Şimdi Ara

Ehliyet sınavında otomatik araba... (Başbakana takıldı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ehliyet sınavına girdiğim zaman en fazla 300 metre araba kullandırmışlardı bana 3. vitese bile atmamıştım arabayı. 2 sokak arkadan döndük sonra başladığım yere geldim bitti. Orada benimle beraber bulunan onlarca kişi de aynı usul sınava tabi tutuldu. Bir arkadaşım vardı o kurstan ehliyeti alalı seneler oldu ama hala araba kullanmayı bilmiyor. Otomatik-manuel araç yerine adam akıllı direksiyon sınavı yapsınlar.
  • Sanki otomatik vites kullanan bayan şöförler müthiç araç kullanıyor, manuel vites kullananlar vites değiştirmek zor oluyor diye hız yapmıyor sol şeritte 40 la gidiyorlar yine laf yiyorlar, otomatik vites kullananlarda vites derdi olmadığı için bastıkça basıyorlar kazaya davetiye çıkarıyorlar birde üstüne frenle gazı karıştırıyorlar yine laf yiyorlar
  • MMT şanzımanlı toyota ile girmesinlerde kafadan çakarlar
  • Vitese bakmadan vites değiştiremeyen bayanlar var. Ehliyeti alırken çok zorlanmışlar yazık. Yeni nesil çok şanslı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Vitese bakmadan vites değiştiremeyen bayanlar var. Ehliyeti alırken çok zorlanmışlar yazık. Yeni nesil çok şanslı...

3 sene önce direksiyon sınavında benden bir önceki arkadaş arabayı üst üste 3 defa stop etti. oha dedim yani nasıl aracı kaldırmazsın

bayanlar kötü araç kullanıyor olabilirler ama birde böyle erkekler var.

birde sınavda bayanın yüzünden kaza tehlikesi atlattık neyseki ucuz yırttık. hey allahım ya. o bayan yüzünden sınavdan 85 almıştım
  • Ben trafikteki bütün araçların otomatik vitesli olmasını tavsiye ediyorum. Adam yokuşta takıyor 5. vitese gıydıra gıydırı gıydıra gıydırı gidiyor. Arkadasın da bütün İstanbul birikiyor ama herif 2 tane vites atmaya üşendiği için 5 de bırakıyor. Avcılar rampası özellikle. Fakat otomatik vites ile girenler sadece otomatik vites araba kullanabilecek ehliyeti alacaklardı? O da mı kalktı? Direk B sınıfı mı alıyorlar?
  • Amaç: Bayanların kolayca ehliyet alabilmelerini sağlamak. Tabiki ehliyet alan bayanların bir kısmı "0 km otomobil" de alacak. Bunu gören diğer bayanlar kıskançlıkları neticesinde aynı şeyi yapacaklar ve araç satışları artacak(hatta patlayacak). Bu da dövletin daha çok vergiyi cukka etmesi anlamına gelmekte.

Komik gibi gözükebilir ama işin temeli gerçekten bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k2fg9 -- 20 Haziran 2012; 12:42:14 >
  • Ehliyet almayı zorlaştırmak yerine kolaylaştırıyorlar.
  • Lise terkim ehliyeti yeni alıyorum tüm kurallara uyuyorum dermişimmmm Düz yolda aragaz vere vere virajlarda yan gide gide lastik yakıyorum trafik canavarıyım ist avrupa yakasındaysanız trafiğe çıkmayın.
  • saçma sapan bir yasa daha
  • Bir taraftan üzücü malesef otomotiv literatürü, kültürü açısından herkesin manuel vitesi öğrenmesini isterdim ancak bunlar belirli ihtiyaçlar üzerine konuşuluyor. Bazı gençler den duyuyorum henüz ehliyet sahibi olmayanları dahil manuel vitesi asla öğrenmek istemeyecekmiş otomatik vitesler neye yetmiyormuş vs.
    Açıkçası bu kesim için otomobil biryerden bir yere götürme vasıtası olmaktan öteye gidemeyecek.
    Teklifin ayrıntısında bu şekilde ehliyet alanların sadece bu tip araçları kullanabilmesi konusu da söz konusu.
    Birçok delikanlı ve bayana bırakın vitesi, direksiyona nasıl hakim olacağını bile öğretemiyorsunuz çok bildiklerini sanıyorlar ya ciddi bir kazaya yada toprağa kadar...
  • Önce direksiyon sınavının tamamen sil baştan düzenlenmesi gerekiyor.

Böyle saçma sapan 200-300 metre araba sür kaldırıp getirebilirsen al ehliyeti mantığı bizi 1 adım bile ileri götürmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

Orijinalden alıntı: CHARGEN83

Birde şu motor dersine biraz düzenleme yapsalar iyi olur aslında, klasik yağ, su gibi gerekli olanları öğretsinler. Bana ne krank milinden, şanzıman yağlamasından şuan aklıma gelmeyen bir sürü saçma şeyden, Kim yolda kaldığı zaman şu motoru açayımda bakayım belki platin meme yapmıştır diyor?

Dersine iyi çalışmışsın, gözünü sevdimin sınavları insana neleri öğretiyor ama platin otomobillerde kullanılmayalı 20 seneye yaklaştı

Kesinlikle baştan aşağı değişmesi lazım

Toros, reno 12, şahin, kartal, gibi dört teker, bir motor, bir direksiyon olan , içerisinde barındırdığı yegane elektronik bileşenin teyp olduğu araçlar trafikte olduğu sürece daha çok öğretirler platini mlatini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 8 Eylül 2012; 16:55:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bildiğim, yasa teklifi önerisi, araştırma, inceleme ve uzman görüşlerine dayanır. Eksik, gedik giderilir, oylamaya sunulur.

Padişah efendimiz, badem bıyık buyurmuş ki:" Olmaz! ".... Peki neye dayanarak? Tayyip efendinin kafasına uymamış...Eeee.... Teklif geri çekilmiş.... Hayır, araştırma inceleme, soruşturma falan da yok. Beyefendi beğenmemiş....

Ne ülkede yaşıyoruz bee....

Ulan başbakan olmak vardı....Ülkede bütün taharet musluklarını kaldırırdım.

"Yıkamayın, silin!!!"

• Bir bu eksikti .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 8 Eylül 2012; 18:49:22 >
  • ehliyeti zorlaştıracaklarına kolaylaştırıyorlar arabayla en zaman çıksak eve sinir topu olarak geliyoruz okadar andaval varki...
  • özellikle hanımlar için çok iyi haber ki zaten gelecekte manüel arabalar opsiyonel olacak
  • Başbakan olmaz demiş bu işe, konu editlenmiş. Okuyup yorumlayınız
  • Piyasada kısa süre sonra manuel araç kalmaz Başbakan o zaman ne yapacak bakalım?
  • Meclis falan boş yere var, her şey Erdoğan'ın şahsi zevkine göre oluyor veya olmuyor bu ülkede. İleri demokrasi!
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.