Şimdi Ara

Ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar imzam da ki sisteme yeni bir ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim? 3-4 ay önce HD7770 serisini tavsiye ettiler forumdan onu almıştım. Fakat yetersiz gelmeye başladı. Yerine alınabilecek daha iyi bir kart tavsiyeniz var mı? Ve sanırım ATI serisi oyunlarda yeterli performans vermiyor. Genelde kime baktıysam Nvidia kullanıyor. Bu konuda fikirleriniz nelerdir? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ELNINO_ -- 13 Temmuz 2014; 5:04:13 >

• Oncelikle butcenizi belirtirseniz daha cok yardimci olabiliriz ayrica nvidia amd den daha performansli degil sadece yazilimsal driver konusunda kalite vb konularda daha iyi ama perf konusunda ikiside ayni benim sana onerim alabiliyorsan sapphire r9 280x vapor
    Alamiyorsan r9 280 dual x
    http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx 760 alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

Oncelikle butcenizi belirtirseniz daha cok yardimci olabiliriz ayrica nvidia amd den daha performansli degil sadece yazilimsal driver konusunda kalite vb konularda daha iyi ama perf konusunda ikiside ayni benim sana onerim alabiliyorsan sapphire r9 280x vapor
    Alamiyorsan r9 280 dual x
    http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

Yok o çok uçuk oldu hocam. Sistemime göre anlarsınız bütçeyi zaten az çok. Kesin bir bütçe belirlemedim ama sistem darboğaz yapmayacak şekilde bir kart almak istiyorum. Demin ram 4GB dı. Aynı ram den yine aldım. 8GB oldu etkisi olur mu ekran kartına bilmiyorum ama haberiniz olsun. Neden bilmiyorum herkes Nvidia kullanıyor. Yüksek segmentte ATI kullanan bir benim galiba.

• Tam olarak butcen ne kdr

• quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

Tam olarak butcen ne kdr

400 lira civarı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atkosturanadam

gtx 760 alabilirsin

Popüler bir kart galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ELNINO_

quote:

gtx 760 alabilirsin

Popüler bir kart galiba.

Eger alabilirsen iyi bir karttir ama daha altta r9 270 x var

• quote:

quote:

quote:

gtx 760 alabilirsin

Popüler bir kart galiba.

R serileri yeni çıktı galiba?
  • berkanenes kullanıcısına yanıt
    Düşündüm de şimdi. HD7770 i 350 liraya almıştım zaten bir kaç ay önce. Bari yeni bir kart almışken biraz daha iyi olsun diyorum. :D
    En iyisi bütçeyi 500tl yapalım.
  • Bu arada dikkat ediyorum da kimse ATI demiyor. Nvidia'nın bir artısı mı var?
  • O zmn r9 270x

• quote:

quote:

quote:

quote:

gtx 760 alabilirsin

Popüler bir kart galiba.

R serileri yeni çıktı galiba?

Evet eger 500 tl butcen varsa r9 270 x dusun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar demin oyundayken böyle bir hata aldım ne anlama geldiğini bilen var mı?
     Ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim? Ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim? Ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim?

• quote:

...Ve sanırım ATI serisi oyunlarda yeterli performans vermiyor. Genelde kime baktıysam Nvidia kullanıyor.

Böyle birşey yok. 280X kullanıyorum ve memnunum. Oyunlarda 3D'yi açtığım zaman bile performans sorunu yaşamıyorum.

400 civarına 270X alabilirsin ama bulursan eğer ikinci 7950 daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

...Ve sanırım ATI serisi oyunlarda yeterli performans vermiyor. Genelde kime baktıysam Nvidia kullanıyor.

Böyle birşey yok. 280X kullanıyorum ve memnunum. Oyunlarda 3D'yi açtığım zaman bile performans sorunu yaşamıyorum.

400 civarına 270X alabilirsin ama bulursan eğer ikinci 7950 daha iyi olur.

Abi 280X 'in maşallahı var. İllaki performanslı olur zaten. :D
    Tavsiyeni dikkate alıcam, teşekkürler.
  • elindeki kartıda iyi kötü satıp 600 e tamamlarsan r9 280 tavsiyemder

imzamda incelemesi var
  • ''Ve sanırım ATI serisi oyunlarda yeterli performans vermiyor.'' boyle bir sey kesinlikle yok, bende de 7870ghz edition var 1920x1080 coz. de gayet memnunum. mesela siz gidip amd'den 5450 takarsaniz tabiki de perf. dan memnun kalmazsiniz ama nvidia dan gidip gtx660-760 gibi kartlardan alirsaniz ultra duzey oyuncu degilseniz size cok rahat yeter.

kart tavsiyesi olarak imzanizdaki sisteme istiyorsaniz sistem guzel ama o guc kaynaginin degismesi lazim. everest 500watt'a 7770'den ustunu ben olsaydim takmazdim. psu ve kart butcenizi soylersiniz oneri verebiliriz.

birde yukarda aldiginiz hata mavi ekran hatasiymis bu da genellikle ram lerden kaynaklanir. eger bu hatayi surekli aliyorsaniz ram leri ayni renk slotlara degilde farkli renke takmayi deneyin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.