Şimdi Ara

ELECTRO GİTAR YENİ BAŞLAYANLAR... (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.720
Cevap
33
Favori
270.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MatchLok

Arkadaşlar herkese selamlar
    İçimde 2 yıldır süregelen bir elektro gitar çalma isteği var (daha önce hiç telli bir enstrümana dokunmadım ).
    Bu yaz kısmetse bir elektro gitar almak istiyorum.Sizden de bazı tavsiyeler bekliyorum dinlediğim gruplar Metallica,Alter Bridge,System of a Down , Rammstein falan .Bu arada bir sorum var başlangıç için gitar seti almak mantıklı olur mu?
    Çünkü malum dolar kuru çok yüksek ve gitar-amfi fiyatları uçuyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler iyi günler herkese

alın bi sst57
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedomfighter

quote:

Orijinalden alıntı: MatchLok

Arkadaşlar herkese selamlar
    İçimde 2 yıldır süregelen bir elektro gitar çalma isteği var (daha önce hiç telli bir enstrümana dokunmadım ).
    Bu yaz kısmetse bir elektro gitar almak istiyorum.Sizden de bazı tavsiyeler bekliyorum dinlediğim gruplar Metallica,Alter Bridge,System of a Down , Rammstein falan .Bu arada bir sorum var başlangıç için gitar seti almak mantıklı olur mu?
    Çünkü malum dolar kuru çok yüksek ve gitar-amfi fiyatları uçuyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler iyi günler herkese

alın bi sst57

Amfi olarak ?

• Blackstar ID Core 10w ev icin uygun moduler ses kaliteside gayet guzel buarada alter bridge falan dinliyosaniz
    http://www.do-re.com.tr/epiphone-slash-afd-lespaul-elektro-gitar-paketi

boyle biseyde dusunebilirsiniz miles reyis slashle takiliyodu en son :)
  • Arkadaşlar bu iki ürünü almak istiyorum genel olarak rock çalmayı düşünüyorum metal çok çalmam daha önce hiç gitar veya başka bir enstrüman çalmadım sizce iyi midir bunlar?

http://www.do-re.com.tr/epiphone-sg-special-ebony-elektro-gitar-elektro-gitarlar-epiphone

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=15083&gid=79

• 2.el uygun fiyatlı her yola gelen bir elektro gitar almak isteyenler için, kendi elektro gitarımı uygun fiyattan bırakıyorum.hard case'iyle birlikte ve yanında el yapımı rat 2 distorsiyon pedalı ve jack kablosunu da vereceğim.Anfisi olmayan arkadaşlar pedalın çıkış jackına direk kulaklık takarak da çalışabilirler.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=120636164

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler merhabalar, Denizli içi, özel gitar dersi veriyorum ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

Ritm gitar , solo gitar ve armoni derslerim mevcut, beni tanımak isteyenler youtube kanalıma opethianskies yazarak ulaşabilirler. :)
  • Bu hafta sonu kursa yazıldım epiphone lp special ii alıcam dedim adam " o 22 perdeli 24 perdeli al ibanez jackson falan al " dedi benim iyice kafam karıştı 22 ile 24 ün farkı ne ? Gnr , ac dc gibi hard rock çalmak istiyorum.

• 1000 tl civarında orta seviye elektro gitar önerebilir misiniz? Akustik gitardan geçeceğim. Manyetikler mümkünse hss olsun.

• Arkadaşlar şöyle kesik kesik gitar nasıl çalabilirim? Gilmour gibi diyebilirim, tavsiye öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Arkadaşlar şöyle kesik kesik gitar nasıl çalabilirim? Gilmour gibi diyebilirim, tavsiye öneriniz var mı?

Neymis ki o kesik kesik. Bir örnek atarsan yardimci olabilirim belki :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Arkadaşlar şöyle kesik kesik gitar nasıl çalabilirim? Gilmour gibi diyebilirim, tavsiye öneriniz var mı?

Neymis ki o kesik kesik. Bir örnek atarsan yardimci olabilirim belki :D

Kesik kesik bend hocam Ağzımla sesini yapabiliyorum ama aklıma örnek gelmiyor. Pink Floyd - Dogs 13'den itibaren biraz dediğime yakın sanırım
  • https://www.youtube.com/channel/UCP9zI4kXtsC4amFdOoqWb_Q

gitar dersi için özel olarak açtığım youtube kanalıma herkesi beklerim. kanalım henüz yeni video yayınlarım hızla devam etmektedir. sizlerin isteğine göre şekillendirmek istiyorum birazda videoları yüklediğim videolardan anında haberdar olmak için abone olun arkadaşlar şimdiden başarılar
  • Bende ilk başlarda yapamam diye düşünüyordum ama aşağıdaki sayfada çok yararlı bilgiler var isterseniz kontrol edebilirsiniz.

http://www.gitarogrencisi.com/gitar-ogrenmeye-yeni-baslayanlar-icin-rehber.html
  • Çoğu kişinin isteğidir solo gitar çalmak,grubunun vazgeçilmezi olmak ve tüm gözlerini üzerinde toplamak ! Bu yazımızda ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir olarak sizlere kısa ve müzik bilgisi olmayan birinin bile rahatlıkla anlayabileceği bir şekilde ” solo atmak ne demek ?” ve “ solo gitar çalmak nedir ?” kavramlarını açıklayacağız.

KISA ZAMANDA SOLO ATMAK İSTEYENLER İÇİN GİTAR KURSU İZMİR

Kısa bir geri dönüş yapalım ki eksiklerimiz varsa fark edelim ve solo atmak için gerekli bilgiye geçmeden önceden bu eksiklerimiz üzerinde yoğunlaşalım.

Önceliklikle İzmir gitar kursuna kayıt oldunuz, daha sonra o çok sıkıcı gelen parmak egzersizlerini yapmaya başladınız ;

PARMAK KASLARINIZIN GELİŞİMİNE ÖNEM VERİN

Elektro gitar parmak egzersizlerinin amacı olabildiğince parmaklarınızı klavyeye dik basmanızı sağlamak ve klavye hakimiyetinizi arttırmaya çalışmaktır. Eğer parmaklarınızı dik basmakta zorlanıyorsanız, elinizde olan egzersizleri parmaklarınızı dik basmaya çalışarak tekrarlamanızda fayda var. Dilerseniz internetten gitar parmak egzersizleri pdf veya gitar parmak egzersizleri tab yazarak bir çok faydalı sayfa bulabilirsiniz.

MesajTarih: Pts Oca 22, 2018 1:57 pm Mesaj konusu: 6 madde ile gitarda solo bilginizi geliştirin Alıntıyla Cevap Gönder Bu mesajı düzenle/sil Konu içindeki bir mesajı şikayet et Bu mesajı sil
    Çoğu kişinin isteğidir solo gitar çalmak,grubunun vazgeçilmezi olmak ve tüm gözlerini üzerinde toplamak ! Bu yazımızda ArtCraft Akademi gitar kursu İzmir olarak sizlere kısa ve müzik bilgisi olmayan birinin bile rahatlıkla anlayabileceği bir şekilde ” solo atmak ne demek ?” ve “ solo gitar çalmak nedir ?” kavramlarını açıklayacağız.

Kısa bir geri dönüş yapalım ki eksiklerimiz varsa fark edelim ve solo atmak için gerekli bilgiye geçmeden önceden bu eksiklerimiz üzerinde yoğunlaşalım.

Önceliklikle İzmir gitar kursuna kayıt oldunuz, daha sonra o çok sıkıcı gelen parmak egzersizlerini yapmaya başladınız ;

Elektro gitar parmak egzersizlerinin amacı olabildiğince parmaklarınızı klavyeye dik basmanızı sağlamak ve klavye hakimiyetinizi arttırmaya çalışmaktır. Eğer parmaklarınızı dik basmakta zorlanıyorsanız, elinizde olan egzersizleri parmaklarınızı dik basmaya çalışarak tekrarlamanızda fayda var. Dilerseniz internetten gitar parmak egzersizleri pdf veya gitar parmak egzersizleri tab yazarak bir çok faydalı sayfa bulabilirsiniz.

HAMMER ON VE PULL OFF ÜZERİNE ÇALIŞMA YAPIN

Evet parmak kontrolünüz iyi bir seviyeye geldi. İlk öğreneceğiniz teknikler olan hammer on ve pull off nasıl yapılır yada doğru yapabiliyor musunuz öğrenin. Öğretmeninizden bir çok hammer on pull off egzersizi isteyebileceğiniz gibi yine internetten hammer on pull off egzersizi yazarak onlarca faydalı egzersize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yazının geri kalanını okumak için 6 madde ile solo nasıl atılır öğrenin bağlantısına tıklayarak ilgili site üzerinden takip edebilirsiniz

Gitar dersi İzmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asglbstnc -- 22 Ocak 2018; 14:1:38 >

• Aynen ben de aynı özellikte gitar arıyorum. şimdilik hoşuma giden squier bulet strat hss oldu. Fakat onda floyd rose var sıkıntı çıkarır diyorlar
  • elimde line 6 pocket pod ve fender mini deluxe bulunmakta ikisini 500tl'ye bırakıcam ilgilenenlerin bilgisine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden kisitli bütcenizi bir de cok bir olayi olmayan amfilere yatiriyorsuniz ki? Guitar rig falan kurun gitari bilgisayara baglayin icinde yüzlerce amfi pedal falan var. Amfiye yatiracaginiz parayi gitara yatirin bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba gençler elektro gitar almayı planlıyorum ve markalar vs. hakkında pek bir bilgim yok 300tl civarı bütçem var 2. el almayı düşünüyorum. Önerebleecğiniz güzel, sizin de kullanıp memnun kaldığınız gitarları söylerseniz sevinirim.
  • Bugün gitar ve amfiyi aldım

• Ne aldın kardeşim ben de sx alder aldım 1 hafta falan oldu hadi bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.