Şimdi Ara

Ehliyet Kursu Fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
12.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşimi ehliyet kursuna yazdıracağız her neyse kapımızın önünde sürücü kursu var istedikleri para 2.000 tl ehliyet ise b sınıfı ehliyet.. kurs için bu para fazla değil mi ? yoksa ben mi çok abartıyorum 7 yıl önce ehliyet için ben 800 TL'e vermiştim şimdi bu kadar fahiş fiyatın sebebi nedir meraktan soruyorum 2.000 tl tam ne için isteniyor 2.500 tl fiyat çeken yerlerde var işe gittiğim için boş vaktim olmuyor ona göre kardeşime parayı vereceğim kaydolsun diye lakin daha ucuzu var mıdır yoksa düdükleniyor muyuz ya ? ortalama fiyatı nedir şu ehliyetin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proofweb -- 7 Ocak 2018; 3:30:6 >

• ne yazsam bilemedim. İşçiyim aldıgım 1400 para hemde binbir eziyetle. Acil bişey olsa ehliyet yok. Yapabileceğim tek şey ağız dolusu küfür. Başkada bir şey gelmez zaten elimden, bu ülkede akıl sağlığını stabil tutmak zor.
    İnsanların cinnet geçirmesine, bu kadar sinirli olmasına şaşmamak lazım.
  • Ben 1100'e yazıldım kasımda.2000 tl çok fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki gün önce 1260 liraya yazıldım, kardeşimde oradan aldığı için indirim yaptılar
  • içime su serptiniz para çok mesele değil ama kazıklanma duygusu çok kötü

• 2-3 ay önce 1300 e kaydoldum. Belgesi sınav harçları raporu fotografı filan 2000-2100 lirayı buluyor.
    Direksiyonu ilk seferinde geçemezsen 2 saat eğitim + yeni sınav harcı 200-250 daha masraf çıkıyor.
    Maalesef ücretler çok arttı ama herşeyin fiyatı da yıllar içinde bu oranlarda artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 7 Ocak 2018; 13:50:46 >
  • İyiki öncede almışım her yıl zam geliyor

bana 1700-1800 liraya gelmişti toplam
  • ne yazsam bilemedim. İşçiyim aldıgım 1400 para hemde binbir eziyetle. Acil bişey olsa ehliyet yok. Yapabileceğim tek şey ağız dolusu küfür. Başkada bir şey gelmez zaten elimden, bu ülkede akıl sağlığını stabil tutmak zor.
    İnsanların cinnet geçirmesine, bu kadar sinirli olmasına şaşmamak lazım.
  • steganography kullanıcısına yanıt
    1600 oldu asgari

• pazar günü açık yerler varmış ehliyet ve sınav ücreti hariç aldığım taban fiyat 1850 TL şöyle düşünelim

kurs kaydı: 1850 TL
    sınav ücreti: 70+90 (160)
    ehliyet kartı: 500 TL

toplamda 2510 tl gidiyor hadi bi sınavdan kaldınız direksiyonu geçemediniz ya da başka bir şey oldu diyelim bu fiyat gitgide artıyor ehliyet kurslarının havadan aldığı para en az 1500 TL diyelim peki tam olarak işlevi nedir en fazla 1 hafta derse girdiniz bu paranın geri kalan kısmı ne için anlayamıyorum bunu denetleyen ve taban ve maximum fiyatlarını belirleyen bir kurum yok mudur herkes işkembeden fiyat veriyor anlayamıyorum internetten de bakıyorum 3k fiyat çeken yerler var nedir yani direksiyon dersini lamborgini ile mi veriyorsunuz?? harbi bizim dönemimiz yine de iyiymiş biraz ben 800 TL diyorum ama 400 TL'e kaydolan vardı o dönemler neyse yeni jenerasyonun işi de zormuş youtuber olamazsa hepsinin gençlik hayalleri çöp olacak rezalet bir nesil geliyor hazır olun.

• Ucuza kaydoldum diyen arkadaslar sınavları harçları hesaba katmıyor herhalde . Yeni zam geldi keşke aralikta kaydolsaydınız..

• 7 sene evvel 700 lira mı ne vermiştim ehliyet için, fakat o zamandan bu zamana ekonomi olarak çok değiştii memleket o yüzden piyasayı bilmiyorum iki üç yerden daha fiyat alın 2000tl alıyorlar sanki istanbulu turluyorlar alt tarafı sokakta iki tur attırıp tamam sınava hazırsın diyecekler yani gerek yok okadar vermeye.
  • proofweb kullanıcısına yanıt
    Eskiden bir tur gidip gelince sınavdan geçiyordun. Şimdi sınav hem uzadı hem de zorlaştı.
    Yokuşta kalkış, 4 dubaya park, L park, ani fren vs. var. 35 dk. sürüyor bir sınav.
    Direksiyon sınavı öncesi 14 saat eğitim vermeleri gerekiyor ve eğitimler grup halinde değil birebir yapılıyor.
    Gerçi bizim kurs eğitimleri yarıya düşürdü kafasına göre ama ben 4 saat sürüşümde bile epey şey ögrendim. 7 saati doldurunca geçecek kıvama gelirim herhalde.

Teorik derse ise bir kez gittim lise üniversite çağındaki birinin gitmesine değmez. İki gün internetten video izleyip yazılı kısmı 80 ile geçtim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada yedi senelik bileşik enflasyon zaten yüzde yüzden fazla. Herşeyin fiyatı artıyor zaman içerisinde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2000tl oldu ehliyet ben 1500tl ye almıştım 1 sene sonra arkadaşda almaya karar verdi 2000tl olmuş çok zam geliyo

• Ben bundan önceki yaz 1660tl ye yazıldım, kurs ehliyst harc hepsi dahil fiyat. Dosyayı almaya gittiğimde 1600e düşürdüm.

1100 tl falan diyen arkadaşlar herşey dahilmi sadece lurs ücretimi o?

• 3 ay önce 1330liraya kayıt oldum. Ekstradan sadece emniyete harç ücreti verdim 600tlye yakın. Bana söylediklerine göre şehirden şehire alt sınır koymuş bakanlık Ankara için 1330tl.(2018de ne oldu bilmiyorum)

• toplamda 2000 e gekliyor malesef ama 200-300 tl kırpabiliyorlar gizliden çünki artık denetleniyor kurslar
  • Ben de 2012 DE 750 TL ye almıştım ehliyeti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

toplamda 2000 e gekliyor malesef ama 200-300 tl kırpabiliyorlar gizliden çünki artık denetleniyor kurslar

Hocam kırpan bir yer var mı yada heryer kırapr mı acaba?

• [DHTUBE=] ustadim o sizin sansiniza kalmis ama bulundugunuz sehire gore degisir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.