Şimdi Ara

EKRAN DONMA, MAVİ NOKTALAR, RENK KAYMALARI VS.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gündür pc birden bire kitleniyor, grafikler birbirine giriyor, şimdi de hiç açılmıyor ve boot ekranında bile böyle değişik görüntüler oluşmaya başladı. Sanırım ekran kartıyla alakalı. Neden kaynaklanır yardımlarınızı rica ediyorum. EKRAN DONMA, MAVİ NOKTALAR, RENK KAYMALARI VS. EKRAN DONMA, MAVİ NOKTALAR, RENK KAYMALARI VS.

• Büyük ihtimalle ekran kartınız gitti veya gidici. İşlemcinizin dahili ekran kartı var ise ve anakartınızda grafik çıkışı var ise, harici ekran kartınızı sistemden çıkartın. Anakartınızın çıkışını kullanarak görüntü almayı deneyin. Görüntüde sıkıntı yoksa ekran kartınızın arızalı olduğu kesinleşir.

Bu noktadan sonra ise bozuk ekran kartınızı iyi bir teknik servise verip yaptırmanız lazım.

Kolay gelsin.

• Maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını söktüm (980ti). Termal macunu yeniledim. Şimdilik bir problem gözükmüyor. Gelişme olursa yazarım. Ben de ilk başta ekran kartının mevta olduğunu düşünmüştüm. Bakalım bir süre sonra yine aynı semptomları gösterecek mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulu Çor Kağan

Ekran kartını söktüm (980ti). Termal macunu yeniledim. Şimdilik bir problem gözükmüyor. Gelişme olursa yazarım. Ben de ilk başta ekran kartının mevta olduğunu düşünmüştüm. Bakalım bir süre sonra yine aynı semptomları gösterecek mi...

Umarım yine aynı sorun baş göstermez ama ekran kartınız bozulma sinyallerini verdi. İleri de yine aynı sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Merhabalar. 6 gün sonra yine aynı şeyler oldu. Maalesef boot ekranında vs. görüntüde bozulmalar, Windows açıldığında donmalar yaşıyorum. Var mıdır bunun teknik çözümü? Garanti bitti, macun değiştirmem de bir işe yaramadı anlaşılan. Yeni ekran kartı almak da şu an imkansız.
  • Sulu Çor Kağan kullanıcısına yanıt

Bazı ekran kartı tamir yapan yerler sorun çok ciddi değilse çözebiliyor.

https://www.youtube.com/c/TeknikTakip/videos

Yukarıdaki kanalda örnek videolarla gösteriliyor. Detaya girmeyeceğim.

Velhasıl dediğim gibi ekran kartınız bozulma sinyallerini vermişti. Eğer çok ciddi değilse işini bilen bir tamirci sıkıntınızı çözebilir. Bazı yerlerde fırınlama ekran kartını ısıtma vs... tarzı çözümler sunuluyor ama tavsiye etmem. Sizin bu noktadan sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok bana göre. Kartınız bozulmadan bir teknik servise götürmeniz en iyisi.

Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim ilginiz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.