Şimdi Ara

Egreat R6S mi , htpc mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Evde z5500 ses sistemi ve 3D optoma gt750 xl projeksiyon var. Media player olarak popcorn a-110 vardı. Bozulunca yeni bir oynatıcı düşündüm. Aklımda Egreat r6s modeli var.Hdmı 1.4 çıkışlı olduğundan projeksiyona da uygun. ( 3 boyut izlemek için ) Bu cihazla htpc arasında kararsızım. Aşağıda linklerini vereceğim htpc nasıl olur? Amaç 1080p ve 3D film izlemek. Oyun hiç düşünmüyorum(xbox var).Daha uygun bir sistem tavsiyeniz var mı? Bütçe 300 tl Şimdiden teşekkürler

http://www.sanalpazar.com/Egreat-R6s-Gercek-3d-Media-Oynatici__isp2876816 250 - 300 tl civarı 3D Bluray ISO oynatabiliyormuş. Ya da aşağıdaki sistem mi ?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4021 175 tl

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4973 46 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/frisby-fc-s6020b-fc-s6020b-300w-kulplu-slimt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=58115 61 tl

Evdeki 500gb 2.5" harici hardiski kullanmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 24 Mart 2012; 16:37:56 >

• Egreat R6S veya biraz daha koyup Himedia 900B ile daha iyi netice alırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenoo

Egreat R6S veya biraz daha koyup Himedia 900B ile daha iyi netice alırsın.

Cevabın için teşekkürler. Ben de 1.4 hdmı çıkışı olduğundan egreat düşünüyorum. Ama diğer yandan htpc' ye xbmc yükleyip daha iyi sonuç alınabileceği söyleniyor. Bir de sonuçta bilgisayar.... Yalnız çok fazla ayar varsa pek beceremem. Kararsızım.
  • ben MSI E350IA-E45 ile 2gb ddr3 hi level ram aldıp 7/24 açık torrent ile paylaşım ve idirme yapıyorum.http://www.plutanium.cz/babca/en/dokument/zobrazit/1991-amd-zacate-htpc-on-msi-e350ia-e45
    Elektik tüketimi boşta 20 watttan az tam yükte 40 wat civarı.Her türlü videoyu sorunsuz açtı sadece klite codek ve km player (next,next tıklayıp)yükledim hiç bir ayar yapmadım ses,görüntü akıcılık süper.(xp sp3 yüklü)Kesinlikle hiç bir hd media player tavsiyesinde bulunamam(faal kullanmadığım için) daha önceleri dvd ve vcd playelardan çok çektim her türlü playerdan soğudum.
    Bence yeniliye bilme,esneklik ,düzgün tam internet desteği,yeni olarak az- elektirik tüketim-,oyun oynayabilme açısından htpc tavsiye ederim.Msi e350ia-e45 ile most wanted,carbon,diablo 2,trine,braid,counter strike,quake 3 hatta gear of war (tr yamalı) sıkıntısız sorunsuz otnayabilekteyim.
    Hd media playerlar daha küçük,kullanımmı çok basit arayüzlü bildiğim kadarı ile ama asla bir pc nin yapabildiklerini yapamaz.Bir pc de hemen hemen her türlü donanımsal ve yazınımsal ayarlama yapıla bilir.Ben misal olarak 4 cm lik fanını(yaklaşık 4000 devirde çalışıyordu) söküp yerine 7.5 tl akasanın sessiz 12 cm fanını(sadece 400 küsür devirde çalıştırmaktayım) taktım ve kasayı kapattım sonuç kasanın 50 cm yanından bile hiç ses fan sesi duyulmuyor.
    Bence amaç sadece tv veya projeksiyona görüntü verip-aktarıp film izlemek değilse mutlaka htpc alınmalı diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

ben MSI E350IA-E45 ile 2gb ddr3 hi level ram aldıp 7/24 açık torrent ile paylaşım ve idirme yapıyorum.http://www.plutanium.cz/babca/en/dokument/zobrazit/1991-amd-zacate-htpc-on-msi-e350ia-e45
    Elektik tüketimi boşta 20 watttan az tam yükte 40 wat civarı.Her türlü videoyu sorunsuz açtı sadece klite codek ve km player (next,next tıklayıp)yükledim hiç bir ayar yapmadım ses,görüntü akıcılık süper.(xp sp3 yüklü)Kesinlikle hiç bir hd media player tavsiyesinde bulunamam(faal kullanmadığım için) daha önceleri dvd ve vcd playelardan çok çektim her türlü playerdan soğudum.
    Bence yeniliye bilme,esneklik ,düzgün tam internet desteği,yeni olarak az- elektirik tüketim-,oyun oynayabilme açısından htpc tavsiye ederim.Msi e350ia-e45 ile most wanted,carbon,diablo 2,trine,braid,counter strike,quake 3 hatta gear of war (tr yamalı) sıkıntısız sorunsuz otnayabilekteyim.
    Hd media playerlar daha küçük,kullanımmı çok basit arayüzlü bildiğim kadarı ile ama asla bir pc nin yapabildiklerini yapamaz.Bir pc de hemen hemen her türlü donanımsal ve yazınımsal ayarlama yapıla bilir.Ben misal olarak 4 cm lik fanını(yaklaşık 4000 devirde çalışıyordu) söküp yerine 7.5 tl akasanın sessiz 12 cm fanını(sadece 400 küsür devirde çalıştırmaktayım) taktım ve kasayı kapattım sonuç kasanın 50 cm yanından bile hiç ses fan sesi duyulmuyor.
    Bence amaç sadece tv veya projeksiyona görüntü verip-aktarıp film izlemek değilse mutlaka htpc alınmalı diye düşünüyorum.

Aslına bakarsanız sadece film için düşünüyorum.Htpc almak istiyorum ama bana biraz karışık geliyor. Donanım, fan sesi , ayarlar gibi. Mesela şu an lenovo z370 laptobum var. Linki aşağıda. Onda xbmc yi kurdum. Filim de izledim ama istediğim gibi değil. Hani afiş görüntüleriyle filan ayarlayamadım.Cevabınız için teşekkürler...

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-303742-z370a-core-i5-2410m-230ghz-4gb-ddr3-500gb-133-dvdrw-1gb-gt410m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57730

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

ben MSI E350IA-E45 ile 2gb ddr3 hi level ram aldıp 7/24 açık torrent ile paylaşım ve idirme yapıyorum.http://www.plutanium.cz/babca/en/dokument/zobrazit/1991-amd-zacate-htpc-on-msi-e350ia-e45

Aslına bakarsanız sadece film için düşünüyorum.Htpc almak istiyorum ama bana biraz karışık geliyor. Donanım, fan sesi , ayarlar gibi. Mesela şu an lenovo z370 laptobum var. Linki aşağıda. Onda xbmc yi kurdum. Filim de izledim ama istediğim gibi değil. Hani afiş görüntüleriyle filan ayarlayamadım.Cevabınız için teşekkürler...

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-303742-z370a-core-i5-2410m-230ghz-4gb-ddr3-500gb-133-dvdrw-1gb-gt410m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57730

@okidoki64

öncelikle arkadaşa katılırım

***radyo***

sizede bir video yollamak isterim açıkcası arkadaşım bakın adamlar ne yapmış cihaza

gönderdiğim linkteki gibi bir pc alırsanız daha süper olur zira yakında bende öyle yapacağım

http://www.youtube.com/watch?v=Rf5h6QxFleE

bu arada windows altında xbmc yetersiz

bunun direk işletim sistemi olan versiyonu xbmcbuntu diye geçmekte eğer bunu alacağınız ufak bilgisayara (htpc) kurarsanız sorunsuz kullanırsınız bence media oynatıcaya o kadar para vermek fazla bana göre .

ben kurdum ve harika birde uzaktan kumada aldık arkadaşa süper birşey oldu yakında dediğim gibi şu harç parası ile alacağım

birazcık tutorial okuyarak yapılacak birşey .

tavsiye ederim

• quote:

Kart üzerinde hangi işlemci var? Aslında gönlüm esnek kullanıma sahip olması nedenitle htpc den yana ama fan sesi ve uzaktan
    kumanda olayı tereddütte bırakıyor.

• Kart üstündeki işlemçi 'CPU Türü DualCore AMD E-350, 1600 MHz (16 x 100)' ama işlemçisi ve gpu su bence iyi most wanted ve carbonu harika oynatıyor noebook ta Intel Core 2 Duo T5200 ve onboard ektan kartı 945GM oynatımından çok çok iyi fan sesi ise benim için gerçekten çekilmez idi bu yüzden 4 cm lik yaklaşık 5000 devirde dönen kendi fanını söküp akasanın 12 cm lik fanını taktım voltaj degerinide yüzde 50 oranında bios tan azaltım şimdi 400 küsür devirde 12 cm lik fan ile hiç ses duyulmuyor pc sürekli açık aynı pc ile aynı odada uymaktayım o kadar sessiz.Sürekli kullanılmayıcaksa aslında fanı sotekitden çıkartalıp kullanılabilir fansız çalıştırılıp 40 mbit 1080p video oynatılıp denenmiş msi kartı tamamı katı Kapasitör kart soğutmasıda iyi genede orjinalinde fanlı ve aktif soğutmalı(fansız kullanım sorunda çıkarta bilir bir müddet sonra dikkate alınmalı) sürekli pc açık ise bence gene sesiz bir fanla kullanmak daha sağlıklı olur.
    http://www.plutanium.cz/babca/en/dokument/zobrazit/1991-amd-zacate-htpc-on-msi-e350ia-e45
    neticede Altarnetif olarak kendinden fansız ve fakat usb 3.0 desteği,optik çıkışı olmayan bununla birlikte msi göre daha uygun fiyatlıhttp://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/foxconn-ahd1s-k-amd-hudson-d1-e350-brazos-cift-cekirdek-islemcili-mini-itx-anakart.html foxconn-ahd1s-k da alınabilir ama sürekli 7/24 açık kalsa yavaş yavaş uzun sürede ısınıp sıkıntı olur mu acaba ?Sürekli açık kalıp çalışmayıcaksa foxconn ve 150 watlık (ileriye dönük ekran kartı veya tv kartı,ses kartı alınıp katılma ihtimaline karşı)
    http://www.merpazar.com/asp/product/10841/Mini-ITX-150W-Power-KIT-Convertor-Adaptor- bu şekildede bir adaptör ile normal harddiskin kendi çalışma sesini saymazsak(galiba ssd hardisklerin dönen mekanik aksanı olmadığına hiç sesi çıkmıyor bir ssd alınıp hdd sesindende kurtulunabilinir ) sıfır desibel civarı süper sessiz bir sistem olur.Ben daha önceleri playerlardan çok çektim ki kullandığım bazı dvd playerların içinde küçük dandik fan vardı hasta ediyordu beni.
    Kumanda olayına hiç bilmiyorum yani denemedim ama kumandalı + küp kasa psulu şeklindehttp://www.hepsiburada.com/Liste/artes-1002-pencereli-kumanda-siyah-230w-mini-itx-kasa/productDetails.aspx?productId=bd847414&categoryId=1013 satılıyor alıp kullanmış-denemiş arkadaşlara sormak lazım kendi sitesinde yeterice açıklama yok bu kumanda hertürlü program ile çalışabiliyormu ? yoksa sadece windows media player uyumlu ?
    -Esnek kullanım açısından htpc den vazgeçmemek gerekiyor.

• okidoki64

arkadaşım kesinlikle katılmaktayım sana kullanım amacı içinde interneti tercih edenlerde varsa

biz acer revoya xbmcbuntu kurduk uzaktan kumanda aldık gayet güzel çalışmakta cihaz biz sadece media oynatıcı işletim sistemi kurduk cihaza bluray filmlerde sıkıntı yok kesinlikle .

ama daha üst düzy bir htpc kasası toplamak isteyene zalman kasalarını öneririm kumandası ile birlikte geliyor .

ama yok öle kasa alamam diyenler asusun eee masaüstüne de yönelebilir wifi de var onda 3 parmak kalınlıgında bir cihaz içine istenilen ram de takıla bilir. tabiki bu dediklerim internet kullanımından ve torrent kullanımından ödün vermek istemeyenler için idealdir .yoksa deck sistem bir bluray playerda alınırda fiyatlar ucuk onlarda
  • al bitane r6s.. 3d bluray de destekliyor.. kafan rahat. ufacık alet..
    bilgisayar bilgisayardır sonucta.. aceleni, hevesini anlarsa bozulur :))
  • Popcorn c-200 ve dune bd prime 3.0 kullandım popcorn c-200 hala kullanıyorum bir defa garantiden değişti
    şimdi öndeki ekranı çalışmıyor bir defa daha arıza verirse atıcaz çöpe. Gelelim htpc olayına iki üç yıl önce
    pek verimli değildi ama şimdi gerek işlemciler gerek ekran kartları oldukça iyi ve alınabilirlik seviyesi yüksek
    AMD 6570 ekran kartı hdmi 1.4 3DHD çözüyor işlemci olarak i3 yeter tabi uzun vadeli kullanacaksak, yazılım tarafında
    üreticiyi bekle güncellesin derdi yok HTPC için özelliklede 3D bluray iso için aşağıdaki linke gözatmanı öneririm ben ciddi olarak
    bunun gibi bir sistem toplamayı istiyorum

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1393597

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 19 Nisan 2012; 17:22:47 >
  • Orijinalden alıntı: newfel

Popcorn c-200 ve dune bd prime 3.0 kullandım popcorn c-200 hala kullanıyorum bir defa garantiden değişti
    şimdi öndeki ekranı çalışmıyor bir defa daha arıza verirse atıcaz çöpe. Gelelim htpc olayına iki üç yıl önce
    pek verimli değildi ama şimdi gerek işlemciler gerek ekran kartları oldukça iyi ve alınabilirlik seviyesi yüksek
    AMD 6570 ekran kartı hdmi 1.4 3DHD çözüyor işlemci olarak i3 yeter tabi uzun vadeli kullanacaksak, yazılım tarafında
    üreticiyi bekle güncellesin derdi yok HTPC için özelliklede 3D bluray iso için aşağıdaki linke gözatmanı öneririm ben ciddi olarak
    vHemen hemen sizinle aynı fikirdeyim, esnek kullanım ve codec sorunu olmaması ve ayrıca sorunsuz internet bağlantısı nedeniyle
    benimde gönlüm htpc den yana, sadece fan sesi kafamı kurcalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Popcorn c-200 ve dune bd prime 3.0 kullandım popcorn c-200 hala kullanıyorum bir defa garantiden değişti
    vHemen hemen sizinle aynı fikirdeyim, esnek kullanım ve codec sorunu olmaması ve ayrıca sorunsuz internet bağlantısı nedeniyle
    benimde gönlüm htpc den yana, sadece fan sesi kafamı kurcalıyor.

benim htpc yok ama masaüstü bilgisayarımı tvye bağladım dvi dan media player ile karşılaştırmak için. bir media player bir pc de filmleri durdurup fotoğraflar çektim. ve karşılaştırdım. kesinlikle pc daha net ve kaliteli görüntü verdi. akıcılık konusunda ise 24 hz ye aldığınızda kaymak gibi akıcı oluyor. eğer kendinizi tanıyorsanız ve ben 1080p oynatsın başka şey istemem diyorsanız media player alın. örneğin ben divx oynatsın yeterde artar diyordum. 150 liraya aleti aldım. sonra 1080p playerlar çıktı bunu alayım bu hayli hayli yeter ripli 1080p film dışında film izleyecek halim yokya dedim media player aldım 200 lira. sonra 3d ler bluray diskler filan derken bir media player daha alsam oda düzgün idarelik birşey en az 500 tl vermem lazım. ondada full sbs yüksek bitrate li filmlerde sorun çıkarır. yani ben ilkinde düzgün bir htpc alsaydım şimdi en fazla ekran kartını değiştirirdim. yoluma devam ederdim. neyse daha geç değil toplamak için.
    fan sesinide düşünme kaliteli bir işlemci fani ve 2 tanede kaliteli fan taktırsan. dibine kadar gitmesen duyacağını sanmıyorum. fanlar eskisi gibi değil kaliteli ve sessiz fanlar çok piyasada.
    Kumanda olarakta ebaydan 5 dolara videodaki veya benzer bir çok kumanda var hem mause hem klavye hemde ses ve durdurma işlemini kolayca yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baveran -- 20 Nisan 2012; 11:12:05 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.