Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.819
Cevap
60
Favori
600.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar bizde evde temiz ekmek yeme kararı aldık artık :)
    FAKIR'in fiyatı ne yazıkki kampanya sonrası SINBO 4705'e göre 60 YTL farklı Hepsiburadada

Bende yorumları okuduktan sonra şu anda 99 YTL ye satılmakta olan SINBO 4705'e göz diktim, piyasada da fiyatını araştırıp ucuz buldugum yerden alıcam,

@candogan arkadaşım Carrefour'un içindeki alışveriş yaptıgımız yerden mi aldın paket halinde yoksa dükkanlaradn birinde mi acaba hala paket olarak satılıyor mudur ya keza bu aleti mutfak tartısı olmadan kullanmak zor olur düşüncesindeyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

Dostlar bizde evde temiz ekmek yeme kararı aldık artık :)
    FAKIR'in fiyatı ne yazıkki kampanya sonrası SINBO 4705'e göre 60 YTL farklı Hepsiburadada

Bende yorumları okuduktan sonra şu anda 99 YTL ye satılmakta olan SINBO 4705'e göz diktim, piyasada da fiyatını araştırıp ucuz buldugum yerden alıcam,

@candogan arkadaşım Carrefour'un içindeki alışveriş yaptıgımız yerden mi aldın paket halinde yoksa dükkanlaradn birinde mi acaba hala paket olarak satılıyor mudur ya keza bu aleti mutfak tartısı olmadan kullanmak zor olur düşüncesindeyim

Ben Carrefour'un içinden aldım.Küçük ev aletleri reyonundan.Makinanın kutusunun yanında tartı ve mikser naylon ile sarılıydı.(set değil hediye şeklinde)Şu an da tartı veriyorlar.Ama ekmek yaparken tartıya ihtiyacınız yok.Çünkü kullanma kılavuzunda birçok tarif var ve tariflerdeki ölçekler cihazın içinden çıkan kaşık ve bardağın ölçekleri.Kaşık çift taraflı biri çorba diğeri de çay kaşığı hacminde iki ağıza sahip.Bardak da ölçekli.Mesela kılavuzda atıyorum 2 çay kaşığı maya bir çorba kaşığı yağ 3 bardak un şeklinde yazılı.Bunu pratik olarak ölçüp koyabiliyorsunuz.Dikkat edilecek husus da önce sıvıları koymak,yoksa karıştırmada başarısız oluyor makine.Ben çok memnunum tavsiye ederim.Özellikle 4705'i.Bu ay taksitleri bitti kurtulduk:)Artık karını çıkaracağız:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 25 Şubat 2007; 8:32:08 >

• Dostum çok teşekkürler bende o zaman Carrefour a bakayım
    çok güzel noktaları belirtmişsin Gözünaydın darısı bana artık taksitten kurtulma günleri için :)
  • Önemli değil ne demek.Benim bildiğim en uygun Carrefour'da.Hepsiburada.com'da da uygun ama kargo masrafı eklenince uygunluğu kalmıyor.Ayrıca hesaplamıştım 12 taksitle alırsanız taksit ödediğiniz halde kardasınız
  • Bugün SINBO 4705 i canlı olarak görme fırsatı buldu EVKUR'da EVKUR fiyatı 118 YTL oldugundan almadım tabi.
    Ancak başka bir zaman incelediğim FAKIR'in modellerine göre oldukça büyük gözüktü gözüme zaten o yüzden elde alıp eve taşımak istemedim.

Arkadaşlar bu arada kullandıgınız maya ne mayasıdır her yerde bulunuyor mu bira mayası mı bu nedir, sanırım ekmegin kabarmasında maya son derece önemli bri mevzu o nedenle soruyorum.

Birde herkes aldıgı aletin içinden çıkan tarife göre mi ekmek yapıyor yoksa kendiniz deneye deneye mi buldunuz yöntemi,

@soberman bende diyetteyim o yüzden kepek ekmek yapıcaz ailece en fazla 1 dilim yicem

• Ben de baktım da yuva marka toz maya kullanıyoruz iyi kabarıyor ekmek
  • quote:

Orjinalden alıntı: soberman

@candogan62,

ancak önerilen maya türü toz mayadan ziyade "instant" maya. malum, toz mayalar 15 dk. önceden ılık suya bırakılmalıdır. Oysa instant mayalar anında tepkimeye başlarlar.

Demek ki, ekmek makinasını Türk usulü çıkarmadığımız sürece bu kargaşa sürecek.

Haklısınız ben instant maya kullanılması gerektiğini biliyordum ama kullandığım mayayı da instant zannediyordum.Baktım da değilmiş dediğiniz gibi,10 dakika bekletilmesi lazım diyor.Ama kabarmasından memnunuz yani sorun yaşamıyoruz.Uyarınız için teşekkürler.Bir de dediğiniz gibi dr oetker instant mayayı deneyeyim bakalım göze çarpacak bi fark olacak mı.
  • MAYALANMA SIRASINDA KAPAĞIDA AÇMAMAK GEREKİYOR
  • Evet bedne bugün SINBO nun sitesinden kullanma kitapçıgını indirip okudum orda da INSTANT MAYA tavsiye ediyorlar, bende her maddeyi anlamıştımda bu mayayı hayatımda ilk kez kullanılacagını görünce sizlere danışmak istedim.

Madem burda ciltlenecek kadar bir arşiv söz konusu yeri gelmişken sorayım, kepek ekmek tarifinde diğer tariflerden farklı olarak VITAMIN C tableti (ezilmiş) diye bir madde var bu nedir, aranızda kepek ekmek yapan var mı rutin olarak tarif verebilir mi
  • Kepek ekmeği yapıyoruz ama vitamin eklemiyoruz.Bence bu olay besleyiciliği artsın diye yapılmış.Ekmeğe bunun dışında bir katkısı olduğuna inanmıyorum.

@soberman
    Tavsiyeni dikkate aldım.Elimizdeki maya bittğinde Kenton'u deneyip sonuçları(farkları)buraya yazacağım.Teşekkür ederim.
  • MİGROS da bir aralar 99 ytl civarında PREMİER vardı
  • sildim .saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Şubat 2007; 21:46:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

MİGROS da bir aralar 99 ytl civarında PREMİER vardı

Geçengün Bakırköy TANSAŞ'ta 78 YTL ye gördümde yemedi
  • Arçelik 2710 aldım 140 ytl'ye... Söke unun 7 tahıllı ekmeğini yaptım çok güzeldi. Arçelik i tavsiye eden arkadaşlara teşekkürler. İş yerine ekmek götürdüm arkadaşlar inanamadı. Sağlıcakla kalın...
  • 140YTL çok bence Sinbo'nun malı Aeçlik'ten daha iyi ve çok daha ucuz.Bence markaya para vermeyelim.
  • Fakir fena değil gibi
  • Ekmek makinesinde ekmek yapan arkadaşlar pişmiş ekmeğin kilosu ne kadara mal oluyor, bilgi verirlerse seviniriz.
  • Merhabalar,
    ben de yaklasık 1 senedir Sinbo 4705 modelli ekmek yapma makinasını kullanıyorum ve de çok memnunum.İlk baslarda yaptıgım 1-2 ekmek denemesinden hep kötü sonuç aldım çünkü makina yanında gelen tarifler kitapcıgında yanlış çeviri yapmışlar. tablespoon yerine teaspoon gibi, bu yüzden de ilk yaptıgım ekmeklerin ortası hep çökük oldu.Sonra internetten buldugum tariflerle yaptım ve cok güzel sonuçlar elde ettim.Bu arada tüm mayaları tek tek denedim ve en iyi sonucu dr. oetker de aldım. ayrıca recelleri de cok güzel oluyor.
    ve tabi aksamdan kurup sabah evde mis gibi ekmek kokularıyla uyanmak mükemmel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Ben aldığımda mutfak tartısı ve mikser hediyeliydi.Şu an da tartı hediyesi var bildiğim kadarıyla.Değişebiliyor.Aldığınız yere sorun bence.

Peki nereden aldınız?
  • Biz de 2 ay kadar önce sinbo aldık. Ekmeğin karışımını biz yapınca, yukarda bazı yerlerde geçtiği gibi ortası çökük oluyordu. Tabii Dr. Oetker maya ile, başka maya kullanmadık. Artık hazır karışımları kullanıyoruz çökme problemi olmuyor.

4 kişilik aileyiz, bir güne bir ekmek yetiyor. Bazen (misafir falan gelirse) dışardan ekmek alıyoruz.

Konu dışında konu ile ilgili topic açmıştım isterseniz bir göz atın.

http://forum.donanimhaber.com/m_12310370/mpage_1/key_//tm.htm#12446906
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.