Şimdi Ara

Ehliyetteki kan grubu yanlış!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
27.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ehliyete kan grubu yanlış yazılmış yeni fark ettim.fakat bunu aldığım şubeye gitmem imkansız gibi bişey her şubeden değiştirebilirmiyim? ayrıca kart parası ödermiyim?

• arkadaşım eminmisin belki sen kan gurubunu yanlış biliyorsundur. sağlık ocağında bir kan gurubu testi yaptır istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MartNisan

arkadaşım eminmisin belki sen kan gurubunu yanlış biliyorsundur. sağlık ocağında bir kan gurubu testi yaptır istersen.

kimliğimin arkasında zaten doğru kan grubum yazıyor neden yanlış bileyimki kimliğin fotokopisi var zaten nye doğru yazmazlarki her işi yamuk bu devletin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zivro

quote:

arkadaşım eminmisin belki sen kan gurubunu yanlış biliyorsundur. sağlık ocağında bir kan gurubu testi yaptır istersen.

kimliğimin arkasında zaten doğru kan grubum yazıyor neden yanlış bileyimki kimliğin fotokopisi var zaten nye doğru yazmazlarki her işi yamuk bu devletin

O zaman neden yanlış yazmış olsunlarki, bence sen kan gurubunu karıştırıyorsun.
  • quote:

quote:

quote:

O zaman neden yanlış yazmış olsunlarki, bence sen kan gurubunu karıştırıyorsun.

Arkadaşım anlatamadım galiba emliyete verdiğim kimliğin fotokopisinde 0rh+ ama ehliyette arh+ yazıo dahada anlamadıysan ss koyabilirim ehliyet ve kimliği yan yana tutup

• quote:

Arkadaşım anlatamadım galiba emliyete verdiğim kimliğin fotokopisinde 0rh+ ama ehliyette arh+ yazıo dahada anlamadıysan ss koyabilirim ehliyet ve kimliği yan yana tutup

ehliyet alırken kan grubu kartı istemiyorlar mıydı, ben öyle hatırlıyorumda
  • Hocam bildiğim kadarıyla ehliyet alırkenki yapılan sağlık muayenesinde tespit edilen kan grubu yazar ehliyette.
    Nüfus cüzdanındakini karıştırmayın. Ehliyeti alırken sağlık kuruluşunda alınan kanın grubu eğer ehliyete yanlış yazıldıysa düzelttirmek için ehliyetinizi yenilemeniz gerekiyor. Bikaç günde 35-40 TL bedelle değiştirebilirsiniz.
  • herhangi bir sağlık kuruluşundan onaylı kan grubunu gösterir bir belge al yada nüfus cüzdanınını da göstersen olur heralde , sonrada ehliyeti aldığın trafik bölgeye git derdini anlat büyük ihtimal hallolur. ehliyeti yenilemeden üstüne yapıştırır sonrada pvc lettirirsin..
  • ya oradaki memura sorduğumda kimlikte yazıyorsa kan grubu kartına gerek yok dedi bende almadım. şimdi ise nasıl böyle bi yanlışlık yapıolar anlamıyorum şu anda ehliyeti aldığım ehmiyete gidemem farklı şehirdeyim çünkü bir müddet böyle kullanmam gerekiyor galiba önümüzdeki günlerde buradaki emliyete gidip sorayım eniyisi.
  • Olayın bürokratik kısmını bilmiyorum ama tıbbi olarak ehliyetinde ve ya kimliğinde yazan gruptan kanda bulunsa mutlaka senin kanın ve verilecek kan karşılaştırılır tepki olup olmadığına bakılır.Aynı grup kanlarda dahi ters reaksiyon olabilir.Biz ABO ve Rh gruplarını kullanırız ama daha yüzlerce alt grup vardır.Bu gruplarda nadirde olsa kan reaksiyonlarına neden olabileceğinden iki kan karşılaştırılıp reaksiyon varmı diye bakmadan kan verilmez.
  • Bence savsaklamayın,düzelttirin hemen.Binbir türlü hal var onların yaptığı hatanın ceremesini sizler çekmeyesiniz sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuşburnu

Bence savsaklamayın,düzelttirin hemen.Binbir türlü hal var onların yaptığı hatanın ceremesini sizler çekmeyesiniz sonra...

Bende ondan korkuyorum yani sonuçra Türkiye gibi bi ülkede yaşıyoruz nolur nolmaz bir harf hatasından gitmeyelim.Tıbbı olarak arkadaşın dedği gibiyse çok sorun olmazda , acil bi kan ihtiyaç olduğunda kan grubunu aramakta hız açısından lazım olur sonuçta.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.