuz servis modundan 1600 devire çıkarıp forumda Türkçe panel takıldı vs vs İngiltere'den gelmiş güya...

kim yalancı iftiracı ortada bence bir iddia atıyorsunuz ortaya kanıtlayın ozaman ben sizden model kodunu istedim ama atamadınız çünkü model kodu Türkiye'de satılan modellerden biri çıkacaktı .

Bir de Jk rowlinge fantastik diyorlar  

16 yaşında bir çocuğa sinirli olmam mümkün değil, nitekim söylediklerinizde en ufak mantık yok(9kg makineler sadece Türkiye'de mi satılıyor? Cihazın kapasitesi ile iddia ettiğiniz şeyin ne alakası var?). Şükür ki kendimi ispatlama ihtiyacım olan yaşları çoktan geçtim. Kenine bir dünya kurmuşsun mutluysan böyle yaşa. Ama insanları rahat bırak. Naçizane öneri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 2 Ağustos 2021; 17:0:55 >

• yaşım 17 ister sinir olun ister olmayın umrumda bile değil sizin yaşınızda beni ilgilendirmiyor fakat bana iftira atmaya hakkınız yok başka birisi size yapıyor diye beni ön plana çıkarma çabanız nedir ?? kendinizi bu konuda ispatlayamazsınız makinenin model kodunu atamıyorsunuz zaten herşey ortada Electrolux un kurutma makinesi deli gibi hava sesi yapıyor onada normal diyorsunuz komik duruma düşmeye gerek yok

yeni aldığınız mieleye bile 3 defa servis geldi kötü yıkama şikayeti sesli çalışma ve ısıtıcı arızası Allah kurtarsın diyelim böyle makineden :))) iyi günler...

• quote:

yaşım 17 ister sinir olun ister olmayın umrumda bile değil sizin yaşınızda beni ilgilendirmiyor fakat bana iftira atmaya hakkınız yok başka birisi size yapıyor diye beni ön plana çıkarma çabanız nedir ?? kendinizi bu konuda ispatlayamazsınız makinenin model kodunu atamıyorsunuz zaten herşey ortada Electrolux un kurutma makinesi deli gibi hava sesi yapıyor onada normal diyorsunuz komik duruma düşmeye gerek yok

yeni aldığınız mieleye bile 3 defa servis geldi kötü yıkama şikayeti sesli çalışma ve ısıtıcı arızası Allah kurtarsın diyelim böyle makineden :))) iyi günler...

Auuuuu kocaman adam olmuşsun yav sen  Hayatımda bu kadar sazan görmedim  sen ve senin gibi arkadaşların zevke gelmeye devam edin. Seçtiğim hiç bir makinede problem yaşamadım, yaşamam da. Çünkü seçtiğim ürünlere ve bilgime güveniyorum. Sıkı takipçimsin maşallah her yazımdan haberin var, böyle devam et  

Sana istediğin ispatı yaparsam bana ne vereceksin hadi şurada iddaya girelim herkesin gözü önünde. Var mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 2 Ağustos 2021; 17:39:21 >

oyunmu oynuyoruz burda ispat yapacaksam bana ne vericeksin diye 🤣🤣 yabancı bir kanaldan makine modelinin ss ini alır paylaşırsınız buraya oyunlarınıza gelmem ben merak etmeyin yaşadığınız sorunlar ortada zaten kötü yıkayan sesli bir makineyle mutluluklar size daha fazla mesajınıza cevap vermicem gerek yok sizin gibi insanlara.

• quote:

oyunmu oynuyoruz burda ispat yapacaksam bana ne vericeksin diye 🤣🤣 yabancı bir kanaldan makine modelinin ss ini alır paylaşırsınız buraya oyunlarınıza gelmem ben merak etmeyin yaşadığınız sorunlar ortada zaten kötü yıkayan sesli bir makineyle mutluluklar size daha fazla mesajınıza cevap vermicem gerek yok sizin gibi insanlara.

Nasıl da kaçıyor nasıl da kaçıyor. Sen beklemede kal eve gittiğim zaman makinenin çevresini de çekerek göstereceğim.(YouTube da arka planda gözüken dolaplar vs.). Biraz delikanliysan özür dilersin.

Hiç bir sorun yaşadığım da yok gayipten uydurma sana bunları anlatan yavşağın(belki de sensin o fake profilin sahibi) sana laf taşıdığını başından beri bilmediğimi mı zannediyorsun ipliğiniz böyle pazara çıkar işte, eninde sonunda kendinizi patlatıyorsunuz. 1 aylık makinenin 3 kere rezistans 2 kere ana kart bozup kötü yikayacağına hele ki gürültülü sikacagina hele ki bunu yapan makinenin miele olacağına hiç aklın basıyor mu? Bu kadar mı sazansın? Bu kadar mı oltaya geliyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 2 Ağustos 2021; 17:54:4 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.