C

Teğmen
01 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 114 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba, Turknet'te 4. günüm.

100mbps fiber bağlattım.

Bağlandıktan ertesi gün sorun yaşamaya başladım.

Hızım download 0.38mbps upload 8mbps.

Modemin ışıklarında sorun yok, arıza kaydı açamıyorum. Bölgenizde yaşanan sorun vs vs. diyor.

Sizce ne yapmalıyım. Böyle saçmalık olmaz. TT portumu mu kapattı, anlamadım.


Şöyle bir şey anlatayım. Belki etkisi olmuştur.


İlk modem kurulduktan sonra önceki evimde de kullandığım tp-link archer ax10 router ımı taktım.

Mac adres kopyalaması hariç herşeyi, kullanıcı adı şifre bilgilerini girdim. Yani Mac adres önceki aboneliği ait modemin Mac adresi olarak kaldı.

İlk gün sorun yoktu. 2. gün turuncu ışık yanmaya başladı.


Ruter bir gün boyunca eski modemin Mac adresiyle çalıştı.

Şimdi orijinal modemi takıyorum, sorunlu, router'a yeni modemin Mac adresini tanımlıyorum sorun yine var.


Orijinal modemi geri taktım ama değişen bir şey olmadı.


Abone no: 1796798848


Hakan Altun'un Kuşadası AVM Amfi Tiyatro'da gerçekleştireceği konsere 4 adet biletim var.

İş değişikliğim nedeniyle katılamayacağız.


Karsız aldığım fiyata vereceğim.


4 kişilik konser bileti (09 Ağustos 2022)


İlgilenenler PM atabilir.

Elimde bir adet lisanslı Android Box Mevcut. HDMI çıkışı üzerinden kayıt yapabilen bir adet de Enigma2 cihaz mevcut. Android Box'un HDMI out çıkışını Enigma2 cihazın HDMI In girişine takıyorum. Bu yayını Enigma2 cihaz ile izlerken sorun yok ancak kayıt alırken HDCP engeline takılıyorum. Aynı işlemi yerli platform cihazından HDMI çıkış alarak da denemiştim ama sonuç yine başarısız.Bu engeli aşmanın bir yolu var mı arkadaşlar?

Bunun için ayrıca bir kayıt cihazı mı almak gerek yoksa HDCP koruması kaldırabilen bir HDMI switch var mı?
Not:Eğer konum kural dışı ise lütfen kaldırınız.

Selam Arkadaşlar,
DARK EvoX5 incelemesinden kısa bir süre sonra DARK EvoP60 incelemesi de bir süre önce yayınlandı. kullananlar ya da alıp almamakta kararsız kalanlar için oldukça açıklayıcı bir inceleme olmuş, herkesin göz atmasında fayda var diye düşünüyorum.

http://www.teknoseyir.com/105976/dark-evo-p60-telefon-incelemesi/
http://www.youtube.com/watch?v=5honjQoJVIY
Dark Mini Mania 2: 1080p MKV/H.264, HalfSBS 3D, 7.1 DTS/Dolby Ses, Internet, Bluray ISO Medya Oynatıcı

~ Fiziksel Görünüm ~

~ Menü Özellikleri ~

~ Gelişmiş Altyazı Özellikleri ~
~ İnternet Tarayıcısı ~
~ Facebook Uygulaması ~TV'de yüksek kaliteli film izleme konseptinin önde gelen firması DARK, Mini Mania serisi medya oynatıcısını yeniledi. 1080p akıcı video oynatımı, Dolby True HD ve DTS HD 7.1 /5.1 çevresel ses desteği ve internet/ağ uygulamalarının yanısıra pek çok yeni özellik eklendi.
• Yepyeni, güçlü, daha hızlı geliştirilmiş işlemci
• Altyazı destekli Half SBS 3D oynatımı
• Menü destekli Blu-Ray ISO oynatımı
• HTML5 destekli Internet Tarayıcı
• Youtube, Youtube XL, Internet TV&Radyo destekli geliştirilmiş online servisler
• USB klavye ve fare desteği
• Ön LCD Ekran
• Transmission ve Bittorent çift torrent uygulama desteği
• DLNA, 7.1 çevresel ses desteği ve optik / koaksiyel ses çıkışı


"Real Pilot" ile Internet'te Uçmaya Hazırlanın
Dark Mini Mania 2'nin en yeni özelliklerinden birisi internette dilediğinizce gezinmenize olanak tanıyan Real Pilot uygulamasıdır. Uygulamayı çalıştırın, ekranda gitmek istediğiniz sitenin adını yazın ve internette gezmeye başlayın! HTML5 desteği ile TV'nizde maillerinize bakabilir, en yeni haberlere göz atabilir, arkadaşlarınıza internette beğendiğiniz fotoğrafları gösterebilir, Twitter'ı kullanabilir veya web tabanlı mesajlaşabilirsiniz.

Dev Ekranda Facebook!
Dark Mini Mania 2'deki Real Pilot'da Facebook hesabınıza tek dokunuşla erişmeniz için kısayol hazır. Ekran klavyesini veya ayrıca satın alarak bağlayacağınız USB klavye ve/veya fare ile kolayca hesabınıza erişin. Arkadaşlarınızın durumlarına göz atmak, fotoğraflarınızı paylaşmak için artık TV'nizi kullanacaksınız!

Blu-Ray ISO'lara Destek
Günümüzün en ileri film deneyimini yaşamanız için Mini Mania 2'ye menülerinde gezinebileceğiniz Blu-Ray ISO desteği eklendi. Taşınabilir diskinizdeki, hafıza kartındaki dosyanızı tek bir dokunuşla açın, DTS ve Dolby çevresel ses desteği ile benzersiz film oynatımını TV'nize taşıyın!

Altyazı Destekli 3D HalfSBS
Mini Mania2 MKV formatındaki 3D HalfSBS filmleri kusursuz oynatır. Üstelik geliştirilen altyazı desteği sayesinde 3D filmleri Türkçe altyazı ile keyifle izleyebilirsiniz.

Aradığınız Filmi Kolayca Bulacaksınız
Dark Mini Mania 2'ye eklenen can alıcı özelliklerden birisi arama fonksiyonu! Kumandanızdan harfleri seçin ve arayın, arşivinizde aradığınızı kolayca bulun. Diskiniz on binlerce müzik, yüzlerce video dosyaları ile dolu olsa dahi saniyeler içinde aradığınızı bulabilirsiniz.

İki Torrent Uygulaması Bir Arada
Internet'ten dosya indirmenin gözde sistemi olan Torrent uygulamalarından hem Transmission hem de Bittorrent Dark Mini Mania2'de yer almaktadır. Ağ bağlantısını kurun, bilgisayarınızdan dosyaları seçin, diski belirleyin, bilgisayarınızı kapatın. Torrent dosyalarını düşük enerji sarfiyatı ile indirme imkanını Dark Mini Mania 2 ile yakalayın!

Klasörlerde Kaybolmamanız İçin "Cover Art" Desteği
Mini Mania 2 ile klasörünüzün içinde bulunan resim dosyası klasörünüzün dışında gezerken ekranda görünür. Bu sayede film klasörleriniz arasında gezerken film kapaklarına bakarak aradığınızı kolayca bulacaksınız.

Online İçerik ile TV'nizi Eğlence Merkezine Dönüştürün
Dark Mini Mania 2 ; Youtube, Youtube XL, SHOUTcast, Audio ve Video PodCast , online radyo, hava durumu gibi online içeriği TV'nize getirir*. İşyerinde beğendiğiniz bir videoyu evde arkadaşlarınızla birlikte izlemek, her an dilediğiniz müziği dinlemek, yarın havanın nasıl olacağını öğrenmek Mini Mania ile mümkün! Interneti sadece bilgisayarlarda değil TV'nizde de kullanabileceksiniz.

Ağ üzerindeki Dosyalarınıza Erişin
Aynı ağ üzerinde bulunan bilgisayarlardaki paylaşımda bulunan dosyalarınıza TV'nizden erişmek; dosyalarınızı cihazınıza kopyalamak veya doğrudan oynatmanız Dark Mini Mania 2'nin gelişmiş ağ özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca satın alacağınız Dark 150mbit 802.11n kablosuz ağ aparatı ile Dark Mini Mania 2'nin tüm ağ özelliklerinden kablosuz olarak faydalanabilirsiniz. Üstelik Dark MiniMania2 DLNA uyumluluğuna da sahiptir.

NAS İhtiyacınıza Uygun Fiyatlı Çözüm
Dark Mini Mania 2 geliştirilmiş yapısı ile cihaza bağlayacağınız harici diske yerel ağ üzerinden kullanıcıların SAMBA protokolü ile erişmesine olanak tanır. Menüden aktif hale getirin ve dosyalara ağdan dilediğiniz gibi erişin! Elinizde bulunan USB taşınabilir diskleri uygun fiyata NAS depolamaya dönüştürün.

Kablolu veya Kablosuz USB Klavye ve Fare Desteği
Menüsünde gezinirken, arama yaparken, internet servislerini kullanırken veya film izlerken sanal klavye ve kumanda yerine ayrıca satın alacağınız Dark avuç içi klavye gibi USB bağlantılı kablosuz veya kablolu bir klavye/fare kullanabilirsiniz.

Gelişmiş Ayarlarla Kusursuz Türkçe Altyazılar
Dark Mini Mania 2 yenilenen alt yazı menüsü ve güncellenen renk paleti ile altyazılı film izleme keyfinizi bir kademe yukarı taşıyor. Altı farklı renk ve kalın dış çerçevesi ile altyazılar artık çok daha belirgin ve çok daha okunabilir. Altyazı'da boyut, renk, konum ve süre kaydırma ayarları bir arada tek menüde toplanmıştır. Üstelik dahili ve harici farklı dillerdeki altyazı dosyalarını bir arada kullanabilirsiniz.

Eski ve Yeni Tüm TV'ler ile Mükemmel Uyum
Eski nesil tüplü TV'ler de de detaylı mükemmel görüntüler alabilmenin yolu Dark Mini Mania 2'den geçiyor. Dark Mini Mania 2'yi LCD TV'lere HDMI üzerinden dijital veya eski nesil Tüplü TV'lere kompozit bağlantısından analog olarak bağlayabilirsiniz. En hareketli görüntüleri, en detaylı renklerle eski TV'lerde de keyifle izleyebilirsiniz.

En Gerçekçi Görüntüler ile Eşsiz Bir HD Deneyimi
Dark Mini Mania 2 ARM tabanlı Realtek görüntü işlemcisine sahiptir. 1080p yüksek çözünürlüklü sinematik görüntüleri gerçekçi ayrıntılar, doğal renkler ve mükemmel kontrastla oynatır. Dark Mini Mania 2 ile geleneksel DVD oynatıcılara göre 6 kat daha yüksek çözünürlük ile film izleyebileceksiniz. Üstelik "upscaling" desteği ile düşük çözünürlüklü videoları tam ekran oynatabileceksiniz. Hareketin en üst düzey olduğu sahnelerde dahi kesintisiz yüksek kaliteli HD görüntüleri Dark Mini Mania 2 ile oynatabilirsiniz.

Taşınabilir Disk, Taşınabilir DVD Sürücü veya Kart Okuyucu Bağlantısı
2 x USB bağlantısı üzerinden Dark Mini Mania 2'ye 2.5" ve 3.5" tüm kapasitelerde taşınabilir disk, USB flash bellek, kart okuyucu, harici USB DVD sürücünüzü doğrudan bağlayabilirsiniz. USB HUB kullanarak USB çıkış sayısını arttırabilirsiniz. DVD ISO ve harici USB DVD sürücü desteği sayesinde DVD'leri menü desteği ile oynatabilirsiniz.

Görüntü ve Ses Bağlantı Seçenekleri
Dark Mini Mania 2 ile tüm görüntüleme ve ses sistemlerine kolayca bağlantı yapabilirsiniz. HDMI ve komponent görüntü çıkışları ile LCD, Plazma gibi görüntüleme sistemlerine yüksek çözünürlüklü bağlantı yada kompozit çıkış sayesinde tüplü TV veya projeksiyon sistemlerine bağlantı yapabilirsiniz. Ses sistemlerine HDMI, optik veya koaksiyel üzerinden bağlayabilirsiniz.

Kulaklarınızın Pası Silinecek!
Ses dünyasının en gerçekçi ve en üst düzey ses standartları Dark Mini Mania 2 ile salonunuza geliyor. Gişe rekortmeni bir film, capcanlı bir belgesel izlerken DTS HD 7.1, ES, 5.1 ve Dolby True HD 7.1, EX, Surround, AC3 5.1 gibi en son çevresel ses teknolojileri desteği ile sizi olayların tam kalbine götürür, gerçekten olayların içinde olmanızı sağlar. Üstelik Dark Mini Mania 2 de hem optik hem de koaksiyel ses çıkışı bir arada bulunmaktadır.

Dijital 2.0/5.1/7.1
Dark Mini Mania 2 en gelişmiş ses sinyallerini optik, koaksiyel ve HDMI üzerinden DTS HD 7.1, ES, 5.1 ve Dolby True HD 7.1, EX, Surround, AC3 5.1 codeclerini çözebilen harici bir ses sistemine gönderebilir.

Stereo 2.0
Üst düzey ses standartları desteği ile hiç bir harici ses sistemi kullanmadan TV'nizden ses alabilirsiniz. Gelişmiş işlemcisi ile tüm çok kanallı ses formatlarını kayıpsız olarak Stereo 2.0'a çevirerek HDMI veya analog çıkışlarından aktarabilir.

Alüminyum Kasa ve Piyano Siyah Ön Panel: Şıklık ve Etkili Serinlik Bir Arada
Dark Mini Mania 2 şık ve serin fırçalanmış alüminyum kasaya sahiptir. Ön panelinin parlak siyah rengi ile Dark Mini Mania 2, TV'nize uyum sağlayacak ve salonunuza çok yakışacak!

Ön Panel Koruyucu
İlk kullanım öncesi piyano siyah ön panelin çizilmemesi için tüm panel koruyucu film ile kaplanmıştır. Kullanım öncesi çıkartabilirsiniz.

Türkiye'nin En Çok Ödül Kazanan Medya Oynatıcı Ailesi
Bir Türk markası olan Dark, Türk mühendislerinin Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirdiği medya oynatıcı ailesi ile sayısız incelemeden pek çok ödül kazanmıştır.

Düşük Güç Tüketimi
Dark Mini Mania 2 tam yükte maksimum 10W güç harcar. Harika görüntü kalitesinden ödün vermeden HTPC sistemlere nazaran çok daha az enerji tüketen bir HD medya ve download merkezi için Mini Mania 2 biçilmiş kaftan!

Gerçek 1080p Desteği, Geçerli Popüler Görüntü ve Ses Formatları ile Uyumlu
Bluray dosya formatı olan MTS ve M2TS dahil 1080p filmleri akıcı bir şekilde kusursuz oynatabilen Dark Mini Mania 2 üzerinde resim ve müzik dosyaları için de gerekli güncel kodek'ler bulunmaktadır. Geniş kodlama(codec) desteği sayesinde kod çevrimi ile vakit kaybetmeden en güncel video ve ses dosyalarınızı salonunuzun konforuna taşıyacaksınız.

Görüntü: H.264, MKV, M2TS, MTS (BDAV), TS, TP, TRP, WMV9, AVI, MPEG 1/2/3/4, HD DivX, Xvid, AVHCD, ISO, VOB, MPG, MP4, MOV, RM, RMVB, FLV, DAT
Ses: DTS Digital/HD/ES, Dolby Digital, Dolby TrueHD, AC3, MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC
Resim: JPG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF
Altyazı: SUB, SMI, SRT, SSA, IDX+SUB

Kompakt Boyutlar
Dark Mini Mania 2 tüm filmleri kusursuz oynatırken salonunuzda oldukça az yer kaplar.

Dark Hakkında
Akortek Bilişim'in bir markası olan Dark, Türkiye'ye yeni ve nitelikli bilişim ürünlerini, uygun fiyat ve aksesuar çeşitliliği ile sunmayı hedefleyen bir markadır. Kullanıcıların beklentileri yönünde şekillendirilmiş ürünlerle Türkiye piyasasına giren Dark, kasa ürünlerinde mini-ITX, HTPC ve oyuncu kasaları gibi teknoloji tutkunlarına yönelik modellerin yanı sıra Dark AndroidBOX Android işletim sistemli miniPC, Media Mania Full HD medya oynatıcı gibi yenilikçi ürün gruplarında da yine yüksek performanslı ve uygun fiyatlı çözümlerle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.


Ürün Sayfası:
http://www.teknobiyotik.com/dark-mini-mania-2-1080p-mkv-h-264-halfsbs-3d-7-1-dts-dolby-ses-internet-bluray-iso-medya-oynatici.html
Egreat R900 PRO + WIFI (3D Bluray + 3D Bluray ISO Player)


Özellikleri: • Top hardware design, PCB proper layout and exquisite work, enable player work stable and efficient; adopt lead-less process, compliance with RoHs standard.
 • Dual HDMI 1.4 ports ,connect with 3D projector or 2D,3D TV at the same time
 • Support DVBT(optional)
 • Built-in 3.5" mobile rack
 • Build-in SATA BD-ROM
 • Support 3D movie decode and playback
 • Support 2D movie convert to 3D image
 • Support USB 3.0 HOST
 • Support 24DB antenna wireless WIFI
 • support built-in power supply
 • Support USB keyboard and USB mouse
 • Can play BD ISO and BDMV,Support BDMV(BD1.0) full navigation
 • BD full navigation: support multi track and multi subtitle switch , chapter selection function etc.
 • Support 7.1 pass through,Support Dolby True HD,DTS-HD MA,LPCM, Dolby Digital Plus
 • By forcing upgrades can be achieved between two different brush each firmware
 • Support USB storage device ,e.g. USB HDD
 • Support 10/100/1000M
 • LED panel display.
 • Powerful online video capabilities, support Tianyi, BesTV, Youku HD, SOHU HD, QQLIVE, ku6, Sina,joy and so on(for Chinese marketing)
 • Support SAMBA share, support BT download
 • Support gapless playback: TS, M2TS.
 • Bookmark function: record the last playback time automatically.
 • Support previewing subtitle.
 • Adjust external subtitle at random: size, color, time-lapse, upper or down position.
 • Support playback according to time seeking: time jump and time scroll two methods.
 • Support slide show, music background, screen savor, movie preview, movie rating.
 • Video Files Playback Support BD-ISO, mostly use BD-remux, BD-RE, BDRip and some other ways to produce high-definition audio and video files (extension. TS,. MKV,. AVI, etc.).
 • Support APE,FALC,OGG,AAC,M4A,WAV,WMA,MP1,MP2,MP3,MPA
 • Compatible with HTML 5.0 web browser
 • Support Adobe Flash 6.7.8 playback
 • Product size: 430*285*70MM


  Main Hardware parameters:
  CPU:RTD1186DD 750MHz
  DDR3 SDRAM: 512MB
  NAND FLASH:4G MLC Nand flash
  Main output port:
  Vedio output ports:


 • Two HDMI 1080P output ports(V1.4),resolution options:480P、576P、720P@50Hz、720P@60Hz、1080I@50Hz、1080I@60Hz、1080P@50Hz,1080P@60Hz
 • Y/Pb/Pr, resolution options: 480P、576P、720P@50Hz、720P@60Hz、1080I@50Hz、1080I@60Hz、1080P@50Hz,1080P@60Hz
 • AV output port(Composite) , 576I@PAL、480I@NTSC

  Audio output Ports:


 • Stereo
 • Optical and coaxial

  Other ports:


 • USB 2.0 HOST ports x 4
 • USB 3.0 HOST ports x1
 • Build-in SATA BD-ROM,
 • Internal 3.5" mobile rack

  Network ports:


 • 10/100/1000M RJ45 port x1, support playback by LAN;
 • Support USB 802.11n WiFi dongle(recommend RTL8191SU solution);
 • Built-in MINI_PCI card

  File formats
  Video Container:


 • RM/RMVB
 • MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
 • MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
 • MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
 • VOB
 • AVI, ASF, WMV
 • Matroska (MKV)
 • MOV (H.264), MP4, RMP4
 • IFO
 • DVD-ISO,BD-ISO
 • MINI BD,BD-9,BD25,RBD,D5,D9,DVD,CD
 • FLV
 • swf/(.swf) *
 • 3GP/.3gp
 • AVS/(.avs)
 • 3D Bluray(DISC/ISO) or Single-File(*.ts/*.m2ts)

  Video decode:


 • MPEG1,VCD1.0/2.0,SVCD(up to1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • HD MPEG2 MP/HL,ISO,IFO,VOB,TS(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • HD MPEG4 SP/ASP,Xvid(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • H.264 [EMAIL="BP@L3,MP@L4.1,HP@L4.1"]BP@L3,MP@L4.1,HP@L4.1[/EMAIL] (up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • WMV9,VC-1 AP@L3(up to1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • DivX3/4/5(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • XVID SD/HD(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)
 • RM/RMVB 8/9/10(up to 1280*720@30P)
 • AVS: Jizhum profile @ level 2.0/ 4.0/ 4.2/ 6.0/ 6.2

  Audio Container:


 • AAC, M4A
 • MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
 • WAV
 • OGG
 • APE
 • FLAC
 • MKA
 • WMA (WMA PRO)

  Audio decode:


 • MPEGⅠLayer 1/2/3(2-CH) and MPEGⅡ1/2(Multi-Channel)
 • LPCM,ADPCM,FLAC,AAC,WAV,OGG
 • DTS digital+stereo
 • Dolby Digital
 • RA1/RA-cook/RA-Lossless

  Picture format:


 • JPEG
 • BMP
 • PNG
 • GIF
 • TIFF
 • jps(3D)
 • mpo(3D)

  Subtitle format:


 • Micro DVD [.sub],
 • SubRip [.srt],
 • Sub Station Alpha [.ssa],
 • Sami [.smi]
 • idx+sub
 • PGS embedded subtitle

  Menu language:


 • Standard version: simplified Chinese, traditional Chinese, English, Russian, Spanish, Czech, Dutch, Italian, French, German, Turkish, Hebrew


  Subtitle language:


 • Standard version: simplified Chinese, traditional Chinese, Turkish, Greek, Hebrew, Czech, SE European, Central European, Cyrillic, Western, UTF8

  HDD format:


 • Support FAT32, NTFS, EXT3, HFS
 • Merhaba elimde iki adet bimeks'ten aldığım Snopy USB7002RF Kablosuz Joypad mevcut. Bu sorunu malesef uzun süredir yaşıyorum. Elimdeki joypadin tüm tuşlarını basılı tutabiliyorum ancak "RB" (hızlı koşma) tuşunubasılı bırakamıyorum, yani koşarken sürekli basmam gerekiyor, bu da oyuncunun topu ayağından açmasına neden olduğu için sıkıntı çekiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Kutu içine aldığım tuş sürekli basılı kalmıyor. Kombinasyonum şu şekilde:
  Hakkında
  Konum: Sinop, Ayancık
  Meslek: Öğretmen
  Forum İmzası:
  GigaBlue UHD Quad 4K - LG 49SJ800V - Mi Box S - LG SJ3
  Forum İkinci El İmzası:
  GigaBlue UHD Quad 4K - LG 49SJ800V - Mi Box S - LG SJ3
  Temel Bilgiler ve İstatistikler
  Aktiflik: Şu anda DH'de değil
  Son Giriş: 3 hafta önce
  Son Mesaj Zamanı: 3 ay
  Mesaj Sayısı: 185
  Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 346
  İkinci El Bölümü Mesajları: 63
  Konularının görüntülenme sayısı: 23.382 (Bu ay: 179)
  Toplam aldığı artı oy sayısı: 35 (Bu hafta: 0)
  En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
  Mesajları
  İkinci El Referansları
  - x
  Bildirim
  mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.