Şimdi Ara

ekran kartı alacaklar ve yaşadım olay muhakkak okuyun(zotac)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar daha öncede yazmıştım belki okumuşsunuzdur gtx 98ti amp extrem zotac ekran kartım yandı ve garantiye vatana verdim tam 20 gün doldu bugun ve vatandan sevindirici haberi aldım ürün iade alındı.
    gelelim zotac a birdaha alırmıyım bedava verseler takmam kasama neden peki ?
    1. gtx 480amp zotac aldımda 2 sene dolduktan sonra kart yanmıştı ve elimde kaldı garanti bitti kart yandı
    2. gtx980ti amp extrem aldımda hız farkıbeni büyüledi ama bu kadar kısa sürede yanacanı bilemedim yandı kart bildim kokusu tuttu burnuma :D
    gtx 480amp zotac yandıktan sonra gtx780 msi aldım kullandım yeni kasa topladım bilader kullanıyo gtx 980ti yandı o sırada biladerden gtx780msi ı aldım kasama taktım şuan onu kullanıyom ve hala çalışıyor sıkıntı yok msi a sonsuz saygılar
    şimdi çekimi elime aldım ve inceleme yaptım hangi marka almalıyım incelemelerimde asus almaya karar verdim kompedantları msi gibi özel ve güzel ve fabrikasyon yapımı kartlar robotlar yapıyor digerlerindeki gibi elle tek tek parçaları topla test et yok adamlar aşmış asus seçtim
    gtx 1080 asus ekran kartını sipariş ettim inş msi kadar kaliteli çıkar ve beni yormadan kullanırım

• 2moon kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 2 kartın bozuldu diye koca şirketi çöp yaptın resmen. O işler senin dediğin gibi olmuyor.
    Ona bakacak olursan ben de sıfır Asus HD 5870 aldım. Ve nedendir bilmem, belli bir süre sonra GPU'da oksitlenme oldu. Kart en fazla 82 derecede çalışıyordu. Daha sonra yine sıfır Zotac GTX 560 Ti AMP aldım. Hem bellek hem de GPU OC edilmiş olarak üretiliyordu. Fanı yetersiz soğutma yaptığı için inan sıcaklığı oyunlarda en az 90 dereceydi ve bu şekilde 4 yıl kullandım. Mübala değil bi ara yazın 100 dereceye kadar çıkmıştı. Fanı güzelce temizledim ve yine 90'lara indi yükte. Yaz kış farketmeden 88-94 arası... GPU'da en ufak bir oksitlenme olmadı. Şu anda hala performansında en ufak bir düşüş bile yok.
    Şindiki kartım ise, üretilmiş en hızlı GTX 970. AMP Extreme Core Edition. Canavar gibi. O da hiç sıkıntısız çalışıyor şu anda.
    Yani bu işler biraz şans işi. Sen MSI'dan yana şanslı çıkmışsın ben Zotac'tan. Öbürü Asus'tan.
    Bu kartlar üretilmeden önce belli bir testten geçiyor, garanti süresi hesaplanıyor. Öyle satılıyor. Tak görüntü geldi 500 dolar değilki bu iki kartın bozuldu diye bidaha almam diyosun falan. Sen yine ASUS al ama böyle yapma lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu durum sizin şansınız. Zotac ve evga nvidia tarafında, sapphire de amd tarafında rakipsizdir. Asus derseniz vram soğutmaya gerek duymayan bir ekran kartı üreticisi der geçerim.
    Nvidia tarafında benim bildiğim zotac ve evga rakipsizdir.

Elektronik şans işi böyle onyargili davranmayın derim. Zotac almam derseniz evga alın derim. O da olmazsa msi.

• zotac yurtdışında çok övülüyor heralda tamirli malları bize yolluyorlar

Amd de sapphire, nvidia da evga tek geçerim

bunlar dışında msi da çok başarılıdır.

• Evga kaliteli ancak maalesef 900 serisinde agir patladi hele hele 970 serisindeki heatsinklerden 1 tanesinin gpu ya tamamen degmemesi cok kotu oldu

• şimdi kötülemiyom yaşadımı anlatıyom ve birdaha almam diyom bedava verseler bile sonuçta paramla alıyom ve en iyisini alacaksam msi sıkıntısız kullanıyom anakart ve 780 de sıkıntı yaşamadım
    asusda monitor ve anakartını kullanmıştım bu sefer ekran kartınıda aldım sırf iyi olsun sıkıntı çıkmasın diye evgadan 250lira daha fazla ödedim asus aldım sırf kalite ve adına yakışanı yaptıklarını duydugum için
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2moon

şimdi kötülemiyom yaşadımı anlatıyom ve birdaha almam diyom bedava verseler bile sonuçta paramla alıyom ve en iyisini alacaksam msi sıkıntısız kullanıyom anakart ve 780 de sıkıntı yaşamadım
    asusda monitor ve anakartını kullanmıştım bu sefer ekran kartınıda aldım sırf iyi olsun sıkıntı çıkmasın diye evgadan 250lira daha fazla ödedim asus aldım sırf kalite ve adına yakışanı yaptıklarını duydugum için

sizi çok iyi anlıyorum benzer bir sorunu bende saphir ile yaşamıştım o markaya karşı hala soğukluk var ben şahsen her iki markayıda test ettim ve çok iyi ürünleri içiniz rahat olsun
  • Zamanın da benim de zotac gts250 ekran kartım yandı gold bilgisayardan almıştım garantiden geri döndü sonra medimark dan tanıdık arkadaş iade etti. Kartın yanması konusuna gelince kesinlikle sorunun benden kaynaklandığını düşünmüyorum halen aynı bileşenleri kullanıyorum ve ekran kartık yaklaşık 4 senedir değişmedi. Zotac yanan tek bende değilim arkadaşımın da ekran kartı yandı onun da gtx260 dı.
  • 2yılda bir ekran kartı değiştirmek gerekecek artık teklonoji aldı başını gidiyor baksanıza ucuz ve dandik iyidir :P (müşteri hizmetleri iyiyse sıkıntı yok :P)

edit:anakart konusunda gigabyte üstüne bilmem ekran kartı olarakta güzel olabilir tavsiye ederim uzun ömürlü oluyor fiyatıda fena değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overclockmanyağı -- 9 Haziran 2016; 6:01:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.