Şimdi Ara

Ekran Kartı Yanarsa Ne Olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
74.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ekran kartıo yanarsa PC Hiç Açılmaz Dimi?Kafama takıldıda
    Benim Pc Calışıyor Fakat Görüntü Yoktu Durup duruken olduda Simdi Serviste Cevap Atarsanız Sevinirim:D

• pc hiç açılmaz
  • Muhtemelen ekran kartı arızalanmıştır.
    Anakarta da zarar vermesi olası tabiki
  • Bilgisayarın çalışıyor diyorsun. Monitöründe sorun olmasın ?
  • böyle saçmalık mı olur.. Pc tabikide açılır sen format attığında bilgisayarın ekran kartını görmüyor, ha yanarken anakarta zarar verirse orası ayrı fakat sadece ekran kartı yanarsa pc açılır görüntüde gayet net gelir fakat 3d uygulamalar açılmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TryAgain

böyle saçmalık mı olur.. Pc tabikide açılır sen format attığında bilgisayarın ekran kartını görmüyor, ha yanarken anakarta zarar verirse orası ayrı fakat sadece ekran kartı yanarsa pc açılır görüntüde gayet net gelir fakat 3d uygulamalar açılmaz.

Arkadaş bunu bilerek mi söylediin yoksa attn mı görüyorumki atmışsın.Hemde saçmalıyarak bunu yapmışsın.Ekran kartı yanmış veya bozumuşsa bilgisayar açılmaz,ekran gelmez.Bunu bizzatta yaşadım.Benim ekranda daha önce açılmamıştı, sebebinin diğer bileşenlerden oAlbileceğinide düşünmüş onboard ekran kartlı anakartımı takarak denediğimde ekran gelmişti.Onboardlu anakarta ekran kartınıda taktığımda yine ekran gelmemiş,bilgisayar açılmamıştı. Anladımki ekran kartından ve servise verdim, ekran kartım yenisiyle değişildi.Lütfen arkadaşm ,bir daha yorum yapacakkkende bildiğine yorum yap, topiğini şişirme adına bunu yapma ;çünkü burdan fikir alan insanlar oluyor

• Anakartta sorun yoksa bilgisayar açılır .....
    %90 ihtimal anakartta sorun yoktur zaten...
    Power kaynaklı arızalar anakarta daha fazla zarar verir....
  • quote:

Orjinalden alıntı: fat1453

quote:

böyle saçmalık mı olur.. Pc tabikide açılır sen format attığında bilgisayarın ekran kartını görmüyor, ha yanarken anakarta zarar verirse orası ayrı fakat sadece ekran kartı yanarsa pc açılır görüntüde gayet net gelir fakat 3d uygulamalar açılmaz.

Arkadaş bunu bilerek mi söylediin yoksa attn mı görüyorumki atmışsın.Hemde saçmalıyarak bunu yapmışsın.Ekran kartı yanmış veya bozumuşsa bilgisayar açılmaz,ekran gelmez.Bunu bizzatta yaşadım.Benim ekranda daha önce açılmamıştı, sebebinin diğer bileşenlerden oAlbileceğinide düşünmüş onboard ekran kartlı anakartımı takarak denediğimde ekran gelmişti.Onboardlu anakarta ekran kartınıda taktığımda yine ekran gelmemiş,bilgisayar açılmamıştı. Anladımki ekran kartından ve servise verdim, ekran kartım yenisiyle değişildi.Lütfen arkadaşm ,bir daha yorum yapacakkkende bildiğine yorum yap, topiğini şişirme adına bunu yapma ;çünkü burdan fikir alan insanlar oluyor

Arkadaşım sen benle kafamı buluyosun? Sorarım sana ekran kartı yanınca nolur? Anakart vga slotunu görmez boş görür... Format atınca ekran kartını tanıtmadan orayı dolu mu görüyor sanıyorsun? Ayrıca ekran kartının görevi ekrana görüntü vermek değil, 3d uygulamaları açmak. Yani sen mantıksızsan ben nabıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 21 Aralık 2008; 8:50:15 >

• quote:

Çok Saçma cevap vermşsin . Ekran kartı yanarsa Monitore nasıl görüntü gelcek Ekran kartı yandığında bilgisayar görmez ve görmeyincede Monitor kablosu ekran kartına bağlı olduğu için Monitore de görüntü gelmez..
  • Yanarsa bilgisayar yine açılır fakat görüntü hiç olmaz. Ama yandığı sırada başka donanımlara zarar verdiyse açılmaya bilir. Başka monütörde deneme şansın varsa deneyebilirsin.
  • ekran kartı yandıgında anakarta zarar vermezse pc açılır. çünkü daha dün yakın bir arkadaşımın başına geldi. oyun vs. onlara girilmez. anakarttan onboard olarak çalışır.
  • ekran kartı yanarsa bilgisayar açılmaz.Açlır diyenler saçmalamış.Görüntü atmaz ve monitörün ışıgı yanıp yanıp söner.Ama yanık bir ekran kartı ile masaüstüne kesinlikle gelemezsin.Ha söyle olur devrelerde biri hasar görmüş,ekran kartı ramleri bozulmuş,lehimlerden biri yıpranmış olursa masaüstüne gelebilirsin fakat ekran net görüntülenemez.Yeşil olabilir,çizgi çizgi bir görüntü olabilir vs.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fat1453

quote:

Arkadaşım sen benle kafamı buluyosun? Sorarım sana ekran kartı yanınca nolur? Anakart vga slotunu görmez boş görür... Format atınca ekran kartını tanıtmadan orayı dolu mu görüyor sanıyorsun? Ayrıca ekran kartının görevi ekrana görüntü vermek değil, 3d uygulamaları açmak. Yani sen mantıksızsan ben nabıyım...

Burada yeni bir açılım gerçekleşti. Ekran kartının görevi ekrana görüntü vermek değilmiş. 3d Uygulamaları açmakmış. Ekran kartı yanarsa ne olur bilgisayar biiiippp bippppp öter açılmaz hata bippplemesidir bunlar. Yani sen mantıksızsın burada Tryagain bu kadar mesajı nerede kastın acaba bilgi sıfır.

• Başıma geldi.
    HD2900 XT ekran kartım 8 ay sonra bios açılışından itibaren artifact(Parazit) yapmaya başladı.
    Anlaşıldı ki ekran kartının ramleri yanmış.

Gigatek' e gönderdim. 1 ay sonra piyasada HD2900 XT olmadığı için bir üst model olan 1GB HD3870 X2 yi hiçbir ücret almadan adresime gönderdiler.
  • Halen açılır diyenler var gpu birimi yanık ekran kartı demek çöp demektir gpu birimi yanmış bir ekran kartı ile nasıl bilgisayar açılır eğer bilgisayar açılıyorsa başka bir tarafı arızalıdır.
    Arkadaşın dediği gibi lehim veya devre arızası var ise ve kart bilgisayar tarafından görülüyor ise bilgisayar belki açılabilir.
  • Ekran kartı yandıysa ve tamamen çalışmaz hale geldiyse pc açılmaz. Ekrana da hiçbir şekilde görüntü gelmez. TryAgain gerçekten çok yanlış bir cevap vermiş. Ekran kartının görevi sadece 3d uygulamaları çalıştırmaksa 3d uygulamalar dışındaki görüntüyü hangi bileşen veriyor.

Ekran kartının GPU'sunun yanması kadar büyük bir sorun varsa ve ekran kartı tamamen çalışmaz haldeyse PC açılmaz, ekrana görüntü gelmez.
  • eğer ufak bi arıza ise bilgisayar windowsa girer sadece görüntüde bozulmalar olur. bende ekran kartı ramlerınde problem olmustu bir defasında ölü piksel gibi ekranda noktalar oluştu ve renklerin tonları değişti. ama problem ciddi ise bilgisayar açılışta ekran kartını görmeyebilir o zaman ne olur bilemem. ama ya görüntü gelmez windowsa girersin ya da başlangıçta ekran kartı bulamadığı işçin takılır kalır.
  • yha tam olarak söyle oldu anakart ekranı bile gelmiyordu onun icin sordum biriside bana pc hiç açılmaz dedide diğer anakart ve ramler felan sağlam.Şuanda Eski ekran kartım ile çalışıyorum
  • Canım sıkıldı biraz arızalara bakayım dedim ama resmen yarıldım hem bilmeden hem artislik yapan arkadaşları çok seviyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: DVB

Canım sıkıldı biraz arızalara bakayım dedim ama resmen yarıldım hem bilmeden hem artislik yapan arkadaşları çok seviyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.