Şimdi Ara

Ekim 2020 Fransa Krizi (Aşıları bile Fransadan alıyoruz!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu. "Fransa'da Müslümanlara bir zulüm varsa hep birlikte biz oraya da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Müslümanlara ait iş yerleri, evler, okullar hemen her gün faşist grupların saldırısına uğruyor." diyen Erdoğan, "Ben buradan milletime sesleniyorum; nasıl ki Fransa'da 'Türk markalı mal satın almayın' diyorsa, sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunlardan satın almayın" ifadelerini kullandı.

Fransa'ya sattığımız: 7.9 Milyar $

Fransa'dan aldığımız: 6.8 Milyar $

Net kârımız: 1.1 milyar $

Siyasetçi sorumsuz davranırsa bedelini kendi halkı öder.

Adamlarla olan ithalatımız zaten azalmış, bunun aksine ihracatımızın arttığı bir dönemde, bütün borçlarına rağmen adamlar insanlık gösterip sana aşı satmış, sen hala gidip "almayın ehuehehehe" diyebiliyorsan, ülkeden nefret ediyorsundur, ülkeyi ateşe atmak istiyorsundur.

Ekim 2020 Fransa Krizi (Aşıları bile Fransadan alıyoruz!)

• Bir şey olacağını sanmıyorum. Üç beş kişi gider Fransa yerine Hollanda bayrağı falan yakar. Mesele unutulur gider sonra. İsrail'e sabah akşam hakaret ediyor da noluyor? Ticari ilişkilerimiz gayet iyi.

https://www.birgun.net/haber/israil-turkiye-arasinda-ticari-tir-lar-var-soguk-diplomasi-sicak-ticaret-287001

• Adam fransa'yi boykot dedi dolar 8.0'di, 8.10 oldu.

Daha once de boyle olmustu, ne zaman agzini acsa reyiz dolara bir haller oluyor.

Daha onceki konuda da belirttigim uzere, reyizing altindaki jet filosu fransiz, esi saygideger hanfendinin aldigi hermes canta fransiz. Ictikleri premium kalite evian suyu fransiz.

Danone fransiz, erikli su fransiz, icim sut fransiz, pinar fransiz.

Reyizin dagittigi caylar bile fransiz, fransiz sirket tepe isletmecisi.

Insaat ya resullullah dedigimiz, koprulere, havalimanlarina doyamadigimiz guzel ulkemizdeki 1 numaralai cimento sirketi lafarge.... fransiz.

Carrefour fransiz, migros fransiz.

Bimde satilan dandik sutler, yaglar da fransiz.

Komili, Sirma onlar da fransiz.

Reyiz de turkiyenin ekonomisine fransiz.

• fransaya yaptırım uygulasana boykotu kim takar

fransa mallarını ülkeye girişlerini yasaklıyorum diye yasa koysana

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.