Şimdi Ara

Ek yerleştirme puanım kullanılmamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çocuk gelişimi bölümü mezunuyum. Açık öğretim çocuk gelişimi bölümünü yazdım. Sonuç belgem de ek yerleştirme puanım var. Ama yerleştirme de ek yerleştirme puanım kullanılmamış. Normal puanım ile yerleştirilmiş. Nedenini bilen varsa cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• Bilen kimse yok mu
  • up
  • Up
  • 4 yıllıkta kullanılıp kullanılmadığını araştır. Sanki kullanilmiyor diye bir madde vardi. Emin degilim ama olabilir
  • 4 yıllık yazdıysan kullanamazsın 2 yıllıkta geçerli
  • ek puan sadece 2 yıllıklara geçerli eğer 2012 öncesi liseye kayıtlı iseniz 4 yıllığa geçerli. biraz daha spesifik detay paylaşırsanız yardımcı olabiliriz, bir de mezun olduğunuz bölümlerin dal numarası var onların hepsi ilgili bölümlerde geçerli olmuyor ona baktınız mı?
  • 2010 girişliyim. Çocuk gelişimi bölümü mezunuyum. Açık öğretim çocuk gelişimi yazdım. Ama sonuç belgemde ek puan olmasına rağmen normal puanımla yerleştirme yapmışlar. Bu yüzden istediğim üniversite değil de ikinci tercihim gelmiş. Normalde ek puan kullanılsa ilk tercihime girmem gerekiyor. Teşekkürler arkadaşlar. İtiraz edeyim mi. Bana yanlış gibi geldi. 2012 sonrası girenlere ek puan uygulanmıyormuş ama ben 2010 girişliyim liseye.
  • Up
  • Up
  • cibril1 C kullanıcısına yanıt
    Ek puan olayı sadece sizler arasından seçenlerde etki ediyor diye biliyorum. Mesela benim 3-4 sene önce ek puanlı dil-1 sıralamam 956ydı ama puanım düşüktü. Mesela ben o puanla tutupta boğaziçini yazamazdım yanılmıyorsam ek puanlı kabul eden mtok lar veya bölümler yazılabiliyordu diye hatırlıyorum
  • Sınavsız geçişle iki yıllık okumuştum. O 4 yıllık ek puan kullanımına engel olabilirmi acaba.
  • up
  • Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.