Şimdi Ara

Ekran kartım kısa bir süreliğine 90 derecelerde çalışıcak (90~95 arası) zarar görme riski varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakart değişmeden önce 80 88 arası oluyordu ama (Msi b450m pro max) daha sonra gigabyte b450m s2h anakart a geçtim ve sıcaklıklar görüldüğü gibi arttı sizce sıkıntı olur mu ve bir iki gün böyle çalışıcak sonrasında 70 lere düşürecek fan alıcam ve evet malum iş mining yapıyorum tek ekran kartıyla getirisi oluyor merak etmeyin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • JShephard J kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kapatıyorum hemen

• Rica ederim. Bence 80 derece civarları da uzun süreli uygun değil gpu için. 70 civarlarında tutmaya çalışın derim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • JShephard J kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz bir süredir bu şekilde yapıyorum sıcaklık hep 84 derece civarıydı ama anakart değişince nedense 90 lara çıktı bende buraya yazdım ve şimdi kapatıcam yarın eski anakartına geri takıp vantilatör koyarım önüne artık iyi geceler

• 95 derece ne ?

Üzerine yumurta kırsan pişer.

• 95'i bırak 85 derecede bile uzun süre calıstırmaya devam ederseniz

thermal throttlinge sokucak kartı.

Sonrasında vramler önce yüksek mhz vermekten aşınmaya sonra iyice ısındıktan sonra erimeye başlıycak gpuda keza öyle bu derecelerde ekran kartınn üzerindeki güç beslemeleride zarar görmeye başlıycak.

Ondan sonra vay efendim kartım 1500 ghzde 7000 mhzde calısırken 300 ghz 500 mhzden yukarı cıkmamaya başladı yada ne bilim kart 10dk calıstıktan sonra otomatik resetliyor sistemi yada ghz mhzleri OS modundaymışım gibi düşürüo gibi sorunlar olcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 18 Mayıs 2021; 15:13:27 >
  • Getirisi olup olmadığını inanılmaz merak ediyordum iyi ki cümle sonunda merak etmeyin yazmışsın yoksa bu gece uyuyamazdım.

• 80-85 derecede mining yapmayı normal sanıyor herhalde 

• Hangi kartı hangi şartlar altında kullanıyorsunuz?

90 derece dediğiniz sıcaklık noktası neresi? memory mi gpu nun kendisini mi bağlantı noktası mı?

Birde nasıl bir sisteminiz var 90 derece genel olarak her kart için fazlaca yüksek kabul edilebilecek bir seviye.

Mining yapıyor da olsanız o değerler normal değil, ufak bir ekleme daha yapayım. Bu işi hakkıyla yapan hiç bir miningçi bu sıcaklıkları görmez. Genel ortalama 50 derece civarıdır. ( Kart ve sisteme göre değişiklik gösterebilir. Ortam sıcaklığı soğutma yapısı bla bla)

• Hw info indirip ekran kartının hangi bölgesinin 95 derece çalıştığını gösterebilirsen ona göre yorum yaparız.

• Millet bu yüzden mining kartlardan kaçıyor, ben de zamanında mining yaptım ama kartlar 50-60 derecelerdeydi.

• Sıcaklık çok çok yüksek işlemciye bir şey olmasa bile devre yolları hasar görür acil çözüm bulmanı tavsiye ederim.

• 128MilyarDolar kullanıcısına yanıt
    :D kendim tek ekran kartıyla eve gelen maaşa biraz daha ekleme yapmak için yapıyordum normal oyun bilgisayarı ile içindeki kart Msi ın Mech Gp serisinden rx5700 zaten çok fazla ısınan bir kart kasa içinde olması nedeniyle böyle ısınıyor ama yakın zaman da dış bir kasa yaptırıp 70 derecelerde çalışmasını sağladım normal kart 55 derece ama memory ler 95 i görüyordu bu konuyu açtığımda

• illcat3 kullanıcısına yanıt

gpu 70 iken hotspot kac derece gosteriyor? (Hwinfo)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Orası 70 zaten

• Belleklere çoktan elveda de. Ekran kartının 90 derecede çalışması demek belleklerin 135 derecede çalışması demektir.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Çok özür dilerim eksik bilgi vermişim ekran kartı 55 derece bellekler 90 derece gözüküyordu sistemde bu konuyu açtığımda

• quote:

Orijinalden alıntı: illcat3

Çok özür dilerim eksik bilgi vermişim ekran kartı 55 derece bellekler 90 derece gözüküyordu sistemde bu konuyu açtığımda

55 derecede bişey olmaz 90 derece bellekler için normal. 3xxx serisinden bir kart ise fan hızı %90 olmak zorunda sadece. 2xxx serisinde %70 yeterli.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Bu Msi ın Mech Gp model rx5700 ü fanlar yüzde 90 da çalışırken bu sıcaklıkları alıyordum baya sorunlu soğutmaya sahip bir kart bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illcat3 -- 15 Haziran 2021; 0:49:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.