Şimdi Ara

Egreat R160S - R200S (3D Bluray ISO Player) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
55.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimizden geldiğince özel msj lara da cevap veriyoruz ama telefon veya mail ile iletişime geçerseniz daha iyi olur.
    Aradaki bariz fark , wifi ve sata hdd desteği. (kasası daha büyük)
    İşlemci ve yazılım aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Elimizden geldiğince özel msj lara da cevap veriyoruz ama telefon veya mail ile iletişime geçerseniz daha iyi olur.
    Aradaki bariz fark , wifi ve sata hdd desteği. (kasası daha büyük)
    İşlemci ve yazılım aynı.

Peki 3D.iso olarak alt yazı eklemede sıkıntı yaratıyo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harman/Kardon-JBL

quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

quote:

Orijinalden alıntı: MAVİSAKAL 2

Dışardan bakıldığında kasası çok sağlam gözüküyor.

Kasası sağlam değil arkadaşım. Sadece üstü alimünyum alt ve yanlar plastik.
    Ve pekde kaliteli bir plastik gibi durmuyor ancak bu bence bir dezavantaj değil.

Cihaz ısınmıyor, ısıya bağlı olarak plastikte çatır çutur garip esneme sesleri yok.

Kasa kalitesiz ancak bir dezavantaj değil bence.

Yeni yazılımı kurdum, çalıştırdım, denedim...
    Şimdi modlu yazılımdan dönünce çok yavan geldi.
    Ana menüde 4 kategori var sadece. Modlu yazılımda kullanmasam bile orda bir sürü kategori içinde kategori olması hoş oluyordu

Ben TR karakter problemi görmedim derken şimdi aklıma geldi.
    Cihazda Türkçe dil vardı değil mi? Ben ingilizce kullandığımdan hiç bir problem görmedim

Çince yazı sadece ayarlar/advanced de en altta çince bişey var, ve 4-5 seçenek var içinde onlarda çin ce
    Ne demek anlayamadım...

LCPM 5.1 yeni yazılımda da pass-through yapamıyor.
    yeni yazılımda hız ile ilgili bir sıkıntı görmedim gayet normal çalışıyor eskisi yazılım gibi.

Açıkcası aradaki fark nedir? Onu da çözemedim yani ben bir farklılık göremedim.

İlk denemem de 1 kere cihaz reset attı ama herşeyi kurcalamıştım.
    android boot edilmişti, tüm filmlere girip çıkmıştım hali ile RAM kullanımı yüksekti muhtemelen o sebepten göçtü.

D.Digital - AC3 - DTS hepsini pass-through yapabiliyoruz.

Android kısmına yine flash player 10.1 kurulmadı.
    Android kısmına yine Google play kuruldu ancak çalışmadı
    Androdi kısmına digitürk play kuruldu ancak flash player olmadığından pek bir işe yaramıyor.

Hiç bir filmde kasma, atlama, zıplama vs görmedim.

Kendi içinde gömülü altyazı olan filmlerde altyazıyı seçme konusunda sıkıntı yaşadım.
    Seçiyorum OK diyorum hiç bişey olmuyor ama altyazı oynuyor görüyorum. Geri tuşuna basıyorum altyazı gidiyor.
    3-5 deneme yapıyoru sonra kendi kendine kalıyor altyazı
    Ancak harici altyazı larda aynı problem hiç olmadı.

Normalde tüm filmler klasör içinde ve hepsinin .jpg posterleri de var ancak gördüğüm kadaro ile sadece 2 tanesinde poster var hepsi klasör şeklinde görünüyor

Yeni yazılım ile ilgili deneyimlerim bunlar.

Öncelikle gömülü alt yazılarda sorun yaşadığını dile getirmişsiniz.Ancak ben internetten indirdiğim tüm mkv filmerin gereksiz gördüğüm ses formatlarını ve altyazılarını çıkartıp sadece ingilizce ses ve tr altyazı şeklinde gömme işlemi yapıyorum mkvtoolnix ile.Ve şuana kada da bu cihazda altyazı seçimi ile ilgili herhangi bir problem yaşamadım.Kimi filmlerim gömülü altyazılı kimileri ise harici istediğimi subtitle menüsünden rahatlıkla seçebilmekteyim.

LCPM 5.1 ses formatını pass-through yapmaz çünkü öyle bir ibare teknik özelliklerinde de yok.Sadece digital olan ses bilgisini yani Dolby Digital Plus,Dolby Digital True HD,DTS-HD master audio ses formatlarını pass-through yapar.LCMP 5.1 sesler digital ses sinyalinden farklı bir çekirdek yapısına sahip olduğu için geçirmez.Analog 5.1 direkt bağlantı yapmak gibi düşünebilirsiniz sadece tek fark var onuda HDMI kablo üzerinden aktardığınız için.

Bu eksik gibi görünebilir ancak fiyatına bakarak yaptığı diğer marifetleri de düşündüğünüzde performansı ile göz dolduran bir üründür.Şuana kadar ben bir kere dahi bir kilitlenme yaşamadım.Ne bluray iso'larda nede normal mkv filmlerde 3D filmlerde ise zaten en çok bu sebepten dolayı bu cihazı aldım performansı beni etkiledi.

Ben yeni yazılımda modlu yazılımın daha görsel ve daha stabil olmasını bekliyorum.Başka da bir şey beklemek bence yanlış olur böyle bir cihazdan.

Herkese iyi forumlar saygılar.

En iyi ve ideal ses alabileceğiniz formatlar DTS,DTS-HD MA ve Dolby True HD'dir.Dolby digital veya LMPC ses formatlı filmleri indirmenizi tavsiye etmem zira HD içerikli ses formatları çok daha tatminkardır.Tabii birde bunu bir AVR recevier ile desteklerseniz.Müthiş bir sonuç elde etmiş olacaksınız.

• Valla hiç HD içerikli film görmedim yada olanı ben fark etmedim biraz bakınayım bakalım.

bu arada benim amfi için DTS yeterli sanırım.
    çünkü sadece Dolby Digital EX®/DTS ES® destekliyor
    D.Digital ve DTS filmler ellerimde var ama ne EX li D.Digital nede ES li DTS film var.
    Biraz bakınalım bakalım.
  • Birde bende şuan en son modlu yazılım yüklü
    Hemen hemen tüm HD kanallar açık.
    Script updati yapıyorum hiç biri çalışmıyor, çalışmayı geç o girdiğim menü bile açılmıyor.
    Tekrar orjinal modlu yazılıma geri dönünce normale döndü yine
  • quote:

Birde bende şuan en son modlu yazılım yüklü
    Script updati yapıyorum hiç biri çalışmıyor, çalışmayı geç o girdiğim menü bile açılmıyor.

3d.iso dosyaya alt yazıyı ayarlayabiliyon mu?Bi arkadaş himedia ile ayarlanıyo R160s ile harici olarak alt yazıyı tanıtamıyon dedi.Sen 3D altyazıda sorun yaşıyon mu?
  • Eğer zahmet edip biraz önceki mesajları okursanız 3D TV im bile olmadığını görürsünüz.

Ben halen cihaza PC üzerinden hiç bir şekilde bağlanamıyorum.
    Cihazdan, evdeki tüm PC lere bağlanıyorum, onlardaki video ıvırzıvır herşeyi kullanıyorum ancak PC lerden + cep telefonlarından cihaza bağlanamıyorum.

Samba, DLNA, transmission aklınıza gelecek herşey açık ama bağlanmıyor.
    Ne ağ da görüyorum, nede başka bir yerde.

Aranızda web browser a 192.168.x.xxx yazıp da cihaza bağlana bilen oldumu?

Sırf bir tane 10kb lık alt yazı dosyası için HDD yi söküyrum, PC ye takıyorum, PC de dosyayı atıyorum, PC den çıkartıyorum, tekrar cihaza takıyorum...
    5 saniyede yapılması gereken iş, 5 dakikadan önce yapılamıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 6 Haziran 2012; 9:06:03 >
  • SebastianTR , önceden de söylediğim gibi web browser'a değil de ; BAŞLAT => ÇALIŞTIR => \\IPADRESI
    şeklinde yaparsan , cihaza bağlanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thom_yorke

quote:

Birde bende şuan en son modlu yazılım yüklü

3d.iso dosyaya alt yazıyı ayarlayabiliyon mu?Bi arkadaş himedia ile ayarlanıyo R160s ile harici olarak alt yazıyı tanıtamıyon dedi.Sen 3D altyazıda sorun yaşıyon mu?

Hem Himedia hem de Egreat harici altyazıları ISO'lar ile düzgün çalıştırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

SebastianTR , önceden de söylediğim gibi web browser'a değil de ; BAŞLAT => ÇALIŞTIR => \\IPADRESI
    şeklinde yaparsan , cihaza bağlanırsın.

Bende windows 7 kullanıyorum bizde başlat/çalıştır yok dedim
    Bizde arama menüsü var çalıştırın işini yapan. Ancak arama menüsüne IP adresini yazınca çıkmıyor.
    Kaldı ki web browser ile çalıştır a IP adresi yazmak arasında fark yok.

Browser 'a IP adresi yazınca şuan hatırlamıyorum sol üstte configuration gibi bişey yazıyor 2 sn sonra sayfa görüntülenemedi diyip kapanıyor.
    Ancak 192.168.x.xxx:9091 ile torrent ekranını açınca normal açılıyor ve tüm işlemleri iş görüyor

• başlat - çalıştır olmaz mı ?
    tabi ki var , ayrıca Browsere girdiğiniz IPADRESI farklı bir işlem ,
    \\IPADRESI ise samba üzerinden ağ bağlantılarına gönderiyor.
    Teamviewer var mı ?
  • Cihaz evde olduğundan team viewerı ancak akşam kullanabiliriz akşamda siz çalışmadığınız için pek mümkün görülen bişey değil.

XP de çalıştıra msconfig yazarsınız başlangıç zımbırtılarını ayarlamanıza olanak tanıyan zımbırtı çıkar
    veya cmd yazarsınız komut penceresi açılır.

W7 de ise arama zımbırtısına cmd yazarsınız cmd.exe yi size gösterir
    yoksa ayrıca bir çalıştır sekmesi ben hiç bir windows7 de görmedim.
    Denetim masasında orda burda mı var acaba? Çüünkü arama zımbırtısı her işimi gördüğü için hiç çalıştırı arama ihtiyacı duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 6 Haziran 2012; 14:27:47 >
  • quote:

Cihaz evde olduğundan team viewerı ancak akşam kullanabiliriz akşamda siz çalışmadığınız için pek mümkün görülen bişey değil.

XP de çalıştıra msconfig yazarsınız başlangıç zımbırtılarını ayarlamanıza olanak tanıyan zımbırtı çıkar

Denetim masasında orda burda mı var acaba? Çüünkü arama zımbırtısı her işimi gördüğü için hiç çalıştırı arama ihtiyacı duymadım.

arama kısmına çalıştır yazarsanız karşınıza çıkacaktır...
  • Win+R kısayolu bu işlevi görüyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bqrkod

quote:

Cihaz evde olduğundan team viewerı ancak akşam kullanabiliriz akşamda siz çalışmadığınız için pek mümkün görülen bişey değil.

arama kısmına çalıştır yazarsanız karşınıza çıkacaktır...

O daha önce aklıma gelmişti denedim ama olmadı.
    Şimdi siz diyince aklıma geldi benim windows ingilizce tabiki çalıştır yazarsan çıkmaz
    run yazdım açıldı ama IP adresini yazdım yine bağlanmadı

Bu arada başlat/ herhangi bir boş kısma sağ klik özellikler/ Customize de en altta çalıştır komutunu ekleme zımbırtısı varmış.

//192.168 diye başlayınca direk hata veriyor
    \\192.168 diye başlayınca herhangi bir hata çıkmıyor ama hiç bişeyde olmuyor...

browser üzerindenftp://192.168 diye bağlandım direk cihaza bağladım
    Cihazın içindeki incik boncuk herşey çıktı ama diskleri göremediğimden herhangi bir müdehale yapamıyorum

Yarın bir orjinal rom ile deniyeceğim acaba bu mod lu rom da mı sıkıntı var?

• TAMAM
  • 1- orjinal firmware ile bağlandım sonunda
    Peki modlu firmware ile neden bağlanamıyorum? Sizde modlu kullanıyorsunuz değil mi?

Pc ye bir format atsam iyi olacak aslında benim windows da bir terslik olabilir.
    Eğer siz modlu ya bağlanıyorsanız, ben orjinal yazılıma bağlanıp modlu bağlanamıyorsam bir terslik var demektir benim windows da
    Çünkü hiç bir ayarı değişmiyorum orjinalde de samba yı açıp denedim modlu da da hiç bişeye dokunmadım başka

2- orjinal yazlıma dönmeden önce tüm HD kanallarım kapandı update yaptım yine gelmedi sizde durum nedir?
  • Arkadaşlar ürünü bende bugün aldım ve aranıza katıldım
    Bir sorum olacaktı Hd kanallarda "dosyayı oynatamıyor" yazısı çıkıyor ve görüntü gelmiyor
    sebep ne olabilir acaba cihazı modlu sipariş verdim bu arada
  • Arkadaşlar bu cihazın kullanım kılavuzunda android uygulamaları yükleyebileceğimizi belirtmiş. Örneğin android store daki digiturk play tv veya dizi tv gibi uygulamaları yükleyebiliyor muyuz? Onun haricinde ip tv de hangi kanallar var acaba?
  • arkadaşlar hayırlı sabahlar egrate 160s sanki r6s ile 200s karıştırılıp ortaya Egreat R160S çıkarmışlar gibi birde gerçek arayüzü çince ve iyi araştırılırsa tanıtım resimler ve videolar çince çin sitelerinde daha çok çıkıyor insanın aklına çakma gibi geliyor umarım ben yanılıyorum. Bu model dışında diğer modellere baktığımızda da avrupa siteleri önümüze çıkıyor aslında ben r150 modelinin Türkiye'ye geleceğini sanıyordum .
    (http://www.w2comp.com/detail.asp?catid=51479&subcatid=51474&pdtid=593433&private= )
    kısmet ne diyelim.
    kafamdaki kurdu öldürürsem bende alacağım.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.