Şimdi Ara

ekran kartı alınacak ama hangisi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir arkadaşım yeni yeni başlayan oyun merakı üzerine bir pc toplama kararı aldı.
    sistem konusunda her şey tamam benim imzadaki kullanmış bulunduğum sistemi alacağız ona da...

sorun şurada benim hali hazırda kullanmış bulunduğum asus 7970 top modeli mi

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd7970-dc2t-3gd5-hd7970-directcu-ii-top-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59358

yoksa

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/gigabyte-nvidia-kepler-gtx770-2gb-ddr5-256bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

ya da
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70301-10p-gtx770-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-kart/productdetails.aspx?I_ID=66251

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9123

neden 7970 konusunda kafamız karışık

1. stok sorunları ben bu ekran kartını vatandan alana kadar canım çıktı 10 sefer gittim 2 tane mağazada var onlardan istettik falan filan bin tane sorun

2. gtx 770 daha güncel bir kart olması

3. baktığım bir kaç testte 7970 i geçmiş olması

sizce hangisini almak daha mantıklı burada ki donanım ustaların bir yardım bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhaaan123 -- 6 Haziran 2013; 11:15:25 >

• 1. gtx 770 hd 7970 den daha üstün bir kart değil. güncel oyunlarda fps bazında 7970 in altına kalıyor.
    2. gtx 770 in avantajı nvidia olması. 7970 dakinden daha iyi driverlara sahip her oyunda etkili olmaz driver farkı ama yine de böle bi gerçek var.

fiyat aynı ise gtx 770 ile gitmeni öneririm. dediğin gibi daha güncel bi kart sonuçta. ama senin bilgisayarında şu an piyasadaki oyunlarda fps nin daha yüksek olduğunu gördüğü zaman hayal kırıklığına uğramaması için hazır olsun arkadaşın :) çok bi fark yok ama kartlar arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhaaan123

DOSTLAR herkese merhaba

bir arkadaşım yeni yeni başlayan oyun merakı üzerine bir pc toplama kararı aldı.
    sistem konusunda her şey tamam benim imzadaki kullanmış bulunduğum sistemi alacağız ona da...

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd7970-dc2t-3gd5-hd7970-directcu-ii-top-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59358

yoksa

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/gigabyte-nvidia-kepler-gtx770-2gb-ddr5-256bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

1. stok sorunları ben bu ekran kartını vatandan alana kadar canım çıktı 10 sefer gittim 2 tane mağazada var onlardan istettik falan filan bin tane sorun

sizce hangisini almak daha mantıklı burada ki donanım ustaların bir yardım bekliyorum

Bütçe sorunu yoksa GTX 770 almak daha mantıklı bir tercih olacaktır.. Senin de söylediğin gibi testlerde, GTX 680 ve HD 7970'ten önde görünüyor.. Ancak güç tüketimi oldukça yüksek ( 230 Watt TDP) bir kart olduğu için, Zotac ya da Gigabyte yerine, özel soğutma sistemine, daha düşük güç tüketen ve 4 GB belleğe sahip ASUS ve MSI modellerini beklemek daha iyi olur bana göre.. Bu biraz zaman alacaktır, ama en azından bu sürede fiyatlar da biraz daha düşecektir..

• bu kartı öneririm;

GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x:http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9123

bu model hd 7970 ghz edition dan %10 kadar daha iyi görünüyor. ilerde çıkacak sürücü güncellemeleri ile farkın daha da açılacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer. -- 6 Haziran 2013; 11:26:20 >

• 850 W sağlam bir psu al keyfine bak
    Yanına gtx 770 daha mantıklı olacaktır.Çünkü driverleri daha iyi ati'ye göre.Daha sağlıklıdır senin için.Ati düşük fiyat kartlarda oldukça iyi(alt segment).Ama 5-10 fps için riske atılacak bir para değil o.Seçimim Gtx 770 tarafındadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersel1588 -- 6 Haziran 2013; 11:29:04 >
  • incelemesi burada
    oynayacağınız oyunların ekran kartı performanslarına bakabilirsiniz
    ama 2560*1440 çözünürlük için o kartlar genellikle

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-770-gk104-review,3519.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

DOSTLAR herkese merhaba

yoksa

Bütçe sorunu yoksa GTX 770 almak daha mantıklı bir tercih olacaktır.. Senin de söylediğin gibi testlerde, GTX 680 ve HD 7970'ten önde görünüyor.. Ancak güç tüketimi oldukça yüksek ( 230 Watt TDP) bir kart olduğu için, Zotac ya da Gigabyte yerine, özel soğutma sistemine, daha düşük güç tüketen ve 4 GB belleğe sahip ASUS ve MSI modellerini beklemek daha iyi olur bana göre.. Bu biraz zaman alacaktır, ama en azından bu sürede fiyatlar da biraz daha düşecektir..

bütçe sorunu yok. yok derken 900 den 1200 tl e kadar alınabilir.

hocam zaten beklettim arkadaşı gtx 7xx serisi için biraz daha beklemesini söylemek olmaz şimdi (zira benim pc den kalkmıyor kendisi )

400 r de bulunan 750 w psu yetersiz mi kalacaktır dersiniz ?

ben gigabyte nin nova daki modelini düşünmüştüm ama mesele şu, o kartın performansının benim 7970 den iyi olması şart yoksa adama ayıp etmiş
    olurum niye benim ki senin pc kadar iyi değil oyunda dememesi lazım

• hocam açıkcası bende o modeli düşünüyorum ama bu testler çok kafamı karıştırdı siz de hak verirsiniz ki
    bir sürü test var neredeyse hepsi farklı kimisinde 7970 fark atıyor kimisinde 770 gtx 680 4 gb i geçiyor ne iş tir anlamadım ki ..
  • quote:

hocam zaten beklettim arkadaşı gtx 7xx serisi için biraz daha beklemesini söylemek olmaz şimdi (zira benim pc den kalkmıyor kendisi )

ben gigabyte nin nova daki modelini düşünmüştüm ama mesele şu, o kartın performansının benim 7970 den iyi olması şart yoksa adama ayıp etmiş

O zaman tercihini Gigabyte'dan yana kullan kardeşim.. Zotac'ın soğutucu tasarımı pek hoşuma gitmedi benim, Gigabyte daha kaliteli ve iyi görünüyor..

Performans konusunda bir şey diyemem, kart çok yeni, hele bir yaygınlaşsın, o zaman daha net belli olacaktır..

400R deki PSU 720 Watt güç veriyor diye biliyorum, SLI yapıp, işlemciye OC abanmayacaksan fazlasıyla yeterlidir..

• quote:

hocam açıkcası bende o modeli düşünüyorum ama bu testler çok kafamı karıştırdı siz de hak verirsiniz ki
    bir sürü test var neredeyse hepsi farklı kimisinde 7970 fark atıyor kimisinde 770 gtx 680 4 gb i geçiyor ne iş tir anlamadım ki ..

benim baktığım sitelerde testler birbirine uyuyor.(techpowerup, anandtech, tom'sHardware. ) hepsinde gtx 770 biraz daha iyi görünüyor. ayrıca gigabyte 3x modeli de hız aşırtmalı ve oldukça iyi bir kart. bu saatten sonra ben benzer fiyatlara hd 7970 almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer. -- 6 Haziran 2013; 11:46:05 >
  • bende aynen düşünüyorum hocam :) peki

bunu alınca oc yapma gibi bir şansımız yok sanırım değil mi ?
    (istediğimizde o zaten oc ile uğraşmak istemiyoruz )
  • quote:

bende aynen düşünüyorum hocam :) peki

bunu alınca oc yapma gibi bir şansımız yok sanırım değil mi ?
    (istediğimizde o zaten oc ile uğraşmak istemiyoruz )

hız aşırtmaya gerek yok. karta zaten fabrika çıkışlı iyi bir hız aşırtma yapılmış.
  • hocam öle aşırı işlemci oc si olmaz da bu msi anakartta ki tek tuş oc sini yaparız 4.2 e çekiyor . o da sorun yaratmaz sanırım daha kendim cesaret edip
    basamasam da
  • eyv çok tşk ettim hocam büyük ihtimal gigabyte alıcaz novadan en mantıklısı o görünüyor.
  • quote:

hocam öle aşırı işlemci oc si olmaz da bu msi anakartta ki tek tuş oc sini yaparız 4.2 e çekiyor . o da sorun yaratmaz sanırım daha kendim cesaret edip
    basamasam da

Zafer arkadaşın da dediği gibi, Gigabyte kart zaten bayağı OC yapılmış şekilde geliyor, soğutucusu da çok kaliteli.. Yani kartla uğraşmana gerek bile yok.. Direk al, tak, kullan.. Senin duruma gelince, işlemcin gayet yeterli şu an için, OC takviyesi yapmana gerek yok.. Yapacağın zaman da, her ne kadar intel işlemciler için gerekmediğini söyleseler de sen aldırma, iyi bir soğutucu al işlemci için, bir de kasa içi hava sirkülasyonuna çok önem ver, gerekiyorsa kasadaki fanları daha iyi hava akımı sağlayan ve sessiz fanlarla değiştir.. Ondan sonra değil 4.2, anakart ve işlemci izin veriyorsa 4.5 GHz bile yaparsın..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

DOSTLAR herkese merhaba

yoksa

Sakın ! arkadaşına söyle aptallık etmesin 4 gb modeli çıkmadan almasın Hata eder Madem oyun oynamak istiyor O zaman biraz sabretsin Kendi iyiliği için.

• peki ne zaman çıkar acaba hocam bir bilginiz var mı yakın mıdır çıkışı
  • aynen hocam bir sıvı soğutma alıp yapmayı düşünüyorum tabi seneye felan şimdilik ultra ayarlarda bana mısın diyen bir oyun yok
    bu sistemi toplarken de sizden yardım almıştım zaten hatırladınız mı bilmem ama 1.5 ay önce felan anakartı ve kasayı sizin tavsiyenizle almıştım.
  • quote:

peki ne zaman çıkar acaba hocam bir bilginiz var mı yakın mıdır çıkışı

Valla gerçekten bir bilgim yok Yani birde biliyorsunuz bunların sağı solu hiç belli olmuyor bazen 3 ay çıkarmazken bazen 1.5 ayda çıkarıyorlar Haricinde siz neredesiniz bilmiyorum O kart türkiye de mevcut sanırım Yani gigabyte olan modeli satan bir yer var ama O site ile hiçbir alışverişim olmadı Kefil olamam yani.

EDİT: Satan yer var evet buldum Ancak fiyat uçuk vazgeçtim siz 2 gb olanı alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elite `

quote:

peki ne zaman çıkar acaba hocam bir bilginiz var mı yakın mıdır çıkışı

Valla gerçekten bir bilgim yok Yani birde biliyorsunuz bunların sağı solu hiç belli olmuyor bazen 3 ay çıkarmazken bazen 1.5 ayda çıkarıyorlar Haricinde siz neredesiniz bilmiyorum O kart türkiye de mevcut sanırım Yani gigabyte olan modeli satan bir yer var ama O site ile hiçbir alışverişim olmadı Kefil olamam yani.

EDİT: Satan yer var evet buldum Ancak fiyat uçuk vazgeçtim siz 2 gb olanı alın

onlar ellerinde ki 2 gb leri güzelce satmadıkça 4 gb i düşürmezler gibi geliyor. 2 gb likte yeterli olmaz mı acaba olmazsa 7970 için şimdiden sipariş verelim vatana kıyıda köşe de kalmış bi tane bulup yollarlar mağlum adamlar olmayan stoklarıyla meşhur kendim alana kadar neler çektim taa adanadan geldi kırık soğutucusu sonra istanbuldan buldular bitane de geldi ancak alabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhaaan123 -- 6 Haziran 2013; 12:48:26 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.