S

Yüzbaşı
12 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 16 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kendisi ile normal gamede oynadık kata ile yasuo ezdi.

Yasuo bilmiyorum zaten normalde alışmaya çalışıyorum.Neyse bir ego furyasdır kastı kendini birşey zannetti.Senin eline veririm her champla dedi.Hesabına dedim tmm sen kazanırsan hesabım senin ben kazanırsam istemiyorum dedi.

Ardından vsmizi attık.Kendisine vs den öncede dedim topuklayacaksın diye ama yinede yaptım vsyi.

Sonuç...Yaşının max 15 falan olduğunu düşünüyorum.Topukladı :)

Geçen gün HD7870pcs+ez(7950 gibi olan 7870lerden) ekran kartımı bozdum, fırınlayım falan derken çalışmadı bende kırıp attım.

Şimdi sistemimin geriye kalan parçaları şunlar.

AMD Phenom 2 x4 955 @3.7

m5a97 anakart

700w 80 plus cougar psu

corsair carbide 200r kasa full fan

Tt contac 29 tower cpu cooler

Asus Dvd reader.

Şimdi elimde 3 seçenek var.

1.Bu sisteme direk r9 280x takıp yola devam etmek.

2.Bu sisteme bildiğim birinden az kullanılmış Sapphire HD7970 OC Çift fan ekran kartı takmak.Fiyatı 410 tl anlaştım.

3.Anakartımı ekran kartını alacağım arkadaşa satıp ondan ekran kartını alıp üstüne i5 4690 lı 8x8xcf destekli anakartlı bir sistem kurmak(anakart cf desteği sayesinde gelecekte çift ekran kartı kullanabilirim).İşlemciyide satacağım.

İşlemcim eski evet ama darboğaz sorunu bu mhzlerde yok.r9 280x ile darboğaz sorunu yaşamasamda bazı oyunlarda üst düzey işlemcilerden tabi düşük fpsler alıcam

biraz can sıkıcı olabilir.Özellikle strateji sever bir insan olduğum için gelecek strateji oyunlarında mantle desteği olmassa sıkıntı çıkabilir.

Çekirdek başına güçte p2 kesinlikle amd nin yeni nesil işlemcilerinden geri kalmıyor ama çoklu uygulamalarda pekte harika değil.

Sizce bu 3 seçenekten hangilerini uygulamalıyım.Eski ekran kartımla oyunlarda neredeyse full ayar çekiyordum.Sayılı bir kaç oyunda full ayarda sıkıntı çıkıyordu sadece.

Mesala farcry 3 te full+full ayarlar sıkıntı çıkarmıyordu fplser 40ın altını görmüyordu ama rome 2 ve crysis 3 te full ayarlarda sıkıntı vardı özellikle rome 2 de oyun ağırlaşıyordu.

Crysis 3 te ise ara sıra fps düşüşleri (Bazı missionlarda) dışında fps iyiydi full ayarlarda.

eğer sistemi tekrar kurarsam 1300 liranin altında bir masrafın olacak.

Diğer şekiller zaten pek bir masraf olmuyor.

Dia 4 bile olamassın diye kıskançlara elsin.

Şimdi ego tatminciler falan gelir.Bekliyoruz.
Arkadaşlar solotopta oynuyorum.Carry oynuyorum tabiki salt taşımaya yönelik.Takımdaki hiçkimseye en küçük güvenim beklentim olmadan.Ağır taşıyan 1 2 champ var onları kullanıyorum.

Aklıma takılan bir soru var.Lanemde üstlünlük kurduğumda hızlı lane itme şansım varsa 2. kuleye yürümek ve kesmekmi iyidir yoksa takıma yardım etmekmi?

Kısaca soloda üstünsem raom + ormanımı rahatsız edeyim yoksa kule kesmeyemi çalışayım.Çünkü hızlı lane ittiren champ varsa elimde çok rahat alabiliyorum 2. kuleyi.

Ancak mide inmek garanti kill vermiyor o dakikalarda.Üstelik farmdanda geri kalmama neden oluyor.

Takımım geriyken iniyorum ama başa baş giden oyunda hangisi win ihtimalini artırır kulemı roammı?

Cevap verecek arkadaşlar min plat olabilirse sevinirim.
Neden böyle birşey yapıyoprum çünkü diada gerçekten bilmeyen adam insanı çileden çıkarıyor.

Çileden çıkınca bende feedliyorum tabiki.O yüzden dia 3 olduğum bu oyunda silvere kadar düşene kadar trollemeyi planlıyorum.

Oyun diamondda acayip sıkıcı eminolabilirsiniz.Goldda bile daha kaliteli oyunlar.Ya ezip geçiyorsunuz yada ezip bitiriyorlar.

Ortada geçen maç yok dia çıktım çıkalı.

Oyun harbiden en sıkıcı ligindeyim silvere düşüp tekrar kasmayı planlıyorum.
Bir konuda yorum olarak altta etiketlediğim kullanıcıyı aynı buradaki gibi etiketledim.

Ve ve o kullanıcının isimini yazarak ceza yedim.

@xxxx(altta etiketlediğim arkadaş,tekrar yememek için böyle yazıyorum.)

yazdım ve küfür kısaltması veya sansürlü küfürden 7 gün ban yediniz yazdı bahsi geçen arkadaşın ismini gösterdi.

şikayet etttim cezanın kullanıcıyla alakası yok cezan devam edecek dedi birde :)

FDH kalitesine yaraşıyormu bilemem.

ustalık ligi karın ağırısı çıktığı için dia 1 deki çekiliş iptal :)
sil....
Öncelikle merhaba...

Boyum 174 kilo 72 yaş 20

Uni sınavları nedeniyle spor salonuna gidemiyorum(niyetim var gideceğim ama) o yüzden evde antreman yapıyorum.
Kendime göre bir program ayaladım hafif hafif spor yapmışlığım var eskiden beridir ama kilom var biraz.Yani vücut geliştirmede çok yeni ve temelsiz sayılmam.

Bir kaç gündür diyete başladığım için protein tozu kullanıyorum.Kilo vermem gerekiyor o yüzden Sabahları 2 yumurta + yarım dilim ekmek.

Öğlenleri tavuk pilav veya hafif kızartma ne bulursam 1 dilim ekmekle az bir şekilde yiyorum.

Akşam ise yine 1 tabak çorba 1 tabak yemek ve 1 tatlı kaşığının yarısı kadar nutella.Bunlara 1 dilim ekmek eşlik ediyor.(nutella özel bir nedeni yok bağımlıydım sadece)

Şuan için çok ağır bir spor planım olmadığı için ve kilo vermem gerektiği için protein tozunu sadece 1 ölçek spordan sonra alıyorum.Diyetim biraz zayıflamaya yönelik olduğu için bu zamana kadar yaptığım biraz kasıda eritmek istemiyorum.Bu yüzden onların proteninini karşılamam gerekiyor.

Günlük 1600 kalori alıyorum ortalama.

Şuan için 10 kilo dumbellara çıktım programım ise şöyle.

Kollarım için

Öncelikle aynen şu hareketi 20 kere(her kol için 20) yapıyorum.

Devamında ise 15+12 dumbell curl yapıyorum.

Gögüs için düz zeminde
60 dumbell press (20x3)
50 dumbell flyes (15x2+20)
60 şınav (20x3)

Sonra ise mekik çekiyorum.Boynumun altına gögüs bölgeme 7 kg ağırlık koyuyorum öyle çekiyorum mekiği.

Bu hareketler 10 kg lik 2 dumbella yapıyorum.Çarşamba ve pazar günleri hariç haftanın her günü yapıyorum bu programı aynı şekilde uyguluyorum.

İlk sorum şu olacak.

Ben bu hareketleri haftanın 5 günü yapıyorum.Sizce program verimlimi yoksa hergün aynı kasları çalıştırdığım için zararlımı.Eğer zararlı değilse ve verimliyse, setleri veya kiloları artırdığım zamanda bu programla devam etmem doğru olurmu?

Diğer sorum ise yerinde olsam programa şunuda eklerdim dediğiniz birşey varmı.

Başka bir soru olarak kollar için dumbell curluda yapmaya devam edeyimmi yoksa üsteki gösterdiğim hareketi 20+20+20 (3 set)şeklinde yapıp dumbell curl yapmayayımmı?

Son sorum ise spor salonuna gidecek vaktim olmassa evde çalışmaya devam ederim ancak kiloyumu yoksa set sayısınımı artırmam gerektiğini bilmiyorum.

10kg dumbeller beni şuan için gögüs hareketleri dışında biraz zorluyor.(Çok az)

Ancak 7 kgden 10 a geçtiğim süre fazlaydı, 10kg çok daha çabuk kolaylaştı?Bizim pederi bilek güreşinde yenemezdim üstelik benle dalga geçerdi.Şuan pek zorlamıyor beni tak diye vuruyorum.Kısaca şuandan itibaren setlerimi artırayım yoksa ağırlığımı.

Şuanki spor sonrası resimlerimi ertesi gün atacağım.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 770
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 34.954 (Bu ay: 33)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.