Şimdi Ara

Ekran Kartım 122 derece !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi kaç gündür ne zaman 3d bi uygulama açsam ekran kartım bayaa bi ısınıyor ve daha sonra kendini kapatıyor. Önceden hiç böyle bişey olmazdı son günlerde oldu. Ekran kartım MSI ATI Rodeon x1800 xl üzerinde tek slot orjinal soğutucusu war. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin? Yeni soğutucu takmam gerekirse neleri önerirsiniz uygun fiyata?

Ekran Kartım 122 derece !!!

• Hocam fanin icini temizle once. Muhtemelen tozlardan iyice tikanmistir ve yeterince hava akimi gecmiyordur icinden.

Eger temizledikten sonra sorun aynen devam ediyorsa, fanin vidalari gevsemistir. Onlari cikartip, yeni macun surup (remlerin padlerini cikarma sadece GPU nun macununu temizleyip yenile) guzelce sIkarsan sorun kalmiyacaktir
  • hocam galiba öyle soğutucuları çıkarırken mecbur ramleride çıkarıo galiba..o yüzden öle bişi yapamıcak sanırım bende de 7800GT vardı aynen tek slot çıkarınca hepsi çıktı..
  • fanı elinle tut dönmesini engelle ters tarafdan benzinci deki tekerleş şişirmek için olan pompayı kullanarak hava üflet ne var ne yoksa çıkıyor
  • yardımlarınız için teşekkürler. yarın termal macun alıcam. içini temizleyip macununu yenilicem. inşallah faydası olur. olmazsa yine sizden yardım isterim. iyi akşamlar
  • Arkadaşlar, fanı temizlemem ve termal macunu yenilememe rağmen(ArcticSilver 5 ile) ekran kartı sıcaklığı halen 95 derece civarında . bu sıcaklık normal mi? Normal deilse başka ne yapmamı önerirsiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Bosta 95 derece ise cok fazla.
    Kasa ici bir resim atabilirmisin..
  •  Ekran Kartım 122 derece !!!
  • Dostum power supply kaç watt? Bide işlemci fanın aşırı kirli...
  • Hocam kasanin ici cok dar. On tarafa temiz hava ufleyen bi fan takmayi dene. Suan kart temiz hava alamiyor. Kendi isittigi havayi kullaniyor ve isiniyor..
  • BU arada karti ustteki PCI-EX Slotuna takarsan daha rahat hava alicaktir diye dusunuyorum.
    HDD i en alta indir. Karti da en ust slota al

Son bir tavsiye de AtiTool gibi bir programla fan hizini arttirmak (sese yol acar ama genelde etkilidir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 24 Haziran 2008; 13:49:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: maytere

Dostum power supply kaç watt? Bide işlemci fanın aşırı kirli...

500w feel hurricane kendi üstünde gelen. İşlemci fanı fotoğrafta öyle gözüküo dün yeni temizledim yani kirli deil. Bi de ön tarafta zaten içeri hafa çeken fan war feel hurricane II'de
  • yani psunuzun gerçek değeri 285 watt. 500w değil
    niyazi saral in mesajlarına bakın
  • Dostum o kesinlikle 500W değildir ve yetersiz geliyordur. Ekran kartıda büyük bir ihtimalle o yüzden ısınıyordur. İşlemci ısısı nasıl?
  • quote:

Dostum o kesinlikle 500W değildir ve yetersiz geliyordur. Ekran kartıda büyük bir ihtimalle o yüzden ısınıyordur. İşlemci ısısı nasıl?

Bana mantikli bir sekilde PSU nun az gelmesinin isinmaya etkisini aciklarsan sevinirim..
  • Yaa resimde birşey dikkatimi çekti o Hdd öylece boştamı duruyor yani kasanın içine salladın hiç bir yere monte etmedin mi?
  • quote:

Dostum o kesinlikle 500W değildir ve yetersiz geliyordur. Ekran kartıda büyük bir ihtimalle o yüzden ısınıyordur. İşlemci ısısı nasıl?

işlemci ısısı 60 civarında boşta yük altında da 67-68 oluo

quote:

Orjinalinden alıntı: @lexiS
    Yaa resimde birşey dikkatimi çekti o Hdd öylece boştamı duruyor yani kasanın içine salladın hiç bir yere monte etmedin mi?

o taşınabilir notebook hdd. normalde harici kutusunda ama harici kutu arızalandıı için geçici olarak direk öyle bağladım

arkadaşlar dediiniz gibi hdd'yi en alta aldım ekran kartını da üstteki slota taktım. ve öndeki içeri hava alana fanı temizledim ancak boşta 80 derece civarında halen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidtezel -- 24 Haziran 2008; 23:05:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

Hocam kasanin ici cok dar. On tarafa temiz hava ufleyen bi fan takmayi dene. Suan kart temiz hava alamiyor. Kendi isittigi havayi kullaniyor ve isiniyor..

Buna ek olarak, kasayı biraz derleyip toplayarak alanı arttırmanı öneririm. Birde ekran kartının üzerine elektrik geçen kabloları koyma. Yahu cidden aşırı dar bir kasa biraz büyük bir kasa varsa eline sistemi oraya aktarmanı öneririm. Ayrıca kasadaki hava akımını kontrol et :)
  • arkadaşların dediği doğru kasa çok ufak ayrıca güç kaynağıda yetersiz olabilir ama büyük ihtimal kasadan kaynaklanıyor
  • Başka kasam olsa zaten yapardım. Kasa almayı da düşünmüyorum zamanında alsaydım keşke gittim güzel die Feel Hurricane aldım. ATITool u yükledim 70 derecenin üstünde fanı %90 güçte çalıştırmaya ayarladım. Şimdi boşta 76 derece civarında...

Bi de şey sorcam ekran kartının fanını değiştirmek çözüm mü yani komple soutucuyu? Çözümse neleri tavsiye edersiniz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.