Şimdi Ara

EL ÇIRPMALI ANAHTAR DEVRE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar http://www.emreelektronik.com.tr/market/41-el-cirpmali-anahtar.html
    adresinden devreyi aldım fakat bu işlerde acemiyim kendim lehim yapıp denedim fakat devreyi bi türlü çalıştıramadım ..
    Acaba daha önce bu devreden alıp yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı ?

kurduğum devre aşağıda
     EL ÇIRPMALI ANAHTAR DEVRE EL ÇIRPMALI ANAHTAR DEVRE

• ahmetkuran A kullanıcısına yanıt
    Merhaba montajladiginiz devrenin alttan ve üstten çekilmiş fotograflarini paylasin bakalim. Eğer herşeyden eminseniz devre üzerindeki pot siyah parca ile mikrofonun hassasiyetini ayarlayip tekrar deneyiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slayer_ank kullanıcısına yanıt
    bu şekilde bağladım
     EL ÇIRPMALI ANAHTAR DEVRE EL ÇIRPMALI ANAHTAR DEVRE

• yanlış bağlamışta olabilirim emin değilim...
    Alttaki resimde sarı kutular içine aldığım iki diyotu tam tersi baglayın yani diyotun siyah (KATOT) bacagı EMRE yazısına bakacak şekilde olsun. Kırmızı kutucuk içine aldığım kondansatör kutupsuz kondansatör fakat yuvasında elektrolikit olarak çizilmiş yani kutuplu belki o kondansatör TANTAL kondansatör olabilir bundan dolayı kondansatörün üstünü inceleyin bir pine yakın + işareti var ise şekildeki + işaretinin olduğu yere göre baglayın yok eğer kutupsuz ise bırakın öyle kalsın ama sorun DİYOTLARDA gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayer_ank -- 25 Temmuz 2014; 20:25:35 >

• öncelikler ilginiz için çok teşekkür ederim .. dediklerinizi yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı başka ne sorun olabilir acaba :(
    Son olarak bir kaç şey daha.

1. Mikrofonun + sını - sini doğru bagladınız mı? Aşagıdaki resimde + - uçlarını gösteriyor ona göre + sı kırmızı kablonun olduğu yere - si siyah kabloya bakıcak şekilde olmalı.
    2. Entegre ve transistörleri lehimlerken çok ısıttınız mı? Hızlı bir biçimde yakmadan lehimlemelisiniz.
    3. Bunlardan emin olduktan sonra Bir önceki paylaştığım resimdeki mikrofon'a en yakın olan diyot ile mikrofon arasındaki siyah parça yani potansiyometre ile ses hassasiyetini ayarlamalısınız.
    4. Son olarak lehimleri tekrar bir kontrol edin belki soguk lehim ve ya temazsızlık vardır.

• çok teşekkürler son olarak ben size devrenin boş halinide bir atayım acaba yanlış yere monte ettimğim bişey olabilirmi ?
  • dedğiniz herşeyi kontrol ettim eğer başka dikkat edilecek bişey yoksa sıfır ürünlerle tekrar denicem mikrofonuda doğru bağlamışım ancak yakmış olabilirm bazı şeyleri ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.