Şimdi Ara

ELAZIĞ - FIRAT Üniversitesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.858
Cevap
20
Favori
95.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazzoow

Hayırlı olsun. Merak ettim MTOK'a kaç puanla girdin.

EDİT: İMLA

http://forum.donanimhaber.com/m_50929745/mpage_1/key_/tm.htm bu konuda puanım ve tercih listem var.

aynı puanla arkadaşımda afyon otomotiv mtok a girmiş. ben yazsaydım muhtemelen bende giriyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

quote:

Orijinalden alıntı: Chæm1stry

yalnız sen sen ol köftecilerde bişey yeme yinede.merkezde balım kahvaltı döner salonu var yine köftecilerde beykonak var.cafe olarak üni öğrencilerin gittiği hayyam kafe bunn yanı sıra hayal,hasbi hal,sandal cafe idealdir.üniversitenin içinde tost çeşitlerti ve adana kuşbaşı tavuk döner yapan kantinler mevcut.ayrıca üniversite evinde çorba+etli yemek+meyve+yogurt & tatlı veriyorlar. fiyat olark ta 1,750 lira(sınırsız ekmek + su :)))

öneriler- isimler için teşekkürler not alıyorum hepsini

rica ederim merak ettiğin ne varsa sorabilirsin ister burdan ister özelden elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

• fırat üni ve kimya müh. hakkında görüş ve bilgi alabilirmiyim
  • Hoş geldiniz gençler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Hoş geldiniz gençler.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedman

quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Hoş geldiniz gençler.

bu gülüşler pek hayra alamet değil
  • Kimya müh. i.ö.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s-topmark -- 12 Ocak 2013; 15:15:02 >
  • Karayolu ile gelecekler arkadaşlar Kömürhan köprüsünü geçtikten sonra 4-5 yılınızın nasıl avuçlarınızdan kayıp gideceğini daha iyi anlayacaklar O ara telefonlarınızla pek oynamayın çünkü çekmeyecektir
    Diyarbakır yolundan gelenler için ise Madem yolu yeterli bir başlangıç olabilir

Malatya tarafından gelenler mutlaka Kömürhan Köprüsünden sonra Kömürhan Kavurma tesisinde durup 1 porsyon kavurma yemelidiriler. Belki de Elazığ'ı sevmenize neden olacak nadir sebeplerden olabilir.
    Diyarbakır tarafından gelenlerde Maden Soğuksu da durup güzel bir kahvaltı yapabilirler. Çok varoş duran lokantalarda çok güzel yöresel tadlar bulunmakta.

• çevre mühendisliği 2. öğretim geldi. ya ben elazığlıyım ve orayı kazandım ama antalyada yaşıyorum fakat yinede elazığ güzel geliyor bana sessiz sakin bir yer arkadaş bulduktan sonra zamanın nasıl geçtigini anlamayız gibime geliyor :D:D
  • Arkadaşlar ben elazığlıyım burda yaşıyorum ve makine muh. Kazandım elazığda okuycam hiç öyle anlatıldığı gibi değil çevrene bağlı gelecek arkadaşlar musait olduğum surece yardım edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Karayolu ile gelecekler arkadaşlar Kömürhan köprüsünü geçtikten sonra 4-5 yılınızın nasıl avuçlarınızdan kayıp gideceğini daha iyi anlayacaklar O ara telefonlarınızla pek oynamayın çünkü çekmeyecektir
    Diyarbakır yolundan gelenler için ise Madem yolu yeterli bir başlangıç olabilir

Malatya tarafından gelenler mutlaka Kömürhan Köprüsünden sonra Kömürhan Kavurma tesisinde durup 1 porsyon kavurma yemelidiriler. Belki de Elazığ'ı sevmenize neden olacak nadir sebeplerden olabilir.
    Diyarbakır tarafından gelenlerde Maden Soğuksu da durup güzel bir kahvaltı yapabilirler. Çok varoş duran lokantalarda çok güzel yöresel tadlar bulunmakta.

en iyisi havayolu hocam..

ELAZIĞ - FIRAT Üniversitesi

elazığ dan ayrılırken...Keban barajının uzantısı...

ELAZIĞ - FIRAT Üniversitesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 23 Ağustos 2011; 4:06:19 >

• yazık ya acıdım bak şimdi sizlere
  • KYK başvurusunda yurtla alakalı bir sorum var sadece genel yurtlar - öncelikle genel yurtlar- sadece yüksek ücretli yurtlar - öncelikle yüksek ücretli yurtlar bu 4ünden hangisini seçeceğim yardımcı olabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s-topmark

Ben de Yazılım Müh. İÖ kazandım.Arkadaşların gülüşleri beni kıllandırmadı değil.

bende yazılım iö face de görüşelim ;) bu arada yurt tavsiye edin beyler.Özel yurtlar haricinde sizce en iyi yurt hangisis ve olanakları neler.İnternet olmayan yurt var mı mesela :(
  • Az önce bir arkadaş için telefonla Elazığ' daki yurtları arayıp fiyat aldım.
    Önce yurtların fiyatlarını sonrada yurtlar hakkındaki yorumlarımı yazacağım.

Çankaya yurdu

1 kişilik : Sormadım ancak 2 kişilikten 500 tl pahalıdır.
    2 kişilik : 5800 10 taksit peşin 5200
    3 kişilik : 5300 10 taksit peşin 4700
    4 kişilik : sormadım
    sanırım 5 kişiliğide var

Odalarda yatak+gardolabı+masa+sandalye den başka birşey yok. Banyolar koridorlarda ve ortak kullanımda. Koridoruna göre 6-10 kişi arası aynı banyo kullanılıyor.
    Fiyata kahvaltı+akşam yemeği dahil.

Bilim yurdu

1 kişilik : dolu
    2 kişilik : dolu
    3 kişilik : 425 aylık toplamda 3825tl
    4 kişilik : 390 aylık toplamda 3510tl
    4+3 kişilik odaları sormadım

Fiyata kahvaltı+akşam yemeği dahil. Banyo tuvaletler odanın içinde. Odalarda sabit telefonda var yönetimi falan aramak yada yurt içinde arkadaslarınızla konusmak için.
    Emin olmamakla birlikte TV olduğunu hatırlıyorum odalarda. Arkadaşlara sorup bunu tekrar yazarım.

İlbey yurdu(Bu sene açıldı. İlk öğrencilerini bu sene alıyor)

Odalar standart 2 kişilik.
    Her odada tv, buzdolabı, klima.
    Apart tipinde yapılmış bir yurt. Odaların ortasında 4 kişilik ortak alan.
    kahvaltı+yemek aylık 500 lira. Toplam 4500tl yani.

Şimdi gelelim görüşlerime.

Çankaya yurdunda en az 10 arkadaşım kalıyordu geçen sene. Bir kaç kezde girmişliğim var yurda. Açıkcası yurdu çok beğenmiyorum, odaları çok dar. İçindeki eşyalar vs. çok yeni değil. Ortak alanlardaki eşyaların eskiciden alınmış gibi. İnternet hizmeti çok ilkel. Her odaya kablo çekmişler ancak profesyonel bir ağ sistemi yok. Her çoklayacağı yerde hub kullanmış. İnternet bağlantısı kaç mbit bilmiyorum ancak 12:00 24:00 arası internete girmek çok zor çünkü torrent kullanımı çok fazla. Bu sene internet faturasını ödemeyi unutmuşlar 3 gün net kesildi yurtta. Çamaşır makinesi kullanımı 5 tl.

Bilim yurdunda 5-6 arkadaşım kalıyordu. Geçen yıl bilimin fiyatları çankayaya göre yüksekti bu sene değişmiş biraz. Yurda sadece öğrenciler girebiliyor, parmak izi sistemi vs var. Bilimde kalıpta çankayayı görmüş olan herkes berbat diyor. Özellikle temizik bakımından. İçine girmediğim için fazla yorum yapamayacağım. Ancak benim gözümde çankayadan iyidir. İnternet sorunu bilimde de var. Bilim geçen sene ağ sistemi kurdu ancak hiç verimli değil. İnternet konusunda onlarda çankayadan geri kalmıyor.

İlbey yurdu geçen yıl yapılıyordu bu sene açılmış. Açıkcası tv klima buzdolabı falan çok cazip. Fiyatı sunduğu hizmete göre normal denebilir. En büyük avantajı yeni yurt olduğundan herşey tertemiz ilk kullanan siz olacaksınız.

Lokasyon olarak en güzel bence İlbey yurdu. Tam karşısında carrefour,onun içinde bilardo-bowling salonu. Yine aynı yerde minibüs durakları mevcut. Ancak yurtlar arasında 5-6dk lık yol var en fazla. Bu kadar da onemli değil yani.

• Çankaya yurdunda kalan arkadaşlarım hiç memnun değil. Bilimi öneririm.
  • yurtların bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum peki devlet yurdu hakkında bilgisiniz varmı birde iö öğrencisiyim üfüff
    İlber tercih edilebilir neyseki ama ben zaten ev düşünüyorum bilmiyorum ne olacka o konuda bir öneriniz varmı arkadaş ortamı yapsakda eve kaçsak :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadmanku -- 23 Ağustos 2011; 23:24:24 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.