Şimdi Ara

Ekipmanlarım Çalındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Admin arkadşlar konuyu bilerek buraya açmak zorunda kaldım, gerekiyorsa farklı bölüme taşımanızı rica ederim.

Dün gündüz vakti evime hırsız girdi ve en değerli şeylerimden birisi olan fotoğraf makinemi ve lenslerim çalındı.

Duyan göre olursa Allah rızası için 543 457 33 otuzdört numaralı telefondan bana ulaşabilir misiniz

CANON EOS 6D SERİ NO: 071025000202
    CANON EF 70-200 F2.O LII USM SERI NO: 0004275ed
    CANON EF 50MM F1.2 L USM SERI NO: 0000407f98
    CANON 85MM F1.2 L II USM SERI NO:0000007891
    CANON 135MM F2 L USM SERI NO :0000000000

Biraz daha belirleyici olması açısından;

Canon 70-200 ve 50 1.2 lenslerin aşağıdaki camlarında gözle görülür buzlanma var. Düşürme ya da çarpmaya bağlı olan bir şey değil kendiliğinden ulan bir mevzuydu.

[simage] Ekipmanlarım Çalındı
    [/simage]

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
     Ekipmanlarım Çalındı

• Vay be !.. Geçmiş oslun, dilerim en kısa zamanda bulunur. Adli makamlara bildirdiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Vay be !.. Geçmiş oslun, dilerim en kısa zamanda bulunur. Adli makamlara bildirdiniz mi ?

bildirdim hocam olay yeri de parmak izi bulamadı.
  • Geçmiş olsun. Hocam beni yanlış anlamayın ama başka birşeyiniz çalınmadıysa büyük ihtimal siz bu setle eve girip çıkarken, sürekli sizi takip eden birisi yapmıştır. Varsa çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını 1 aylık isteyin. Birçok esnaf yardımcı olucaktır. Ayrıca 2.el satıcıların dükkânlarına bu seri numaralarını verip ellerine geçmeleri halinde
    Varsa iş yerlerinin güvenlik kameralarının net görebileceği bi alana gelerek;
    "Ben bu lensi , bodyi vs alamam ama bir müşterim vardı sorup duruyordu. Bir onu arayayım gelsin baksın beğenirse alırız desin" o kadar akılsızsa bekler ki hiç bekleyeceğini sanmıyorum. Giderse de hiç olmazsa kamera kayıtlarından eşgali belirlenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hiç hoş olmayan sebeple şunu da söylemekte fayda var sanırım. Gövde ve lenslerin seri numaralarını bir yerlere kayıt etmek lazım. Gerçi ürünü resmi sitesine kayıt ederken bunu da yapmış oluyoruz genellikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

Geçmiş olsun. Hocam beni yanlış anlamayın ama başka birşeyiniz çalınmadıysa büyük ihtimal siz bu setle eve girip çıkarken, sürekli sizi takip eden birisi yapmıştır. Varsa çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını 1 aylık isteyin. Birçok esnaf yardımcı olucaktır. Ayrıca 2.el satıcıların dükkânlarına bu seri numaralarını verip ellerine geçmeleri halinde
    "Ben bu lensi , bodyi vs alamam ama bir müşterim vardı sorup duruyordu. Bir onu arayayım gelsin baksın beğenirse alırız desin" o kadar akılsızsa bekler ki hiç bekleyeceğini sanmıyorum. Giderse de hiç olmazsa kamera kayıtlarından eşgali belirlenir.

evdeki tüm eşyalar 3 tane bavul içindeki yazlık kıyafetleri bile açmış dağıtmış. Evde 32 inch tv'de vardı onu da almış. Setle takip etmesi için çantanın içindekileri bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zaten ayda 1 dışarı çıkartırım çantayı. 3 tane de farklı çanta var. Ancak bu işi bilen fotoğraftan anlayanlar onun foto çantası olduğunu anlar diye düşünüyorum. Makine boynumda evin etrafında hiç gezmem çünkü. Etraftaki tanıdık esnafların kameraları hep dükkan girişlerini gösteriyor. O yüzden bir şey çıkmadı malesef. Birkaç esnafla konuştum foto makinesi vs. çalındı diye. Hiç umudum yok zaten, öyle saçam sapan hissediyorum ki. Arabam olsa iki katı fazla para olsa ve çalınsa bu kadar üzülmem. Yılların birikimiydi 1 defada alınıp olan bir şey değildi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

Geçmiş olsun. Hocam beni yanlış anlamayın ama başka birşeyiniz çalınmadıysa büyük ihtimal siz bu setle eve girip çıkarken, sürekli sizi takip eden birisi yapmıştır. Varsa çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını 1 aylık isteyin. Birçok esnaf yardımcı olucaktır. Ayrıca 2.el satıcıların dükkânlarına bu seri numaralarını verip ellerine geçmeleri halinde

evdeki tüm eşyalar 3 tane bavul içindeki yazlık kıyafetleri bile açmış dağıtmış. Evde 32 inch tv'de vardı onu da almış. Setle takip etmesi için çantanın içindekileri bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zaten ayda 1 dışarı çıkartırım çantayı. 3 tane de farklı çanta var. Ancak bu işi bilen fotoğraftan anlayanlar onun foto çantası olduğunu anlar diye düşünüyorum. Makine boynumda evin etrafında hiç gezmem çünkü. Etraftaki tanıdık esnafların kameraları hep dükkan girişlerini gösteriyor. O yüzden bir şey çıkmadı malesef. Birkaç esnafla konuştum foto makinesi vs. çalındı diye. Hiç umudum yok zaten, öyle saçam sapan hissediyorum ki. Arabam olsa iki katı fazla para olsa ve çalınsa bu kadar üzülmem. Yılların birikimiydi 1 defada alınıp olan bir şey değildi..

geçmiş olsun.2010 da da benimkiler çalındı. çok uğraştım zamanında o yüzden şunu kesin olarak söyleyebilirim.bu tür hırsızlık mal alan fotoğrafçı esnafı var, hırsızlık mal olduğunu bile bile alıyorlar.bir ton para döktüğümüz bu ekipmanlar o adamlara o kadar ucuz geliyor ki, söylesem inanmazsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.