Şimdi Ara

Ekran Kartı Önerisi Lütfen!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aklımda direk sıfır bir 3080 alayım planı varken ikinci el piyasasına bakayım dedim ve neden 3090 almayayım oldu ama kararsız kaldım. Şuan sıfır 3080 fiyatına 3090 alınabiliyor ama dediğim gibi sistemin buna elverir mi ne yapmam lazım yönlendirmeleriniz çok değerli.

Dİp Not: Kendimi bildim bileli hep MSI kartlar kullandım takıntı gibi bir durum oldu bende bunu da yenmem gerekiyor sanırım :/

Monitör : Acer 27” 144hz 1ms ips

İşlemci : İ5 9600KF

Anakart : Msı Mag Z390 Tomahawk

Ram: 3200 mhz 2x16 cl 16

Psu: cooler master 80 plus 120mm 750w

Ekran Kartım: Msi Gaming X 1080 Ti

Bütçem : 10-15 bin arası

• İkinci el 3090'larin çoğu mining çıkmasıdır. Güvenebiliyorsan al.

Monitör 1080p ise bence önceliği işlemciye ver.
  • shruikan kullanıcısına yanıt

Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Mining çıkması olma durumunda ne gibi bana bir eksisi olabilir araştırdım fakat pek bir şey bulamadım. Kutu ve Garanti olması durumunda her hangi bir sorun olur mu acaba? Evet 1080P monitörüm var ama 1080 Ti elimde durdukça fiyatı iyice çakılacak. İlemci konusunda isedDaha sonrasında 10 yada 11. nesile geçmeyi düşünüyorum işlemcide şuan için o bütçem ne yazık ki yok.

• burkino kullanıcısına yanıt

en ummadık zamanda bozulabilir. 24 saat aralıksız 100 derecelerde çalışmış kart çıkabilir, servisler mining yapılmış deyip garanti vermeyebilirler, fatura fiyatı piyasanın altında ise iade yapmaya kalkabilirler.

• shruikan kullanıcısına yanıt

0fatura fiyatı piyasanın altında ise iade yapmaya kalkabilirler. Bu dediğinizi tam olarak anlayamadım hocam

Diyelim ki kart 1,5 sene önce alındı ve 20.000 lira ödendi, fatura 20.000 lira için kesildi. Fakat kart şuan 32.000'den aşağı 0 olarak pek bulunmuyor.

Garantilik işiniz olduğunda firma çıkıp "Kardeşim kartını tamir edemedim para iadesi yapacağım." diyebiliyor. Üstelik bunu kanuna aykırı olarak, yalan dolanla yapıyor. Tüketici iade istemiyor ama zorla iade alıyorlar. Sonra kartı tamir edip başkasına satıyorlar. Kart gerçekten tamir olamaz haldeyse bir üst modelini de vermeye yanaşmıyorlar...

• Artı olarak para iadesi de faturadaki isme yapılıyor. Kartın 3. sahibiyseniz o ismi bulmak var. 2. sahibiyseniz kartı aldığınız elemanı muhatap bulabilecek misiniz? Karta verdiğiniz para, faturada yazan değerden yüksekse aradaki farkı size verecek mi? Deli sorular.
  • bence hiç kaşınma git başka bir ihtiyacını al o paraya.neden çünkü elindeki kart 2080 super ayarında ve ben 2080 super'den 3080'e geçtim öyle uçan kaçan bir fark yok.üstelik bende 2k monitör ve 5600x vardı sonra değişti sende 1080p ve o işlemciyle hiç fark göremezsin ne 3090'ı bir de zorlanmış mining çıkması diyorsun iki gün sonra eline alınca anlarsın ne eksisi oluyormuş?ya sistemi değiştir komple ve yakışan kartı tak ya kartı değiştirme hani neyi oynayamadın ki ah 3090 alsam da kurtulsam şunu oynasam diyorsun?sen beni ikna et nedir sıkıntın o sisteme 3090 istiyorsun?muhtemelen karttan değil sorun spidermanda p.tale'de takıldı fps düştü abi falan diyeceksen.10700k alıp oc yapmayı düşünür müsün daha hızlı ramlerle?düşün bence 7 bin lira kalanına da ram alırsın elindekini satsan zaten dünyanın parası.2x16 3600 var bende oyunlarda hiçbir işe yaramıyor ve 10. nesil ramden deli etkileniyor sen oradan da kaybediyorsun 3200 olmaz.youtube'a baktım ikisi aynı yav diyeceksin ama öyle videolarda nerede işlemci etki etmeyen oyun ya da düşük ekran kartı kullanabiliyorlar hani oc'li 8350 taksan kurtaracak 1070 takacaklar neredeyse.bazı oyunlarda cache falan da etki ediyor ya da x8 etki ediyor ben gördüm mesela 10600kf ile 11700k arasındaki farkları aynı sistemimde oyununa göre.kart araştıracağına işlemci ram araştır bence çünkü 4090 bile alsan 1080p'de elindeki işlemci ramle olmaz yani.

• Elindeki anakart Z390 mış, z390, 8 ve 9 nesil işlemci destekler, yani 8700/9700-9900 gibi işlemcileri kullanabilir, 10. nesil işlemci takamaz, mevcut işlemcisi ile de, 1080p de 1080TI ile zaten limitlerini de aşıyordur bence, yani 1080p de her oyunda o işlemci 1080TI ı pek karşılayamaz, o işlemci max 1080/2060 ı fln önemsiz seviyede küçük bir darboğaz ile anca yürütebilir., takılma gibi bir sıkıntısı varsa dediğin gibi işlemcisi ile âlâkalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 25 Ekim 2022; 21:38:47 >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

elindeki anakarta takarsın demedim zaten 10. seri ramden deli etkilendiği için 10700k dedim.11700k var bende ramden oynamıyor 3600 oluyor gear1 hani ne ram takarsan tak bana mısın demeyen zen3 mimarisi gibi bir şey yapmışlar.bir de ram alacak oc yapacak elindekini satacak bu adamın çilesi bitmeyecek mi dersen o zaman 9900k alabilir anakart değiştirmeden ama ramleri yine de değiştirse iyi olur.2k monitör de alabilir ben oc'li 8320 kullandım 1070 ti ile bf1 falan oynamıştım 1080p'ye göre çok farkeder işlemci konusunda bu çözünürlük ve 1080 ti yarılmaz 2k'da çünkü dediğim gibi 2080 super ayarında biraz gıdıklarsan ve benim bir sorunum yoktu superle 2k'da.

• Hocam bence gidip 3080 almanızı oneririm msi rtx 3080 gaming x modeli sizi baya bi götürür hiç ikinci elle uğraşmanızı tavsiye etmem😇
  • Benim bunu yapma isteme amacım tamamen gelecek 5 seneye bir yatırım yapmak. Ülkemizde malum hiç bir şeyin fiyatı eskise de düşmüyor bende onu yapayım en azından alayım 5 sene kart düşünmeyim diye düşünüyorum ama gerek yok diyor herkes kafam çok karıştı. 1080 Ti hala yeterli bir kart bencede en az 2 senesi daha var götürür ultrada olmasa medium açar yeni oyunları ama zorlaması açısından yeni nesil bir işlemciye geçmemi ve kartı tam manasıyla kullanmamı mı öneriyorsunuz hocam? 12400F mesela yeni nesilde gözüme takıldı almayı düşünüyorum kendi elimdeki ne kadar eder onu hiç bilmiyorum ama yanlış hesaplamadıysam az bir miktar üstüne koyup alabiliyorum.

• Erikgame kullanıcısına yanıt

Vallaha geçen hafta 15binliraya hbde indirimdeydi ama şimdi 17 18 den aşağı bulmak imkansız sıfır olarak hocam ya o kötü yoksa bende onu istiyorum

• Hocam yani bence bi 3070 en kötü hem fazlasına gerekte yok

aynen aslında aynı şeyleri söylüyoruz çünkü 3080 gibi kart alacaksan ben de en az 4 5 sene kullanmanı isterim ama sistem sıkıntı.ya da dediğin gibi böyle idare et.zam geliyor diye arabaya 15 bin liralık pioneer teyp amfi alıp fabrika hoparlörle kullanmak gibi senin dediğin.ne verim alacaksın yok niye aldın yok hoparlör alacakmısın kısmet yani mantıklı açıklaması yok.ya tam yap komple ses sistemini değiştir uzun süre kullan ya da değiştirme gittiği kadar kullan yoksa 3080 kötü bir kart demiyorum ve işin parasında olsam biraz daha güçsüz amd 6700xt falan bak derdim ama ben dediğin şekilde uyumsuz gördüm 12400 alırsan olur tabi ki farklı olur.sen ayarla bütçene zevkine göre ya da boşver komple bu işi.zam geliyorsa sen de paranı bir şeye yatır önemli olan şu an sıkıntısız oyun oynayabiliyor musun?yoksa bir kaç seneye kim öle kim kala?

• Herhalde 12400f alınmadan 3080 yada 3080 Ti almanın kimseye bir yararı olmayacak. Sağlam birisinden bulunup alınacak ekran kartı diğerlerinide sıfır alacağım anca elimdeki bütçeyle çıkabilirim diye düşünüyorum bakalım artık nasıl bir işlem olacak göreceğiz. Sizde haklısınız bir kaç seneye kim öle kim kalada işte bugun almadığımız her şey için yarın pişman olmuyor muyuz o yüzden benim derdim..

• quote:

Orijinalden alıntı: burkino

Herhalde 12400f alınmadan 3080 yada 3080 Ti almanın kimseye bir yararı olmayacak. Sağlam birisinden bulunup alınacak ekran kartı diğerlerinide sıfır alacağım anca elimdeki bütçeyle çıkabilirim diye düşünüyorum bakalım artık nasıl bir işlem olacak göreceğiz. Sizde haklısınız bir kaç seneye kim öle kim kalada işte bugun almadığımız her şey için yarın pişman olmuyor muyuz o yüzden benim derdim..

Elinizdeki işlemciyi 2. elde para ediyorken satıp 9900k ve 3070ti 3080 gibi bir kart alabilirsiniz. 12. nesile geçme düşüncesi olursa fark yaratması bakımından 12700k'dan aşağı işlemci almayın.

monitörünüz 1080 p ise çok gereksiz o kart size. ayrıca tam olarak o işlemci ile 3090 nı besleyemezsınız. kesin darboğaz olur.

faturalı, garantili temiz 2 ci el minin yapılmamıs 3090 o fiyatlara bulmak çok zor. ya şanslı olıcaksınız yada guvenıceksınız.

ayrıca 3090 2 taraflı 24 gb ram olugundan gdrx6 ramleri aşırı ısınmakta bişilginize.

gelin size kendi kullandığım kartımı 13 binden bırakayım.

SATILIK _ EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING LHR 10GB GDDR6X 320 Bit Ekran Kartı | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)

• bence limitlerini biraz artırabilirsen asus ROG-STRIX-RTX3070TI-O8G-GAMING modelini düşünebilirsin soğutması performansı gayet güzel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.