Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben şu sitede m2 ile ilgili birşeyler okuduğum (ve anladığım kadarıyla olmadığı) için m2 dedim...

http://forum.techinferno.com/enclosures-adapters/7537-m-2-ngff-egpu-possible-2.html
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    MErhaba,
    Cevap için teşekkürler.
    Mpci-e girişim için hangi kartı satın almam gerekiyor? Link yada net model verebilirseniz çok makbule geçer.
    Şimdiden teşekkürler.
    Serkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

Ben ekstra ücret ödediğin zaman uçakla geliyor diye biliyordum. Artık nerden duyduysam aklımda gemi kalmış Süreç sizinkine benzer bir şekilde ilerliyor, ptt cumartesi diye yamuk fln yapmazsa yarın sistemin bütün parçalarını edinmiş oluyorum. Pazar akşamı Kıbrıs'a döndüğümde ise sistemi kurar testleri yaparım.

Şimdi kontrol ettim Gebzeyi pas geçip İzmit'e gitmiş paket. Yarın ordan tekrar Gebzeye yollarlar, dağıtıma çıkar mı fln olmadı gidip ben şubeden aliyim derken sıkıntıya sokçaklar yine uğraştırcaklar.

şimdiden hayırlı olsun. sormak istediğim sorular var.
    1. hangi parçayı aldığının linkini yollar mısın?
    2. kargo eline ulaşınca içinden tam olarak neler çıktığını yazar mısın.
    bu 2 sini merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdclub -- 9 Mayıs 2015; 21:05:00 >
  • Üstad ellerine sağlık tam istedğim gibi anlatmışsın birde türkçe olunca tadından yenilmiyor :) .

edit: Benim pc de efi bios var bunu her açılışta yapmam gerekli mi ve yazılıma 20 dolar vermek şart mı cevaplarsanız sevinirim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profiterolyiyenadam -- 9 Mayıs 2015; 22:25:22 >
  • PTT kargo cumartesi çalışmıyormuş. Tam gideceğim gün ürün elime ulaşıyor derken beni terse yatırdı Babama bir ayar çekip bileti ertelicem, bu işi biran önce halletmek istiyorum artık

http://m.banggood.com/EXP-GDC-Laptop-External-PCI-E-Graphics-Card-p-934367.html

Kutu içeriği ise exp gdc ve bağlantı kablolarından oluşuyor.

@xdclub
    @rorschach_

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Profiterolyiyenadam P kullanıcısına yanıt
    teşekkürler aslında daha eklenecek kısımlarda var tadı daha da artacak inş :) efi/uefi bioslar için yanlış bilmiyorsam benim uyguladığım gibi bir usb ye boot yapmanız lazım ve her açılışta o işlemi uygulamanız gerekli, 25 dolara bu adreste satılıyorhttp://forum.techinferno.com/diy-e-gpu-projects/2123-diy-egpu-setup-1-30-a.html , almanızı öneririm çünkü satan arkadaş bir sorun olur çalıştıramazsanız her türlü yardımı sağlıyor
  • Benim paypal hesabım var peki bu yazılımı nasıl alabilirim ? Parayı verince bana mail mi gönderecek , pek anlamadım.Yardım edersen sevinirim.

edit:Bu program olmadan başka ekran kullanarak yapılabilyormuş bir bilgin var mı?

laptop:Lenovo G50-70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profiterolyiyenadam -- 10 Mayıs 2015; 13:57:46 >
    evet ben de paypaldan aldım, güvenilir bir kişi ödemeyi yaptıktan sonra maille gönderiyor kullanımını da açıklıyor, ödeme yapmadan önce irtibata geçersen daha iyi olur, eğer ekran kartını harici bir monitöre baplamak istiyorsan veya notebookunda harici ekran kartı yoksa bu programa gerek yok
  • Harici bir ekran kartı var ama harici bir monitöre bağlarsam bu program gerekli mı ?
    harici ekran kartın varsa gerekli çünkü onu devre dışı bırakmadan egpu çalışmayacaktır, ama nedenini tam anlamasam da bazı sşstemlerde devre dışı bırakmadan da çalışıyor internette gördüm
  • herşey güzelde şı pc yi her açtığımızda bios ayarlarını tek tek girme işi sıkıntı birde bir şey sormak istiyorum diyelim pc mutfakta lazım oldu pc yi kapatıp kabloyu çıkarmak yeterli mi yoksa yine ayarlamalarlamı uğraşacağız
  • notebooku kapatmadan bile aygıt yöneticisinden devre dışı bırakarak kabloyu istediğin zaman çıkarabilirsin, intel hd graphics olduğu için sorun yok o devralacaktır ama kabloyu tekrar takman için malesef bilgisayarı yeniden başlatıp bios modu uygulaman lazım, tabi bu harici ekran kartı olan sistemler için geçerli, eğer sadece intel graphics ekran kartı olan bir sistemin varsa bilgisayar açıkken bile takıp, tak-çalıştır tarzı kullanılabilir
  • 200 tl aparatlar 400 tl ikinci el bir ekran kartı yazılım için ne kadar ödenir bilmiyorum güzel bir pc olur benim işlemcimde intel i5 3210m darboğaz yapmaz umarım ilerde mutlaka yapacağım bir sistem çünki daha önceden beri kafamda böyle bir fikir vardı yazılım kısmına el atılırsa açılıştaki ayarları bile tek tek yapmayız gibime geliyor
  • 1-2 gündür hiç sorunsuz oyun oynuyorum. Tek sorunum pc ilk açılışta directx vs hatalar veriyor, aynı oturumda restart diyorum diğer açılış problemsiz sıkıntısız cok iyi şekilde oyun oynuyorum. Dying light yükledim 1080p de biraz düşük ayarlarda (Medium, AA kapalı) 30fps de filan oynatıyor karta göre nasıl tam bilemiyorum. Acaba diyorum islemci i5 yerine i7 olsa fps farkeder mi?

@fotoroman
    Şu başlığı düzenlesen iyi olur şekilli bir isim koy bence ben benim başlığa bir kaç yazı ekledim google da o çıkıyor diye, bu konunun da linkini ekleyeceğim oraya. sende tecrübe daha çok bu konudan gideriz. güncel yazarsın yanına da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 11 Mayıs 2015; 12:13:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim exp gdc bugün elime ulaşıyor. Ekran kartlarımız aşağı yukarı aynı ayarda bende de GTX 960 var, sistemi kurduğum zaman Dying Light yükler ve aldığım fps değerlerini paylaşırım. Eğer aşırı bir fps farkı olursa işlemci ile ilgili olup olmadığını anlarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

Benim exp gdc bugün elime ulaşıyor. Ekran kartlarımız aşağı yukarı aynı ayarda bende de GTX 960 var, sistemi kurduğum zaman Dying Light yükler ve aldığım fps değerlerini paylaşırım. Eğer aşırı bir fps farkı olursa işlemci ile ilgili olup olmadığını anlarız.

bekliyoruz

notebook ekranından mı oyanacaksın ?
    Monitör alana kadar notebook ekranını kullanmayı düşünüyorum 1366*768 ama senin için ev arkadaşımın monitörü ile bir test yaparım. Her türlü elektronik parça var evde gaming house gibi 2 tane exp gdc olsaydı bi sli denemesi yapardık
    aklimdaydi ama hep unutuyorum dogru dedin daha guzel bir baslik lazim

baslik tavsiyesi bekleniyor :)

ben de zotac gtx 670 amp edition siparisi verdim, yine ikinci el tabiki :) 680 ve 960 ayarinda bir kart, islemciyi de 4 cekirdek 8 thread li i7 3630a yukseltmeyi dusunuyorum ama onu ne zaman yaparim belli olmaz, o zaman islemcinin etkisini anlariz

windows ne kullaniyorsun? diretxlerini internetten guncelledin mi? bilgisayarin acilista hata vermesi garip ben hic yasamadim, ama oyun oynarken hicbir problem yok dedin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • exp gdc de sli olmuyor malesef :) hayirli olsun incelemelerini bekliyoruz :)

• crysis 3, gta 5, shadow of mordor icin soyluyorum 3210 m darbogaz yapmiyor ama ileride cikacak oyunlar icin birsey diyemem, zaten senin de 3210m ise sen de islemcini upgrade edebilirsin demektir, ben ileriki aylarda i7 3630qm e gecmeyi dusunuyorum, programla isinden anlamam malesef zaten bu islerle ugrasarak bile yaptigim isin baya baya disina cikmis oluyorum ama sen anliyorsan dedigin gibi programin diger ozelliklerini kullanmayacak kisiler icin hicbir tusa basmadan otomatik ekran kartini devre dusi birakip windowsa gececek bir duzenleme zor olmasa gerek

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.