Şimdi Ara

Ekrandan parmakizi okuyan ilk telefonu kullandık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pekçok kişi note-9'da bu teknolojinin olmasını bekleyecektir ama 2015 yılında usb type-c kullanan telefonlar olmasına rağmen, hatta teknosanın telefonunda bile varken samsung güya henüz yaygın değil diye kymadı note-5'e type-c ve hattâ S7 serisine de koymadı 2016'da çıkan. bu teknoloji için de aynısını yapabilir. 2019'a bırakabilir bunu uygulamayı samsung.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

quote:

Orijinalden alıntı: Red Wheelbarrow

quote:

Orijinalden alıntı: beetle26

quote:

Orijinalden alıntı: StarSOzi

Ya açılma hzı bana yavaş geldi açılırken araya görsel efekt giriyor ondan mı yoksa teknoloji çok yeni ondanmı. Ben mi note 2 kullanıyorum basmamla açılması bir oluyor.

note 2 de parmak izi var mı ?

Salliyor hocam

Note serisine Note 4 ile geldi parmak izi.

Okuyucusu çok vasat Note 4 ün

Xiaomi mi note 2.

o zaman çakma note unun markasını da yaz olum, note denince akla samsung gelir şayomi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ya açılma hzı bana yavaş geldi açılırken araya görsel efekt giriyor ondan mı yoksa teknoloji çok yeni ondanmı. Ben mi note 2 kullanıyorum basmamla açılması bir oluyor.

Salliyor hocam

Arkadas mi note 2 demiş. Günahını almışsınız :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Parmak izini okutmadan once ekrani uyandirmak gerektigi icin, isin hic bir esprisi yok. Birakin arkada kalsin boyle olacaksa. Arkada oldugu icin ekran kasa oranina da etkisi yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: evolez

Parmak izini okutmadan once ekrani uyandirmak gerektigi icin, isin hic bir esprisi yok. Birakin arkada kalsin boyle olacaksa. Arkada oldugu icin ekran kasa oranina da etkisi yok yani.

s8,s8+ta olduğu gibi bir home tuşu(basınca dayalı ekranın altında) kombinasyonu ile çok daha kullanışlı olur.

yada yine s8 ve s8+taki gibi ekran kapalıyken bile parmak izini okuyup kilidi açabilirler.
    ekranı uyandırmadan parmak izi yerine parmakla dokununca telefonun açılması s8+ da en sevdiğim özelliklerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fx_57,5 -- 11 Ocak 2018; 17:1:44 >
  • Ekran açık olmadan olmalıydı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Salliyor hocam

Xiaomi mi note 2.

arkadaş çok eğleniyor hocam
    note serisini samsung'dan ibaret sanıyorlar

konuya gelecek olursak parmak izi işaretini always on gibi sabit kalması ve ekranı uyandırmadan okutma özelliği olması lazım bana göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_fps -- 11 Ocak 2018; 17:5:19 >

• İkinci nesil iPhone X inşallah böyle olur. Sırf touch id yok diye x almadım. Aklımdaki diğer sorunları yazılım güncellemesi ile çözülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 11 Ocak 2018; 17:11:18 >
  • Gayet güzel olmuş ki yeni bir teknoloji olmasına rağmen bu şekilde çalışıyorsa sadece bir kaç senede çok daha ileri gidecektir geliştirme anlamında. Gelecek bu. Gözmüş yüzmüş hikaye, olması gereken parmak izi olayıydı o da güzel şekilde entegre ediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: black_fps

quote:

quote:

quote:

quote:

Salliyor hocam

Xiaomi mi note 2.

arkadaş çok eğleniyor hocam
    note serisini samsung'dan ibaret sanıyorlar

konuya gelecek olursak parmak izi işaretini always on gibi sabit kalması ve ekranı uyandırmadan okutma özelliği olması lazım bana göre

Vallahi haklısın hocam inan acaba nereye bağlanacak diye bekliyodum, ilk yazan arkadaşa yazacaktım aslındada baktım yorumlar muazzam . Bağlamışsın eyvallah

• Ekranda, parmak izi logosu çevresinde hissiyat için hafif bir saydam kabariklik veya boşluk olsaydı keşke

• Özellikle büyük telefonlarda arkaya konumlandırılan parmak izi okuyucusu erişimi zor ve telefon masanın üzerindeyken kullanışsız olan bir çözümdü. Bu çözüm son zamanlarda çıkan birçok gereksiz teknolojiden daha faydalı birşey olmuş. Birde söylenene göre oled ekranlarda piksellerin bağımsız olması sayesinde çalışan bir teknoloji. Ekranın piksel yoğunluğu güvenlik seviyesini etkileyebilir. Yani 400ppi piksel yoğunluğuna sahip bir ekrana göre 575ppi'lık bir ekranın güvenliği daha üst düzey olur herhalde.

• quote:

quote:

Mi demiş yani Xiaomi Mi Note 2.

https://www.youtube.com/watch?v=SBv1L17KqTQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

pekçok kişi note-9'da bu teknolojinin olmasını bekleyecektir ama 2015 yılında usb type-c kullanan telefonlar olmasına rağmen, hatta teknosanın telefonunda bile varken samsung güya henüz yaygın değil diye kymadı note-5'e type-c ve hattâ S7 serisine de koymadı 2016'da çıkan. bu teknoloji için de aynısını yapabilir. 2019'a bırakabilir bunu uygulamayı samsung.

USB-C'nin hayatımıza ne gibi bir faydası oldu ? Bugün Sahra çölüne gitseniz bile devesiyle gezen adamda bile micro usb şarj kablosu bulunabiliyor. USB-C kablo ise bulmak çok zor. Bir yerde şarjınız bitse öyle kala kalıyorsunuz.

Bir zamanlar Nokia ince uçlu şarj aletine geçtiği zaman ki gibi oluyor.
  • Face id'nin yerine kullanılacağını düşünmüyorum.Apple çok reklamını yaptı bu yüz tanımanın.
  • solloyor hocom
    noto sorosono noto 4 olo goldo pormok ozo

mi yazmış orada mi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azstek

solloyor hocom
    noto sorosono noto 4 olo goldo pormok ozo

mi yazmış orada mi mi

Engelliyle dalga geçemem, konustuğunuz gibi yazmassanız daha doğru iletişim kurabiliriz.

• Sizin üslubunuza ancak bu şekilde karşılık verebiliyorum. Önce doğru okuyup, insanlarla dalga geçmeden yazarsanız anlaşabiliriz. Yok note 2'de parmak izi yokmuş, yok 4'le beraber gelmiş. Hadi "mi" yazısını görmediniz cevabınız ne öyle aşağılar, alay eder gibi? Hem suçlu hem güçlü!
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Erdi beye teknolojiden anlamıyor demek biraz haksızlık sanki sayın misafir

• bu sene daha fazla gelişir sonuçta 845 li cihazlar çıkıcak ve yazılımla ekran ı uyandırmadan devreye girer diye düşünüyorum yoksa ekran uyandır sonra parmak izi çalışsın zaman kaybı.gerçi şu anda mi5s te yüz tanıma kilidini o şekilde kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.