Şimdi Ara

Ekrandaki yeşil pixeller...Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iphone 2g 16gb kullanıyorum ..iphonumun ekranında bikaç gün önce yeşil pixeller belirmeye başladı..parlak ve renkli ekranlarda belli olmuyor fakat siyah ekranda sanki yeşil toz varmış gibi belli oluyor..acaba bu pixelleri tekrar canlandırabilirmiyim? diğer postlarda okuduğum kadarıyla siyah olan ölü pikseller düzeltilemiyor diye biliyorum peki yeşil pikseler düzeltilebiliyormu..

---düzeltilebiliyorsa ne yapmalıyım?
    ---düzeltilemiyorsa ekranı komple değiştirmemmi gerekli?
    ---daha önce bu sorunla karşılaşmış arkadaşlardan yardım bekliyorum..ekran değiştirmiş arkadaşlardanda tavsiye alabilirsem sevinirim.cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler..

• Ölü pikseller fiziksel bir arıza olduğu için düzeltilemiyor. Ölü pikseller çoğunlukla fabrikasyon hatası oluyor. Duyduğuma göre sonradan ölü piksel oluşması çok zor bir ihtimalmiş.
    Sanırım tek yol ekranın değiştirilmesi.
  • düzelme şansı yok diyorsunuz yani başka arkadaşlarında fikrini almak isterim ekranı değiştirme kararını almadan önce..
  • Evet, acele etmeyin. Konu hakkında daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar olabilir. Onların da görüşlerini bekleyin.
  • ölü pikseller lcd panellerde fabrikasyon hata olarak ortaya çıkar ve hiçbir renk içermezler
    ekrarnın en beyaz noktasıdırlar, yanı yeşil olmaz beyaz olur.

eğer renkli bşiler görüyosan o sürücü devredeki bi hatayı gösterir lcd panelinde değilde onu süren devrelerde bi sorun vardır.
  • peki ne yapmam lazım düzeltilebilir bir sorunmu acaba?
  • bir umut cydiadan ölü pixselleri düzeltmeye çalışan bikaç program deneyebilirsin ," programı bulursam eklicem" , sonra ikinci çare umudu olarak komple restore edebilirsin "çare olmasada en azından denemiş oluruz bi ihtimal yazılım sorunu olabilir" en son çare istanbuldaysan sirkeci yolu gözüküyo sana:s
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.