Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin problemle ilgili aklima gelen son sey driver yuklerken nasil yukledin? yapman gereken su olmali, once butun driverlari kaldirdiktan sonra yeniden baslatiyorsun egpudan harici ekran kartini devre disi birakip driveri sadece gtx 960 icin kuruyorsun, veya egpu setup ile sadece gtx 960 gorunuyorken driver yuklemesinden temiz kurulum sec boylece diger driveri kaldirip oyle yukleyecektir yeniden baslatma ustedigi zaman da yine egpu setup ile sadece gtx 960 gorunceke sekilde ac, kisacasi butun islem boyunca sadece gtx 960inin gorunmesi lazim, eger bu da olmazsa ekran kartinin drivarini kaldiran, guru3d de display driver uninstallar diye bir program var onu da kullanabilirsin, ama oyun oynarken yapmayip windowsta yapmasi garip yine de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

senin problemle ilgili aklima gelen son sey driver yuklerken nasil yukledin? yapman gereken su olmali, once butun driverlari kaldirdiktan sonra yeniden baslatiyorsun egpudan harici ekran kartini devre disi birakip driveri sadece gtx 960 icin kuruyorsun, veya egpu setup ile sadece gtx 960 gorunuyorken driver yuklemesinden temiz kurulum sec boylece diger driveri kaldirip oyle yukleyecektir yeniden baslatma ustedigi zaman da yine egpu setup ile sadece gtx 960 gorunceke sekilde ac, kisacasi butun islem boyunca sadece gtx 960inin gorunmesi lazim, eger bu da olmazsa ekran kartinin drivarini kaldiran, guru3d de display driver uninstallar diye bir program var onu da kullanabilirsin, ama oyun oynarken yapmayip windowsta yapmasi garip yine de

dediğin gibi yükledim 2 defa hemde, dgpu inaktif şekilde sadece intel hd ve gtx 760 görünür şekilde ancak sonuç bu. hatta 2 saat dying light oynadım şimdi wordde yazı yazarken driver yanıt vermeyi kesti dedi sinir olmamak elde değil. sana pm attım bakarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

Monitör alana kadar notebook ekranını kullanmayı düşünüyorum 1366*768 ama senin için ev arkadaşımın monitörü ile bir test yaparım. Her türlü elektronik parça var evde gaming house gibi 2 tane exp gdc olsaydı bi sli denemesi yapardık

valla buraları testlerle doldurursan forum sana minnettar kalır
  • Evde şuan galax 960, evga 970, asus 280 ve msi 960 mevcut. 970 Mini-ITX bir kasanın içinde olduğu için onu test edemeyebilirim ama diğerlerini vakit buldukça test etmeye çalışıcam. Geçen 970'in bulunduğu kasada SSD'yi çıkarmamız gerekti bırak çıkarmayı SSD'yi göremedik. Su soğutma ve diğer bağlantı kabloları kasanın içinde sarmaşık gibi olmuş

Bu arada benim işlemci i7 3630QM bu işlemciye upgrade etmek istiyordunuz. Benim yapacağım testlerden yola çıkarak bu işlemcinin oyunlarda ne kadar etkisi olduğunun bir kritiğini yaparız.
  • cok iyi ya ev resmen test merkezi :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

Benim exp gdc bugün elime ulaşıyor. Ekran kartlarımız aşağı yukarı aynı ayarda bende de GTX 960 var, sistemi kurduğum zaman Dying Light yükler ve aldığım fps değerlerini paylaşırım. Eğer aşırı bir fps farkı olursa işlemci ile ilgili olup olmadığını anlarız.

Hocam beklemedeyim sonuçları aktarırsanız sevinirim.Alabilirseniz fotoğraf da paylaşabilirmisiniz ? 2 hafta sonra sipariş vermeyi düşünüyorum.
  • elime para geçsin yaparım mutlaka 2.el gtx 760 aldık mı tamamdır ne güzel masa üstüm varken değişiklik yapıp duruyordum laptopa geçtik köreldik malzemeleri alayım bir pleksi kutu içinde sabitleyip sadece bağlantı kabloları dışarda olacak şekilde ufak bir kutu yapmayı planlıyorum oyun oynamak istediğim zaman takarım
  • kutu olayı en mantıklısı ama 10 dolar bir kutu için 50 dolar kargo vermek koyuyor insana, aliexpresste çok güzel kutular var sadece bu iş için yapılmış, eğer alacak çok kişi çıkarsa ortak alınabilir kargo bölünmüş olur
  • başlık değişti, bu da iyi olmasa da önceki uzun gereksiz başlığa oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum :)
  • quote:

başlık değişti, bu da iyi olmasa da önceki uzun gereksiz başlığa oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum :)

• quote:

kutu olayı en mantıklısı ama 10 dolar bir kutu için 50 dolar kargo vermek koyuyor insana, aliexpresste çok güzel kutular var sadece bu iş için yapılmış, eğer alacak çok kişi çıkarsa ortak alınabilir kargo bölünmüş olur

link alabilirmıyim kutu için
  • Sistemi kurduğumda ve bilgisayarı açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmiyor siyah ekranda takılıp kalıyor.
    Neyi eksik yapmış olabilirim? Güç kaynağı bağlantısını da düzgün yapamadım sanırım. Hangi kablolar ile bağladığınızı tarif edebilir misiniz?
  • güç kaynağı olarak ne kullanıyorsun?
  • hocam şöyle bağlaman lazım, beyaz arakablonun iki çıkışını direk güç kaynağına bağlayacaksın ordan çıkan 8 pin çıkışı exp gdc ye bağlayacaksın ondan sonra da sarı siyah ara kablo ile exp gdc den diğer çıkıştan ekran kartına bağlaman lazım, sarı siyah adaptör de ekran kartına giden bir gidiş isteğe göre 6 veya 8 pin yapılabiliyor ona dikkat et orda bir çentik var, ekran kartına girişler boş kalmaması lazım, mantık güç kaynağından exp gdc adaptöre oradan da ekran kartına
  • Bağladığım kabloların yerini değiştirdim, sizin dediğiniz gibi yaptım şuanda bilgisayar exp gdc bağlı iken açıldı ama egpu setup ile dGPU yu kapatmaya rağmen hiç yapmamışım gibi açılıyor. Ayrıca yazılımı satan arkadaşın dediklerini uyguladım usb disk olmadan boot oluyor usb disk ile ilgili birşey yapmadım acaba eksik bir bilgi mi verdi? Siz yazılımı ysb ye nasıl boot etmiştiniz zamanınız varsa ufak bir açıklama yapar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim sorun çıktığı için mecburen usb boot yaptım senin eğer boot menü açılıyorsa gerek yok, boot menü de 3 tane ekran kartının görünmesi lazım sağ üst köşede, iGPU dGPU eGPU diye üçü de görünüyor mu? yoksa egpu görünmüyor mu? egpu görünmüyorsa güç kablosu yine olmamış olabilir
  • ayrıca boot menüden nasıl yapıldığını benim videodan izledin mi iyice? dGPU yu iptal ettikten sonra çıkmıyorsun, chainloader a girip oradan mbr seçip sonra test run yapman lazım
  • Aynen sizin videoda yaptığınız gibi yaptım ama benim dosya sistemi direk olarak mbr2 olarak seçiliydi bunu mbr yapınca dGPU yu kapatarak bilgisayarı açtı.
    Aslında yazılım bunun uyarısını vermiş ben dikkat etmediğim için sorun yaşıyormuşum sanırım.
    Şuan aygıt yöneticisinin resmini koydum. Olması gerektiği gibi mi?

Driver yükledikten sonra bu şekilde ekran kartını gördü şuan sorun yok sanırım. Şuan tek bir problemim var bilgisayarı açarken harici klavyem ara sıra çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hk17 -- 12 Mayıs 2015; 16:26:50 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.