Şimdi Ara

Elçilikler tek tek geri adım atıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abd elçiliği ve diğer ülke elçilikleri sosyal medyadan yaptıkları açıklamalarla iç işlerinize karışmamaya dair viyana sözleşmesi 41.maddeye riayet ediyoruz dediler.

Yani geri vites atıldı.

Yok öyle haddinizi bilmeden yargımıza direktif vermek.

Ve bu on elçiyi birden sepetleyeceğiz açıklamasını bu gezegende yapacak başka bir lider yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamlar ozur mu dilemisler? Hayir. Haddimizi astik mi demisler? Hayir. Yururlukteki "18 Nisan 1961 tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesi'ne riayet edecegiz" demisler...

Ha Reyis bunu olumlu karsilamis, yumusamis...

Kisacasi Reyis'i yine bati kurtardi... Bizde yedigimiz ayarla kaldik...  

Pardon , kim özür dilemiş, nerde yazıyor, kim söylüyor ??

Adamların o mesajı hala sayfalarında duruyor, kaldırmışlar mı bir bakın bakalım..

U.S. Embassy Turkeytwitter
    “Bugün, Osman Kavala’nın tutuklanmasının dördüncü yıl dönümü. Hakkında devam eden dava, Türkiye’de demokrasi ve hukukun üstünlüğüne gölge düşürmektedir. Bugün, 🇩🇪🇫🇷🇳🇿🇨🇦🇫🇮🇸🇪🇳🇴🇩🇰ile 🇺🇸, Kavala’nın serbest bırakılması çağrısında bulunmaktadır. Metnin tamamı: https://t.co/0rQrFUFUyR”
    https://twitter.com/USEmbassyTurkey/status/1450128551152427016

Valla olması gerekenle olan şey aynı şey, artık eskisi gibi millet yemiyor bu tür manevraları. Özellikle ekonomi bozulduktan sonra herşeyi daha dikkatli izliyorlar. Bunu da öyle Erdoğanın zaferi falan diye kimse yemeyecek...

Gelişmeleri pelikan medyasından izlersen Erdoğan'ın kazandığını düşünmen normal...

Dün paylaştığım hikayeyi sana da anlatayım.

Eşek ile karga, uçakla seyahat ediyorlarmış.

Oturdukları koltuklarda "hostes çağırma düğmesi" varmış. Karga basmış düğmeye. Hostes gelmiş, "Buyrun, ne istemiştiniz?" diye sormuş. Karga da "Hiçbir şey istemiyorum. İ.nelik olsun diye bastım düğmeye" demiş.

Aradan 5 dakika geçmiş, karga yine basmış düğmeye. Hostes gelmiş, "Buyrun?" Karga "Hiiiç, i.nelik olsun diye basmıştım". Üçüncüye yine aynı diyalog, "İ.nelik olsun dediydim..."

Hostes bu sefer soluğu pilotun yanında almış, demiş "Böyle böyle". Pilot da "Bir daha yaparlarsa bana haber ver, uçaktan atayım bunları".

Eşek de kargaya özenmesin mi? Bu sefer eşek basmış düğmeye. Hostes gelmiş, "Buyrun Eşek bey?"

Eşek pis pis sırıtarak "Bir şey yok, i.nelik olsun diye bastım".

Bu sefer hostes pilota bir işaret çakmış, pilot da düğmeye basıvermiş. Eşekle karganın oturdukları koltukların altındaki kapak açılmış, iki kafadar da kendilerini boşlukta süzülürken bulmuş.

Tabii karga hemen başlamış kanat çırpmaya, ancak eşek serbest düşüşe devam... Can havliyle bağırmış eşek, "Karga kardeş, yardım et bana! Ne yapacağım ben şimdi?"

Karga hiç oralı olmamış, eşeğe de cevabı yapıştırıvermiş: "Kanatların yoksa, i.nelik yapmayacaksın!"

Şimdi bu olaya dönersek, bizim malum medyanın algı hikayelerini bir kenara koy ve ülkenin ekonomik durumunu, bu ülkelerle ithalat ihracat değerlerini, savunma ilişkilerini de düşün ve gerçek gözle bakmaya çalış.

Bu açıklamada adamların söylemek istediği aynen şu ; kanadın yoksa sakın o düğmeye dokunma...

ABD elciliginin mesajinin Turkce ve Ingilizce metinleri bariz bicimde birbirinden farkli.

Turkce metin "... riayet edecegimizi taahhut ederiz" diye sadece gelecege donuk bir ifade kullanirken Ingilizce metinde "... riayet ettigimizi taahhut ederiz" seklinde, gecmis aciklamayi de kapsayan bir ifade kullaniyor.

Zaten konu Turk vatandaslarini ilgilendiriyor. Sozunun eri, haysiyetli bir kisiyse dolar 3 liranin altina inmediginde Turk vatandasligindan cikmis olmasi gereken konu sahibi sahsi ilgilendiren bir durum yok.

• Hayret ettim. Adam ne yaptı etti hepsine dediklerini yedirdi.
    Helal olsun

• Sayın Erdoğan da açıklama yaptı.
    Olumlu karşılıyorum dedi.

• Adamı Madam yaparız :) Dizmimize kapanmışlar ,bize de affetmek düşer, büyüklük bunu gerektirir :) ( hafif ironi içerir )

• Adamlar ozur mu dilemisler? Hayir. Haddimizi astik mi demisler? Hayir. Yururlukteki "18 Nisan 1961 tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesi'ne riayet edecegiz" demisler...

Ha Reyis bunu olumlu karsilamis, yumusamis...

Kisacasi Reyis'i yine bati kurtardi... Bizde yedigimiz ayarla kaldik...  

• Leipold kullanıcısına yanıt

Kendi kendilerine seviniyorlar işte.

• Fahrettin göbbels talimatı vermiş başka hiçbir konuda görünmeyen mamalı troller organize olmuş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • He he aynen geri adım atıyor. Olması gerekeni diplomatik dille açıkladılar işte. Yok geri vites şu bu demeye gerek yok..

• Bu işten bizim kârımız ne? Döviz mi düşüyor, ne oluyor?

• Omega Speedmaster O kullanıcısına yanıt
    Herhalde yani şu an dolar 9,58'e çakıldı! Bütün abd, Avrupa Birliği, mossad, KGB, unicef, Who şokta. "Türkiye bizi batırmak mı istiyor" diyorlar!

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Şimdi bunun ne olayı dönecek varya, a haber ballandılara ballandıra aylarca anlatır artık  

• Diplomaside atar yapıp göndeririz demekle işler yürümüyor. Resmi bir açıklamayla göndeririz deseydi de o zaman görseydik ulu reisinizi..

Adamlar biz 41. maddeye uyuyoruz fazla uzatma zararlı çıkarsın demişler.

• yolcum kullanıcısına yanıt

Ne dediğin değil nasıl algılandığı önemlidir

Bugün bu açıklama olmasaydı akşam çok farklı bir ortam olacaktı. Şimdi ise daha farklı bir ortam var.

Siyasi olarak Erdoğan yine kazandı.

• Gelişmeleri pelikan medyasından izlersen Erdoğan'ın kazandığını düşünmen normal...

Dün paylaştığım hikayeyi sana da anlatayım.

Eşek ile karga, uçakla seyahat ediyorlarmış.

Oturdukları koltuklarda "hostes çağırma düğmesi" varmış. Karga basmış düğmeye. Hostes gelmiş, "Buyrun, ne istemiştiniz?" diye sormuş. Karga da "Hiçbir şey istemiyorum. İ.nelik olsun diye bastım düğmeye" demiş.

Aradan 5 dakika geçmiş, karga yine basmış düğmeye. Hostes gelmiş, "Buyrun?" Karga "Hiiiç, i.nelik olsun diye basmıştım". Üçüncüye yine aynı diyalog, "İ.nelik olsun dediydim..."

Hostes bu sefer soluğu pilotun yanında almış, demiş "Böyle böyle". Pilot da "Bir daha yaparlarsa bana haber ver, uçaktan atayım bunları".

Eşek de kargaya özenmesin mi? Bu sefer eşek basmış düğmeye. Hostes gelmiş, "Buyrun Eşek bey?"

Eşek pis pis sırıtarak "Bir şey yok, i.nelik olsun diye bastım".

Bu sefer hostes pilota bir işaret çakmış, pilot da düğmeye basıvermiş. Eşekle karganın oturdukları koltukların altındaki kapak açılmış, iki kafadar da kendilerini boşlukta süzülürken bulmuş.

Tabii karga hemen başlamış kanat çırpmaya, ancak eşek serbest düşüşe devam... Can havliyle bağırmış eşek, "Karga kardeş, yardım et bana! Ne yapacağım ben şimdi?"

Karga hiç oralı olmamış, eşeğe de cevabı yapıştırıvermiş: "Kanatların yoksa, i.nelik yapmayacaksın!"

Şimdi bu olaya dönersek, bizim malum medyanın algı hikayelerini bir kenara koy ve ülkenin ekonomik durumunu, bu ülkelerle ithalat ihracat değerlerini, savunma ilişkilerini de düşün ve gerçek gözle bakmaya çalış.

Bu açıklamada adamların söylemek istediği aynen şu ; kanadın yoksa sakın o düğmeye dokunma...

• Reis yine tüm dünyaya diz çöktürdü, bu olay seçimde akp'nin sandıklarını patlatacaktır muhalefet boşa umutlanmasın..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyükelçiler R yapınca Küçükelçiler üzüldü.

• Reis tekrardan güçlü ülke nedir sorusunun cevabını verdi. Hadsiz büyükelçilere haddini bildirdi. Sonuna kadar Reis sonuna kadar Ak Parti !

• yolcum kullanıcısına yanıt

Bu açıklama yapılmak zorunda değildi. Belli ki onların da işine gelmedi. Pelikan medyası falan diyorsun. Ama haber kanallarının yüzde 90 I benim dediğim gibi verecek haberi.

Neticede akılda kalacak şey.

Erdoğan rest çekti.

Büyük elçiler özür diledi.

Erdoğan kabul etti.

Şeklinde olacak. Ben sana olanı olacak olanı diyorum sen bana olması gerekeni. Peki hangisi iş yapar.

• Doları 10 luk yapınca tabiki stratejik geriçekilme yaptılar. Sen turan taktiğini bilirmisin. Önce saldırır sonra stratejik geri çekilşr sonrada bam güm pat küt aduuuket

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük elçiler hadsizce açıklama yaptığında coşkuyla kendinden geçen ve bu elçilerden yana tavır alan muhalif siyasetçiler ve meydaları yasta. Neredeyse onlar büyük elçileri neden r yaptınız diye fırçalayacaklar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.