Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.819
Cevap
60
Favori
600.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Moulinex Fransız (BANNED!), Sinbo çin malı, kalite seviyesi (bence) yetersiz. Alman Fakir bana da oldukça makul görünüyor. Ne de olsa Fakir kendini ispatlamış bir marka. Ama bir arkadaşım doğru dürüst ekmek yapamadığından şikayetçi, sadece promosyon verilen karışımdan tatminkar bir çözüm alış. Nacizane bu arkadaşıma kullanma kılavuzunda verilen ölçülere birebir riayet etmesini tavsiye edeceğim, çok farkediyor. Yine de sorun oluyor ise makine de bir sorun olabilir. Bir de ART Ekmatik var, bir arkadaşından da bunu tavsiye almıştım ama pek detaylı inceleyemedim. Bilen arkadaşlardan sorsak, alternatif görebilir miyiz diye?

http://www.artekmatik.com/

• Zaten markası ne olursa olsun miktarları ve malzeme sırasını doğru uygulamak çok önemli, yoksa sonu hüsran oluyor.
    Bu arada makinesi olan arkadaşlara (biraz pahallıya geliyor ama) Söke'nin hazır ekmek karışımlarını ve özellikle Çavdar Ekmeği karışımını tavsiye ederim, muhteşem oluyor.
  • arkadaşlar iyi ekmek elde edemeyince hemen makineyi suçlamak doğru değil. Ben de ilk aldığımda birkaç kez hüsranla karşılaştım ama şimdi ölçüyü bir tutturdum hiç şaşmıyor artık.
    Benim makine art marka
    kullanma klavuzunda bazı püf noktalar belirtilmiş bunlar diğerlerinde de varsa bunlara dikkat edin
    mesela nemli bir bölgeyse biraz unu fazla koymak gerekiyor.
    yoğurma işlemi sırasında kapağını açıp hamurun kıvamına bakılabilir.
    eğer hamur dibine yapışacak şekilde cıvıksa sonuç ortası çökmüş bir ekmek olur
    buna dikkat edin. Eğer yapışıyorsa bu aşamada birkaç kaşık un ekleyerek kıvamını düzeltmeye çalışın bir dahakine de ona göre un koyun. Ben şu anda kullanma klavuzundaki ölcülerden daha fazla koyuyorum unu. VE bunu da mutfak tartısıyla sabitleştirebildim.
    Bir de mayanın bayat olmamasına dikkat edin. BAyat maya hiç kabartmıyor.
    Bir de mayayı unun üstüne koymalısınız makine karıştırana kadar suya karışmamalı
    Art marka makinenin iyi olup olmadığı konusunda ise,
    Alalı 1 ay oluyor hiçbir sorun yaşamadım. Bundan sonrasını ise zaman gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serencam -- 12 Kasım 2006; 0:08:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: serencam

arkadaşlar iyi ekmek elde edemeyince hemen makineyi suçlamak doğru değil. Ben de ilk aldığımda birkaç kez hüsranla karşılaştım ama şimdi ölçüyü bir tutturdum hiç şaşmıyor artık.
    Benim makine art marka
    kullanma klavuzunda bazı püf noktalar belirtilmiş bunlar diğerlerinde de varsa bunlara dikkat edin
    mesela nemli bir bölgeyse biraz unu fazla koymak gerekiyor.
    yoğurma işlemi sırasında kapağını açıp hamurun kıvamına bakılabilir.
    eğer hamur dibine yapışacak şekilde cıvıksa sonuç ortası çökmüş bir ekmek olur
    buna dikkat edin. Eğer yapışıyorsa bu aşamada birkaç kaşık un ekleyerek kıvamını düzeltmeye çalışın bir dahakine de ona göre un koyun. Ben şu anda kullanma klavuzundaki ölcülerden daha fazla koyuyorum unu. VE bunu da mutfak tartısıyla sabitleştirebildim.
    Bir de mayanın bayat olmamasına dikkat edin. BAyat maya hiç kabartmıyor.
    Bir de mayayı unun üstüne koymalısınız makine karıştırana kadar suya karışmamalı
    Art marka makinenin iyi olup olmadığı konusunda ise,
    Alalı 1 ay oluyor hiçbir sorun yaşamadım. Bundan sonrasını ise zaman gösterecek.

Doğru söylüyorsun da, aman dikkat hamuru dinlendirmeye başladığı zamandan itibaren kapağını açarsanız ekmeği bozarsınız.Zaten hemen hepsi sonradan eklenebilecek malzemeler için (susam,ceviz v.b) uygun zamanda sinyal veriyor.Artık ondan sonra kapağı sakın açmayın.

• Arkadaşlar.Moulinex'e Fransız malı demiştim,Çin malıymış meğer.Ama bir Fransız firması Moulinex,tek tek baktım tüm malları da Çin'de üretilmiş.Hepsi Çin malı olduğuna göre bence en iyisi Sinbo.Biz çok memnunuz 4705 modeli.Yalnız ben Fakir'i Alman malı biliyorum.Alanlar bakabilirler mi?O da Çin malıysa Sinbo en iyisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Arkadaşlar.Moulinex'e Fransız malı demiştim,Çin malıymış meğer.Ama bir Fransız firması Moulinex,tek tek baktım tüm malları da Çin'de üretilmiş.Hepsi Çin malı olduğuna göre bence en iyisi Sinbo.Biz çok memnunuz 4705 modeli.Yalnız ben Fakir'i Alman malı biliyorum.Alanlar bakabilirler mi?O da Çin malıysa Sinbo en iyisi

NE ALAKA YA SIEMENS'TE ŞİMDİ BURADA ÜRETİLİYOR DİYE TÜRK MALIMI SAÇMALAMIŞSIN ŞİMDİ

moulinex fransız malıdır oda her marka gibi orada üretim yaptırıyor bazı mallarını, nasıl sıemens alman malı ise bazı mallarını burada ürettiriyor diye trük malımı oluyor anlayış 0 moulinex'te öyle, çinmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pantone -- 22 Kasım 2006; 18:08:41 >

• Komiksiniz valla.Bir ürün nerede üretiliyorsa oranın malıdır.Terimleri karıştırmayalım.Siemens burada üretiyorsa Türk malı Siemens'tir.Kuruluşun yeri değil,nerede tasarlanıp üretildiği önemlidir.Kuruluşun yerini müşteri ne yapsın?Siz saçmalamayın
  • quote:

Komiksiniz valla.Bir ürün nerede üretiliyorsa oranın malıdır.Terimleri karıştırmayalım.Siemens burada üretiyorsa Türk malı Siemens'tir.Kuruluşun yeri değil,nerede tasarlanıp üretildiği önemlidir.Kuruluşun yerini müşteri ne yapsın?Siz saçmalamayın

valla siz saçmalamışsınız ama burada haklısınız türk sıemens evet türkler bulmuş sıemensisizin yazılarınızı okudumda agzımı bıraktım başka yerimle güldüm gene defolsanda forum rahatlasa
    bir kere burada yazılanları kafanla okusan varsa tabii anlaman lazım sen bir markaya takmısın saplantılısın klima alacaksan daıkın,buzdolabı amana,çamaşır miele,bulaşık sıemens,uydu cihazı dreambox bu sıralama uzar gider ama senin kafa almaz tek marka odaklı beyin

• quote:

Orjinalden alıntı: rapid

quote:

Komiksiniz valla.Bir ürün nerede üretiliyorsa oranın malıdır.Terimleri karıştırmayalım.Siemens burada üretiyorsa Türk malı Siemens'tir.Kuruluşun yeri değil,nerede tasarlanıp üretildiği önemlidir.Kuruluşun yerini müşteri ne yapsın?Siz saçmalamayın

valla siz saçmalamışsınız ama burada haklısınız türk sıemens evet türkler bulmuş sıemensisizin yazılarınızı okudumda agzımı bıraktım başka yerimle güldüm gene defolsanda forum rahatlasa
    bir kere burada yazılanları kafanla okusan varsa tabii anlaman lazım sen bir markaya takmısın saplantılısın klima alacaksan daıkın,buzdolabı amana,çamaşır miele,bulaşık sıemens,uydu cihazı dreambox bu sıralama uzar gider ama senin kafa almaz tek marka odaklı beyin
    Kişisel saldırılarınız komik.Size cevap vermeye lüzum yok.

• bizde vardı rahmetli babam Irak savaşı başlamadan almıştı
  • valla arkadaşım ben de 3 nün arasında kalmıştım premieri tercih ettim şimdilik bi sorunum yok tavsiye ederim
  • Arkadaşlar imkanı ve Almanyada tanıdıkları olan Panasonic alsın. Ekmek yapma makinelerinin En iyisi.
    Sinbonun yanında böyle bir alternatif te var yani :)

http://www.produkte.panasonic.de/index.asp?sStr=3@-@1@18@87@@@@@@@Brotbackautomaten@
  • ARKADAŞIM EKMEK YAPMA MAKİNASI İÇİN 1 AY ARAYIP SORDUM. FİYAT KALİTE MUKAYESESİ YAPTIM VE ARÇELİK ALDIM. TERTEMİZ İSTEDİGİM ZAMAN EVİMDE EKMEGİMİ YAPIYORUM. ARÇELİKTEN MEMNUNUM. SERVİS VE KALİTE ÖNEMLİ....YEDEK PARÇA HER ZAMAN HER SERVİSTE BOL VE UCUZ....FALAN FİLAN MARKA 2 YIL SONRASI NE OLACAK ? ALIRKEN DÜŞÜNÜN....SAYGILARIMLA... ARAŞTIRMAM BİR AY SÜRDÜ....ALDIM, 3 AYDIR KULLANIYORUM....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 29 Kasım 2006; 20:52:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

ARKADAŞIM EKMEK YAPMA MAKİNASI İÇİN 1 AY ARAYIP SORDUM. FİYAT KALİTE MUKAYESESİ YAPTIM VE ARÇELİK ALDIM. TERTEMİZ İSTEDİGİM ZAMAN EVİMDE EKMEGİMİ YAPIYORUM. ARÇELİKTEN MEMNUNUM. SERVİS VE KALİTE ÖNEMLİ....YEDEK PARÇA HER ZAMAN HER SERVİSTE BOL VE UCUZ....FALAN FİLAN MARKA 2 YIL SONRASI NE OLACAK ? ALIRKEN DÜŞÜNÜN....SAYGILARIMLA... ARAŞTIRMAM BİR AY SÜRDÜ....ALDIM, 3 AYDIR KULLANIYORUM....

iyide arkadaşım arçelikte kalite sıfır burada fakir gibi markalar asla türkiyeden gitmez arçelik ürünleri adi çin malı
  • quote:

ARKADAŞIM EKMEK YAPMA MAKİNASI İÇİN 1 AY ARAYIP SORDUM. FİYAT KALİTE MUKAYESESİ YAPTIM VE ARÇELİK ALDIM. TERTEMİZ İSTEDİGİM ZAMAN EVİMDE EKMEGİMİ YAPIYORUM. ARÇELİKTEN MEMNUNUM. SERVİS VE KALİTE ÖNEMLİ....YEDEK PARÇA HER ZAMAN HER SERVİSTE BOL VE UCUZ....FALAN FİLAN MARKA 2 YIL SONRASI NE OLACAK ? ALIRKEN DÜŞÜNÜN....SAYGILARIMLA... ARAŞTIRMAM BİR AY SÜRDÜ....ALDIM, 3 AYDIR KULLANIYORUM....

Arkadaşım Arçelik dediğin şey Çin'in kimbilir bilmem neresinde üretilmiş bir mal maalesef.Kendi ürettiklerinin kalitesi tartışılır, beğeneni de var beğenmeyeni de ama marka basıp sattıkları her şey berbat.
    Fakir, Panasonic v.b. de belki Çin malı ama onlar markaların kendi lisanslı fabrikalarında üretiliyor, noname mallara marka basmıyorlar.

• Bize gelen fakir de çin de üretilmişti...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cannama

Bize gelen fakir de çin de üretilmişti...

Evet maalesef haklısınız şu an küçük ev aletleri Çin istilası altında.En iyisi Sinbo almak diye düşünüyorum.Biz memnunuz 6 aydan fazladır her gün sorunsuz çalışıyor.
  • Arkadaşlar ekmek makinası ile ilgili yorumlar ve görüşler çok degişik. 29 ekimde yorum yazmışım. Heapladım 4 ayda 125 kg. ekmek yapmışım. Bu evde yedigimiz gün hesabıyla çkardım. Arkadaşlara, eşe dosta yaptıklarım 10 tane olsa 135 kg ekmek eder. Piyasa fiyatıyla kilosu 1,5 lira olsa 135 x 1,5 = ? Hesaplayın... ARÇELİK Hakkında kim ne yazarsa yazsın ben güvendim ve güveniyorum... Ben 2 yıl sonra kapagının camı kırılsa yada menteşesi kırılsa yada reziztansı bozulsa sagımda solumda bir Arçelik servisi bulurum ve alırım...Siz falan filan markanın parçasını bulabilecekmisiniz ? Buldunuz kaça bulacaksınız ? Bunlar hep hesap arkadaşlarım....Hepinizin düşüncesine saygı duyarım.... Ben ARÇELİK aldım ve kullanıyorum...Sizede düşüncelerimi açık açık yazıyorum...Herkesin olaylara bakışı yorumu farklıdır..Gönül kimi severse güzel odur. Biliyorsunuz.... Saygılarımla....

• quote:

Arkadaşlar ekmek makinası ile ilgili yorumlar ve görüşler çok degişik. 29 ekimde yorum yazmışım. Heapladım 4 ayda 125 kg. ekmek yapmışım. Bu evde yedigimiz gün hesabıyla çkardım. Arkadaşlara, eşe dosta yaptıklarım 10 tane olsa 135 kg ekmek eder. Piyasa fiyatıyla kilosu 1,5 lira olsa 135 x 1,5 = ? Hesaplayın... ARÇELİK Hakkında kim ne yazarsa yazsın ben güvendim ve güveniyorum... Ben 2 yıl sonra kapagının camı kırılsa yada menteşesi kırılsa yada reziztansı bozulsa sagımda solumda bir Arçelik servisi bulurum ve alırım...Siz falan filan markanın parçasını bulabilecekmisiniz ? Buldunuz kaça bulacaksınız ? Bunlar hep hesap arkadaşlarım....Hepinizin düşüncesine saygı duyarım.... Ben ARÇELİK aldım ve kullanıyorum...Sizede düşüncelerimi açık açık yazıyorum...Herkesin olaylara bakışı yorumu farklıdır..Gönül kimi severse güzel odur. Biliyorsunuz.... Saygılarımla....

Haklısın arkadaşım da olay üzerindeki markada bitmiyor, mesela (onun da beğenmeyeni var gerçi ama) buzdolabı alacak olsam doğrusu ben de direkt arçeliğe giderim,adamlar onlarca yıldır üretiyorlar,bizimki 20 yaşında hala tıkır tıkır çalışıyor.
    Ama bu tarz ürünleri kendileri (ya da yurtdışında kendi fabrikalarında) üretmiyorlar, fasona marka basıyorlar.Ve bunlar da hep kalitesiz oluyor,çok kişi arçelik adına güvenip aldığı elektronik eşyayı (tv hariç,kendi üretimleri) çöpe atmıştır.
    Örneğin ben Sony markasına güvenirim (tamamen kişisel görüşümdür) ama sony pil almam, çünkü fason.Bilgisayarıma sony disket sürücü de takmam çünkü fason...
    Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi...

• Bizim bekar bayan aröğretmen arkadaşlardan biri simbodan aldı hafta sonu yapıyor hafta içi yiyor ekmekleri
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.