Şimdi Ara

EKOL ES 66 havalı tabanca iyimidir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
27.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Ekol es 66 almaya karar verdim aslında daha tam olarak değil bir aksilik çıkmazsa alacağım siz ne düşünüyorsunuz gerçekçi ve krom olması benim için çok iyi
    ucuz olmasının bir sebebi var mı buna rağmen diğerlerinden daha iyi gözüküyor bu silahın bir eksisi var mı bu arada tamamen hobi olarak alıyorum

• çok gerçekci bir silah. gücüde gayet iyi ama isabeti biraz kötü. fiyatına göre en iyi silah bence. tavsiye ederim
  • teşekkür ederim ilgilendiğin için zaten fazla uzak yerde kullanmam deneyimim var biraz alıştırmayla hallederiz artık onuda
  • benimde çok hoşuma gidiyor. gamo pt80, gamo px107 ve ekol es66 arasında kaldım. ben silahı görerek deneyerek almak istiyorum ama bulunduğum ilde ekolü bulamadığımdan gamolar kalıyor.bu iki gamonunda farklı özellikleri var. denerken hangisi hoşuma giderse onu alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitba

ben netten sipariş ettim n 11 den link :
    http://www.n11.com/ekol-es66-parlak-krom-45-mm-havali-tabanca-P12548683

hocam silahı görerek ve deneyerek almak istiyorum. silahı aldığınızda kısaca bir inceleme yapıp forumda paylaşırmısınız. hem forum canlanır hemde ilgili olan kişiler daha da tanımış olur
  • tamamdır elime geçince inceleyip yazarım haftaya yazmış olurum herhalde
  • arkadaşlar bana bir tane ekol es 66 geldi fiyatıda uygundu ama şarjör arızalı çıktı gaz kaçırıyordu. bende soğudum geri verdim şimdi swiss arms 941 jericho aldım. namlu çıkış hızı, şarjör kapasitesi ve isabeti çok iyi görüntü harika herkese tavsiye ederim
  • EKOL serisi tabancalar fiyat/performans olarak çok başarılı modellerdir arkadaşlar.Tamamen metal oluşları + namlunun yivli oluşu en büyük artılarındandır.Üretici firma da sattığı ürünlerin arkasında duruyor,bu da önemli.
    Ayrıca her ne marka olursa olsun CO2 tüp değişimi yapılırken kararında sıkmak gerekir.Biraz fazla sıkıldığı taktirde zamanla conta ezilerek hava kaçağına sebep olmaya başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejavu_srkn -- 27 Temmuz 2014; 13:33:48 >
  • Ben ekol es serisini onermiyorum sahsen. 5 yildir kullandigim crosman tabancam contadan gaz kacirmaz iken ekol es 55 tabancam 5. ayinda conta siyirdi bende mecburen 25 liraya yeni sarjor aldim. Gamo,crosman gibi kendini ispatlamis markalar dururken ekol almak akil kâri degildir. Ayrica neredeyse butun havali tabancalar yivlidir yani bu ekol e ait bir arti degildir. Yinede isteyen olursa ekol es 55 ile ilgili detayli inceleme yapabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afy61

Ben ekol es serisini onermiyorum sahsen. 5 yildir kullandigim crosman tabancam contadan gaz kacirmaz iken ekol es 55 tabancam 5. ayinda conta siyirdi bende mecburen 25 liraya yeni sarjor aldim. Gamo,crosman gibi kendini ispatlamis markalar dururken ekol almak akil kâri degildir. Ayrica neredeyse butun havali tabancalar yivlidir yani bu ekol e ait bir arti degildir. Yinede isteyen olursa ekol es 55 ile ilgili detayli inceleme yapabilirim.

Neredeyse bütün BB atan havalı tabancalar yivli değildir arkadaşım,önce bunu açıklığa kavuşturalım. Söz konusu BB olunca yivli olup olmamasının çokta bir şey değiştireceğini de iddia etmiyorum ancak namlusunda
    yiv barındırması artı bir özelliktir,bunu kimse inkar edemez. Contadan hava kaçırmak ise her CO2 tabancada başınıza gelebilir,tecrübeyle sabittir. Nitekim kendi Umarex Colt Special Combat modelinde yaşamışsınız aynı sorunu.
    Bu arada elmalarla armutları karıştırmayalım,elbette Gamo ile Ekol markasını karşılaştırmak söz konusu olamaz.Fakat fiyat/ performans söz konusu olduğunda diye belirttim arkadaşa.Bu hobiye yeni başlayacak ve bu işe devam
    edip etmeyeceği belli olmayan bir arkadaşa maksimum 120 lira verip bir Ekol almasını şahsen tavsiye ederim.Zaten hobiye devam edecekse şu an benim olduğu gibi en az 5 farklı tabancası,tüfeği olur orası kesin.Yok,2 ay sonra
    sıkılıp bir kenara atacaksa da verdiği paraya acımaz en azından. Gamonun hiçbir modeli full metal gövdeye sahip değildir ve elinizdekinin oyuncaktan farksız ,gerçekçilikle yakından uzaktan ilgisi yoktur. Yere sağlam bir düşürün bakın
    ne oluyor.

Ayrıca sizin detaylı inceleme yapmana hiç gerek yok,çünkü söz konusu havalı silah incelemeleri olunca kendini ispat etmiş olan "Replica Air Guns" zaten yapmış.
    Buyrun izleyin :
    http://www.youtube.com/watch?v=V-1VaprLRck

• Sadece Ekol için değil,merak ettiğiniz hangi havalı tabanca olursa bu adamların Youtube'daki veya kendi sitelerindeki incelemelerine bir bakın derim arkadaşlar. Bu arada 25 liraya komple şarjör alabilmişsin,hala şikayetçisin. Gelde "Tanfoglio Witness 1911" model tabancana yedek şarjör almaya kalkış bakalım. Bir tek şarjöre 85 lira verirsin, o da bulabilirsen tabii. Ben verdim zamanında,oradan biliyorum.
  • Replica airguns 'i uzun yillardir takip ediyorum sizden ogrenmedim merak etmeyin. Kendisi kanadali bir saticidir videolarinda tamamen bir objektiflik beklemeyin. Ayrica gamolari plastik oldugu icin gercekcilikten uzak gormenizde ayri bir gariplik. 9 saniyede 16 mermi atabilme kapasitesini sunabilen bir tabancaya plastik oldugu icin boyle bakmaniz yanlis. Glocklarda polimer govdeye sahip. Yeni teknoloji hafif polimeri kullanirken eski tip kalitesiz metale sahip tabancayi savunuyorsunuz. Ayrica sarjor fiyatindan bahsetmissiniz ithal bir urunun parca fiyati vergilerden dolayi yuksek olur tabi gayet normal. Bu arada oyuncaktan farksiz olan (!) gamolarin sahip oldugu pazar payini , guvenilirliklerini bir arastirin. Cunku genelde oyuncaklar can almaz.Bu kadar sinirlenmenizide anlamadim ureticisi misiniz ?

• Üretici değil,kullanıcıyım arkadaşım.Bende Gamoyu bu kadar savununca sizin aynı durumda olduğunuzu düşünmüştüm,ne garip. Polimer teknolojisini inan iyi biliyorum.Mesleğim gereği bizzat metal olsun,polimer olsun ateşli silahlarda kullanıyorum.Biz burada arkadaşa gerçek bir ateşli silah tavsiye etmiyoruz değilmi? Tabiki arkadaşımız gerçek olmayan bir tabanca alırken aynı zamanda elindeyken gerçekçilik hissi verecek bir tabanca almak isteyecektir.Bana bütçesinden bahsetsin,bende ona göre tavsiyede bulunayım. Kaç farklı çeşit tabanca alıp kullanma fırsatın oldu bilmiyorum ama ben 10 larcasını bizzat kullanıp denedim. Polimere karşı metal gövdeli tabanca tavsiye etmek diye algıladığın olayada açıklık getireyim ; komple metal şasiye sahip bir Walther CP-88 'in veya Baretta F-92 'nin fiyatından haberin varmı? Veya insanların bildiği bir şey olmasa polimerden imal daha ucuza havalı tabanca modelleri varken gidip bunları alırlarmı?

• Gamolar gerçekçilikten uzaktır,hala ısrar ediyorum. Havalı tabancalarda replica diye bir kavram vardır,blirsiniz.Bir tabanca alırken aynı zamanda gerçek bir silahın görünüm olsun,ağırlık olsun birebir modellemesi olması her zaman tercih sebebidir. İşte bu yüzden replika modeller üreten bir Umarex veya bir ASG'nin tabancasıyla karşılaştırıldığı zaman Gamo'da Crossman'de oyuncak gibi kalır bu kaçınılmazdır.
    Yedek parça konusu başlı başına bir olaydır,bunu da hafife almayın. 85 lira tek bir şarjöre verdim diyorum zamanında.Ankara'da olmama rağmen firmanın getirtmesi 1 ayı buldu üstelik.Zaten alırken tabancaya dünyanın vergisini veriyorum,yedek parçasını alırken niye kazıklanmaya devam edeyimki? Zoraki gibi mükemmel bir tabancayı üretip dünyaya satan Atak Arms olsun, Voltran Av Silahları olsun kazansın arkadaşım,niye elin İspanyol Gamo'su kazansınki?
  • Ben insan ayirmam kim iyi yapiyorsa ondan alirim sirf yerli diye kalitesiz malda alamam. Zorakinin havali tabancalarida , kuru sikilarida gercekten kaliteli ona lafim yok benim sozum ekole. Bizim sizinle hemfikir olamamamizin sebebi havali silahlari kullanis amacimiz. Gamo'nun herhangi bir silahin replikasini yapmak gibi bir gayesi yok. Onlarin amaci kaliteli,uzun omurlu, guvenilir bir silah yapmak ve bunu basariyorlar. Sizin onlarin silahlarina oyuncak demenizde birsey ifade etmiyor onlar icin cunku zaten amaclarina ulasmis durumdalar. Benim icinde havali silahin gercekciliginin bir onemi yok. Zaten elimin altinda gercek atesli silah var. isterseniz ozelden devam edebiliriz cunku konu altinda konusarak forumda kirlilige sebebiyet vermek istemem.

• Ben 2 ay önce almıştım 10 gün kadar kullandım geri iade ettim.
    Gücü bana göre çok mükemmel. Ard arda yapıştırdığım 3 teneke şişeyi deldi geçti ben içinde kalır diye umuyordum o yüzden arkasına bir şey koymadım bu yüzden duvarımı da zedeledi :D
    Ama isabeti çok iyi değil. Mermi sanki yukarı doğru bi falso alıyor yükseliyor atarken yakın mesafede böyle oldu ama biraz uzak mesafede düzelir diye düşünüyorum.
    Ama bence silahla alakalı değil mermi hafif olduğu için yukarı gidiyor.
  • Ekol alayım mı şimdi onu söyleyin? 200 liraya kadar yedek parçası ucuz, f/p yüksek, bana sorun çıkarmayacak hobi amaçlı köyde,dağda,bayırda,evde kutu kola falan delebileceğim bir şey arıyorum.
  • Beyler bende bu silahtan aldım ancak şarjörü yüksek bir yerden betona düştü.İlerde bana bir sıkıntı çıkartır mı ?

• Kardeş bende almayı düşünüyorum şu sıralar ama ekol es66 mi alsam yoksa ekol es66C mı alsam kararsızım.sizce uygun olanı nedir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.