Şimdi Ara

Electro House/Progressive House/Tropical House

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar yaklasık 3 senedir başlıkta da saymış olduğum türler dahilinde DJ/Prodüksiyon ile uğraşıyorum. Burak Yeter,Sercan Yanbay,Evrim Derin,Nickobella,Edyra gibi önemli isimlerin bulunduğu Radio CUE çatısı altında 2014 Aralık-2015 Nisan arasında her hafta pazar günleri 21:00-22:00 arasında hazırlamış olduğum set ile radyo yayınındaydım,radyo şuan faaliyette olmadığı için mixcloud,demodrop ve soundcloud üzerinden hazırladığım setleri paylaşıyorum. NERVO,Olly James,Xanthi,Dimitri Vangelis&Wyman,Dzeko&Torres,Emrah İs gibi ünlü bazı isimler sayfamda da yer alan parçaların bir kısmına destek te bulundular,yaptığım her parçayı/bootlegi olabildiğince worldwide DJlerin promo adreslerine mail olarak atıyorum, Soundcloud sayfam:https://soundcloud.com/arda-gunerergin Ekipman olarak Pioneer DDJ-ERGO V ve Traktor/Virtual DJ Pro 8 Full Sürümlerini kullanmaktayım,prodüksiyonu da FL Studio ile yapmaktayım,yapmış olduğum bootlegler ve remixlerin flp dosyalarının bazıları bilgisayarımdan silindi teknik nedenlerden ötürü,son 2-3 bootleg/remixin ve çoğu unreleased parçalarımın/bootleglerin fpl dosyalarını soundcloudda parçaları yayını sunduğum zamanda istek olursa burdan da flp olarak paylaşıp,hangi pluginleri nasıl kullandığımı vs anlatabilirim ek olarak videoda çekebilirim veya periscope yayını da yapabilirim talep doğrultusunda.
    Türkiye'de bu tarz müzik üzerine ilginin çok az olduğunu bildiğim için böyle geniş çaplı bir forum ortamında ilgilenen/merak duyan arkadaşları bu konu altında toplamak istedim,ek olarak İzmir Kordon Like'ta yakın bir arkadaşımla 1 aya yakın bir süre DJlik faaliyetinde bulunduk,daha sonra İzmir'de ve Türkiye'de genel olarak sıkıntı olan konulardan biri olarak,"Deep House çal" "123 BPM'in üstüne çıkma" gibi söylemler olduğu için daha fazla kendimizi gösterme&geliştirme şansımız olmayacağını düşünerek ayrıldık, daha sonra Urla'da İYTE'de düzenlenen Kimya günleri adı altındaki programın 2.günüde yine aynı arkadaşım ile birlikte çaldık,burada tabi ki kendi potansiyelimizi gösterme fırsatımız oldu ve topluluktan epey olumlu geri dönüş aldık,şu sıralar prodüksiyon ve bolca türkçe parçaları da içeren çalışmalarda bulunmaktayım.
    Mekan azlığından dolayı herhangi bir yerde çalmıyorum şuan,İzmir içi veya dışı herhangi bir iş teklifi veya kısa sürekli organizasyonlar içinde bulunma vs gibi durumlar olursa buradan veya PM yoluyla iletişime geçebilirseniz çok sevinirim, sorularınızı ve düşüncelerinizi bu konu altında paylaşırsanız da çok memnun olurum iyi forumlar :)

Soundcloud:https://soundcloud.com/ardagunererginn
    Mixcloud:https://www.mixcloud.com/ardagunerergin/
    Demodrop:http://demodrop.com/ardagunerergin
    Twitter:https://twitter.com/Arda_GG
    Facebook:https://www.facebook.com/arda.gunerergin

Instagram : ardagunerergin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda -- 1 Nisan 2016; 14:26:13 >

• Ya hiç Progressive House ve Electro House dinlenmez mi ? Dinlemeyenler utansın :) Abi sen devam et bakma onların müzik zevki yok. Soundcloud hesabındakilerden birkaçını dinledim gerçekten harika lütfen devam et. Bende DJ'liğe meraklıyım ama imkan yok. Liseyi yada üniversiteyi bitirdikten sonra kursa gitmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KsmCN -- 11 Ağustos 2015; 13:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KsmCN

Ya hiç Progressive House ve Eectro House dinlenmez mi ? Dinlemeyenler utansın :) Abi sen devam et bakma onların müzik zevki yok. Soundcloud hesabındakilerden birkaçını dinledim gerçekten harika lütfen devam et. Bende DJ'liğe meraklıyım ama imkan yok. Liseyi yada üniversiteyi bitirdikten sonra kursa gitmeyi düşünüyorum.

böyle yorumlar almak gerçekten sevindirici teşekkür ederim:) kurslardan ziyade önce kendin bu işi tutoriallar izleyerek,biraz vakit ayırarak ta kavrayabilirsin,daha üst seviyeler için tabiki prodüksiyon anlamında bu işi bilen birilerinden öğrenmek en doğrusu.
    Çabalamak ve hergün üstüne bişeyler katabilmek önemll,inşallah sende bu yolda istediklerini yapma şansına ulaşırsın,iyi forumlar

• Çok başarılı çalışmalar var beğendim,bende Progressive House ve Electro House hastasıyım ama burada genelde deep house dinleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkk2

Çok başarılı çalışmalar var beğendim,bende Progressive House ve Electro House hastasıyım ama burada genelde deep house dinleniyor.

maalesef Türkiye genelinde deep house hastalığı var dostum,tabiki her tarz müziğe saygı duyuyorum müzikal kalitesi olduktan sonra ki benim de bir takım deep house calısmalarım mevcut fakat istediğiniz,dinlemekten ve üzerine çalışma yapmaktan zevk duyduğunuz,yurtdışında hemen hemen her festivalde bu tarz müziğin büyük kitleleri coşturup eğlendirdiğini gördüğünüz müziği kendi ülkemizde herhangi bir yerde duyuramamak üzüntü verici,bir gün elbet olucaktır diyip çalışmaya devam etmekten başka bir yolu maalesef.

• Merhaba bende electro/progressive/bigroom house dinleyicisi ve amatörce yapımcısıyım Şuan üzerinde çalıştığım bigroom/trap bootleg var. Yarıda bıraktığım onlarca çalışmam var. Dj lik bakımındanda Cmd Studio 3a/Traktor kullanıyorum. 3 tane conteste katıldım ama bir sonuç elde edemedim. Dediğiniz gibi deep/tech house rağbet gördüğü için seçilenler hep o türlerdi. Mashupım var bir kaç tane. Mashup ve setlerime soundclouddan göz atabilirsiniz. Eksiklerimi, yanlışlarımı söylerseniz sevinirim

Soundcloud adresim:https://soundcloud.com/alperensavas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troomac -- 11 Ağustos 2015; 0:16:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarda

quote:

Ya hiç Progressive House ve Eectro House dinlenmez mi ? Dinlemeyenler utansın :) Abi sen devam et bakma onların müzik zevki yok. Soundcloud hesabındakilerden birkaçını dinledim gerçekten harika lütfen devam et. Bende DJ'liğe meraklıyım ama imkan yok. Liseyi yada üniversiteyi bitirdikten sonra kursa gitmeyi düşünüyorum.

böyle yorumlar almak gerçekten sevindirici teşekkür ederim:) kurslardan ziyade önce kendin bu işi tutoriallar izleyerek,biraz vakit ayırarak ta kavrayabilirsin,daha üst seviyeler için tabiki prodüksiyon anlamında bu işi bilen birilerinden öğrenmek en doğrusu.
    Çabalamak ve hergün üstüne bişeyler katabilmek önemll,inşallah sende bu yolda istediklerini yapma şansına ulaşırsın,iyi forumlar

Ben teşekkür ederim. Yalnız sormak istediğim birkaç soru var müsaadenizle. Bu iş sadece bilgisayar programıyla yürür mü yani en azından bilgisayardan kendime ait bir müzik yaratabilmem mümkünmüdür ? Ve melodileri nerden buluyorsunuz dj'ler hakkında en çok merak ettiğim sorudur bu yani melodi üretmek için hangi ekipman kullanılıyor ? Bu arada tekrar söylüyorum tüm şarkılarınız başarılı yeni parçalarınızı bekliyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Troomac

Merhaba bende electro/progressive/bigroom house dinleyicisi ve amatörce yapımcısıyım Şuan üzerinde çalıştığım bigroom/trap bootleg var. Yarıda bıraktığım onlarca çalışmam var. Dj lik bakımındanda Cmd Studio 3a/Traktor kullanıyorum. 3 tane conteste katıldım ama bir sonuç elde edemedim. Dediğiniz gibi deep/tech house rağbet gördüğü için seçilenler hep o türlerdi. Mashupım var bir kaç tane. Mashup ve setlerime soundclouddan göz atabilirsiniz. Eksiklerimi, yanlışlarımı söylerseniz sevinirim

Ya abi senin şarkılarınıda başarılı buldum ben tabii daha sadece 4 dakikalıkları dinledim ama harika. Şu şarkıdaki 00.59'da başlayan geçişe bayıldım. Devam etmeni isterim doğrusu bekliyorum yeni parçaları. Logonuda beğendim bu arada Facebook sayfan varsa link at takip ediyim mobilden soundclouda erişilmiyor da.

• KsmCN K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorumların için. Facebook profilim facebook.com/alperen.savas.7. Madem dinleyen var, yüklüyorum soundclouda çalışmalarımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troomac

Merhaba bende electro/progressive/bigroom house dinleyicisi ve amatörce yapımcısıyım Şuan üzerinde çalıştığım bigroom/trap bootleg var. Yarıda bıraktığım onlarca çalışmam var. Dj lik bakımındanda Cmd Studio 3a/Traktor kullanıyorum. 3 tane conteste katıldım ama bir sonuç elde edemedim. Dediğiniz gibi deep/tech house rağbet gördüğü için seçilenler hep o türlerdi. Mashupım var bir kaç tane. Mashup ve setlerime soundclouddan göz atabilirsiniz. Eksiklerimi, yanlışlarımı söylerseniz sevinirim

selamlar dostum,ben seni takip ediyodum sanırım soundclouddan tanıdık geldi ismin:) şu sıralar yaz okuluyla uğraşıyorum cuma gününden sonra rahatlayacağım vakit buldukça çalışmalarını dinleyip yorumlarımı özelden yazarım sana mutlaka :)
    ek olarak contestlerin çoğunda herkes birbirini kolladığı için çoğunun sonucu maalesef baştan belli oluyor,o yüzden yine de vakit ayırıp denemekte fayda var tabiki birşey kaybetmiyor insan setini oralara yolladıkça,en azından orddaki setleri görüp başkalarına setinin dinlenmesini sağlamış oluyorsa o açıdan da faydalı diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda -- 11 Ağustos 2015; 16:55:40 >

• quote:

quote:

quote:

Ben teşekkür ederim. Yalnız sormak istediğim birkaç soru var müsaadenizle. Bu iş sadece bilgisayar programıyla yürür mü yani en azından bilgisayardan kendime ait bir müzik yaratabilmem mümkünmüdür ? Ve melodileri nerden buluyorsunuz dj'ler hakkında en çok merak ettiğim sorudur bu yani melodi üretmek için hangi ekipman kullanılıyor ? Bu arada tekrar söylüyorum tüm şarkılarınız başarılı yeni parçalarınızı bekliyorum :)

Dostum mashup yapmak için traktör,virtual pro gibi programları kullanıp controller olmadan da yapabilirsin fakat 3 veya daha fazla şarkıyı içeren bir mashup hazırlarken maalesef bilgisayar yetmiyor yanına bir controller almak gerekiyor.Bootleg/remix/edit konularında ise; piyasada bir çok program var ableton,FL studio,magix music vs vs ben fl studioyu daha basit bulduğum için o program üzerinden çalışmaya başladım,tutoriallar izledim buralardan internette araştırıp ücretsiz alınabilecek sample packler,drum kitler ve birçok plugini yükledim Fl studioya ve boş zamanlarımda videoları izleyip burda uygulamaya başladım,bir yerden sonra melodi nasıl oluşturulur kısmını anlamış oluyorsun zaten,daha sonra yavaş yavaş reverb,delay gibi olayları kullandıkça yavaş yavaş parça veya çalışmanın iskeleti ortaya çıkıyor,son olarakta drop için de ayrı bir çalışma yapıp bunları birleştirdiğimizde ortaya çıkmış oluyor çalışma,yalnız Fl studio içinde bir klavye şart,piyano klavyelerden bahsediyorum,bu sayede melodileri çok daha rahat test edip daha güzel sonuçlar alınabilir,şuan benim klavyem yok,kendim pc üzerinden yapıyorum ki çok vaktimi alıyor bu şekilde,yakın bir zamanda almayı planlıyorum bütçem uygun olursa. Birkaç mashup/remi çalışmam var şuan,cuma günü sınavlarım bittikten sonra o çalışmalara da tam gaz devam edeceğim burdan da paylaşırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soundcloud'da takip ederim sizleri. Peki soundcloud hesabı açınca illaki bişey yüklemek zorundamıyım ? Sadece takip etmek için hesap açsam olur mu ?

• quote:

Soundcloud'da takip ederim sizleri. Peki soundcloud hesabı açınca illaki bişey yüklemek zorundamıyım ? Sadece takip etmek için hesap açsam olur mu ?

sadece takip etmek için açabilirsin dostum tamamen free,eğer 60dakika üzerinde parça/çalışma yüklemek isterse pro ve unlimited hesaplar var,şuanlık açıp takip etmek için rastgele bir hesap açabilirsin:)
  • Tamam saolun. Şu radyo yayını meselesi için hiç birisiyle görüştünüz mü ? Mesela bir internet radyosuyla iletişime geçtiniz mi ?(Radyo Fenomen, Karnaval gibi).

• quote:

Tamam saolun. Şu radyo yayını meselesi için hiç birisiyle görüştünüz mü ? Mesela bir internet radyosuyla iletişime geçtiniz mi ?(Radyo Fenomen, Karnaval gibi).

hayır dostum,onlar büyük çaplı oldukları için bizim gibi tanıdık olmayan kişilerin maillerini açıp okuduklarını bile sanmıyorum,Radio Cue büyük şanstı benim için fakat yayın hayatına son verdiler,devamı için önüm açıktı olmadı,başka bir internet radyosu bulabilirsem neden olmasın:)
    Ek olarak yeni çalışmam yayında:) https://soundcloud.com/arda-gunerergin/sandro-silva-vs-wolfpack-vs-sesli-x-okan-someone-drop-the-rude-boy-smileyarda-gunerergin-mashup

• Hmm üzüldüm doğrusu. İnşAllah en kısa zamanda istediğiniz başarıyı yakalarsınız. Peki Radio CUE neden yayını sonlandırdı ? Bu arada çalışmanızı olabildiğince çabuk dinlemeye çalışıcam ilk like'ınız benden olmalı (mobil chrome'dan soundclouda erişilmiyor diğer tarayıcımdan açmaya çalışırım olmazsa internet cafeye gidicem artık)

• Alper abi senin yeni projelerin gelmiyor mu daha burdan haber verirsen sevinirim

• quote:

Hmm üzüldüm doğrusu. İnşAllah en kısa zamanda istediğiniz başarıyı yakalarsınız. Peki Radio CUE neden yayını sonlandırdı ? Bu arada çalışmanızı olabildiğince çabuk dinlemeye çalışıcam ilk like'ınız benden olmalı (mobil chrome'dan soundclouda erişilmiyor diğer tarayıcımdan açmaya çalışırım olmazsa internet cafeye gidicem artık)

türkiyede erişim sıkıntısı oldugundan dolayı zenmate veya herhangi bir vpn programıyla girebilirsin,ben zenmate ile giriyorum chromedan.
    Radio Cue,İstanbul'da Cue İstiklal diye bir mekan var,orasının açılmasıyla beraber faaliyete geçti ve şuan oraya setlerini yollayan isimlerin gerek konser tarihleri gerekse uygun olmayışı vs yayında aksaklıklar başladı ve faaliyeti durdu,belki bir gün tekrar aktif hale dönebilir dönerse de mutlaka haberim olur zaten :)

• quote:

quote:

Hmm üzüldüm doğrusu. İnşAllah en kısa zamanda istediğiniz başarıyı yakalarsınız. Peki Radio CUE neden yayını sonlandırdı ? Bu arada çalışmanızı olabildiğince çabuk dinlemeye çalışıcam ilk like'ınız benden olmalı (mobil chrome'dan soundclouda erişilmiyor diğer tarayıcımdan açmaya çalışırım olmazsa internet cafeye gidicem artık)

türkiyede erişim sıkıntısı oldugundan dolayı zenmate veya herhangi bir vpn programıyla girebilirsin,ben zenmate ile giriyorum chromedan.
    Radio Cue,İstanbul'da Cue İstiklal diye bir mekan var,orasının açılmasıyla beraber faaliyete geçti ve şuan oraya setlerini yollayan isimlerin gerek konser tarihleri gerekse uygun olmayışı vs yayında aksaklıklar başladı ve faaliyeti durdu,belki bir gün tekrar aktif hale dönebilir dönerse de mutlaka haberim olur zaten :)

Tamam abi indiririm bi vpn programı. Bu arada ilk like'ını ben attım abi güzel olmuş

• Abiler bişey dicem. Bu bende hastalık gibi bişey. Ne zaman bi şarkı duysam ağzımdan sanki remix yapar gibi (original mix de olabilir ) sesler çıkarıyorum. Yerli yabancı farketmiyor bu. İnternetten bi remix dinliyorum mesela, ben bundan daha iyisini yapabilirdim diyorum yine ses çıkarmaya başlıyorum Parmaklarımla da ritim tuttuğum oluyor. Yani bu zamana kadar imkanım olsa bir sürü şarkı çıkarabilecekmişim gibi. Durduramıyorum bunu ya kötü bişey mi bu ? Yoksa dj olmak ruhuma mı işlemiş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.