Şimdi Ara

Ekran kartı ölmüş mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün akşam oyun oynarken birden ekran karardı ve sistem yeniden başladı, sonrasında aşağıdaki ekranları görmeye başladım.
    Windows açılırken
    "attempt to reset the display driver and recover from timeout failed" / "Görüntü sürücüsünü yeniden başlatma ve zaman aşımından geri kurtarma başarısız oldu" deyip BSOD veriyor.
    Sanırım ekran kartı ölmüş, çünkü driver sorunu olsa bios ekranında saçmalamazdı, ancak yine de sizlere sormak istedim. Belki başka bir çözümü vardır.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı: GTX 460 1 GB
    MB: MSI Z97 G43
     Ekran kartı ölmüş mü?

Ekran kartı ölmüş mü?

Ekran kartı ölmüş mü?

Ekran kartı ölmüş mü?

• güvenli modda açılyor mu?Açılıyorsa ekran kartından olabilir. garantisi varsa gönder.
  • GARANTİSİ VARSA YOLLAYIN YOKSA SON İHTİMAL FIRINLAMA İŞE YARAYABİLİR.
    İNTERNETTE VİDEOSU VAR.
  • K120 K kullanıcısına yanıt
    Evet açılıyor.
    Garanti süresi dolalı çok uzun zaman oldu.
    Driver'ı kaldırıp nvidia sitesinden son sürücüyü tekrar kurdum ama değişme olmadı.
    Sürücü problemi olsaydı BIOS ekranında görüntü düzgün olurdu.
    PCI_Ex slotunu değiştirdim ama nafile.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Fırınlama yöntemini ilk defa duyuyorum, bi araştırayım.
  • benim de aynısı olmuştu. Driver yükleyince sanırım ekran kartı devreye giriyor. O yüzden güvenli modda ve driver yüklü değilken açılıyor.
    Ben fırınladım ama tavsiyem fazla sıcağa atma. Ben 150 derecede 5 dk tuttum fırında. Üzerindeki soğutucuyu sök, tozunu temizle bir de soğutma için tırtıklı parçalar varsa sök onları eğer fırına atacaksan. tepsiye aliminyum folyo serebilirsin. 5 10 dk soğut sonra. Ama kart çöpe cıkabilir.
    Ama servisi filan yapabilirmi ne kadar isterler bilmem.
  • kartı fırınlayın bi 7-8 dk falan. youtube da çeşitli videolar mevcut.
  • Fırınlama yöntemini denedim, ancak faydasız.
    Fırında önce 2dk, sonra 5dk, sonra 7dk, sonra 10dk denedim ama düzelmedi.
    Kart garantisiz olduğu için servis hiç yüz göz olmaya değmez :)
    Anlaşılan yeni bir kart göründü bize :)
  • 0tt0m@n 0 kullanıcısına yanıt
    kaç derecede denedin :) bir de çakmakla yapanı gördüm den 2-3 saniye ramlere işlemciye ateş tutuyor 1-2 defa tekrarlıyor ekran kartının üzerinde. Ama fazla da uğraşma anakarta filan bir şey olur birde
  • quote:

Orijinalden alıntı: K120

kaç derecede denedin :) bir de çakmakla yapanı gördüm den 2-3 saniye ramlere işlemciye ateş tutuyor 1-2 defa tekrarlıyor ekran kartının üzerinde. Ama fazla da uğraşma anakarta filan bir şey olur birde

O da aklıma geldi, mikrodalga fırının ızgara ayarı var üstteki rezizstansı kullanıyor (mikro dalgayı değil)
    Maalesef derece ayarı yok, gerekli sıcaklığı vermediği için olmamış olabilir mi?
    Bir video da kartın nar gibi kızarması lazım diyordu :)
    Yeterli sıcaklığın olup olmadığını nasıl anlayacağız?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.