Şimdi Ara

ELAZIĞ - FIRAT Üniversitesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.857
Cevap
20
Favori
95.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehirde fazla yurt alternatifi yok sanırım. 2 tanesini zaten direk eledim aşırı eski geldi bana binasıda eşyalarıda.

çankayayıda forumdaki arkadaşlar önermediler uzak dur dediler. bilim yurdu ve ilbey kaldı.

ilbeyi aradım 500 lira denildi aylık 2 kişilik. Pahalı yani bide daha hesaba girmeyen harcamalr harçlık filan fişmanıda var

quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

yazık ya acıdım bak şimdi sizlere

demeyin öle zaten tedirginim

• quote:

Orijinalden alıntı: MagicMachine

KYK başvurusunda yurtla alakalı bir sorum var sadece genel yurtlar - öncelikle genel yurtlar- sadece yüksek ücretli yurtlar - öncelikle yüksek ücretli yurtlar bu 4ünden hangisini seçeceğim yardımcı olabilirmisiniz.

elazığda yüksek ücretli yurt yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Çankaya yurdunda kalan arkadaşlarım hiç memnun değil. Bilimi öneririm.

otel önerisi varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Çankaya yurdunda kalan arkadaşlarım hiç memnun değil. Bilimi öneririm.

otel önerisi varmı acaba

Otel mi? Yok öyle bir şey.
  • Elazığın şuanda en iyi oteli Akgün' dür . 4 yıldızlı. Gerçekten güzel hizmeti ve kalitesi var. Açık havuzu, sauna türk hamamı vs. 3 kişilik odalar en son geceliği 230tl idi
    Subartu otel var yine. Oda 180 civarı olacaktı.
    En dandik oteller bile geceliği 40-50 den aşağı açmaz. Senin kast ettiğin apart otel sanırım ancak o da Elazığ' da yok. İlbey yurdu biraz o konseptte ancak tam değil.
    Altınyunus kız öğrenci yurdu var apart olarak. Oda sana gelmez
  • YA BENİM ÖNEMLİ Bİ SORUM VAR ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ(İ.Ö) KAZANDIM BİZİM ÜNİVERSİTEDE HAZIRLIK VARMI YA NASIL ÖĞRENEBİLİRİM YARDIMCI OLABİLECEK VARMI ?
  • Yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Elazığın şuanda en iyi oteli Akgün' dür . 4 yıldızlı. Gerçekten güzel hizmeti ve kalitesi var. Açık havuzu, sauna türk hamamı vs. 3 kişilik odalar en son geceliği 230tl idi
    Subartu otel var yine. Oda 180 civarı olacaktı.
    En dandik oteller bile geceliği 40-50 den aşağı açmaz. Senin kast ettiğin apart otel sanırım ancak o da Elazığ' da yok. İlbey yurdu biraz o konseptte ancak tam değil.
    Altınyunus kız öğrenci yurdu var apart olarak. Oda sana gelmez

valla altınyunus kız yurduda güzelmiş yani yurt olarak

• arkadaşlar sorum şu yani.ön kayıtta bölüm ve 2.öretin normal öğretim die soruyo mu ? ben ön kaydı yaptım. 2.öğretim yazmıyor.bi sorun çıkar mı?
  • *Elazığda ki cemaat yurtlarının isimleri ve disiplin felan durumlarını bilen varmı?
    *Kyk çıkarsa önerirmisiniz çok mu kalabalık olur?
    *Elazığda cemmat evi önerir misiniz ?
    *Bilim yurdu yarım dönem imza attırmıyor mu?
    *ayın 6sında orda olacağım yurt kaydımıda (eğer yurda gidersem) yapıyım diyorum
    Sabıka kaydı sağlık raporu felan isterler mi ?
    *Elazığ'da interneti hızlı olan download yapabileceğimiz internet cafeler
    *Elazığ'da öğrenci işi fastfood yemek yiyebileceğimiz yerler.
    *Elazığ'da hangi bölgede pkk'lı nüfüs daha fazla (Gitmemek için :D)
    cvplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead6012

*Elazığda ki cemaat yurtlarının isimleri ve disiplin felan durumlarını bilen varmı?
    cvplarsanız sevinirim.

Valla yurtlar hakkında pek bir bilgim yok ama

-Fast food olarak Köfteciler caddesinde piknik 23 var bayılıyorum oraya baş ustasıda tanıdık.Birde burger king açılmış bu sene kuzen dedi.

-Pkk nüfüs demişsin öyle bir nüfüs yok yaşatmazlar zaten elazığda öyle kişileri ama tuncelililerin yaşadığı mahalleler var (Esentepe ve Yıldızbağları) onlarda sol görüşlü çoğu sıkıntı yaratmaz aralarından iyi dostlarım vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasta Siempre Comandante -- 25 Ağustos 2011; 15:47:54 >

• quote:

*Elazığda ki cemaat yurtlarının isimleri ve disiplin felan durumlarını bilen varmı?
    cvplarsanız sevinirim.

Elazığ' daki Hikmet Demirel cemaat yurdu ile ilgili bir başka konuda yazdıklarımı buraya kopyalıyorum.

quote:

Bizim burada kalan arkadaşların hepsi gittiğine bin pişman. Her odada 3-4 öğrenci + 1 abi bulunuyor. Bilgisayar ile ilgili okumayanların laptop - bilgisayar kullanması kesinlikle yasak. Akşam 7-8 gibi son giriş saati. Bunun yanında senenin ortalarına gelindiğinde öğrencileri evlere dağıtıyorlar. 3-4 ay yurtta kalıyorsunuz sonra sizi cemaat evlerine dağıtıp yurdu boşaltıyorlar yeni öğrenciler için. Girerken sözleşme imzaladığınız için gitmeyi reddetsenizde o parayı sizden alıyorlar. Eğer yurttan çıkmazsanız sizi yıldırmak için sürekli odalarınızı değiştiriyorlar. Sizin haberiniz olmadan odanız boşaltılıyor.

Anlattıklarım birebir o yurtta kalan sınıf arkadaşlarımından öğrendiklerimdir. Birkaç şey daha var ancak onlardan emin olmadığım için yazmıyorum.

Kısaca cemaat yurduna yada evine gideceğinize gidin parkta kalın. İsteyen olursa cemaat evlerinide anlatırım.

Bu anlattıklarım Elazığ Fırat Üniversitesi için geçerlidir. Diğer illeri bilmiyorum. Ancak orta ve doğu anadoludan gelen herkes bu gibi şeyler anlatıyor. Marmara-ege tarafı daha rahat(mış).

- Kyk yurtlarında çok rahat edemezsin ancak bedaya yakın fiyatı var. Buna göre karar senin artık . Birde yurtlarda ülkücü takılan tipler çoktur. Odanıza gelip saçma sapan konuşurlar. Seçim zamanı yurttaki herkesi zorla kendi destekledikleri mhpli milletvekili adayını desteklemeye götürmüşlerdi mesela.

- Cemaat evi önermem. Cemaat evinde kalıpta dönem bitiren yoktu bizim arkadaşlardan. Fırsatını bulan çıktı.

- Yurda kaç gün kaç ay imza atacağın senin pazarlık yeteneğine kalmış. Bu sene KYK yurtlarının tadilatı bittiği ve İlbey yurdu açıldığından dolayı şansın yüksek.

- Gittiğin gün kalacak yer işini hallet.

- Yurtların ne istediğini telefonla arayıp öğrenebilirsin ancak orası elazığ. Sadece parasını vermen yeter öyle rapor vs. çok sorun olmaz. Zaten sağlık ocakları ve özel poliklinikler 30 sn de sağlıklı olduğunu belgelerler.

- İlginçtir Elazığ' daki internet kafeler İstanbulda bile yok. Gerçekten harika kafeler. İlk gittiğim günlerde mecburiyetten bir kaç kez gittim. Benim gittiğim kafede 19" monitörler ve çok hızlı cihazlar vardı. İnternet hızları genelde 8mgbit.

- Fastfood olarak 2 tane burgerking var. Birde meşhur(!) köfteciler sokağı var. Ancak tavsiye etmem. Çok güzel adana-urfa dürüm yapan yerler var uyguna. Fastfoodtan daha uyguna ve daha lezzetlidir emin olabilirsin.

- PKK lı dediğin nüfüs var. Ancak Elazığ'a 1 saat uzaklıktaki Kovancılar ve Karakoçan ilçelerinde. Merkezde öyle şeyler olmaz. Herkez bayrağına ve vatanına sahip çıkar.

• Bilgiler için çok teşekkürler.Kafamda birşeyler şekilleniyor oraya gidince her yeri gezip karar verrim artık şuan bir arkdaş daha var oda eve çıkmak istiyor ama aileye fazla yüklenmemk adına bir yıl felan yurt ortamında takılalım diyorum.Malum iö. mim zaten :)
  • Çankaya kötü bilim kötü hikmet demirel kötü ilk senede eve çıkılmaz zaten tanımadıgın bilmedigin bi yerde peki ne yapmamızı önerirsin?
  • Yurt kısa vadede daha avantajlı tabiki ancak ev uzun vadeli daha iyi bir seçenek. Eve çıkmak için sadece kişi başı bin tl para(3 kişi için) koysanız ortaya çok rahat ve güzel bir eviniz olur. Yarı fiyatınada eve çıkılır tabi alacağınız eşyaya göre herşey.
  • Mesajım bulunsun. Dönüş yapacağım.
    Fırat Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği(İÖ) kazandım. Önce yurt sonra duruma göre eve çıkmayı düşünüyorum. Forumdan arkadaşla iyi olur..
  • Tanışak tanışmasına da zaman geldi çok tırsıyom nasıl bir yer acep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CILGINLAR

Mesajım bulunsun. Dönüş yapacağım.
    Fırat Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği(İÖ) kazandım. Önce yurt sonra duruma göre eve çıkmayı düşünüyorum. Forumdan arkadaşla iyi olur..

Teknoloji mi? Mühendislik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalurjist -- 27 Ağustos 2011; 16:42:16 >
  • quote:

Tanışak tanışmasına da zaman geldi çok tırsıyom nasıl bir yer acep.

Heryerde öcüler var, okulda silahlı birlikler, doğu anadolu sınırını geçer geçmez heryerde bombalar, okulun içi apaçi ve maganda dolu, kantinde çiğköfte falan satılıyor vs. Ama sorun yok 1-2 güne alışıyorsun herşeye.
  • quote:

quote:

Tanışak tanışmasına da zaman geldi çok tırsıyom nasıl bir yer acep.

Heryerde öcüler var, okulda silahlı birlikler, doğu anadolu sınırını geçer geçmez heryerde bombalar, okulun içi apaçi ve maganda dolu, kantinde çiğköfte falan satılıyor vs. Ama sorun yok 1-2 güne alışıyorsun herşeye.

ELAZIĞ - FIRAT Üniversitesi

diye girerim bende kampüse :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.