Şimdi Ara

Ekran Kartı Şeçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk öncelikle sunu belirtmek isterim konuyu yanlış bölüme açtıysam affola.

1.Sorum: Ekran kartı olarak Nvidia mı Ati (amd) mi iyi ? Ama genel olarak hangisi iyi ?

2.Sorum: Ekran kartı markası olarak hangisini tavsiye edersiniz ? ( Mesela hizmet , kalite , garanti bakımdan şu marka iyi ve şu markada olmayan özelliği var mesela soğutucusu daha iyi gibi cevaplar yazarsanız sevinirim. )

Lütfen marka tavsiyesi söylerken şu modeli iyi, fiyatı da uygun gibi cevaplar söylemeyin. Genel olarak hangi marka iyiyse onu söylerseniz çok memnun olurum.

• sisteme göre değişir intel tabanlı kullanıosanız nvidia daha uyumludur amd sistemde ise amd radeon uyumludur ikisininde kullanım alanları farklıdır tabı kımı nvidia dan yanadır memnundur kımıde atiden memnundur yıllarca kullanır marka olarak pıyasada tabıkı cok marka var nvidia da evga var atide asus yada sapphire var soğutucu olarak cıft fanlı hatta 3 fanlı modeller ıyıdır he bıde boyutları uzun olan salyangoz fanlı ekran kartlarıda var nvidia nın sistemi biraz pahallı olur atininde uygun olur nvıdıa 3 yollu slı yaparken atıde crossfire yaptığınızda aynı performans olur
  • Markaların özellikleri fiyat çerçevesinde değişir. F/P kartlarda AMD, sadece performans istiyorsan para önemli değilse Nvidia. Yazılım olarak Nvidia'yı iyi bilirdik ama o AMD'den de kötü çıktı.(Son WHQL driverdaki olanlar) Şu durumda ikisi de eşit sayılır. Eğer şuan en iyi kart üzerinden değerlendirme istersen hiç bir fark bulamazsın. GTX Titanların, HD7990ların çoğu referans tasarımda çıkıyor. Şu durumda sadece garanti önemli olur ki garanti konusunda ASUS ve Gigabyte'ın hizmeti iyidir. Bu arada HD7990 şuan piyasadaki en iyi karttır tabi çift GPU olduğunda biraz fazla ısınır ve daha çok elektrik çeker. Eğer almak için sorduysan Sapphire'den almalısın ki şuan Select Club'da Amerika üzerinden kayıt olursan HD7990'ın yanında Never Settle Reloaded veriliyor.
    Never Settle Reloaded normalde Türkiye'de uygulanmaz ama içinde içerdiği oyunlar şunlardır=Deus Ex: Human Revolution™(20,00$), Sleeping Dogs(30,00$), Hitman Absolution™(20,00$), Far Cry® 3(50,00$), Far Cry® 3: Blood Dragon(14,99$), Tomb Raider(39,99$), BioShock Infinite(59,99$) ve Crysis® 3(39,99$). Fiyatları ABD usulü olsun diye Amazon'dan aldım.
    Düzeltme= Bu arada Gigabyte ve ASUS iyidir diyorum ama Sapphire'i tavsiye ediyorum.Benimki de farklı bir kafa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnitedCrescent -- 27 Haziran 2013; 23:30:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yorumlarınız için çok teşekkürler , fikirleri olan başka arkadaşlarda varsa yazarlarsa çok memnun olurum
  • Sen sistemini ve bütçeni söyle ona göre yorumlar yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

Sen sistemini ve bütçeni söyle ona göre yorumlar yapalım.

500-600 en son vericeğim

hd sürümü olarak en az 7750 alıcagım ona göre cevap yazın hd modeli olarak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clisto -- 27 Haziran 2013; 23:52:22 >
  • Pek seçenegin yok en iyi fp kart

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11199-20-20g-hd7870xt-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65317

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -K@- -- 28 Haziran 2013; 0:03:10 >
  • hocam ben bilerek konuya cevap yazmadım ama arkadaşlar yazmış. genel olarak nvidia amd mi diye soru olmaz. bundan dolayı cevap yazmamıştım. ancak 2.sorunuza cevap yazabilirim.

soğutucu olarak kesinlikle msi evga xfx powercolor
    garanti kalitesi olarak hizmet olarak ise sapphire asus ve gigabyte
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfrace57

sisteme göre değişir intel tabanlı kullanıosanız nvidia daha uyumludur amd sistemde ise amd radeon uyumludur ikisininde kullanım alanları farklıdır tabı kımı nvidia dan yanadır memnundur kımıde atiden memnundur yıllarca kullanır marka olarak pıyasada tabıkı cok marka var nvidia da evga var atide asus yada sapphire var soğutucu olarak cıft fanlı hatta 3 fanlı modeller ıyıdır he bıde boyutları uzun olan salyangoz fanlı ekran kartlarıda var nvidia nın sistemi biraz pahallı olur atininde uygun olur nvıdıa 3 yollu slı yaparken atıde crossfire yaptığınızda aynı performans olur

Su uyumluluk konusunu ilk kez goruyorum gercekten nvidia intel uyumunu kanitlayan kaynak var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel in üzerine amd sistem kurabilirsiniz yada amd nin üzerine nvidia uyum sıkıntısı tabikide yoktur...

sadece en performanslı sistemin intel+nvidia olduğuna inanılır

ama aksine işlemci ram ve ekrankartı amd dizilebirir bu sayede tam performanslı bir amd sistem oluşturulabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Kutup_Ayısı_

quote:

Orijinalden alıntı: wolfrace57

sisteme göre değişir intel tabanlı kullanıosanız nvidia daha uyumludur amd sistemde ise amd radeon uyumludur ikisininde kullanım alanları farklıdır tabı kımı nvidia dan yanadır memnundur kımıde atiden memnundur yıllarca kullanır marka olarak pıyasada tabıkı cok marka var nvidia da evga var atide asus yada sapphire var soğutucu olarak cıft fanlı hatta 3 fanlı modeller ıyıdır he bıde boyutları uzun olan salyangoz fanlı ekran kartlarıda var nvidia nın sistemi biraz pahallı olur atininde uygun olur nvıdıa 3 yollu slı yaparken atıde crossfire yaptığınızda aynı performans olur

Su uyumluluk konusunu ilk kez goruyorum gercekten nvidia intel uyumunu kanitlayan kaynak var mi

uyumsuzluk tabıkı yok ama hep karşıma cıkıyor su anda kullandığım laptopta bıle ıntel ıslemcı nvidia ekran kartı var kullandıgım pcde ıse amdfx ıslemcı amd atı ekran kartı var ekran kartının catalyst control center a gırdıgımde ıslemcıye ordan hız asırtma yada otomatık oc yapabılıosun bunları hıc farketmedınızmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Clisto

quote:

500-600 en son vericeğim

500-600 liralik diyorsun da kart sistemine uygun olacak mi bakalim?sistemini de yazmalisin islemci anakart guc kaynagi yazsan yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

quote:

500-600 en son vericeğim

500-600 liralik diyorsun da kart sistemine uygun olacak mi bakalim?sistemini de yazmalisin islemci anakart guc kaynagi yazsan yeterli.

İlk öncelikle herkesin ilğilendiği ve yardımda bulundugu için ayrıca teşekkür ederim.

Şimdi ben toplama yaptıracagım yer var sadece ben ekran kartına şeçiceğim gerisini kendi toplıcaksan son sistem, bende diyorum hangi marka iyi nasıl birşey alsam

fikrimce en az hd olarak hd7750
    gtx olarak gtx650

bundan aşagısını almayı planlamıyorum.

• Toplama yaptıracağım yer var diyorsun oraya ne kadar güveniyorsun ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

quote:

500-600 en son vericeğim

İlk öncelikle herkesin ilğilendiği ve yardımda bulundugu için ayrıca teşekkür ederim.

Şimdi ben toplama yaptıracagım yer var sadece ben ekran kartına şeçiceğim gerisini kendi toplıcaksan son sistem, bende diyorum hangi marka iyi nasıl birşey alsam

fikrimce en az hd olarak hd7750
    gtx olarak gtx650

bundan aşagısını almayı planlamıyorum.

anladim toplama yapacaksin.toplam butceni yazarsan burada parca yazabiliriz fikir verir alacagin yere bu parcalarin isimlerini verirsin.

• quote:

quote:

500-600 en son vericeğim

Anlaşılan ekran kartları hakkınd pek bilgin yok.

Eğer bir sistem kuruyorsan burada sisteme taktığın diğer parçaları belirtirsen sana en iyi öneri yapılır.

Ancak kabaca söylemek gerekirse 500 600 lira bütçeye HD7870xt(arkadaşın linkte fp diye bahsettiği kart) dışında kart almak olmaz.

Şuan o fiyata daha iyi oyun oynatacak herhangi bir kart yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar69 -- 28 Haziran 2013; 14:27:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sancar69

quote:

quote:

500-600 en son vericeğim

Eğer bir sistem kuruyorsan burada sisteme taktığın diğer parçaları belirtirsen sana en iyi öneri yapılır.

Ancak kabaca söylemek gerekirse 500 600 lira bütçeye HD7870xt(arkadaşın linkte fp diye bahsettiği kart) dışında kart almak olmaz.

Şuan o fiyata daha iyi oynatacak herhangi bir kart yok.

Zaten en az hd 7750 alacağımı bahsetmiştim en kötü şartla onu alacağım
    GTX olarakta 650 veya 680 en az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clisto -- 28 Haziran 2013; 14:31:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sancar69

quote:

quote:

500-600 en son vericeğim

Şuan o fiyata daha iyi oynatacak herhangi bir kart yok.

Zaten en az hd 7750 alacağımı bahsetmiştim en kötü şartla onu alacağım

En kötü şartla ekran kartı alınmaz dostum.Ekran kartını en iyi şartla al.

Anakarttan kıs veya ramın 4gb üstü ise 4 gb ye indir.Olmadı işlemciden taviz ver.Ama ekran kartından taviz verme.Sen en kötü ihtimalle alman gereken parçada yanlışlık yapıyorsun.

Sen bana sistemini baştan sona yaz, net bir bütçe ver sana ne alman gerektiğini açıklayarak söyleyeyim.

Bu arada konuda bahsettiğin hangisi iyi sorunsun cevabı yok.Bana amd iyi gelir sana nvidia ötekine 2 side.O kişisel tecrübe ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar69 -- 28 Haziran 2013; 14:35:47 >

• zaten ekran kartı problem ekran kartının son modeli olarak hd ve gtx olarak önerilerin neler ama 1000-2000 tl en en son çıkan modeli söylemessen sevinirim :)

en az 4 gb olsun birde paylaşımsız bulabilirsen daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clisto -- 28 Haziran 2013; 14:35:44 >
  • quote:

zaten ekran kartı problem ekran kartının son modeli olarak hd ve gtx olarak önerilerin neler ama 1000-2000 tl en en son çıkan modeli söylemessen sevinirim :)

en az 4 gb olsun birde paylaşımsız bulabilirsen daha iyi olur

Size kendimi anlatamıyorum herhalde bana kaç paranızın olduğunu söyleyin size ekran kartı önereyim.Cebinde 250 tl olana HD7770 öneririm.

Ama 550tl verebilecek birine HD7870xt öneririm.Kısaca ekran kartı cart diye kafana göre alınacak birşey değil.

HD7870xt alan adam oyunları 5 sene oynar HD770 alan adam 3 sene oynar.

Kendimi anlatabildimmi?

Bana ne kadar bütçeniz var söyleyin size ekran kartı önereyim.Olmadı toplam bütçenizi söyleyin size baştan sistem toplayalım.

Yani kısaca bana ekran kartı öner ama parası belli değil gibi bir söylem saçma.Eğer bütçe falan belirtmeyecekseniz veya sisteminizi tam olarak yazmayacaksanız size bir ekran kartı önerisinde bulunamayacağım.

Ekran kartları ve sistem hakkında herhangi bir bilginiz olmadığı bariz belli.Bence kendi başınıza sistem toplamaya kalkmayın pişman olursunuz.

Nerden anladın derseniz 4gb olsun demenizden anladım.Ekran kartının perfomansı gbsiyle ölçülmez.

Yani 1gb iyi bir ekran kartı 5 gb kötü bir ekran kartından daha iyi oyun oynatır.Ve daha güçlü olur.

Kusura bakmayın anlayabileceğiniz şekilde anlatmaya çalıştım ama ne kadar anladınız bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar69 -- 28 Haziran 2013; 15:11:01 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.