Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.451
Cevap
131
Favori
249.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle size çok çok teşekkür ederim.Bizlere vakit ayırıp bilgilendirme yapmanız takdir edilesi bir durum.Dediğiniz gibi yine itiraz ettim 23000 e çıktı son olarak bir sigortacı arkadaş kendisi ile tekrar görüştü ve 24000 e çıkartacağını ama bunu yapmak için bi yola başvuracağını benim şikayet etmemem kaydı ile bu yola başvuracağını gibi şeyler söylemiş ,sigortacıda bana değişik yollar var sovtaj plakalı gitse bundan 2000 fazla alırdın gibi anlamadığım şeylerden bahsetti.İşin özeti ne gibi bir yol var experin değer artımı ile ilgili? ben baştan beri experin aracımı otomatik değil manuel viteslilere göre rayiç bedel belirlediği yönünde çünkü tüm örneklerini manuele göre verdi.acaba bunumu değiştiriyo yanlış araştırma yapmışım asıl değeri bu diye ? yani experin şikayet edilmemesi gereken gizli bir yolumu var ? bir diğer sorumda poliçemde rayiç değeri yetkili/yetkisiz satıcılar internet sitesi .vs. tespit eder ve en az 4 tanesini belgelendirir diyor bu belgelendirme nasıl oluyor servisten veya galeriden yazılı belgemi alıyorlar yoksa galerici bukadar dedi diyip onu exper kendisi yazdığı bir belgemi var ? bu belgeleri görmek istesem ne ile karşılaşacağım? bu belgelendirme işini kendi lehime çevirebilirmiyim? sigortacıya bu belgeleri sorduğumda experin yazdığı belge yerine geçer dedi ve bana galerici isimleri söyledi fiyatları burdan almış diye ama bu yazılımı sözlümü bilmiyorum.şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sigorta Eksperi

quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

İyi günler. Geçtiğimiz hafta kusurlu bulunduğum bir trafik kazası yaşadım. Sigortamdan ne kadar ücret alındığını nasıl öğrenebilirim?

Ekspertiz Raporu Sorgulama

Bu linkten ekspertiz raporunu sorgulayabilirsiniz. Eksper raporları KDV hariç düzenlenmektedir ve 01/01/2012 sonrası kazalar için eksper raporları sorgulanabilir.

---

Nasıl sorgulayacaksınız?

Plaka kısmına karşı aracın plakasını gireceksiniz.

T.C kısmına da karşı aracın sahibinin kimlik numarasını, eğer şirket aracı ise vergi numarasını gireceksiniz.

Hasar tarihini gireceksiniz. Sonra sorgulama yapabilirsiniz.

---

Eksper raporunu SBM sisteminde bulamazsanız;

Ya ekspertiz raporu henüz yazılmamıştır.

Ya da raporda elektronik imza bulunmamaktadır. (2012 sonrası kazalarda eksper raporlarında elektronik imza olması zorunludur)

Eğer raporda elektronik imza yoksa ve ben uğraşırım diyorsanız konuyu SBM'ye ya da Hazine Müsteşarlığına bildirebilirsiniz.

---

Ya da hasar dosya numarasını temin ederek, direkt kendi trafik sigorta şirketinizi arayarak da hasar tazminat bedelini sorabilirsiniz.

Hocam sağolun. Rapor bulunamadı diyor. Yarın kazayı yapalı 1 hafta olacak 1 haftada yazılmaması mümkün mü?

Kaza olalı 1 hafta olduysa raporun olmaması gayet doğal. Raporun yazılmasının belirli bir süresi yok. Bazen kazadan 2-3 gün sonra rapor yazıldığı da olur, 2-3 ay sonra rapor yazıldığı da olur. Ara ara liknten kontrol edersiniz, geçmiş olsun.

Anladım hocam çok sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: medfik

Öncelikle size çok çok teşekkür ederim.Bizlere vakit ayırıp bilgilendirme yapmanız takdir edilesi bir durum.Dediğiniz gibi yine itiraz ettim 23000 e çıktı son olarak bir sigortacı arkadaş kendisi ile tekrar görüştü ve 24000 e çıkartacağını ama bunu yapmak için bi yola başvuracağını benim şikayet etmemem kaydı ile bu yola başvuracağını gibi şeyler söylemiş ,sigortacıda bana değişik yollar var sovtaj plakalı gitse bundan 2000 fazla alırdın gibi anlamadığım şeylerden bahsetti.İşin özeti ne gibi bir yol var experin değer artımı ile ilgili? ben baştan beri experin aracımı otomatik değil manuel viteslilere göre rayiç bedel belirlediği yönünde çünkü tüm örneklerini manuele göre verdi.acaba bunumu değiştiriyo yanlış araştırma yapmışım asıl değeri bu diye ? yani experin şikayet edilmemesi gereken gizli bir yolumu var ? bir diğer sorumda poliçemde rayiç değeri yetkili/yetkisiz satıcılar internet sitesi .vs. tespit eder ve en az 4 tanesini belgelendirir diyor bu belgelendirme nasıl oluyor servisten veya galeriden yazılı belgemi alıyorlar yoksa galerici bukadar dedi diyip onu exper kendisi yazdığı bir belgemi var ? bu belgeleri görmek istesem ne ile karşılaşacağım? bu belgelendirme işini kendi lehime çevirebilirmiyim? sigortacıya bu belgeleri sorduğumda experin yazdığı belge yerine geçer dedi ve bana galerici isimleri söyledi fiyatları burdan almış diye ama bu yazılımı sözlümü bilmiyorum.şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

İşin gerçeği bahsettiğiniz şikayet konusunu anlayamadım. Yani şikayet etmez, ses çıkarmazsa 24 bin değer biçelim anlaşalım demek istemiş sanırım, net olarak ne demek istediği hakkında hiçbir fikrim yok.

Diğer araç değerinin araştırılması konusu ise şöyle oluyor uygulamada, mail yoluyla ya da internet sitelerinden emsal araçların fiyatları belirlenip ortalama bir bedel çıkarılıyor. Sizin aracın manuel&otomatik vites seçiminde hata yapıldığını düşünüyorsanız bunu ekspere ve sigortanıza bildirmeniz daha doğru olacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayhank22

Merhaba,
    geçen ay aracımla yol ortasındaki bir logar kapağına aracın altını çarptım, karter kapağı komple açılmış ve motor bloğundan saplamaları koparmış,
    yağ olduğu yere döküldü araç bir süre yağsız çalıştı.
    polis tutanağı tutuldu, kusuru bana yazdı, sigorta şirketi çekici ile aracı yetkili servise götürdü.
    bayram nedeniyle dosya açılması bayram sonuna kaldı, servis hasar uzmanı ile görüşmeye gittiğimde 18 bin tl civarı hasar olduğunu söyledi,
    parça listesine göz attığımda yarım motor ve katalitik konvektör gibi pahalı 2 parça gördüm, motor bloğundaki saplama yuvaları kırılmış.
    bundan sonraki 13 gün boyunca exper raporu bekledik araç ağır hasarlı diyerek ikame araç talebim reddedildi.
    13 günün sonunda yetkili servis arayarak sigorta şirketinin aracı yaptırmaya karar verdiğini, aracı başka bir servise (mini onarım firması) çekeceklerini bildirdi.
    Acentem ile görüştüğümde aracı başka servis götüremezler, yetkili serviste yapmak zorundalar dedi ancak hasar dosya sorumlusu burada motor bloğu ve katalitik
    konvektör onarıldıktan sonra diğer işlemlerin yine yetkili serviste yapılacağını bu onarım için 2 yıl garanti verecekleri konusunda ısrar ederek aracı tam hasarlı kabul etmeyeceklerini bildirdi.
    Yetkili servis ise böyle bir onarımı yapmayacaklarını parça değişimi yapılması gerektiğini söyledi.
    Araç 2004 model 270 Bin Km. de. TSRB değeri 14,000 tl görünüyor, 2. el piyasada 16-18 bin gibi fiyatlar var
    Yapacağınız onarımı , nerede yapılacağını ve vereceğiniz garantiyi yazılı olarak bildirin dedim 15 gündür haber yok, bir mail ile
    motor bloğu ve konvektör onarılacak , diğerleri serviste değişecek şeklinde not yazmışlar.
    Motoru söküp test etmeden motorda başka bir sorun olup olmadığına bakmadan kapağı kapatıp, yağ doldurup teslim edecekler sanırım,
    daha sonra motorumda başka bir sorun çıkarsa bunu kesinlikle kabul etmeyecekler
    ve mahkemelerle uğraşmak zorunda kalacağım, bu şekilde tamir yapılacaksa neden kasko ya 16 yıldır para ödedim.
    zorunlu sigortalar dışında tüm sigorta poliçelerimi iptal ettirdim, sigorta kurumuna güvenmiyorum artık.
    Bu şekilde bir onarım dayatmaya hakları var mı ?

Böyle bir hakları hem var hem yok. Yani ortada bir hasar var, sigorta diyor ki bu hasar 1 lira, siz diyorsunuz ki 2 lira. İki tarafın da kendine göre haklılık payı olabilir ancak olmayadabilir. Bu tür uyuşmazlıklar yargılama gerektiren hususlardır. Size yakın olan bir eksper arkadaşın irtibat numarasını yazayım, umarım faydalı olacaktır, geçmiş olsun.

Merhaba,
    Zaman ayırdığınız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, sizden aldığım bilgiler ışığında sorun çözüldü.
    Sigorta şirketine noter aracılığı ile avukat tarafından yazılmış ihtarnameyi gönderdikten bir kaç gün sonra, beni arayarak pert için fiyat teklifinde bulundular.
    fiyatta anlaştık ve ödemeyi yaptılar.
    sanırım burada önemli olan sigorta şirketine mücadelede kararlı olduğunuzu gösterebilmek ve hukuki süreci hemen başlatmak.
    yoksa sigorta şirketleri süreci uzatarak sizi baskı altına almaya ve dayattıkları haksız uygulamaları kabullenmenizi sağlamaya çalışıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    geçen ay aracımla yol ortasındaki bir logar kapağına aracın altını çarptım, karter kapağı komple açılmış ve motor bloğundan saplamaları koparmış,
    yağ olduğu yere döküldü araç bir süre yağsız çalıştı.
    polis tutanağı tutuldu, kusuru bana yazdı, sigorta şirketi çekici ile aracı yetkili servise götürdü.
    bayram nedeniyle dosya açılması bayram sonuna kaldı, servis hasar uzmanı ile görüşmeye gittiğimde 18 bin tl civarı hasar olduğunu söyledi,
    parça listesine göz attığımda yarım motor ve katalitik konvektör gibi pahalı 2 parça gördüm, motor bloğundaki saplama yuvaları kırılmış.
    bundan sonraki 13 gün boyunca exper raporu bekledik araç ağır hasarlı diyerek ikame araç talebim reddedildi.
    13 günün sonunda yetkili servis arayarak sigorta şirketinin aracı yaptırmaya karar verdiğini, aracı başka bir servise (mini onarım firması) çekeceklerini bildirdi.
    Acentem ile görüştüğümde aracı başka servis götüremezler, yetkili serviste yapmak zorundalar dedi ancak hasar dosya sorumlusu burada motor bloğu ve katalitik
    konvektör onarıldıktan sonra diğer işlemlerin yine yetkili serviste yapılacağını bu onarım için 2 yıl garanti verecekleri konusunda ısrar ederek aracı tam hasarlı kabul etmeyeceklerini bildirdi.
    Yetkili servis ise böyle bir onarımı yapmayacaklarını parça değişimi yapılması gerektiğini söyledi.
    Araç 2004 model 270 Bin Km. de. TSRB değeri 14,000 tl görünüyor, 2. el piyasada 16-18 bin gibi fiyatlar var
    Yapacağınız onarımı , nerede yapılacağını ve vereceğiniz garantiyi yazılı olarak bildirin dedim 15 gündür haber yok, bir mail ile
    motor bloğu ve konvektör onarılacak , diğerleri serviste değişecek şeklinde not yazmışlar.
    Motoru söküp test etmeden motorda başka bir sorun olup olmadığına bakmadan kapağı kapatıp, yağ doldurup teslim edecekler sanırım,
    daha sonra motorumda başka bir sorun çıkarsa bunu kesinlikle kabul etmeyecekler
    ve mahkemelerle uğraşmak zorunda kalacağım, bu şekilde tamir yapılacaksa neden kasko ya 16 yıldır para ödedim.
    zorunlu sigortalar dışında tüm sigorta poliçelerimi iptal ettirdim, sigorta kurumuna güvenmiyorum artık.
    Bu şekilde bir onarım dayatmaya hakları var mı ?

Böyle bir hakları hem var hem yok. Yani ortada bir hasar var, sigorta diyor ki bu hasar 1 lira, siz diyorsunuz ki 2 lira. İki tarafın da kendine göre haklılık payı olabilir ancak olmayadabilir. Bu tür uyuşmazlıklar yargılama gerektiren hususlardır. Size yakın olan bir eksper arkadaşın irtibat numarasını yazayım, umarım faydalı olacaktır, geçmiş olsun.

Merhaba,
    Zaman ayırdığınız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, sizden aldığım bilgiler ışığında sorun çözüldü.
    Sigorta şirketine noter aracılığı ile avukat tarafından yazılmış ihtarnameyi gönderdikten bir kaç gün sonra, beni arayarak pert için fiyat teklifinde bulundular.
    fiyatta anlaştık ve ödemeyi yaptılar.
    sanırım burada önemli olan sigorta şirketine mücadelede kararlı olduğunuzu gösterebilmek ve hukuki süreci hemen başlatmak.
    yoksa sigorta şirketleri süreci uzatarak sizi baskı altına almaya ve dayattıkları haksız uygulamaları kabullenmenizi sağlamaya çalışıyorlar.

Ufak da bir katkım olduysa ne mutlu bana.

Eğer haklı olduğunuza gerçekten inanıyorsanız sigortalardan asla korkmayın. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Avukatsız iş yapmamaya özen gösterin. Çünkü, avukatın unutmayacağı basit, küçük bir ayrıntıyı hiç farkında olmadan es geçebilirsiniz. Bu eksiklik de size çok pahalıya mal olabilir.

Şunu da belirtmek isterim, ihtarnameye olumlu cevap vermeyebilirlerdi de. Sonuçta her sigorta şirketi bir değil, her avukat bir değil, her hasar bir değil, her araç bir değil, her durum farklıdır ve kendi içinde incelenmelidir.

Tekrardan geçmiş olsun.

• Merhabalar,

3 hafta önce bir kaza geçirdim. Karşı taraf %100 kusurlu çıktı tramerde. araba yetkili serviste 13 bin tl hasar çıkardı. Eksper ise araştırma yapmış ve 7 bin tl ye dışarda yaptırabileceğini söylüyor. aracım 2 yaşında olduğu için yetkili servis dışına çıkmasını istemiyorum. eksper sürekli oyalıyor artık dedim tamam biraz daha fazla ver üstünü ben tamamlayıp yaptırıcam diye. hala oyalamaya ve yetkili servise faturasız yapması için ısrar ediyor.

Dava açıp malıye bakanlığına şikayet etmeyi düşünüyorum.

Ayrıca arabamın değer kaybını tanzim edebilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • ekspertiz kazadan sonra rapor yazması için maksimim süre varmıdır.süresi içinde raporu yazmazsa cezası varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon4141

Merhabalar,

3 hafta önce bir kaza geçirdim. Karşı taraf %100 kusurlu çıktı tramerde. araba yetkili serviste 13 bin tl hasar çıkardı. Eksper ise araştırma yapmış ve 7 bin tl ye dışarda yaptırabileceğini söylüyor. aracım 2 yaşında olduğu için yetkili servis dışına çıkmasını istemiyorum. eksper sürekli oyalıyor artık dedim tamam biraz daha fazla ver üstünü ben tamamlayıp yaptırıcam diye. hala oyalamaya ve yetkili servise faturasız yapması için ısrar ediyor.

Dava açıp malıye bakanlığına şikayet etmeyi düşünüyorum.

Ayrıca arabamın değer kaybını tanzim edebilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu tür olaylar sıklıkla yaşanıyor maalesef. Bu tür teklifleri kabul zorunluluğunuz yok. Kendiniz de eksper tayin edebilirsiniz, sonrasında sigorta tahkim komisyonu ya da mahkemeye başvurabilirsiniz.

Faturasız onarım için zorlama yaptığınız ispat edebilirseniz tabi ki şikayet edebilirsiniz. Ancak bunun ispatı zor.

Evet değer kaybı alabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: d.usl

ekspertiz kazadan sonra rapor yazması için maksimim süre varmıdır.süresi içinde raporu yazmazsa cezası varmıdır.

Kesin bir süre yok. Kesin bir süresi bulunmadığı için cezası da yok.

Mevzuatta bu konuyla ilgili sadece "eksper mümkün olan en kısa sürede rapor hazırlanır" maddesi bulunmaktadır.

Bir sorun mu yaşıyorsunuz yoksa merak ettiğiniz için mi sordunuz?
  • Sigorta Eksperi kullanıcısına yanıt
    Telefon görüşmeleri dışında ispat edebileceğim bir durum yok maalesef, en azından şimdilik...

teşekkür ederim ilginiz için.
  • Merhaba. Sabah park yerinde duran aracına biri çarpmış on tampondan ve aracı da o şekilde bırakmış. Fotograflarini çektim,trafiği aradım. Geldi ama tutanak tutmadi aranızda halledin dedi. Adam gelmedi aksam gelecekmis. Sigortadan karsilansin diyor. Kasko var.Trafik polisi tutanak tutarsak kaza olarak geçer, aracınız kazalı gözükür dedi. Çok fazla hasar yok.Adam arabayı boşta bırakmış ve el frenini çekmemiş.ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşım var: 20.09.2014 tarihinde kaza yaptım polis tutanak tuttu tali suçlu beni asli suçlu karşı tarafı tuttu tutanağı.kurban bayramı sonrası sanırım 10 ekimde karşı sigortanın (koru sigorta)eksperi gelip özel reno servisindeki arabamı inceledi parça listesi servislen çıkarılmış.sorunda bundan sonra zaten ekspertiz halen raporunu yazmadı
    kendisini aradık neden yazmıyorsun diyebize teklifler sunmaya başladı işte arayı size bırakalım sizede 3200 tl verelimyalnız şu ibranameyi imzalayın hakkımızı aldık başka hiçbir talepte bulunmayacağız gibi imzalayın ödeyelim dediler. bende alacağımız ne kadar bilmiyoruz hasar oranı kaça kaç bilmiyoruz alacağımızı bilmeden neden imzalayalım dedim.ben bir türlü hasarın kaça kaç olduğunu öğrenemedim bana 50-50 dedi arabada hasar ne kadar dedim 11000 kusur dediler .arabanı yaptıramazsın dediler piyasa değeri 13000 civarı dediler bende ben arabamı yaptıracağım dedim.bu seferde bizde kendi servislerimize gösteririz teklif alırız dedi ekspertiz.ve bugün itibari ile hala yazmadı bizi yıldırmak isteyip düşük ücrete razı etmeye çalışıyor bu ekspertiz.neredeyse kazadan bu yana 3 ay geçti. bana yol göstermenizi rica ediyorum ilginize şimdiden
    TEŞEKKÜR EDERİM:

• quote:

Orijinalden alıntı: sorcery

Merhaba. Sabah park yerinde duran aracına biri çarpmış on tampondan ve aracı da o şekilde bırakmış. Fotograflarini çektim,trafiği aradım. Geldi ama tutanak tutmadi aranızda halledin dedi. Adam gelmedi aksam gelecekmis. Sigortadan karsilansin diyor. Kasko var.Trafik polisi tutanak tutarsak kaza olarak geçer, aracınız kazalı gözükür dedi. Çok fazla hasar yok.Adam arabayı boşta bırakmış ve el frenini çekmemiş.ne yapmalıyım?

Polis rapor tutsa da tutmasa da kayıtlara geçecek bu kaza. Aracınıza çarpan kişiyle kendi aranızda tutanak tutacaksınız. Karşı aracın fotoğraflarını da çekin. Sonrasında ya bu aracın trafik sigortasından ya da kaskonuzdan dosya açtırıp aracınızın tamirine başlatacaksınız. Kendi kaskonuzdan dosya açarsanız kaskonuz delinmez, çünkü kazada kusurunuz yok, geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: d.usl

evet arkadaşım var: 20.09.2014 tarihinde kaza yaptım polis tutanak tuttu tali suçlu beni asli suçlu karşı tarafı tuttu tutanağı.kurban bayramı sonrası sanırım 10 ekimde karşı sigortanın (koru sigorta)eksperi gelip özel reno servisindeki arabamı inceledi parça listesi servislen çıkarılmış.sorunda bundan sonra zaten ekspertiz halen raporunu yazmadı
    kendisini aradık neden yazmıyorsun diyebize teklifler sunmaya başladı işte arayı size bırakalım sizede 3200 tl verelimyalnız şu ibranameyi imzalayın hakkımızı aldık başka hiçbir talepte bulunmayacağız gibi imzalayın ödeyelim dediler. bende alacağımız ne kadar bilmiyoruz hasar oranı kaça kaç bilmiyoruz alacağımızı bilmeden neden imzalayalım dedim.ben bir türlü hasarın kaça kaç olduğunu öğrenemedim bana 50-50 dedi arabada hasar ne kadar dedim 11000 kusur dediler .arabanı yaptıramazsın dediler piyasa değeri 13000 civarı dediler bende ben arabamı yaptıracağım dedim.bu seferde bizde kendi servislerimize gösteririz teklif alırız dedi ekspertiz.ve bugün itibari ile hala yazmadı bizi yıldırmak isteyip düşük ücrete razı etmeye çalışıyor bu ekspertiz.neredeyse kazadan bu yana 3 ay geçti. bana yol göstermenizi rica ediyorum ilginize şimdiden
    TEŞEKKÜR EDERİM:

Hazine müsteşarlığına şikayet yazın. Hem sigorta şirketi hem eksper hakkında. Çünkü bu zamana kadar sizi oyalamaları doğru değil. Kanuni olarak 8 iş günü içinde hasarınızı ödemekle mükellefler. Aşağıda şikayet linkini veriyorum.

Ben evrak, fotoğraf görmediğim için olaya vakıf değilim. Bu sebepten detaylı yorum yapamıyorum. Tutanağı gönderme imkanınız varsa halil@aydemirekspertiz.com adresine bir gönderin, kusur oranları hakkında fikir vermeye çalışayım. Kusur oranı 50-50 de olabilir 25-75 de olabilir, bakmak gerek. Geçmiş olsun.

Hazine Müsteşarlığı Şikayet Linki

Kardesim ilginc bir durumla karsı karsıyayım. Yardımcı olabilirsen cok sevinirim. Aracım pert oldu. Nasıl oldu anlatayım.

Kısaca kamyon önümde yan döndü frene basıp durdum arkamdaki duramadı bana vurdu bende kamyona.Sakat dönemecli bir yol oldugundan polis cagırıp yol güvenligini aldırdık.Cünkü sert frenler havada ucusuyordu.Antalyayı bilenler icin söylüyorum kepez varyant inisi.hayvanat bahcesinin yanı.

Polisler levha ve dubaları koydu arkamdaki arac calıstıgı icin polis onu arka köseye cektirdi bende cekiciyi beklemeye basladım sonra dubaları göremeyen bir kamyon hızlı bir sekilde duran aracıma vurdu aracım 2 kamyon arasında pres oldu ve sonuc pert.

İlk kazada %100 arkadaki kusurlu bulundu. 2 .kazada yaralanma oldugu icin tutanagı polis tuttu ve tüm kusuru carpan kamyona verdi.

Servisteki usta dosyayı 2. kazadan acarız dedi ama kafam karısık sonucta ilk kazadada bir hasar söz konusu nasıl olacak bilmiyorum. masrafları 2. kazadaki kamyon mu ödeyecek yada ortak mı ödeyecekler ?

Aracım fiesta 2004 lpg li kasko degeri 17.000. Piyasa degeri 19.000 civarı.

Sigorta sirketlerinin pert olaylarında az para vermek icin kırk takla attıklarını biliyoruz.Bu konuda verebileceginiz tavsiye var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüdavendigar07

Kardesim ilginc bir durumla karsı karsıyayım. Yardımcı olabilirsen cok sevinirim. Aracım pert oldu. Nasıl oldu anlatayım.

Kısaca kamyon önümde yan döndü frene basıp durdum arkamdaki duramadı bana vurdu bende kamyona.Sakat dönemecli bir yol oldugundan polis cagırıp yol güvenligini aldırdık.Cünkü sert frenler havada ucusuyordu.Antalyayı bilenler icin söylüyorum kepez varyant inisi.hayvanat bahcesinin yanı.

Polisler levha ve dubaları koydu arkamdaki arac calıstıgı icin polis onu arka köseye cektirdi bende cekiciyi beklemeye basladım sonra dubaları göremeyen bir kamyon hızlı bir sekilde duran aracıma vurdu aracım 2 kamyon arasında pres oldu ve sonuc pert.

İlk kazada %100 arkadaki kusurlu bulundu. 2 .kazada yaralanma oldugu icin tutanagı polis tuttu ve tüm kusuru carpan kamyona verdi.

Servisteki usta dosyayı 2. kazadan acarız dedi ama kafam karısık sonucta ilk kazadada bir hasar söz konusu nasıl olacak bilmiyorum. masrafları 2. kazadaki kamyon mu ödeyecek yada ortak mı ödeyecekler ?

Aracım fiesta 2004 lpg li kasko degeri 17.000. Piyasa degeri 19.000 civarı.

Sigorta sirketlerinin pert olaylarında az para vermek icin kırk takla attıklarını biliyoruz.Bu konuda verebileceginiz tavsiye var mı ?

Geçmiş olsun öncelikle.

Gerçekten şanssız bir gün yaşamışsınız.

Burada önemli olan nokta hasar ayrımının doğru bir şekilde yapılabilmesi. Bu da bu hasar için zor görünüyor. Çünkü arkadan iki darbe var anladığım kadarıyla. İlkindeki hasar ne kadardı? Bunun tespiti önemli. İlki için atıyorum 1.000 TL hasar gerçekleşmiştir desek o zaman ikinci kazadan dolayı alacağınız araç bedelinin 1.000 TL düşürülerek size ödenmesi gerekir.

Aracınızın değerini en iyi siz bilirsiniz. Sigorta şirketinin teklifini kabul zorunluluğunuz yok. Ama genelde yıpratma politikası uygulayarak yani vatandaşı bezdirerek olabildiğince az para ödemeye kalkarlar. Ama bu olmayadabilir. Belki hiç sorunsuz hasar tazminatlarını alabileceksinizdir. Şu an doğmamış çocuğa don biçmek yanlış olur.

• selam ayın 10 undan bir kazaya karıştım aracıma arkadan çarptı durduk yere kayarak gelip.. benim sonucum kaç güne çıkar ben haklıyım zaten bilgi verirmisiniz.. servis bilgi gelmeden arabaya başlayamayız diyor deli olmak üzereyim
    Çok teşekürler.

Tahmini bi 3000 tl lik masrafı vardı ilk kazada fakat bunu kim nasıl ve neye göre belirleyecek ki ?

Peki 2. sigorta sirketi diyelim ki 3000 tl eksik ödedi. benim kalan 3000 tl yi almam icin ne yapmam lazım ?

Cünkü usta dosyayı 2. kazadan acarız demisti. İlk kaza icinde mi bir dosya acması lazım.

ilk kazanin dosyası diger söförlerden biri tarafından acılmis internetten sorgulattım ilk kazada %100 en arkadaki aracı suclu bulmuslar suan son kurul onayında gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

selam ayın 10 undan bir kazaya karıştım aracıma arkadan çarptı durduk yere kayarak gelip.. benim sonucum kaç güne çıkar ben haklıyım zaten bilgi verirmisiniz.. servis bilgi gelmeden arabaya başlayamayız diyor deli olmak üzereyim

Tutanak TRAMER' yüklendikten sonra, sigorta şirketleri kusur oranlarında mutabık olurlarsa, 3 iş günü içinde çıkar. Sizin kazada mutabakatsızlık olmaz muhtemelen. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüdavendigar07

Çok teşekürler.

Tahmini bi 3000 tl lik masrafı vardı ilk kazada fakat bunu kim nasıl ve neye göre belirleyecek ki ?

Peki 2. sigorta sirketi diyelim ki 3000 tl eksik ödedi. benim kalan 3000 tl yi almam icin ne yapmam lazım ?

Cünkü usta dosyayı 2. kazadan acarız demisti. İlk kaza icinde mi bir dosya acması lazım.

ilk kazanin dosyası diger söförlerden biri tarafından acılmis internetten sorgulattım ilk kazada %100 en arkadaki aracı suclu bulmuslar suan son kurul onayında gözüküyor.

Bence iki kaza için de dosya açılması gerekiyor. İlk kaza için onarım bedeli alınmalı.

İkinci kazada da; (aracın piyasa değeri) - (onarım bedeli) kazar tazminat alınmalı. Ama madem sadece son kaza için dosya açıldı, bekleyin. Duruma göre birinci kazaya istinaden eksik ödeme olursa, ilk kazadan da dosya açtırın.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.